Komt er nog een Regering PARALLEL VIETNAM-IRAJN-CHINA Drieënvijftigsfe Jaargang Vrijdag 16 februari 1979 KARNAVAL NINOVE 1979 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op het ogenblik dat wij deze bijdrage neer schrijven weten wij nog niet wat het antwoord is van de partijen op de laatste voorstellen van For mateur Martens tijdens het weekeinde. Komt er een einde aan de opdracht van Wilfried Martens, die nochtans blijk gegeven heeft van veel verbeeldings vermogen en onuitputtelijk geduld Zullen de vier of zes betrokken partijen uiteindelijk toch nog tot bezinning komen en beseffen dat de politiek de kunst der mogelijkheden blijft en zeker in ons land stoelt op compromissen De publieke opinie vraagt zich terecht af of de Franstalige politieke leiders nog beseffen dat zij tot de minderheid behoren in dit land en het halsstarrig vasthouden aan een akkoord, waarvan reeds vóór de wetgevende verkiezingen door de Vlaamse meer derheid gezegd werd dat het voor haar onaanvaard baar was, geen bewijs is van wijsheid, laat staat van staatsmanschap. De gewone man in de straat kan maar niet be grijpen dat een handvol Franssprekende Brusselaars, enkel maar om Brussel bekommerd, er in slagen de problemen van het ganse land en dan vooral de eco nomische en financiële, naar de achtergrond te ver wijzen alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Of streven zij meer naar het separatisme dan naar fe deralisme maar dan zouden zij het beter luidop verkondigen en kunnen hun politieke bondgenoten zoals de P.S.C. er de les uittrekken Wanneer Willy Claes, de eerste informateur, on langs verklaarde dat de toestand welke nu gescha pen werd, werkelijk de krisis van het huidige regime kan veroorzaken, dan wist hij wel dat deze verkla ring zo maar niet losweg gedaan werd, maar be wust. De voorzitter van de P.V.V., Willy De Clercq, die het natuurlijk met lede ogen ziet dat zijn partij werkelijk genegeerd wordt, tot nu toe, gaat te keer als de duivel in een wijwatervat. Zijn uitspraken en waarschuwingen, altijd demagogisch en gemakkelijk natuurlijk, gezien zijn verongelijkte positie, houden wel grond van waarheid in. Wanneer hij zegt dat dat het F.D.F. er bijna twee jaar lang in slaagde haar eisen om voorrechten prioriteit te doen geven op de oplossing van de werkelijke problemen moet men toegeven dat het zo is. Wij kunnen slechts hopen dat het gezond ver stand nog zal zegevieren en er kan gestart worden op een raamakkoord, met voorrang aan de werke lijke problemen van levensbelang voor de hele na tie, met op korte termijn, het aanpakken van het communautaire pakket onder vorm van wetsontwer pen, te discussiëren in commissie, en te brengen vóór Kamer en Senaat. In een demokratie als de Belgische is deze methode de enige mogelijke en grondwettelijke. Van de eindeloze besprekingen, nachtzittingen en kastelen weten wij nu alles Sinds de laatste wereldoorlog was de Ameri kaanse buitenlandse politiek er naar gericht om een defensiegordel op te bouwen rond het communis tisch blok. Het is vanuit dat standpunt dat men het Mar shallplan voor West-Europa kan begrijpen, de tus senkomst in Korea, later in Vietnam, Cambodja en Laos. Reken daarbij nog Thailand, waar nog een ver plichte militaire dienst van twee jaar bestaat, met daarbij nog Formosa, de Philipijnei, zelfs Indone sië en in een zekere mate Japan. De gebeurtenissen van de laatste maanden heb ben vaak aangetoond hoe sterk het Iraanse leger, met hulp van de U.S.A., wel is. Premier Baktiar zag zich genoodzaakt om voor 30 miljard F bestellingen aan militair materieel, niet te laten invoeren. Met wisselvallige kansen heeft men steeds ge poogd de Arabische Wereld te winnen en met Saou- di-Arabië is dat grotendeels gelukt. Verder blijft er dan nog Israël en ook nog West-Europa. Moest er ooit een algemeen conflict losbreken dan zou deze gordel de eerste golven dienen op te vangen en kan gans het enorme Amerikaanse potentieel als strategische reserve aangewend wor den. De laatste jaren is er echter een zeer belang rijk lek geslagen in deze defensiegordel met name Vietnam, Cambodja en Laos. Economisch lijkt dit blok verloren voor de U.S.A. Welke richting zal Iran kiezen Waarschijnlijk zal dit land de neutrale weg inslaan. In diplomatieke kringen van de Vernigde Staten ten geeft men er zich rekenschap van dat er in de toekomst nog andere bressen kunnen geslagen wor den en dat is de verklaring voor de pogingen tot toenadering met China. Een paar woorden over de toestand in dit land. Toen de communisten er aan het bewind kwa men, dachten zij hun land in tien jaar tijd te kunnen ontwikkelen tot de belangrijkste industriële en mi litaire macht van onze planeet, dank zij de inzet van honderden miljoenen Chinezen. In feite is dit een mislukking geworden. De communistische leiders trachten nu een an dere weg in te slaan. De natuurlijke vijand van China is Rusland. His torisch gezien kunnen zij aanspraak maken, 'méér dan de Russen, op belangrijke gebieden van Siberië. Achthonderd miljoen Chinezen kijken begerig uit naar de uitgestrekte, onbewoonde gebieden in het noorden waar men tevens de belangrijkste wereld reserves aan mineralen kan aantreffen. In Rusiand is men zich ten zeerste bewust van deze toestand; het is daarom dat men reeds'jaren lang geen economische steun meer verleent aan China, maar wel aan Vietnam en nu ook aan Cam bodja en Laos. Door de Chinezen wordt Vietnam het Cuba van het Oosten genoemd. Vandaar de toenadering tus sen China en de U.S.A.loutere economische toe naderingen weliswaar, waar de twee partijen enorme voordelen willen uithalen. Ook zijn er heel wat andere regimes, vooral in Afrika, die aanleunen bij China en die het voor beeld van dit land zullen volgen. De gebeurtenissen van de laatste jaren kunnen er de oorzaak van zijn dat de wereldstrategie an dere richtingen zal inslaan. Zaterdag 17 februari 1979: PRINSVERKIEZING Organisatie Karnavalraad Ninove. Medewerking Aktiecomité Groen-Zwart - V.K. Ninove. PlaatsReuzetent achteraan de Graanmarkt. PRINSKANDIDATEN Nr 1 DON CHIPS Vanden Eeckhoudt Marc van de Tempeliers, Ninove. Nr 2 DON JO Dekens Jozef van Driekoningencomité, Dender- windeke. Nr 3 DON JOHAN Scheerlinck Johan van Daisjendagzabberieers, Ninove. Nr 4 DON KUIPER Jacobs A.mand van Kon Harmonie St.-Cecilia, Meerbeke. Nr 5 JEAN-PIERRE I Sonck Jean-Pierre van F.C. Madelons, Ninove. PROGRAMMA 19 u.Samenkomst van Prinskandidaten en Raad in café Keizershof Stationsplein, Ninove. Een muziekkorps van een der kandidaten het welk bij lottrekking zal aangeduid worden, zal de Prinskandidaten en Raad begeleiden naar de tent. 19.30 u.Vertrek aan bovenvermeld lokaal naar de tent langs het voigend parkoers Stationsstraat, Biezenstraat, Beverstraat, Oudstrijdersplaats, Markt straat en Graanmarkt naar de tent. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1