KINDERKERMIS TE MEERBEKE Dhr Coppens N. - Dat is allemaal zever. Dhr Timmermans - Is dat zever Dhr Coppens N. - Ja, dat is zever. Voor de sec tievergaderingen van openbare werken moeten wij wachten op de andere sectievergaderingen en dan moet de kwestie toch onderzocht en besproken wor den in de groep. Toen wij bij de aanvang van de begrotingszitting aandrongen om de vergadering met te lang te houden en de dag nadien voort te werken, antwoordde dhr Burgemeester dat dit niet kon om dat sommige raadsleden s anderendaags moesten vertrekken. Dus was het afgesproken om de begro ting er in één zitting door te krijgen. Dhr Burgemeester - Toen we de zitting schor sten moest ge gevraagd hebben om te stoppen, en niet bij de herneming toen ge vaststelde dat o, groep niet meer in voldoende aantal aanwezig was. Dhr Torrekens HU. - Ge hebt zelf getwijfeld om verder te doen. Dhr Burgemeester - Ik heb mij met eigen ogen kunnen overtuigen dat ge buiten in de koude, m de hoek tegen het stadhuis, stond te wachten om te zien wat er zou gebeuren. Mevr. Martens-De Kegel - Kunnen we niet drie keer vergaderen in twee maanden Dhr De Riemaecker - Vorig jaar hebben we 12 keer vergaded. Dhr Burgemeester - Maar over een tijd van maanden. Dhr Timmermans - De besprekingen in de e- meenteraadszittingen moeten toch Kunnen gezift worden. Sommige technische zanen kunnen to,. oplossing krijgen in de commissies en hoeven toch niet nog eens in de groep besproken te worden. Dhr Baro - Maar dat gaat toch niet op voor de bespreking van de begroting. Dhr Waltniel - Tijdens de begrotingszitting deed dhr De Riemaecker niets tegen net reglement; maar het is toch ongebruikelijk aai hij meer^dan uur een bespreking houdt over het jaarversiay. Had den we dat geweten dan hadden we dit punt op een andere dagorde geplaatst. Trouwens. Mr De Riemaecker, U was niet altijd juist in uw opmerkingen over dit verslag. U beweerde dat de Politie een geluidsmeter aan kocht en na 40 dagen een nieuwe kocht omda. d eerste niet voldeed. Het eerste apparaat werd ge- *cht in 1974 en het tweede in 1977. Bij oe aankoop van dit laatste kregen we integraal de bet aai e PU terug van het eerste apparaat. Met de subsidie be taalde de stad voor de nieuwe gelu.dsmeter zo wat 8.000 F. Dhr Callebaut - Dat stond met in het jaarver- S2 Q Dhr De Riemaecker - Wat ik aangeklaagd heb stond letterlijk in het verslag. Dhr Waltniel - IK had aan de Politiekommissa- ris uitleg gevraagd en heb dit voor antwoord gekre- gen. Dhr Torrekens Hil. Wij betwisten uw uitleg niet, maar die stond niet in het verslag. Dhr Waltniel De commentaar op het jaarver slag was iets totaal nieuw, dat was hier voordien r.og nooit gebeurd. Ge moest ons hiervan verwittigd hebben opdat wij een antwoord hadden kunnen g ven over de gestelde opmerkingen. Dhr Burgemeester - Vorig jaar werd de begro- ting ook in één zitting besproken. Dhr Baro - Wie 8 uur per dag moet werken .s hier gediscrimineerd tegenover anderen. Dhr Waltniel - !k zou die renteniers hier we eens willen kennen. Dhr Callebaut - De Raadszittingen kunnen toch nog gespreid worden. Dhr Waltniel - Terwille van de verkiezingen van 17 december vielen er enkele zittingen dicht na el- Dhr Callebaut - In april en november zijn er geen raadszittingen geweest. Dhr Waltniel - IK stel voor dat de fractieleiders worden samengeroepen om over onze werKw.jze in de Gemeenteraad te spreKen. Dhr Burgemeester - We zullen dat doen. Dhr Waltniel - Ten minste als iedereen dat wil. zo niet gaan we verder zoals we bezig zijn. 1) Proces-verbaal van onderzoek der stadska» over het 4de kwartaal 1978. Dhr Waltniel geeft lezing van het kasverslag. Moet ik U geen details geven Dhr De Riemaecker - Dat heeft U niemand ge vraagd. Dhr Waltniel - De detail stak in het dossier. Dhr Torrekens Hil. - Als er uitleg nodig is zul len wij er U wel om vragen. Gustig advies. 2) Proces-verbaal van onderzoek der kas van het Stedelijk Zwembad over het 4de kwartaal 1978. Dhr Waltniel geeft lezing van dit kasverslag. Gunstig advies. 3) Ontlasting oninbare belastingen op de riolering Dienstjaar 1978. Dhr Waltniel - Het gaat hier om een bedrag van 3.400 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 4) Verdiscontering van vastbeloofde subsidies St.-Arnandus te Nederhasselt. Dhr Waltniel - Deze subsidie beloopt 491.173 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 5) Aankoop in der minne van een perceel grond gelegen Kasteelstraat te Outer - Aangaan van lening. Dhr Waltniel - De prijs bedraagt 118.584 F. Dhr Timmermans - Door dhr De Riemaecker werd naar de afmetingen gevraagd. Op de Reinste diepte is het 3 m. en op de grootste diepte 8,50 m. Dhr Torrekens Hil. - Hoeveel bedraagt de op pervlakte Dhr De Riemaecker - 122 m2. Dhr Timmermans - Juist. Dhr De Riemaecker - Ik ga niet akkoord met de manier van schatten door de Ontvanger van Re- gistratie en Domeinen. Op 27 september 1976 werd deze grond als achtergrond geschat aan 250 F. de m2 En nu in 1978 wordt het plots voorgrond en is de schatting 800 F. de m2. Het is een standpunt. maar ik vind dat niet serieus. Dhr Timmermans - De vroegere manier van ont eigenen was ook niet goed gezien zijn geringe diep te moest deze grond als een volledige bouwgrond beschouwd zijn geweest. Dhr De Riemaecker - Ik zou dit argument kun nen aannemen, ware het niet dat er onderhandeld werd met een notarisklerk. In 19/6 moest men die eigendom in zijn geheel onteigend hebben. Dhr Waltniel - Het wettelijk voorzien onderzoek werd in december afgesloten. Waarom moet er dan nu nog gewacht worden met deze verkoop Dhr De Riemaecker - Omdat dit wettelijk voor zien wordt. Dhr Waltniel - De vraag naar commodo en in- cornmodo werd uitgehangen. Dhr De Riemaecker - In de sneeuw Dhr Timmermans - Er zijn speciale redenen voorhanden om deze grond uiterhand te verkopen. De omvorming van industrie- tot bouwgrond werd hier in de Gemeenteraad goedgekeurd. Het gaat hier om de uitbreiding van een bestaande handelszaak met toonzalen en een woning langs de Okegembaan. Wegens zijn beperkte diepte zullen wij de geboden prijs niet kunnen halen in een openbare verkoping, te meer daar er een erfdienstbaarheid is aan ver bonden voor een elektriciteitskabine. Om dit alles is het van belang dat we de voor- gestelde beslissing nemen waarmee de belangheb benden trouwens akkoord gaan. Dhr Torrekens Hil. - Om zeker te zijn waar het best eerst die drie maanden van voorkoop te onder zoeken. Dhr Timmermans - Er werd toch door niemand een bezwaar ingediend. Dhr De Riemaecker - Ik vraag dat onze opmer kingen zouden gevoegd worden bij de beslissing die hier wordt genomen. Dhr Waltniel - Volgens dhr Stadssekretaris is het uitgeschreven onderzoek voldoende. Dhr De Riemaecker - Toch niet. Dhr Waltniel - Ik maak van deze zaak geen staatszaak, hoor. Dhr De Riemaecker - Ik ook niet. Dhr Waltniel - Wij zullen dit punt verdagen voor verder onderzoek. Dhr De Riemaecker - Akkoord. Het vervolg van het verslag van deze Raadszit tina leest U in ons volgend nummer. Ter gelegenheid van de Kermis te MeerbeKe en als inzet van het - JAAR VAN HET KIND organi seert het Davidsfonds van MeerbeKe samen met - V.K.M.-WindeKind een KINDERKERMIS in de Sint- Berlindiszaal. Deze Kinderkermis start op zaterdag 3 februari om 14 uur stipt met een optreden van poppenkast Malpertus. Titel van het stuk is Waar zijn mijn kip pen Hierop inpikkend is er. in samenwerking met het Bestuur voor Jeugdvorming een kreatteve na middag in mekaar gestoken waar er gelegenheid za. zijn tot schilderen, fotograferen, toneelspelen en dan sen Om 17 uur mogen de ouders dan een kijkje ko men nemen naar wat er tijdens deze namiddag ai.e- maal in mekaar werd gebokst. Op zondag 4 tebruari is het vanal 13 uur in de- zeilde S.nt-BerlindiszaalRUILBEURS. Hier Kunnen alle kinderen terecht met hun schatten en verzarrte lingen en mag er naar hartelust geruild worden, ui kan gaan van postzegels tot stripverhalen, punter dieren enz. Opgelet, er mag niets verkocht worde enkel ruilen kers. Deze twee dagen zijn gratis voor alle bezoe- Dhr Timmermans - Het is een ingewikkelde zaak maar dat gaat ons hier eigenlijk niet aan. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.) tegen 1 (dhr De Riemaecker). 6) Verkoop van een perceel grond gelegen Oke gembaan - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De prijs bedraagt 2.021.760 F. Dhr De Riemaecker - Op dit ogenblik kunt ge deze grond niet verkopen daar de verkopers nog het recht op voorkoop hebben, tor 3 maanden na de pu blicatie. gezien deze grond niet gebruikt werd als industriegrond. !k ga niet akkoord met de verkoop uiterhand. De Stad moet openbaar verkopen tenzij er speciale opportuniteitsredenen zijn. Bovendien mag er langs de Okegembaan geen garage meer gebouwd wor- En dan is er de prijs 2.021.000 F voor 11,79 ar. pp^e KOTELETTENKERMIS of zo wat 1 miljoen F per bouwgrond op een van de meest gunstige plaatsen van de stad. Van de 8 vergelijkingspunten die door de Ont vanger van de Registratie in zijn schattingsverslag v;orden vermeld, liggen er 5 hoger dan de schatting. Ik stel voor deze verkoop te verdagen tot na de wettelijke drie maanden en dan deze grond open baar te verkopen. Dhr Waltniel - Ik ga hiermee niet akkoord. Er werd een openbaar onderzoek uitgeschreven. Dhr De Riemaecker - Op dat ogenblik hadt gij nog geen machtiging om deze grond te verkopen. Het Ouderkomitee van de Vrije Gesubsidieerde Kleuterschool. Brusselstraat 13. te Ninove. nodigt u van harte uit op haar reuze PENS- en KOTELETTENKERMIS op zaterdag 3 februari 1979 vanaf 17 uur en op zondag 4 februari 1979 vanaf 12 uur in zaal BERG EN DAL Brusseistraat, Ninove

Denderklok | 1979 | | pagina 2