10 DE DENDERKLOK JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE V.V.K.M. NINOVE 23) Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen - Aankoop van een cirkelzaag - Goedkeuring Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Beeckmans - Volgens de adviescommissie is deze aankoop gemotiveerd. Dhr De Riemaecker - Deze aankoop moest eigenlijk niet voor de Gemeenteraad komen. Dhr Waltniel - Het is een investeringsuitgave. Dhr De Riemaecker - Een zaag is het enige wat hier in deze Raad niet ontbreekt! (gelach) Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 24) Stedelijke Muziekacademie - Aankoop muziek- speeltuigen - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Aanvraag om toe lagen. Dhr Beeckmans - Vele muziekinstrumenten zijn verouderd en de aankoop, met subsidies, is gewet tigd. Er wordt een beperkte prijsofferte voorzien. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 25) Vaststelling personeelsformaties. Dhr Burgemeester - Wij moeten eerst het ka der goedkeuren en nadien de voorwaarden stellen. Dhr De Riemaecker - Het geval verloopt zoals we het voorspeld hebben na maanden geheimdoe- nerij, hier is het voorstel dat ongewijzigd moet aan genomen worden, want in hoger hand zullen geen wijzigingen geduld worden Indien gemeentelijke autonomie geen ijdel woord is dan zijn er toch nog argumenten waarvoor men in hoger hand niet ongevoelig kan zijn. In uw voorstel betreffende het ADMINISTRATIEF PERSONEEL treffen we een ambt aan van archivaris part-time. Wat is dat Dhr Burgemeester - Iemand die de overtalrijke documenten zal moeten klasseren. Dhr De Riemaecker - Daarvoor bestaan in alle administraties klasseerders, maar hier moet het weer anders. Dhr De Bodt - Juist. Ik beschik over hun wedde- schalen, die trouwens voldoende gekend zijn. Dhr Moens - Het moet méér zijn dan een klas seerder. Dhr De Riemaecker - Een klasseerder hebt ge hiervoor nodig en niets méér Dhr De Riemaecker - Met uw voorstel betreffen de de POLITIE zal wel niemand akkoord gaan. Uw huidig kader voorziet 30 eenheden en uw voorstel stijgt amper tot 34. In uw huidig kader worden 7 veldwachters voorzien en in uw voorstel amper nog 3! Ik aanzie het als noodzaak dat er in elke deel gemeente een veldwachter zou benoemd worden, omdat ze een bijzondere roeping te vervullen heb ben, aangepast aan de specifieke behoeften van de plattelandsgedeelten en van hun bevolking. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft dit zelf volmondig moeten toegeven op een vraag ge steld door senator Coen op 7 oktober jl. (lezing wordt gegeven van de integrale tekst van vraag en antwoord). De bevolking heeft recht op veiligheid. Die vei ligheid kan thans niet verzekerd worden met de huidige effectieven. We weten dit door een zeer re cent incident tijdens verkiezingsperiode. Met de lichte stijging van he. eifectief staan we er niet beter voor. Dhr Waltniel - Best mogelijk. Maar een wijzi ging zal enkel en alleen voor effect hebben dat de goedkeuring maanden langer zal aanslepen. Dhr De Riemaecker - Dan zullen we naar an dere middelen grijpen waarmee iedereen zijn ver antwoordelijkheid zal dienen op te nemen en waar door we zullen weten tegen wie er zal dienen gea geerd te worden. Wat uw voorstel voor het TECHNISCH EN GE LIJKGESTELD personeel betreftik betreur uw in zicht om een architect aan te stellen voor de leiding van uw diensten. Aan de hand van ervaringen uit het verleden beklagen we van nu af alle architecten uit Ninove en omgeving. Mijn inziens was het aangewezen om een inge nieur te doen benoemen. De wedde verbonden aan zulk diploma is geen argument in de huidige tijds omstandigheden waarin hogere gediplomeerden aan het werk dienen geholpen te worden. Persoonlijke kwesties blijken hier de leidraad te zijn. En tenslotte DE OPZICHTER VAN DE VLEES- WINKELS dat is en dat kan nooit een gemeente lijke beambte worden. Ik stem uw voorstel niet goed. Dhr Burgemeester - Het is niet gemakkelijk. Als we dit voorstel durven wijzigen zal deze kwestie terug voor maanden aanslepen. Tot viermaal toe heb ben we deze kwestie met Binnenl. Zaken bespro ken. Ik ben met U akkoord doch de administratie te Brussel is gekant tegen de aanstelling van veld wachters. Wij hebben aan onze veldwachters ge vraagd of zij die dienst wensten te behouden ofwel opgenomen te worden in de eigenlijke politiedienst. Nog 3 wensen veldwachter te blijven, en de jongste twee wensen in het politiekorps opgenomen te wor den met het oog op eventuele bevorderingen. Laat ons het voorgesteld kader goedkeuren en daarna onze argumenten uitspelen. Mevr. Martens-De Kegel - En zullen ze er dan rekening willen mee houden Dhr Burgemeester - Ja, als onze argumentatie degelijk is. De Politiecommissaris stelde 38 'man schappen voor. Dhr Timmermans - Eerst was het zelfs 48. Dhr Burgemeester - In Brussel zegden ze 34 en niets méér. Ze beloofden echter een herziening achteraf. Dhr De Riemaecker - Goed. ik wil uw voorstel aanvaarden, maar op de eerstvolgende zitting stem men we hierover een motie. Dhr Burgemeester - Akkoord. Dhr De Riemaecker - In sommige straten is het echt niet meer te doen van het lawaai. Dhr Burgemeester - Kom naar Meerbeke wo nen Dhr Timmermans - De aaigestelde architect zal niet noodzakelijk de leider van het personeel zijn. Voor een ingenieur hebben we niet voldoende werk en zal te veel op administratief werk aangewezen zijn want derhalve een overwaardering zou uitma ken. Goedgekeurd met 28 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). Dhr Burgemeester - Wat betreft de herziening van de kiezerslijsten bereikte ons het antwoord van de betrokken firma op 22 januari jl., Het Schepencol lege kon die kwestie nog niet bespreken maar we sturen U een fotokopij. Dhr Prieels - 800 kiezers per bureau is te veel. Dhr Waltniel - Het waren er maar 700. Dhr Burgemeester - En voorheen waren er 600 kiezers per bureau. Dhr De Bodt - Er waren te weinig stemhokjes per bureau. Dhr Burgemeester - Juist, er moet minimum één stemhokje per bureau méér zijn. Hiermee wordt de openbare zitting voor geslo ten verklaard. GEHEIME ZITTING: 26) Stedelijk Onderwijs - Ontslagverlening onder voorbehoud van een vastbenoemd onderwijzer bij de Stedelijke Lagere- en Kleuterschool, af deling Geraardsbergsestraat. Dhr José De Geest, onderwijzer in de school der Geraardsbergsestraat, krijgt ontslag onder voor behoud van goedkeuring door de hogere overheid, vanar 1.8.1978. 27) Stedelijk Onderwijs - Ontslagverlening onder voorbehoud van een vastbenoemd kleuterleid ster bij de Stedelijke Lagere- en Kleuterschool, afdeling Geraardsbergsestraat. Mevrouw Jeanne Wachtelaer, onderwijzeres in de schooi der Geraardsbergsestraat, bekomt ontslag met ingang van 1 januari 1979. 28) Stedelijk Onderwijs - Aanstelling van vier gere- affecteerde tijdelijke leerkrachten bij de Stede lijke Lagere- en Kleuterscholen. Worden aangesteld 1Mevr. Claeys Yvette, Nieuwpoortstraat, Ever beek, voor de gemeenteschool te Appelterre, Wil- derstraat 2) Dhr Vermang Urbain, Opstaldries 38 te Lier- de, voor de gemeenteschool te Denderwindeke 3) Dhr De Cocker Laurent, Steenweg 13 Moer- beke. voor de school der Geraardsbergsestraat 4) Mevr. Vanderlinden Elza, Putsestraat, Hemel- veerdegem, voor de school van de Groeneweg. 29) Stedelijk Onderwijs - Aanstelling van twee tij delijke leerkrachten bij de Stedelijke Lagere- en Kleuterscholen, in vervanging van twee tijdelijk aangestelde gereaffecteerde leerkrachten, in ziekteverlof. Worden aangesteld 1) Juffr. Haelterman Marleen, Kerkstraat, Voor de. voor de school van de Groeneweg 2) Mevr. Viaene Marleen, Geraardsbergsestraat Ninove voor de school van de Geraardsbergsestraat. 30) Stedelijke Lagere- en Kleuterschool - Bekrach tiging van de aanstelling van een voorlopige kleuterleidster. Juffr. Lutgarde Van der Heyden, Preulegem 1, Ninove, wordt aangesteld in de gemeenteschool te Nederhasselt. 31) Personeel - Ambtshalve ontslagverlening aan een lid van hei werkliedenpersoneel, met het oog op het bekomen van een rustpensioen. Het betreft dhr Edgard Van Eesbeek uit Okegem 32) Stedelijke Bibliotheek - Aanstelling op proef van een bibliothecaris en twee hulp-bibliotheca rissen. Worden aangesteld op proef Als bibliothecaris Dhr Wauters Robert. Lijsterlaan, Dendermonde. Als hulp-bibliothecarissen Mevr. Steyaert Rosa, Orbanlaan, 1150 Brussel; Mevr. Schamp Jeanine, Muylemstraat, Outer. FOLK. De Ierse folkzanger Peter Stunson komt zon dagavond 11 februari voor ons optreden om 20 uur. Het is de eerste maal in de clubgeschiedenis dat een dergelijk genre bij ons aan bod komt en we verwachten dan ook een goede opkomst van alle belangstellenden. Aan hen om te bewijzen dat een dergelijk initiatief zich in de toekomst kan herhalen. Vrijdag 9 februari vergadert het aktiekomitee. Er zijn enkele belangrijke beslissingen te treffen en ook het verdere maandprogramma dient opgesteld te worden. Dus ben je er ook nodig. Nu sedert enkele weken de kaartmikroob zich plots hevig vastgezet heeft in het clubleven, orga niseren we een grote kaartavond op zaterdag 10 februari. Er wordt in hoofdzaak gewiesd. Wie echter dat spel niet onder de knie heeft, kan het leren of iets anders spelen. Het belooft wel een maraton- gevai te worden. Onze maandelijkse film wordt deze keer The return of the pink pantermet Peter Sellers. Hou alvast zondapavond 18 februari hiervoor vrij. Raad eens 't is geen karnaval en toch uitbun dig, 't is geen T.D. en toch plezant, 't is geen flim en toch spannend, 't is geen koffiekransje en toch gezellig, 't is van de vrouwen en toch ook voor man nen. wat is 't Juist, 'i is het groepsfeest van de meisjesgidsen. Je komt dus ook meefeesten met de jonge en erg jonge meisjes en hun hippe leidsters. Zij tonen jul lie de kinderwereld op zaterdagavond 10 februari te 20 uur in de zaal van de gastvrije Zusterschool. Welkom

Denderklok | 1979 | | pagina 10