d vu R en/)/ 6/? taarns Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 12 januari 1979 VAN 21 DECEMBER 1978 Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. GEWONE DIENST - ONTVANGSTEN B.-Fonds - 87.090.040 Dhr Torrekens Hil. - Er moet 8.000 F meer zijn. Dhr Waitniel - Er is een fout geslopen in de me morie van toelichting. Schuld - Interest lenigen Staat - 682.500 F. Dhr De Riemaecker - Dit is een laag cijfer. In de Dreefstraat bezet Justitie drievierden van de ge bouwen en er wordt geen huurgeld betaaid. Dhr Timmermans - Met terugwerkende kracht zal de vergoeding in de commissie bepaald worden zelfs nog voor de tijd dat zij op het stadhuis gehuis vest waren. Dhr De Riemaecker - Toen ik onderhandelde over de huisvesting naar de Dreefstraat is er een schrijven gekomen met een bedrag voor de 2de ver dieping van het stadhuis. Die brief zit niet in het dos sier, maar ik zal hem komen zoeken. Dhr Timmermans - Die brief bestaat niet. Er is nooit een vraag geweest en zeker geen resultaat. Dhr De Riemaecker - Er is een brief met een cijfer. Dhr Timmermans - De zaak is nog niet gere geld, maar dat komt. Dhr De Riemaecker - Het is niet serieus van ergens te gaan hokken zonder betalen. Dhr Waitniel - Dat is een lelijk woord. Dhr De Riemaecker - Dat kan alleen de Staat. Dividend intercommunale gasvoorziening - '50.000 F Dhr De Riemaecker - Hoeveel bedraagt het aan tal gasaansluitingen Dhr Timmermans - Dat kennen we niet. Vorig jaar was het dividend ongeveer 46.000 F. Dhr De Riemaecker - Er zijn toch grote klanten zoals Eurogalva. Dhr Timmermans - Animalia in Denderleeuw is nog wat anders, die gebruiken evenveel gas als Ni- nove-stad. Dhr De Riemaecker - Waarom neemt U hetzelf de cijfer van verleden jaar over. Dhr Waitniel - Het is een raming. GEWONE DIENST - UITGAVEN Verzekering gemeentevoertuigen - 32.000 F. Dhr De Riemaecker - Ge moet borstel en verf voorzien om de gemeentevoertuigen te nummeren. Ik heb dit hier al verscheidene keren gevraagd en tel kenmale zegt de Schepen dat het zal gebeuren. Dhr Timmermans - Ik heb het al twee, drie keer gezegd. Dhr De Riemaecker - Bon. Bezoldiging administratief personeel - 17.000.000 F. Dhr De Riemaecker - Hoe zit het met de be taalde feestdagen. De wet voorziet 10 feestdagen voor het personeel. En de kermisdagen Dhr Timmermans - Voor de dienst openbare werken moet er soms gewerkt worden op kermisda gen. Het aantal wettelijke verlofdagen is voor ieder gelijk, maar sommigen nemen die graag wanneer het op hun gemeente kermis is. Patronale bijdrage omslagkas pensioenen 1.582.000 F. Dhr Torrekens Hil. - Hoe komt het dat dit be drag verminderd is tegenover vorig jaar? Dhr Waitniel - Door de vermindering van het percentage van 20 naar 16%. Tevens waren er voor 1978 4 indexverhogingen voorzien en voor 1979 zijn het er maar 2. Tevens worden de gepensioneerden vervangen door mensen die aan een lager loon be ginnen. Reiskosten gemeentepersoneei - 300.000 F. Dhr De Riemaecker - Wie kan hiervan qenie- ten Dhr Timmermans - Wie minimum 5 km van zijn werk woont. Dhr De Riemaecker - Zijn er? Dhr Timmermans - Onder het personeel van vroeger uit de randgemeenten zijn erdoch niet on der het nieuw aangeworven personeel. Onderhoud meubilair en kantoormachines - 252.000 F Dhr De Riemaecker - De telefoon hoort die ook bij kantoorbehoeften Dhr Timmermans - Ja. Dhr De Riemaecker - Op de dienst te Meerbeke is bijna niemand te bereiken en op openbare werken is het om zo te zeggen vruchteloos dat men telefo neert. Er zijn toch twee buitenlijnen nodig. Dhr Waitniel - Zeer juist. We hebben er trou wens al over gesproken. Dhr De Riemaecker - Wij zijn hier veroordeeld om 6 jaar in ongunstige omstandigheden op het stad huis te vergaderen. Met een beetje vindingrijkheid moet dit hier toch beter kunnen. Dokumentatle, boeken en abonnementen - 200.000 F. Dhr De Riemaecker - Hier op het stadhuis zou er toch een kleine bibliotheek moeten zijn waar we b.v. het Staatsblad en andere nuttige documentatie rustig kunnen raadplegen. Dhr Waitniel - Juistdit is noodzakelijk voor een stad als Ninove. Kiezerslijsten eri verkiezingen - 350.000 F. Dhr Prieels - Ik stel voor dit krediet met 25.000 F te verhogen voor de verwezenlijking van ons voor stel de volgende verkiezingen het stemmen in de deelgemeenten mogelijk te maken. Dhr Burgem js i - Daarover zullen we spre ken tijdens uw intetpellatie daaromtrent. Dhr Prieels - Maar het is een onderdeel van de begroting. Dhr Burgemeester - Donderdag hebben we een afspraak met de betrokken drukkerij, wiens moge lijkheden we moeten kennen. We zullen dan weten of ze bij machte is andere modaliteiten toe te pas sen. Dhr De Riemaecker - Het contract kan veran derd worden bij gemeen akkoord. Dhr Prieels - Wij vragen geen contractbreuk. Dhr Burgemeester - We weten hoeveel een eventuele wijziging zal kosten. Dhr Prieels - Ik vraag een symbolische verho ging. Dhr Burgemeester - Als er kan gewijzigd wor den zal het veel meer kosten. Kunnen we een over eenkomst bereiken dan is uw verhoging niet nood zakelijk. Dhr Prieels - Ik handhaaf mijn voorstel. Het wordt verworpen met 16 stemmen teqen 10 (C.V.P. en V.U.). Dhr De Riemaecker - Alle kosten moeten gere kend worden bussen, oproep, publiciteit. Een andere werkwijze kan via een computer geregeld worden. Dhr Waltniei - We zullen het toekomende week weten. Dhr De Riemaecker - Dat hadt gij vóór de ver kiezingen moeten weten. Dhr Burgemeester - Dat contract heeft de vori ge bestuursmeerderheid aangegaan. Dhr De Riemaecker - En dat durft gij zeggen. Dhr Burgemeester - Ge hebt het op bepaalde plaatsen zelf toegegeven. Dhr Prieels, die toch tot uw groep behoort, had daar geen bezwaar tegen tij dens de verkiezingsvergadering met de partijen op 25 november. Dhr Prieels - Over dit contract werd er toen niet gesproken. Aan de dagorde stond alleen het politiereglement tijdens de kiescampagne. Dhr Burgemeester - Maar ge wist zeker dat de kiezerslijsten aldus opgemaakt werden. Wij ook be treuren dat iedereen naar het stadscentrum is moe ten komen stemmen en het zal veranderen. Maar we hebben de beslissing, genomen door het vorig stads bestuur, willen respecteren. Wij hebben hier trou wens alle vroeger genomen beslissingen gerespec teerd. Zelfs de landbouwvergoeding gestemd door de vroegere gemeente Aspelare. Dhr Prieels - Die was voorzien. Dhr Burgemeester - Gij zijt tevreden dat de mensen ontevreden waren. Nog een geluk, anders had de uitslag nog slechter geweest. Dhr Prieels - Dat komt hier niet bij zien. Dhr Burgemeester - Gij hebt er politieke munt willen uitslaan. Gij tracht in uw blad alleen maar uw eigen persoontje op te hemelen. Dhr De Riemaecker - In het contract staat niet dat iedereen naar Ninove-stad zou moeten komen stemmen. Dhr Timmermans - Neen, maar het is er een gevolg van. Dhr De Riemaecker - In Ninove stemmen wil nog niet zeggen in Ninove-stad stemmen. Ge zegt dat dit een beslissing is van het vorig stadsbestuur. In dit vorig bestuur zaten 3 BSP-ers en 2 CVP-ers. Ik zou dit argument niet gebruikt heb ben, maar ik moet terwille van de kleine dorpspoli tiek die hier gevoerd wordt. Het nieuwe College ver gaderde al tussen 10 oktober en 31 december 1976. Het contract werd ondertekend op 12 januari 1977 door dhr Etienne Cosyns en ge hebt het niet gedaan uit eerbied voor de vroeger getroffen beslissing want ge hebt dit contract gewijzigd van 5 in 3 jaar. Ge hadt ook het contract moeten publiceren. Wij zullen naar de rekeningen goed uitkijken om te zien wie uw gepubliceerde tekst zal betalen. Dhr Burgemeester - Ge zijt een klein manne ken. Gij die mij kent durft zoiets veronderstellen. (Er ontstaat enig tumult en er wordt onverstaan baar over en weer geroepen). Dhr Waitniel - Dhr Prieels betaalt nu minder grondbelasting dan voorheen in Aspelare. En te Voorde ook. (Lees verder op pagina 2) Raadszitting

Denderklok | 1979 | | pagina 1