DE DENDERKLOK oktober 1977. Op 3 mei 1977 werd het Ministerie hiervan in kennis gesteld op 23 mei werden ons de nodige richtlijnen verschaft (noodzakelijke diplo ma's enz...). Op 20 september 1977 werd telefonisch en op 21 september schirftelijk, aan het Ministerie beves- tiging gevraagd wie in afwachting als waarnemend Directeur kon fungeren. Op 27 september 1977 werd ons een kandida tuur als waarnemend Directeur toegestuurd. Deze persoon trok zijn kandidatuur in op 4 ok tober 1977, daar hij de vereiste leeftijd niet had. Ondertussen liet het Ministerie ons op 26 sep tember 1977 weten dat de oudste in dienst zijnde leerkracht tijdelijk met de functie kon gelast worden en de plaats zo spoedig mogelijk diende openver- klaard te worden. (Goedgekeurd door Gouverneur 2 februari 1978). In gemeenteraadszitting van 6 ok tober 1977 werd de oudste leerkracht als waarne mend Directeur aangesteld. Bij gemeenteraadsbeslissing van 17 november 1977 werd de betrekking van Directeur van de Ste delijke Muziekacademie vacant verklaard en werden tevens de aanwervingsvoorwaarden, evenals de da tum van insturen van de kandidaturen (bij aangete kend schrijven uiterlijk op 7 januari 1978) vastge steld. De beslissing van de Gemeenteraad werd op 28 november 1977 aan het Ministerie ter goedkeuring voorgelegd. Op 8 december 1977 werd deze ons overge maakt, mits enkele wijzigingen - o.a. punt 9 bij te voegen in regel zijn met de wet s- en reglements bepalingen betreffende de taalregeling in het on derwijs Op 9 januari 1978 waren acht aanvragen ons toegekomen. - Eén kandidaat vroeg vrijstelling van examen - Twee vroegen vrijstelling van diploma; - Eén was te jong (30 jaar) - Eén was niet in het bezit van een nederlandstalig diploma - De andere drie stuurden bij hun aanvraag geen stukken mee. De vragen om vrijsteling werden, zoals voorzien, aan het Ministerie voor beslissing overgemaakt. Het Ministerie van Nederlandse Kuituur vroeg op 22 maart 1978 haar de namen van de kandidaten, die vrijstelling vroegen, telefonisch mede te delen. Op 20 maart 1978 werd de Heer Inspecteur schriftelijk verzocht als regeringsafgevaardigde te willen fungeren bij het afnemen van de bekwaam- heidsproeven. Op 30 maart 1978 antwoordde hij dat het hem wegens ziekte onmogelijk was een datum voorop te stellen. Na herhaaldelijk telefoneren, werd op 14 juni 1978 een schrijven gericht aan het Ministerie om. nopens de ingediende vragen om vrijstellingen (3) een dringende beslissing te willen treffen. Na nogmaals telefonisch aandringen werd op 11 augustus 1978 een herinneringsschrijven gestuurd Op 25 september 1978 liet Mevrouw de Minister ons weten dat ze op de twee vragen om vrijstelling van diploma niet kon ingaan, daartegenover zou ze vrijstelling kunnen verlenen aan de twee kandidaten die niet voldeden aan de door onze Gemeenteraad vastgestelde en door het Ministerie goedgekeurde voorwaarden, namelijk leeftijdsgrens en taalvereiste. De bevestigingen van de weigering tot vrijstel ling van diplomavereiste, evenals de tegen de voor waarden verleende vrijstellingen, werden ons door het Ministerie respectievelijk op 4 oktober 1978 en 11 oktober 1978 bevestigd. Voor wat de vraag om vrijstelling van examen betreft, werd ons tot op heden nog geen antwoord verstrekt. Huur speelpleinen: 10.500 F. Dhr Callebaut - Waarom wordt het zelfde be drag van vorig jaar behouden Dhr Stevens - Voor Aspelare en Okegem. Dhr Callebaut - Er zullen er toch nog meer ko men. Dhr Stevens - De Jeugdraad zal dat onderzoe ken. Dhr Callebaut - Maar dat kunt ge toch nu doen. Dhr Timmermans - Dat zal hier wel voorkomen om het huurcontract goed te keuren. Museum - Werkingskosten 30.000 F. Dhr De Riemaecker - Hoe ver is het onderzoek gevorderd naar sommige oude voorwerpen en docu menten die verdwenen zijn Ik kreeg hierover van de Schepen een scheef antwoord. Ik heb dan zijn werk gedaan door hem een verslag te sturen. Ge moest de betrokken personen samengeroe pen hebben. Hoe ver staat die kwestie nu Wat is er al bo ven gekomen Dhr Moens - Sommige voorwerpen zijn verdwe nen en hiervoor zijn sommige Schepenen verant woordelijk. Het bijeen roepen van betrokken perso nen zou niets opgeleverd hebben daarom werden zij individueel aangesproken. We zullen met de Po litie contact opnemen voor eventuele inbeslagname. Dhr De Riemaecker - Sommige voorwerpen lig gen niet buiten het stadhuis. Dhr Moens - Zeg het ons dan. Dhr De Riemaecker - Vraag het mij. Dhr Moens - Als ge 't weet, zeg het dan. Dhr Burgemeester - Neem contact op met Mr De Riemaecker. hij wil U helpen. Wij leven op hoop van verdwenen voorwerpen terug te vinden. Dhr Moens - Ik vraag niet liever. Toelagen aan Culturele Verenigingen680.000 F. Dhr Prieels - Zoals de verdeling nu wordt voor gelegd beantwoordt zij niet aan het Cultuurpact of het rondschrijven van het Departement. Het samen bundelen van subsidies heeft een onrechtvaardige verdeling als resultaat. Het gaat niet dat een afzon derlijke post van 10.000 F. wordt voorzien aan ouder vereniging voor moraal. Wij verwachten voor volgend jaar dat elke sub sidie nominatief zou bepaald worden zoals voorge schreven door het decreet. Wij stellen voor de subsidie voor de Vrouwen bonden van 60.000 op 100.000 F. te brengen en de andere subsidies met 10.000 F. te verhogen. Verworpen met 16 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). Dhr Torrekens Hil. - Zijn de muzieken verge ten Dhr Waltniei - Er wordt 280.000 F. voorzien. Mevr. Martens-De Kegel - De werking Vrou wenhuis zou ook bij de gesubsidieerde verenigin gen dienen opgenomen. Dhr Timmermans gaat aan 't lachen. Mevr. Martens-De Kegel - Ge zult er niet blijven mee lachen. Mevr. Martens-De Kegel - Komt er een subsi die Dhr Moens - Dit behoort tot het Departement van het O.C.M.W. Mevr. Martens-De Kegel - De ene verwijst de verantwoordelijkheid naar de andere. Dhr Timmermans - Wij hebben opdracht gege ven dat het O.C.M.W. in deze kwestie moet tussen komen. Dhr De Riemaecker - Aliez... Mevr. Martens-De Kegel (kwaad) - Het is niet omdat de katholieken aan die werking niet meedoen dat er niets moet voor gedaan worden. Toelagen aan sportverenigingen: 1.079.000 F. Dhr Prieels - Behalve de opgesomde voetbal ploegen zijn er ook nog te Neigem en :n de Lebeke. Dhr Stevens - Neigem wordt betoelaagd door de huur van het plein. Bovendien kan elKe club aan sluiten bij de Sportraad. Dhr Torrekens Hil. - Voor de volleyclubs moest men ook onderscheid gemaakt hebben volgens de reeks waarin wordt aangetreden. Dhr Stevens - Vroeger waren er bijna geen vol- leybalploegen in de streek. Dhr Prieels - In verhouding met de culturele verenigingen wordt aan de sportclubs toch veel geld toegekend. (Mevr. Martens-De Kegel verlaat de zitting). Toelage voor bruiloften: 160.000 F. Dhr De Riemaecker - Wat biedt de Stad aan Dhr Burgemeester - 2.500 F. in geld. Dhr De Riemaecker - En voor een diamanten bruiloft Dhr Burgemeester: 1.000 F. méér. Eredienst. Dhr De Riemaecker - Ik vroeg vroeger dat de inventarissen van de Kerkfabrieken zouden opge maakt worden. Schepen Moens antwoordde hierop dat hierover een boek werd uitgegeven. In dit boek gaat het over de kunstschatten en niet over de be zittingen van de Kerkfabrieken. Te 1.30 uur wordt er gepauzeerd. Wanneer de zitting hernomen wordt ontbreken Mevr. Martens-De Kegel, Mej. Roosens, dhren Van Waeyenberghe, Coppens N., Torrekens Hugo, Baro. en De Bodt. Dhr Torrekens Hil. - Het is reeds erg laat en we vragen om de zitting te stoppen en er morgen mee verder te gaan. Dhr Burgemeester - Neen, dan moest ge anders te werk zijn gegaan. Ge hebt gehoopt dat de Raad niet meer verder zou kunnen vergaderen omdat het wettelijk aantal aanwezigen zou ontbreken. BUITENGEWONE BEGROTING. Aankoop elevator - Staatstoelage 7.500.000 F. Dhr De Riemaecker - Intercom beschikt over een elevator. Welke voorwaarden worden er gesteld voor particulier gebruik Dhr Timmermans - In Roosdaal is dit al ge beurd. Dhr Burgemeester - Is er iets Dhr De Riemaecker - Het is voor mijn dak. Dhr Burgemeester - Ik zal er mij over inlichten. Dhr Waltniei - Intercom heeft een bijzonder adres aangegeven. Dhr Burgemeester - Hoe hoog is uw dak Dhr Waltniei - Ik zal U het adres bezorgen. Dhr Burgemeester - En ik zal een goed woer deken voor U doen. Dhr De Riemaecker - Ik word vertroeteld. Dhr De Riemaecker - 640 miljoen worden hier behandeld in 20 minuten tijd dat is niet serieus. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 4 (C.V.P.). 3) Herstemmen van de belastingen en retributies waarvan de heffingstermijn vervalt op 31 decem ber 1978 - opcentiemen op de onroerende voorheffinq 1700. Dhr De Riemaecker - De Schepen van Finan ciën heeft een interessant betoog gehouden om de opslag van de belastingen te verrechtvaardigen. Hij heeft zich wel gewacht gewag te maken van de ver liezen die geboekt werden door onachtzaamheid en door grootdoenerij. Wij noemen 1het verlies van 3 miljoen staatstoelagen voor de onregelmatig uitgevoerde werken aan de Gezelle- straat te Appelterre 2) het verspillen van 2 miljoen voor de luxe- landbouwweg op het Hoendersveld te Meerbeke 3) het cadeauke van 1 miljoen bij de grondver- koop van het O.C.M.W. te Meerbeke 4) het laten vallen van circa 10 miljoen toela gen voor de oprichting van een sporthal van 40 en oneffen miljoen 5) de schromelijke personeelsinflatie waarop we eerstdaags terugkomen. Ten einde U de gelegenheid te gunnen om een programmapunt onmiddellijk te verwezenlijken stel ik voor de opcentiemen terug te brengen tot hun ■'•-.rtrekpunt in 1977 d.i. tot 1450 opcentiemen. Dhr Waltniei - We nemen uw argumentatie voor wat ze waard is. Op de Gezellestraat te Appelterre komen we nog wel terug. De verkoop van het O.C. M.W. gaat ons niet aan, die gelden moeten terug geïnvesteerd worden en hebben geen terugslag op onze begroting. De bouw van een sporthalle is on der uw impuls gestart en we hebben U gevolgd. Hier moet er geen nationale politiek gevoerd worden voor het verminderen van de belastingen. Trouwens er zijn talrijke gemeenten, waar de C.V.P. medebe- stuurt, en waar de onroerende voorheffing nog ho ger iigtGeraardsbergen, Zottegem, Sint-Niklaas en nog andere. Uw voorstel is niet te realiseren. Toen wij des tijds een vermindering aan ontvangsten voorstelden zorgden wij voor een tegengewicht in de uitgaven. (Lees verder op pagina 10)

Denderklok | 1979 | | pagina 2