6/7 UI rt 'Qqïïis d uce ehb. Qtf Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 9 februari 1979 VAN 25 JANUARI 1979 O EEN VUILE GROEN - AFFICHE I o HET POLITIEKADER VOORZIET SLECHTS 4 EFFECTIEVEN MEER! (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uitqever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 7) Verkoop van percelen grond in het industrie park. Dhr Desprets - Wij stellen de verkoop van een perceel industriegrond voor aan de pvba Van Den Brande-De Maeseneergroot 79 aren 97 ca. De prijs van de schatting bedroeg 120 F de m2 doch de ko pers gaan akkoord om 150 F de m2 te betalen of een bedrag van 1.199.625 F. Er wordt een minimum tewerkstelling voorzien van 40 personen. De Naamloze Vennootschap Plastuni. L.A., Scho- ckaertstraat 55, te Sint-Pieters-Leeuw, sloot op 12 ja nuari 1979 een verkoopsbelofte af met de stad, be treffende een perceel grond gelegen in het industrie park, groot circa 2 ha 26 aren 72 ca., omvattende de percelen, kadastraal bekend sectie B nrs. 310b, 310/2a, 311b, 312b, en delen van nrs 309b en 332p. De N.V. Plastuni is een firma die zich bezig houdt met de fabricatie van plastiekartikelen. In dit produktieproces moet de vennootschap beroep kun nen doen op water, noodzakelijk voor de afkoeling van de gefabriceerde plastiekproducten. Om deze reden hoeft zij de toelating te bekomen van het Mi nisterie van Economische Zaken voor het aanleggen van een boorput. Deze aanvraag kan slechts officieel gericht worden aan bedoeld Ministerie, nadat de verkoop door de Gemeenteraad is goedgekeurd. Onderhavige verkoop is nauw verbonden met de verkoop van een ander perceel grond aan dhr Vandendries, handelend voor de pvba Covera, in op richting verkoop die aan de Raad eveneens wordt voorgesteld. Alhoewel deze twee vennootschappen juridisch onafhankelijk van elkaar staan en elk voor eigen rekening de grond kopen, toch werken zij nauw sa men. Immers de N.V. Plastuni staat in voor de pro ductie, terwijl de pvba Covera de opslag en verkoop van de producten voor haar rekening neemt. Daarom koopt laatstgenoemde een perceel dat naast dit van Plastuni gelegen is en circa 10.000 m2 bedraagt. Deze firma's voorzien een globale tewerkstelling van circa 170 personen. De inbedrijfstelling is voorzien tegen half 1979. Daar deze verkopen voor de Stad en de werk gelegenheid van uiterst gewichtig belang zijn, heb- v; - ben wij de eer, Mevrouwen, Mijne Heren, deze ver kopen te willen goedkeuren onder voorbehoud van goedkeuring door de hogere overheid en het beko men door de Firma Plastuni van een boorvergunning vanwege het Ministerie van Economische Zaken. Dhr De Riemaecker - Die firma stelt een ver bruik aan water voorop van I00m3 per uur Dat kan een weerslag hebben voor de daar gevestigde fir ma's Deihaize en Eurogalva. Dhr Desprets - Er moet tot 110 m. diep geboord worden. Dhr De Riemaecker - Hebt gij die onderneming bezocht Dhr Desprets - Neen. Dhr De Riemaecker - Hoeveel personen zijn er nu tewerkgesteld Dhr Desprets - 160. Dhr De Riemaecker - Wordt er met een schouw gewerkt Dhr Desprets - Neen. Dhr De Riemaecker - Ik had graag zwart op wit zien staan wat ge ons nu mededeelt. Ge verkoopt 1 Ha industriegrond om handel te drijven. Dhr Desprets - De zetel van die firma komt naar Ninove. Dhr De Riemaecker - Heeft men hiervoor 1 Ha grond nodig Dhr Timmermans - De producten worden gesto ckeerd en verkocht en zo meer. Dhr De Riemaecker - Er is inderdaad van alles. Dhr Timmermans - Zelfs villa's. Dhr De Riemaecker - Die gij ook goedgestemd hebt. Dhr De Riemaecker - Bestaat de firma Covera Dhr Desprets - Zij is in oprichting en zij zal haar zetel te Ninove hebben. Dhr De Riemaecker - Dat is maar een loutere formaliteit. Wat in uw dossier steekt is zeer pover. Dhr Desprets - 170 personen tewerkstellen is niet pover. Dhr Torrekens Hil. - Ge denkt voldoende ga ranties te hebben Dhr Desprets - Ik heb onderhandeld en denk voldoende garanties te hebben. Dhr De Riemaecker - Van deze verklaring vraag ik akte in het verslag. Dhr Waltniel - Ge gaat deze kwestie nu toch niet tot de spits drijven. Met deze verkoop is een Bank gemoeid. Dat is toch wel al een zekere garan tie. Dhr Torrekens Hil. - Tot nog toe werd dit niet medegedeeld. Dhr Timmermans - Of het nu op papier staat of niet dat blijft toch allemaal het zelfde. Er zijn hier nog oprichtingen gebeurd die in 't water vielen en nochtans op papier stonden. Dhr Torrekens Hil. - Men moet toch voorzichtiq zijn. Dhr Desprets - Wij zijn voorzichtig geweest. Dhr Baro - Maar U kon toch uw onderhoud la ten bevestigen. Dhr Waltniel - Betere ware het Schepen Des prets te feliciteren voor zijn inzet om de tewerkstel ling te bevorderen. Dhr Torrekens Hil. - Dat betwist hier niemand. Dhr Waltniel - Ja, maar de zaak wordt hier op een zijspoor geleid. Gans deze kwestie is in de com missie besproken geweest. Dhr De Riemaecker - Daar heb ik naar uitleg gevraagd en ging dan achteraf het dossier raadple gen wat een zeer pover resultaat opleverde. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 8) Toetreding tot de Intercommunale Vereniging voor Investeringen in de Eiektriciteits- en gas distributie in Oost-Vlaanderen Goedkeuring - Uittrekken van het nodige krediet op de begro ting Intekening op deelbewijzen - Aanduiding afgevaardigde (n) op de Stichtingsvergadering. Dhr Waltniel - Ik heb deze kwestie uiteengezet in de commissiezitting. Het doel van deze intercom munale de openbare sector verwerft 50% van de investeringen in de gemengde intercommunales Het middeleen investeringscommunale De financiële inspanning - de provincie onmiddellijk 200 miljoen in jecties van 50 miljoen de volgende jaren (tot maxi mum 750 miljoen) - de gemeenten éénmalige inbreng van 150 F per inwoner of circa 150 miljoen F. Wij moeten 4.972 aandelen van 1.000 F onder schrijven en vragen hiervoor een lening te willen goedkeuren van 5 miljoen F. Dhr De Riemaecker - Wordt hiervoor de 250.000 F van het reservefonds aangewend Dhr Waltniel - Ja. Dhr De Riemaecker - Dit reservefondts wordt dus gelikwideerd Dhr Waltniel - Ja. Raadszitting

Denderklok | 1979 | | pagina 1