10 «DE DENDERKLOK» FINANCIËN. - We drukken de wens uit dat na elke begrotingswijziging de globale cijfers zouden hernomen worden, omdat we volkomen onwetend zijn over overheidsbeslissingen daaromtrent. Het verslag zou aan duidelijkheid winnen met samenvattende tabellen over belastingen en lenin gen. Dhr Waltniel - U bedoelt de cijfers van de Be stendige Deputatie Dhr De Riemaecker - Ja, want die kennen wij niet. Dhr Waltniel - De gewijzigde cijfers zullen u in 't vervolg overgemaakt worden. Dhr De Riemaecker ONDERWIJS. - Voor de schoolbevolking is het van belang de gemeentescholen aan te duiden die aanwinnen, die stand houden en die verliezen. Komt er nog ooit iets terecht van de benoeming van een Directeur van de stedelijk muziekacademie waarvoor de aanwervingsvoorwaarden vastgesteld werden op 17 november 1977 We komen daar nog straks op terug. CULTUUR - SPORT - ONTSPANNING. - Uw Ge zinsraad, opgericht ingevolge gemeenteraadsbeslis sing van 7.7.1977, vergaderde slechts één enkele maal SOCIALE VOORZORG - GEZONDHEID. - In 1977 hebt ge 63 werklozen tewerk gesteld 44 werklieden. 17 bedienden en 2 stagiairs. Het is ons goed recht te vernemen wie en voor welke welbepaalde dienst. Het stemt tot verbazing dat de beheerraad van het Sana Denderoord slechts 2 maal vergaderde in 1977 Het is onjuist dat de ereprijs Désiré de Bodt slechts om de 3 jaar wordt toegekend. Dhr Moens - Dit moet zijn dat het 3 jaar geleden is dat hij nog werd toegekend. Dhr Timmermans - Het is inderdaad jaarlijks. Dhr De Riemaecker OPENBARE ONDERSTAND. - Uw verslag ver wijst naar het jaarverslag van het O.C.M.W. 1977 voor verschillende personeelskwesties, de onroeren de goederen en het steunbarema. Ofwel moest uw verslag volledig zijn, hetgeen het over deze rubriek niet is. ofwel moest het verslag van hét O.C.M.W. medegedeeld zijn. hetgeen het niet werd. Dhr Moens - Als ge een boek leest waarin ver wijzingen staan, bezit ge toch ook niet al de boeken waarin de verwijzingen voorkomen. Dhr De Riemaecker - Maar dan weet ge toch waar ge die verwijzingen kunt vinden. Dhr Moens - Bovendien is het verslag van het O.C.M.W. geen verplichting, maar een tegemoetko ming. Dhr De Riemaecker - Dat is een zeer goed koop antwoord. POLITIE - De politie heeft in 1977 totaal 77.224 km afgelegd voor patroullediensten, hetzij 211 km per dag. hetzij voor 2 politiewagens en 1 personen wagen 70 km elke dag. Dat beduidt niets bij ontsten tenis aan juiste gegevens over de lengte van het wegennet. De opgegeven cijfers laten ons niet toe uit te maken op welke manier onze veiligheid verze kerd wordt. OPENBARE VEILIGHEID. - Met een stedelijk politiereglement betreffende de brandbeveiliging dat niet gepubliceerd werd en dat niet voldoet aan de vereisten van de brief der hogere overheid ons ter hand gesteld op vorige zitting, begrijp ik niet hoe het mogelijk is vrede te nemen. Het vonnis gisteren geveld inzake van de dancing van La Louviére zou U tot actie moeten aansporen. We lezen dat de bouwwerken voor het nieuw brandweerarsenaal toegewezen werden op 15.3.1977. Vermits slechts onlangs overgegaan werd tot de aanwerving der nodige eigendommen, zo rijst er een vraag op van financieel verlies. Dhr Timmermans Die bouwwerken werden toen niet toegewezen aan een aannemer. Ze werden goed aekeurd voor verzending naar Provincie. Openbare Werken in Brussel en dan naar het Ministerie voor Vlaamse Aangelegenheden. Pas 3 maanden gelede kreeg de aannemer de werken toegezegd. Dhr De Riemaecker - Dan mocht hier voor 197 biistaan dat die werken nog niet werden toegezegd. HANDEL - NIJVERHEID - LANDBOUW. - We le zen dat de marktcommissie slechts éénmaal verga- ^^De studiecommissie voor de tabakteelt deed het met één enkele vergadering niet beter GEMEENTEGOEDEREN. - Onder de rubriek «materiaal» lezen we op blz. 105: «Bij K.B. van 24.2.1977 werden de geluidsnormen vastgesteld voor het maken van muziek in openbare en private inrich tingen. Om de stedelijke politie in staat te stellen de geluidssterkte te meten, besliste het Schepencollege op 7 juni een precisiegeluidsmeter van het type Da- we 14040 met calibrator ten gerieve van de stads politie aan te kopen bij de firma Laperre te Brussel, voor de prijs van 47.000 F, BTW niet inbegrepen We lezen verder op p. 106 Aangezien de pre cisiegeluidsmeter. aangekocht ten behoeve van de stedelijke politie, niet meer voldoet aan de nieuw gestelde eisen, besliste het Schepencollege op 19 juli er een nieuw type 19818 aan de kopen bij de N.V. Geveke te Brussel, mits de prijs van 76.750 F BTW niet inbegrepen, doch enkel onder voorbehoud dat voor deze aankoop de bij K.B. van 18.5.77 voorziene staatstoelagen verleend wordt We stellen vast dat er amper 41 kalenderdagen liggen tussen 7 juni - datum van de aankoop van een eerste apparaat - en tussen 19 juli - datum van de beslissing van de aankoop van een tweede apparaat omdat het eerste niet meer voldoet. We vragen ons af of er toelagen aangevraagd werden voor de aankoop van het eerste apparaat. In ontkennend geval, om welke redenen Het blijft muisstil in de zaalniemand anwoordt. Dhr De Riemaecker (lakonisch) - Bedankt voor uw antwoord. Dhr Waltniel - We kunnen u niet antwoorden omdat we dat zo maar van buiten niet weten. Dhr De Riemaecker - Dan zal ik mijn bedank terugnemen voor later. Dhr Waltniel - Een antwoord krijgt ge in elk geval. De lijst der onroerende goederen vermeldt o.m. het kerkhof van Pollare met een oppervlakte van 18 aren 70 ca. We vernamen dat de Kerkfabriek aan spraak maakt cp de eigendom van het kerkhof en stellen in vraag wat er juist van de kwestie is. !s een deel tuin eigendom der Kerkfabriek be grepen in de 26 a. 80 ca. toegeschreven aan de pas torij te Lieferinge De verkoop werd beslist op 6.10.1977. Wat komt ervan terecht Dhr Timmermans - Werd allemaal geregeld. Dhr De Riemaecker Het College besliste op 17 mei 1977 het monu ment Dr. Hemerijckx in te planten nabij het zwem- komkompleks. De Gemeenteraad moest daarover, allerminst, advies uitbrengen en. als allerkleinste minimum, kennis krijgen. In de 24ste maand na de fusie hebben we het recht te weten hoe onze begraafplaatsen bezet zijn, welke vergunningen er voortijds verleend werden met de jaartallen der laatste bijzettingen. WEGEN. - Geen woord over de lengte van de buurtwegen, van de voetwegen en van de landbouw- wegen. De kwestie der roosters, niet conform met het lastenboek, werd voor Meerbeke nog niet opgelost. Geen woord over de lengte van de Staatsbanen op het grondgebied van Ninove. Het behoorde aan de Gemeenteraad en niet aan het College om uitspraak te doen over het tracé van de nieuwe rijksweg 731, Aalst-Ninove. Geen woord over de verschillende onbevaarbare waterlopen op ons grondgebied, over hun categorie en hun lengte. Geen woord over de wateringen waar bij ons grondgebied betrokken is. Het gevolg gegeven aan de vraag tot overname van de Denderbrug te Pollare Geen verduidelijking over het aantal beurten voor het ruimen der rioolkolken. En geen woord over de oppervlakte aan parken en beplantingsplaatsen. URBANISATIE. - Voor de herziening van het B. P.A. Doornkwartier heeft het College op 14.6.1977 een ontwerper aangesteld, hetgeen tot de prerogo- tieven van de Gemeenteraad behoort. Hetzelfde ge beurde voor wegenis- en rioleringswerken in het Doornkwartier. Idem voor het B.P.A. Dam. We vernemen ook dat een adviescommissie voor ruimtelijke ordening opgericht werd in de schoot van de... stedelijke kulturele raad! Geen woord echter over het aantal gemeente lijke plannen goedgekeurd of in instantie van goed keuring in onze verschillende deelgemeenten. Het behoorde niet aan het College te beslissen over grenscorrecties. Dhr Timmermans Voor het Doornkwartier werd dhr Van de Kerckhove reeds vroeger als ontwerper aangeduid, we hebben wel adviesgevraagd aan de architect onder wiens leiding werken worden uitge voerd voor het Sint-Aloysiuscollege. Voor de Dam wordt nu officieel opdracht aan iemand gegeven. Het andere betrof een advies. Dit bouwdossier spreekt van einde 1975 of begin 1976. Wij hebben de eigenaar gevraagd mee te spelen in het plan Dam. Daar is toch niets verkeerd aan. Dhr De Riemaecker - De architect kwam mij ad vies vragen en heeft dit gekregen. Verder weet ik er niets van. Bouwvragen worden niet voor advies over gemaakt aan studiebureau's. Er zijn voldoende in stanties. Dhr Waltniel - De grondcorrecties zijn hier toch voorgekomen Dhr De Riemaecker - Op mijn advies en slechts 8 dagen vóór het verstrijken van de termijn. Het Col lege had beslist dat er geen grensccorrecties waren. Het was de Gemeenteraad die hierover moest be slissen. Dhr De Ville - Te Aspelare en Voorde waren er grenscorrecties in eerste ronde, en te Herlinckhove in de tweede ronde, op verzoek van dhr Gouverneur. Dhr De Riemaecker - Dit moest in het verslag staan. OPENBARE DIENSTEN. - Volgens het jaarver slag van Denderiec zetelde dhr Waltniel er in 1977 als lid van de raad van beheer. Volgens het jaarver slag van Edas zetelde Schepen Timmermans er in 1977 als waarnemer in de raad van beheer en als waarnemer in het TV-komitee. Uw verslag vermeidt dat gezegde schepenen door het College gemachtigd werden om in de schoot van de beheerraad van Denderiec te gaan zetelen als waarnemers, tot op het ogenblik dat de overgang naar die intercommunale zal goedgekeurd zijn. Volgens uw eigen verslag hebben die schepe nen dus functies opgenomen waarvoor ze niet gede legeerd werden. Einde 1977 besliste het College 99.000 F te spenderen aan de verlichting van een looppiste in het stadspark, hetzij één jaar vóór de aanvang van de oprichting der sporthalle en minder dan één jaar vóór de beslissing tot aanleg van een atletiekstadion. Dhr Timmermans - Het betreft een looppiste die nu al gebruikt wordt. Dhr De Riemaecker - Ge hadt beter gewacht tot met de definitieve werken. Dhr Durant - Dan was het ook niet nodig uit wijkplaatsen aan te brengen op landbouwwegen als men wist dat die toch gingen hersteld worden. Dhr De Riemaecker We stellen vast dat met 15.858 slachtingen in 1977 ons stedelijk slachthuis het recordcijfer behaal de sinds zijn oprichting. Dit recordcijfer behelst de weerlegging van al de argumenten hier aangevoerd ter verrechtvaardiging van bedrijfssluiting en brood roof Geen woord over de nieuwe(!) vleeskeurder van 25 september tot 1 oktober 1977. Dhr Waltniel - !n de zaak van het slachthuis was er slechte wil aanwezig en de uitbaatster van Ni nove zou het slachthuis van Denderwindeke uitge baat hebben. Dat zou niet gegaan hebben. Dhr De Riemaecker Dat bewijst alleen dat zij de zaak aan kan. Dhr Waltniel - De recordcijfers die ge aanhaalt hebben betrekking op maanden. Ge moet de cijfers globaal bezien. Dhr De Riemaecker - Ge moet de cijfers per kategorie onderzoeken. Geen woord over de toestand van de waterbe- dcüng op ons grondgebied. Fanatisme vierde hoogtij voor de samenstelling van de beheerraad van Ninove-Welzijn. Tegen alle gevestigde tradities in bezet ge 8 mandaten op 8. Ge hebt U niet gestoord aan het ONOMSTOOTBAAR feit dat vroeg of laat de tij KAN EN ZAL KEREN Ge jankt over het feit dat er slechts in geringe •mate kon voldaan worden aan aanvragen van kandi daat-huurders. We hebben het recht te vernemen welke nieuwe huurders ge aangenomen hebt. We lezen met verbazing er zullen nog enkel

Denderklok | 1978 | | pagina 10