Raadszitting DE DENDERKLOK 3 VAN 21 DECEMBER 1978 Dhr Timmermans - Ge hebt de ganse kwestie uit zijn verband gehaald. Het aanslepen van deze toe stand is noch aan het vorig noch aan het huidig Stadsbestuur te wijten. Dit Comité heeft vee! verga derd naar kwam nooit tot een beslissing omdat het steeds verdeeld was in eigen midden. Vroeger be stond het uit 10 personen, nu zijn er nog 3: dhren Karei Fransman, Robert Evenepoel en Jozef Moere- mansde anderen hebben onislag genomen of wo nen de vergaderingen niet meer bij. Wij verwachten nog altijd de opgave van het beeld dat daar moet geplaatst worden. De Voorzitter leidt de vergaderin gen op ondemocratische wijze. Het is alleen hem te wijten dat er nog geen monument is. Na 3 jaar dis cussie omdat het monument niet in de omgeving van de kerk kon. heb ik voorgesteld naar het Dr. He- merijckxplein te gaan. Er werden geen concrete voorstellen gedaan. Op 6.7.77 hebben we een brief gekregen waar bij men, mits een kleine wijziging, akkoord ging met ons voorstel om het monument in te planten rechts van de zwemkom. De opvatting van een beeldengale rij was alleszins veel te kostelijk en staat buiten verhouding van een bescheiden mens als Dr. Heme- rijckx was. Sinds september 1977 verwachten wij nog steeds enige reactie van het Comité. Op 17 oktober 1978 kwam dhr Evenepoel Rob. alleen naar het Schepencollege, de voorzitter was afwezig, en deed een voorste! om een monument in brons op te richten dat 5 miljoen F zou kosten, maar dat niet volledig ten laste van de stad moest gedra gen worden. Hij beloofde het stadsbestuur zo spoe dig mogelijk nader in te lichten. Hij was van oordeel dat de fouten niet liggen bij het Comité en ook niet bij het Stadsbestuur. Sindsdien hoorden wij niets meer. Het ligt in onze bedoeling na Nieuwjaar een nieuw Comité op te richten. Dhr De Riemaecker - Gij hebt behendig rond de kwestie gedraaid. Gij moest de Raad kennis ge geven hebben van de plaats van inplanting en dan had er verder kunnen gehandeld worden. Dhr Timmermans - We konden deze kwestie niet voorbrengen vooraleer we een detail hadden voor de uitwerking. Ik heb wel zo maar gezegd dat het 3 maanden geleden was dat er nog contacten waren met het Comité. Dat kan ook 6 maanden of nog méér zijn. Dhr Burgemeester - We zijn samen geweest met het Comité en iedereen was akkoord. Enkele dagen later was men niet meer akkoord. Dhr Coppens N. - Ik heb van deze ganse kwestie niets uit zijn verband genomen. Maar als ge het gan se dossier doorneemt, komt ge tot het besluit dat het de politiek is die zal beslissen. Dhr Timmermans - Gij zijt toch ook een poli tieker. Dhr Coppens N. - Er moet een kunstenaar aan geduid worden om een voorstel uit te werken. Dhr Timmermans - Dit werd gedaan, maar de voorstellen waren niet aanvaardbaar. Dhr Burgemeester - Toekomend jaar zal er een monument staan. 28) Interpellatie van Mevrouw De Kegel aan dhr. Schepen van Openbare Werken over de beplan ting rond de gemeenteschool in de deelgemeen te Voorde. Heer Voorzitter, Heren Schepenen, Collega s. Ik wil eerst en vooral melden dat het niet gaat om een interpellatie doch wel om een gewone vraag. Einde juni 1978 vroeg ik aan de heer Schepen van Openbare Werken of het niet mogelijk was het meterhoog onkruid rond de gemeenteschool te Voorde te verwijderen, vermits er eindejaarsfeesten plaats hadden in de school. Ik vroeg ook wanneer de definitieve beplanting zou gebeuren. Hij heeft dan uitgelegd dat het onkruid bespoten was met een produkt om het te verdelgen en dat men er niet mocht aan raken. Hij beloofde nochtans de beplanting te doen rond september-oktober 1978. We zijn inmiddels de cember en nog is er geen struik of boompje te be speuren. Graag vernam ik wanneer het nodige hier kan gedaan worden. Dhr Timmermans - Op 6 november 1978 zijn de nodige grondwerken aangevangen die geraamd wer den op 156.902 F. In de aanstaande Lente zal er geplant worden. 29) Interpellatie van Mevrouw De Kegel aan dhr. Schepen van Openbare Werken over het aan brengen van verkeersborden Spelende Kinde ren op sommige dichtbevolkte wijken van de stad. Heer Voorzitter, Heren Schepenen, Collega's. Dit is eveneens een vraag en geen interpellatie. Hier werd in de loop van het jaar reeds voorge steld van sommige straten in Groot-Ninove speel straten te maken. Dit voorstel werd verworpen omdat het zou risico's inhouden, dat het niet te verwezenlijken was en omdat, naar men ons meldde, strenge instructies op dat gebied door Binnenlandse Zaken zouden gege ven zijn. Ik heb me inmiddels ingelicht bij dit de partement en men meldt me geen enkele richtlijn of instructie doorgezonden te hebben. Mag ik dan voorstellen in verschillende straten van Groot-Ninove, minstens in alle deelgemeenten, borden Spelende Kinderen -> aan te brengen, in de dichts bevolkte wijken. Misschien met snelheids beperking ais dat mogelijk is. Ik bezocht twee gemeenten, Kapei!e-op-den-Bos en Schepdaal. waar deze borden voorkomen eer lijkheidshalve voeg ik eraan toe dat hier geen snel heidsbeperking geldt. Graag vernam ik van de heer Schepen of hij met dit voorstel kan instemmen. Dhr Timmermans - We zullen dit onderzoeken. Dhr Burgemeester - Ook de ouderlingen lopen groot gevaar in het huidig verkeer. Mej. Roosens - De verkeersborden die op voet paden worden geplaatst zouden derwijze moeten aangebracht worden dat het nog mogelijk is om met een kinderwagen doorgang op het voetpad te heb ben. Dhr Burgemeester - Dat is juist. GEHEIME ZITTING 30) Gemeentepersoneel - Eindejaarstoelage 1978 en 1979 - Princiepsbeslissing. Met eenparigheid van stemmen aangenomen. 31) Personeel - Toekennen van een waarnemings toelage aan een dienstdoend opsteller - Verlen ging. Met eenparigheid van stemmen aangenomen. 32) Stedelijke Muziekacademie - Aanstelling op proef van - één leraar voor de cursus notenleer - twee leraars of leraressen voor de cursus ko peren blaasinstrumenten - één leraar of lerares voor de cursus dictie - voordracht. Vander Poorten Luc. Vondelen, Denderhoutem wordt benoemd voor de cursus notenleer, met een parigheid van stemmen. Danhieux Stefaan. Stweg op Gent te Asse wordt benoemd voor de cursus dictie en voordracht met eenparigheid van stemmen. Voor de koperen blaasspeeltuigen worden be noemd De Jonghe Patrick. Hoogveld. Brussel met 20 stemmen en Van Wolvenhaer Mare. Rozenstraat te Lokeren met 17 stemmen. De Wolf R. uit Zele bekwam 7 stemmen en Van Coppenholle J. uit Oude naarde 4. 33) Stedelijke Muziekacademie Denderwindeke - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk toe- zichter. Mw. Martine Lievens. Rijstraat, Denderwindeke, wordt benoemd met algemene stemmen. 34) B.P.A. Doornwijk - Uitspraak over verzoek.van de eigenaar om af te zien van een onteigening. Het verzoek van dhr Van Den Haute Theofiel wordt met algemene stemmen ingewilligd. 35) Uitspraak over de overname van een gedeelte van een scheidingsmuur in de Karelhoofdstraat. Verdaagd voor nader onderzoek. 36) Personeel Stedelijk Zwembad - Ambtshalve ter beschikkingstelling van een redder. Windens Oscar wordt met algemene stemmen afgedankt. De vergadering wordt geheven om middernacht en centiemen... Enkele minuten na 19.30 uur verklaart dhr Bur gemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Coppens P., Groeninck en Van Vaeren- bergh K. worden verontschuldigd. Dhr Coolen is af wezig. De publieke tribune is gevuld met enkele toe hoorders en persmensen. Dhr Burgemeester - Wij feliciteren onze collega dhr Torrekens H. met zijn herverkiezing tot provin cieraadslid. Dhr Torrekens H. - Dank u. 1) Verslag omtrent de toestand en het beheer der gemeentezaken, voorgeschreven bij artikel 70 van de gemeentewet. Dhr Burgemeester - ledereen heeft dit verslag ontvangen. Zijn er aanmerkingen Dhr De Riemaecker heeft het verslag grondig onderzocht en geeft, gedurende anderhalf uur, de uitslag weer van allerlei boeiende en luimige bevin dingen. Het verslag moet bevolking en raadsleden vol komen inlichten over de gang van gemeentebestuur, om de begroting met volle kennis van zaken te kun nen vaststellen. Het verslag 1977 is van kapitaal belang omdat het een eerste verslag is van een eerste jaar bestuur der stad Ninove sinds de fusie der gemeenten. Om tal van redenen beantwoordt het niet volle dig aan gestelde verwachtingen. Na een paar opmerkingen over de voorstelling (het ontbreken van een inhoudstafel en het afwijken van het opgelegde stramien) volgt het eigenlijk on derzoek. De vlag van Ninove-stad werd slechts voorlo- pib aangenomen voor Groot-Ninove. Dhr Timmermans - De redactie is niet juist. Dhr Moens - In 1978 werd de definitieve vlag hier besproken. Dhr De Riemaecker - Wat in 1978 is gebeurd kan in het verslag van 1977 niet staan. Het verslag vermeldt dat E. Cosyns aangesteld werd als burgemeester op 23.12.1976, zodat Ninove gedurende 9 dagen 2 burgemeesters had. Klaarblij kelijk heeft men benoeming en beëdiging met aan stelling verward. Dhr Timmermans - We waren toen al stiekem aan 't vergaderen. Dhr De Riemaecker PERSONEEL. - De gemeenteraad trof geen en kele beslissing over het personeelskader. Het Colle ge besliste, zonder debat, advies te vragen in hoger hand. In de 24ste maand na de fusie hebben we het recht te vernemen hoe de verschillende stadsdien sten ingericht werden, door wie elke dienst bediend wordt en wie de leiding voert in elke dienst. Het verslag rept daar geen woord over BEVOLKING. - We vernemen dat Groot-Ninove 293vreemdelingen telt, mannen en vrouwen, hetzij een 10-tal eenheden minder dan gans de bevolking van gans Lieferinge. We wensen met het verslag 1978 te vernemen tot welke verschillende nationa liteiten onze vreemdelingen behoren. Uw verslag meldt dat de prijs van een kiezers lijst aangevraagd door een semi-officiële instantie bepaald werd op 1.000 F per exemplaar. Wat is dat een semi-officiële instantie Dhr Waltniel - Bijvoorbeeld de Kulturele Raad. Dat is toch aanvaardbaar Dhr De Riemaecker - Zeker, maar het is ook het vragen waard. Mej. Roosens - En een Ziekenfonds Dhr Waltniel - Dat is volgens mij ook semi-offi- cieel want het werkt onder de bevoegdheid van een ministerie. Dhr Callebaut - En een gemeenteraadslid Dhr De Riemaecker - Dat is geen instantie. Mevr. Martens-De Kegel - In Haaltert heeft elk gemeenteraadslid een kiezerslijst gekregen. Dhr De Riemaecker - We zullen dat later toch nog wat beter moeten specifiëren. (Lees verder op pagina 10)

Denderklok | 1978 | | pagina 3