Raadszitting 2 «DE DENDERKLOK» KARNAVAL VAN DE DERDE LEEFTIJD. KEIZERIN MET DE PIJP X? -*'T DUIZEND JAAR TINNEGIETEN Andere muzieken van Prinskandidaten kunnen eventueel één afwachtingsdeuntje spelen in de tent. 20.30 u.Voorstelling der kandidaten gevolgd van de buttenreden die maximum 10 minuten per kandidaat mogen duren. Onmiddellijk na de laatste buttenrede worden de stemburelen geopend tot ongeveer middernacht. Paniek is overbodig iedereen zal tijdig kunnen stemmen. Voor de stemming gelieve men de richt lijnen van de Karnavalraad te volgen. Ook behoudt de Raad het recht gebeurlijke veranderingen aan de openings- en sluitingsuren van de kiesburelen aan te brengen. Het kiesbureau staat onder toezicht van Ge rechtsdeurwaarder V. De Voet en de organisatie hiervan berust bij Dekaan W. Van Petegem. Om geldig te stemmen moeten er steeds twee stemmen op de kiesbrief uitgebracht worden. De kiezing is persoonlijk en kan of mag slechts eenmaal gebeuren. In geval van een tweede afhaling van een kiesbrief zal de Gerechtsdeurwaarder deze vernie tigen. In ruil voor de ingangskaart kan men op het kiesbureau een kiesbrief bekomen. 1 u.Bekendmaking van de uitsiag door de voorzitter van de Raad dhr R. Merckaert, in aanwe zigheid van Gerechtsdeurwaarder De Voet en de voorzitter van de Ridders in de Wortelorde dhr J. Evenepoel. Daarna verkiezingsfeest. Zondag 18 februari 1979: Organisatie Het Stedelijk Feestcomité. Medewerking Het Aktiecomité Groen-Zwart - V.K. Ninove. PlaatsIn de reuzetent achteraan de Graan markt. Op het programma Optreden van Henk van Montfoort. verkiezing van Prins en Prinses van de Derde Leeftijd, gratis-tombola. Donderdag 1 maart 1979: BEZOEK VAN PRINS, JONKER EN RAAD AAN DE RUSTHUIZEN VOOR OUDEN VAN DAGEN Organisatie Karnavalraad, Ninove. Medewerking O.C.M.W., Ninove. Plaatsen Rusthuizen van Denderwindeke, As- pelare en Ninove. Te 14 u.Vertrek aan lokaal De KeizerDe Raad bezoekt eerst het rusthuis van Denderwindeke; vervolgens het rusthuis van Aspelare en dan de Zusterkens van de Burchtdam. Aan alle oudjes wor den geschenken uitgereikt door de Prins. Te 17.30 u.Aankomst in het stedelijk hospitaal te Ninove. Bezoek aan de oudjes en uitdelen van geschenken. Daarna gaat de Prins en zijn gevolg samen met de oudjes aan tafel met tussenin attrac ties. In deze vier instellingen zijn er jaarlijks onge veer een 170-tal patiënten. Deze karnavalnamiddag is misschien niet heel spectaculair en gaat bijna volledig vergeten in het kamavalgebeuren van Ninove. Toch is het voor alle gewezen Prinsen, Jonkers, Raad en alle anderen die de gelegenheid hadden deze organisatie bij te wo nen. één van de schoonste dagen van karnaval. Het zien van de vreugde en het plezier dat de oudjes aan dit bezoek beleven, is één van de groot ste beloningen welke de Raad in ruil voor dit jaar lijks werk aanvaardt. Die dag ervaren alle aanwezige karnavalisten met voldoening en een zekere ontroering dat naas tenliefde toch nog altijd bestaat De Gemeenteraad van Ninove vergaderde op donderdag 15 februari te 19.30 uur op het stadhuis en behandelde in openbare zitting de volgende dag orde In het volksleven bestaan er allerlei vormen van ontspanning. In Ruddervoorde namelijk, in de Oostkamp- se deelgemeente, bestaan de Sint-Elooispijprokers iedere maand gaan de wedstrijden door en zo pas is een dame keizerin geworden. Drie jaar na mekaar kampioen en je wordt keizer of keizerin. Ook hier spelen de vrouwen de baas, zelfs met de pijp in de mond x:Ja <,V M 1) Grondinnemingen langs buurtweg nr. 13 (Kruis- veldstraat) te Denderwindeke - Vaststelling en goedkeuring vergoedingen - Machtiging aan het College om met de eigenaars en/of pach ters een overeenkomst af te sluiten op basis van het schattingsverslag Aangaan van le ning. 2) Grondinnemingen langs buurtweg nr. 27 (Daal- straat) te Aspelare - Vaststelling en goedkeu ring vergoeding - Machtiging aan het College om met de eigenaar een overeenkomst af te sluiten op basis van het schattingsverslag. 3) Kerkfabriek St.-Kristoffel te Pollare Advies over het ontwerp der werken van plaatsing van een verwarmingsinstallatie in de kerk. 4) Aankoop van een zelfrijdende grazmaaier - Goed keuring - Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring van de voor waarden. 5) Waterbeheersingswerken - Goedkeuring ontei geningsdossiers van de stad Ninove en deelge meenten Nederhasselt en Okegem. 6) Wegen- en rioleringswerken Herlinckhove- en Langemurenstraat - Aanleg wandelpad tussen Albertlaan en Langemuren te Ninove - Goed keuring voorontwerp. 7) Goedkeuring algemeen rioleringsplan rechter- Denderoever te Ninove. 8) Goedkeuring algemeen rioleringspian te Meer- beke. 9) Meerbeke Vaststelling algemeen riolerings plan voor de Stier- en Hollestraat (buurtwegen nrs. 4 en 5). 10) Aankoop van een radio zend- en ontvangstuit- rusting ten behoeve van de dienst openbare wer ken - Goedkeuring Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden - Goedkeuring bugettaire inschrij ving. 11) Goedkeuring ontwerp nieuw stadhuis. 12) Verfraaiing dorpsplein Lieferinge - Goedkeu ring principe - Wijze van gunnen van de op dracht voor de uitvoering der werken. 13) Uitbreiding openbare verlichting te Outer Uit breiding langs de Nederhasselt-, Lebeke- en Muylemstraat - Goedkeuring - Wijze van gun nen van de opdracht voor de levering van arma turen en palen - Goedkeuring voorwaarden. 14) B.P.A. Dam - Bespreking ontwerp-schets. 15) Aangaan van lening voor de betaling van de ere lonen verschuldigd als studiekosten voor de op richting van de gemeenteschool Geraardsberg- sestraat. 16) Aangaan van lening voor de betaling van de ere lonen verschuldigd als studiekosten voor de res tauratie van de St.-Corneliuspoort. 17) Kerkfabriek St.-Kristoffel - Verdiscontering van vastbeloofde subsidies - Advies. 18) Verkoop van een perceel grond in de Okegem- baan - Goedkeuring. 19) Begroting 1979 - Buitengewone dienst - Wijzi ging nr. 1. 20) Stedelijke Vrijwillige Brandweer Akteneming van het besluit van dhr Gouverneur houdende gedeeltelijke schorsing van de raadsbeslissing dd. 7 december 1978 betreffende de vaststelling der proeven en de samenstelling van de exa mencommissie - Intrekking van de geschorste bepalingen. 21) Stedelijke Vrijwillige Brandweer Aanvulling van de beslissing van 7 september 1978 houden de vacantverklaring van twee betrekkingen van onderluitenant met de bepaling van de wijze van begeven der betrekkingen, de vaststelling van de proeven en de samenstelling van de examen commissie. De dagorde van de GEHEIME ZITTING is als volgt samengesteld 22) Burgemeester en Schepenen - Vergoeding voor reis- en verblijfkosten - Vaststelling huishoude lijk reglement. 23) Personeel - Reglement betreffende de toeken ning van een reisvergoeding aan sommige per soneelsleden van de gemeenten betrokken bij de samenvoegingen - Wijziging. 24) Personeel - Ontslagverlening met het oog op het bekomen van een rustpensioen. 25) Intercommunale Denderoord - Aanduiding van een stadsafgevaardigde gedurende deze legisla tuur. 26) Ruimtelijke ordening en stedebouw - B.P.A. Bokkenveld te Denderwindeke - Aanduiding ont werper. 27) Uitspraak overname van een gedeelte van een scheidingsmuur in de Karelhoofdstraat. 28) Stedelijke Muziekacademie - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cur sus begeleiding. 29) Stedelijke Muziekacademie - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cur sussen kamermuziek, samenspel en koperen blaasspeeltuigen. 30) Stedelijke Muziekacademie - Aanstelling op proef van een leraar voor de cursus koperen blaasspeeltuigen. 31) Stedelijke lagere- en kleuterschool Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk onderwijzeres ter vervanging van de titularis, met ziekteverlof. 32) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk kleuterleid ster, in vervanging van een gereaffecteerde leer kracht, met ziekteverlof. Over deze Raadszitting brengen wij U een uit voerig versiag in onze volgende nummers. Vorig jaar heeft het jaar van het dorp menig maal de aandacht gevestigd op oude ambachten. Tinnegieten echter heeft men zelden gehoord of ge zien. Hier en daar was wel een eenzaat op dat ge bied aanwezig, om vorken en lepels te gieten. Maar in Tongeren bestaat er een vaste, eeuwen oude traditie. Daar bestaat de oudste tinstand van Europa. De ambachtelijke tinnegietenjen hebben er in de loop van de laatste jaren een machinaal hart on der de riem gekregen. Tachtig procent van de tin- produkten eisen echter nog immer handwerk. De tinnijverheid in het Tongerse biedt nog werk voor ongeveer vierhonderd personen. Intussen is tin, als waardehoudend erts, tijdens de jongste jaren ernstig in prijs gestegen. Het tinver- bruik van de Tongerse tinnegieters bedraagt per jaar ruim 600.000 kilogram.

Denderklok | 1979 | | pagina 2