fst Br) NINOVE EN DE ADMINISTRATIE Hernieuwing van de Abonnementen \j Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 5 januari 1979 VAN DE B.T.W., REGISTRATIE EN DOMEINEN VAN 21 DECEMBER 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERsSCHIJNT IEDERE WEEK. Bij beslissing van 5 december 1978 van de Di recteur-generaal van de administratie van de belas ting over de toegevoegde waarde, registratie en do meinen, wordt de benaming van de gewestelijke sek- tor BTW en van de gewestelijke direkties van de sektor Registratie, die in de schoot van deze admi nistratie bestaan, respectievelijk gewijzigd in Di- rectie-BTW en Directie-Registratie DIRECTIES-B.T.W. Deze directies hebben alle bevoegdheden, wat de sektor B.T.W. betreft, inzake 1de belasting over de toegevoegde waarde 2) de met het zegel gelijkgestelde taksen, met uitzondering van a) de belasting voor aanplakking b) de taks op de jacht c) de jaarlijkse taks op de verzekeringscon tracten d) de taks op de beursverrichtingen en de re porten e) de jaarlijkse taks op de ter beurs genoteerde titels 3) het personeelsbeleid en het beheer der diensten. DIRECTIES-REGISTRATIE Deze directies hebben alle bevoegdheden, wat de sektor Registratie betreft, inzake 1de registratie-, hypotheek- en griffierechten 2) de successierechten, de rechten van over gang bij overlijden en de taks tot vergoeding van de successierechten 3) de zegelrechten 4) a) de belasting voor aanplakking b) de taks op de jacht c) de jaarlijkse taks op de verzekeringscon tracten d) de taks op de beursverrichtingen en de re porten e) de jaarlijkse taks op de ter beurs genoteerde titels 5) het beheer van het privaat domein van de Staat en de invordering der domaniale opbrengsten 6) de invordering van de geldboeten en ge rechtskosten en van de verschillend toevallige mid delen 7) de belasting op het kapitaal, de dienst van het Sekwester en de dienst voor onderlinge hulpver lening (O.M.A.) 8) heffing van de belasting der niet-verblijfhou- ders op de meerwaarden verwezenlijkt ter gelegen heid van de overdrachten onder bewarende titel, toegestaan door de aan die belasting onderworpen schatplichtigen 9) het landbouwvoorrecht 10) het personeelsbeleid en het beheer der dien sten. NINOVE EN DE B.T.W. Vanaf 1 januari 1979 valt Ninove binnen het nieuwe ambtsgebied van de Directie-B.T.W. Gent. Klaar en logisch Voor vele andere gemeenten van de provincie Oost-Vlaanderen is de nieuwe toestand niet zo klaar en niet zo logisch. Eens te meer wordt Oost-Vlaanderen uiteenge rukt. Een deel van het grondgebied der provincie valt binnen het ambtsgebied van drie verschillende Directies de Directie-B.T.W. Gent de Directie-B.T.W. Antwerpen de Directie-B.T.W. Mechelen. We wachten met belangstellen af naar gebeur lijke oostvlaamse parlementaire reacties. NINOVE EN DE REGISTRATIE Voor gans het land is de Directie-Registratie Brussel bevoegd voor de jaarlijkse taks op de ter beurs genoteerde titels (4de) en voor de belasting op het kapitaal, de diens* van het Sekwester en de dienst voor onderlinge hulpverlening (O.M.A.). Dat is verantwoord. Tevens is de Directie-Registratie Brussei voor gans het land bevoegd inzake de registratie en kanselarijrechten op de open brieven van inzake adeldom en familiewa pens inzake de registratierechten op de akten van naturalisatie en de verloven om van geslachtsnaam te veranderen. Ook dat is verantwoord. Voor gans het land is de Directie-Registratie Antwerpen bevoegd inzake de teboekstelling van de zee- en binnenschepen, alsmede inzake de bewaring van de hypotheken op die schepen. Ook verantwoord. Dat het grondgebied van de provincie Oost- Vlaanderen ingedeeld wordt binnen het ambtsgebied van twee verschillende Directies-Registratie. Gent en Mechelen, is niet verantwoord. En dat Ninove belandt in het ambtsgebied van de Directie-Registratie Mechelen is zeker niet ver antwoord Dat rapen we uit de beslissing van 6 december 1978 van de directeur-generaal van de administratie van de belasting over de toegevoegde waarde, regis tratie en domeinen, gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad van 22 december 1978. 't Zal zeker niet bij toeval zijn dat die beslissing en haar publicatie te voorschijn komen na de Kamer ontbinding en vóór de bijeenroeping van het meuwe Parlement... Welke parlementair van ons Arrondissement steekt daar een voetje voor A. De Riemaecker. 2) Goedkeuring van de stadsbegroting over 1979. Dhr Waltniel Waarde Collega's, De gewone begroting welke ik de eer heb te Uwer goedkeuring voor te leggen, voorziet een to taal aan ontvangsten van 311,3 miljoen en een uit- gavenpakket van 310,7 miljoen, waardoor een boni overblijft van 572.260 F. Tegenover de cijfers van de aangepaste begroting 1978. zoals zij zich voor doen na de laatste begrotingswijziging, goedgekeurd op 7 december (290,8 miijoen ontvangsten en 289.6 uitgaven) betekent dit een stijging van 7%. De buitengewone begroting voorziet een geheel aan ontvangsten van 321.6 miljoen en van uitgaven ten belope van 321,0 miljoen, en laat dus een exce- dent van 629.138 F. Ik wil onmiddellijk wijzen op een eerste vast stelling, namelijk de omvang welke deze cijfers ver werven. Dit betekent namelijk dat de gemeenteover- heid grosso mode per inwoner 20.000 F ontvangt en uitgeeft, waarvan de helft voor de gewone begro ting en de andere heft voor de buitengewone dienst of voor de investeringen. Inzake de gewone begroting, wil ik de aandacht vestigen op de zeer speciale inspanning welke werd geleverd om de uitgaven binnen zeer redelijke per ken te houden. Ik heb gesproken van 7% - zoiets is miniem te noemen wanneer men rekening houdt met enkele zeer bijzondere factoren - gelegen buiten onze wil en buiten deze van iedereen - waarmede wij dit jaar rekening hebben moeten houden. Ik ci teer onder meerhet ten iaste nemen van het defi- ciet van de ziekenhuizen, de personeelslast en de steeds zwaarder financiële inspanning ten laste van het O.C.M.W. Inzake de verdeling van de uitgaven over de diverse rubrieken, komen we tot volgende cijfers (Lees verder op pagina 2) Het innen van de jaarabonnementen voor 1979 is praktisch ten einde en wij danken al onze lezers en lezeressen voor hun vertrouwen. Toch konden we nog enkele abonnenten niet bereiken. Om geen nummer van 1979 te missen, ge lieve onmiddellijk het bedrag van 410,— F. over te schrijven of te storten op prk. 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland440 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 690 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. h Qams en o»saBl'md wee^/l Raadszitting

Denderklok | 1979 | | pagina 1