e en/)/ z\n u/^ams Raadszitting WAT MET DE SNEEUW? Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 19 januari 1979 VAN 21 DECEMBER 1978 Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN- JACOBS Koepoortstraai 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Personeel. Dhr De Riemaecker - Hoe staat het met het bijzonder tijdelijk kader Dhr Timmermans - Er zijn 5 projecten aanplantingen kleine herstellingen voetpaden onderhoud gemeentegebouwen gemeentelijke schoolgebouwen voet- en buurtwegen. Dhr De Riemaecker - En voor de bedienden klasseren archief archief deelgemeenten begraafplaatsen fichen T.B.C.-bestrijding. Onderhoud landbouwwegen - 1.500.000 F. Dhr Coppens N. - Welke zijn de inzichten van de Schepen Dhr Desprets - Er is een planning opgemaakt voor de eerstvolgende jaren waarbij 12 km land bouwwegen per jaar voor onderhoud voorzien wor den. Dit behelst herstellen en verbeteren. Dhr Prieels - Maar toch ook onderhoud Dhr Desprets - Ja. Dhr De Riemaecker - Wat zijn de voorstellen van de Landbouwraad Dhr Desprets - Zij hebben de wegen voor de onderhoudsplanning aangeduid. Dhr Prieels - Dit plan zouden wij ook moeten ontvangen. Er dient een planning per gemeente op gemaakt te worden. Dhr Desprets - Ik zal U de lijst voor 1979 bezor gen (geeft er lezing van). Dhr Prieels - wordt er ook verharding van landbouwwegen voorzien Dhr Desprets - Zo goed als wij kunnen. Aanduiding van straatnamen en nummers - 400.000 F Dhr De Riemaecker - Wat gaat er nu gebeuren na het verbreken van uw beslissing Dhr Moens - Wij zullen het decreet toepassen. Dhr Prieels - In 1979 Dhr Moens - Ja. Dhr Callebaut - Hoe zal de signalisatie van de straatnamen gebeuren Dhr Waltniel - Modern en effectief. Het is een zeer dure aangelegenheid. Dhr Callebaut - In het centrum van elke deel gemeente zou er moeten een plan hangen met de aangeduide straatnamen. Dhr De Riemaecker - En de nummering der hui zen Dhr Timmermans - Dat komt nog. Dhr De Riemaecker - In de Ninovestraat te Pol- lare is de nummering der huizen zeer verward. Dhr De Riemaecker - Hoe ver staat het met on derzoek opdat een lijnbus ook het grondgebied van de deelgemeente Lieferinge zou aandoen Dhr Timmermans - In 1979 zou de lijnbus van Zottegem van Neigem over Lieferinge rijden. En de lijnbus van Leerbeke of Geraardsbergen zou Pollare aandoen. Ik zai hierover navraag doen. Dhr De Riemaecker - in januari zullen we even tueel hierover een motie stemmen. Het afsluiten van de Steenweg naar Aalst is niet gepermitteerd men heeft het recht niet iedereen en dan vooral de handelaars aldus te benadeligen. Het gaat zeker niet op dergelijke werken in oktober aan te vangen want door winterweeromstandighe den blijven die dan lang aanslepen. Men zegt wel dat het lokaal verkeer door mag, maar zij die met de streeks niet vertrouwd zijn weten dat niet en die keren terug. Dhr Van Varenbergh A. - De steenweg is al te rug open. Dhr Burgemeester - De afsluiting werd verder opgeschoven. Dhr De Riemaecker - Dat kan toch niet, want vorige zondag lag de steenweg nog op 3 plaatsen opengebroken. Dhr Van Varenbergh A. - Hij is terug open. Dhr De Riemaecker - Dan 2al men alleszins slecht werk geleverd hebben bij zo een vriesweer. Werkingskosten Stedelijke Middenstandsraad 200.000 F. Dhr Prieels - Deze post zou ook moeten ge splitst worden in werkingskosten en activiteiten. Dhr Waltniel - Werkingskosten zijn er niet zo veel. in 1979 zuilen we een brochure uitgeven. In elk geval kunnen we voor volgend jaar deze post splitsen. Dhr De Riemaecker - Hoe staat het met Fabelta Ninove Dhr Waltniel De groep Fabelta werd gesplitst in 3 autonome ondernemingen Ninove, Tubize en Zwijnaarde. Dit was voor Fabelta Ninove de beste oplossing. Nu bestaat hier kans dat, mits zekere aan passingen, nog kan uitgebreid worden. Dhr De Riemaecker - Het past voor uw Departe ment een Middenstandsbrochure uit te geven. Het is schandalig hoe sommige middenstanders nu wor den beetgenomen door bepaalde firma's. Dhr Waltniel - Zeer juist. Dhr De Riemaecker - De waardebons van de feestmarkt moeten uitgewisseld worden op dinsdag 26 november 1978. Er zal moeten gewacht worden tot 1982 vooraleer 26 november op een dinsdag valt. Dhr Burgemeester - Het is een drukfout. Kleuter- en Lager Onderwijs Dhr De Riemaecker - Te Denderwindeke in de school wordt een lokaal als refter gebruikt op de hoogste verdieping. De bekleding is er in brandbare stof. Men moet de veiligheid in acht nemen. Dhr Beeckmans - Dit lokaal werd reeds op de brandveiligheid onderzocht en het advies werd over gemaakt aan de dienst openbare werken. Technische en Beroepsleergangen. Dhr De Riemaecker - Zijn er vooruitzichten voor andere huisvesting Dhr Timmermans - Deze kwestie blijft steken op het brandveiligheidsadvies. Muziekschool. Dhr De Riemaecker - Hoe staat het met de be noeming van de nieuwe Directeur? Dhr Beeckmans - De titularis Directeur nam ontslag wegens pensioen gerechtigde leeftijd op 1 (Lees verder op pagina 2) Veel stadsgenoten hebben zich de vraag ge steld moet sneeuw beschouwd worden als grof vuil of is sneeuw huisvuilnis Wij zijn te rade gegaan bij het stedelijk fami liaal bedrijf van openbare werken. Wij werden er met de meeste bereidwilligheid ie woord gestaan, met een traan in de stem, door het 104de lid van het personeel dat ons verwees naar de inhoud van Info Ninove van januari 1979. De bepaling van GROF VUiL volgens het stads- moniteurke voorwerpen die gediend hebben voor de uit- rusting van een woongelegenheid zoals oude meu- beien, oude toestellen, enz. met uitzondering van afbraakmaterialen en die te omvangrijk zijn om ge- borgen te worden in vuilniszakken Met andere woorden omvangrijke antiek Ondanks het feit dat de sneeuw te Ninove op vele plaatsen sedert 31 december 1978 oud is - het geen voor ons gewest ouwe antieke sneeuw is S - toch kan hij niet doorgaan als grof vuil omdat het mogelijk is hem te bergen in plastiekzakken. De stedelijke ophaaldienst is dus niet verplicht uw sneeuw te laden ter gelegenheid van de op- haalbeurten van grof vuil. De bepaling van HUISVUILNIS volgens voor noemd moniteurke afval voortkomende van het huishouden en van de tuin. met uitzondering van stenen en grond, geborgen in vuilniszakken door de stad aanvaard, aangekocht, gekenmerkt en verkocht mits retribu- tie ledereen zal willen toegeven dat sneeuw in geen geval kan beschouwd worden als afval voortkomen de van hef huishouden. Wij weten dat er huishoudens bestaan waarin de verhoudingen dusdanig koel zijn dat er wel eens sneeuw zou kunnen van voortkomen. En sneeuw in de tuin Dat is wat anders De tijden zijn voorbij dat iemand nog gelooft dat sneeuw uit de Hemel valt. Hij valt gelijk de blaren uit de lucht, zodat sneeuw - zonder stenen en grond - mag beschouwd worden als tuinafval. Onze stadsgenoten mogen hem dus gerust op scheppen en proper opbergen in de stedelijke vuil niszakken. De eigen stedelijke ophaaldienst neemt ze zeer vermoedelijk mee. 't Manneke.

Denderklok | 1979 | | pagina 1