OE OENDERKLOK burgerlijke stand 10 ratuur zeer nuttig. De kostprijs zal ongeveer 350,000 F bedragen en we zullen een beperkte offerte vragen bij gespecialiseerde firma's. Dhr De Riemaecker - ledereen zal willen aan vaarden dat wij dit jaar voor een uitzonderlijke win ter staan die misschien maar om de 20 jaar voor komt. Deze apparatuur zou nog beter kunnen aange wend worden om alle Schepenen te kunnen berei ken. En terug komen we hier te staan bij de grote onkosten met eigen beheer. Ook in dit geval zou een algemene offerte beter zijn omdat ge dan een bredere waaier van keuze krijgt. Dhr Timmermans - Zoals ik reeds zei zal deze apparatuur niet alleen dienen voor het bestrijden van de ijzel, maar b.v. ook om de chauffeurs die ergens in Ninove met hun wagen vertoeven te be reiken. Dhr Baro - Ge hebt uw voorstel te veel in het teken van de sneeuw gesteld. Dhr Timmermans - Dat was de aanleiding. Dhr Waltniel - Die apparatuur zal ook nuttig zijn voor de controle van het personeel. Dhr Timmermans - Het personeel heeft, zo wel bij nacht als bij dag, al heelwat gepresteerd bij het bestrijden van dit gure winterweer. En ook voor hen bestond het gevaar van de ijzel. Voor een niet al te grote vergoeding waren ook de tewerkgestelde werk lozen steeds op post. Het mag hier gezegd dat deze dienst voorbeeldig heeft gewerkt. Mevr. Martens-De Kegel - Te Denderleeuw werd Ninove geprezen voor de geleverde prestaties in dit verband. Dhr Callebaut - Ik ben akkoord dat men eerst de hoofdwegen bestrooid, maar de kleine plaatsen in de deelgemeenten mogen toch ook niet uit het oog worden verloren. Dhr Timmermans - In de mate van het mogelij ke wordt dat gedaan. Dhr Waltniel - Ge kunt niet alles doen. Dhr Callebaut - Onze straat werd werkelijk ver troeteld Dhr De Riemaecker - Natuurlijk, dit is immers de weg naar Pollare Dhr Evenepoel - De deelgemeenten hoeven niet te klagen, want ook sommige straten in Ninove-stad worden niet bestrooid. Mej. Roosens - Het stationsplein te Ninove zou beter dienen gevolgd te wirden. Dhr De Bodt - En ook de brug over de spoor lijn. Dhr Timmermans - Wij stellen een beperkte of ferte om de termijn in te korten. Alle gespecialiseer de firma's worden geraadpleegd. Dhr Waltniel - Er moeten 6 firma's geraad pleegd worden. Goedgekeurd met 19 stemmen tegen 10 (CVP). 11) Goedkeuring ontwerp nieuw stadhuis. Dhr Timmermans geeft volgende toelichting om trent het nieuw stadhuis, waarvan zich de maquette in het midden van de zaal bevindt Algemene optie en ligging. Dit centrum vormt één geheel met de nieuwe gebouwen van de Staat. Wij vinden er dus naast het representatief, administratief gedeelte en de politie, het vredegerecht, de post en het administratief ge bouw van financiën. Dit complex van gebouwen ligt langs de belangrijke invalsweg van de stad. Het zal dus de bewoners van (groot) Ninove het voordeel bieden om alle administratieve diensten vlug te be reiken en naast elkaar te vinden. Daarbij dient opge merkt dat het op loopafstand ligt van het drukke winkelcenrum van de stad. Toegangsomgeving. Naast de reeds bestaande parkeergelegenheden werden zowel voor de stad, als voor de Staat, nog nieuwe parkings voorzien van waaruit de verschil lende gebouwen gemakkelijk en op aangename wijze te bereiken zijn. Inderdaad, de gebouwen liggen rond twee pleinen waarvan de grootte zorgvuldig op menselijke schaal werden gehouden. Ontmoetingssfeer. In het stadscomplex is eveneens een centraal gelegen cafetaria voorzien, van waaruit men het vol ledig gebeuren kan gadeslaan. Een dergelijke optie wil naast het goed functioneren van de diensten, te vens een sociaal ontmoetingsmilieu tot stand bren gen. Buiten de staatsiewagens bij de officiële ont vangsten op het stadhuis, is alle motorisch verkeer uitgesloten. Men kan dus rondkuieren in de toegangs dreef langs de vijver, op het stadhuisplein of hoger- vermelde cafetaria of in het met veel groen voor ziene pleintje tussen de staatsgebouwen. De omvang. Gezien de menselijke schaal van hoofdzakelijk belang bleek, werden de diverse funkties in verschil lende gebouwen ondergebracht. Aldus bekomt men rond de open ruimte geen overdreven grote volumes De materialen. De materialen zijn dezelfde voor alle gebouwen nl. handvorm baksteen, kleur rood-bruin donker brui ne alu-ramen en kleinschalige sierbetonelementen De bevloering van het centraal plein zal met keien uitgevoerd worden. De vormgeving. De eenheid van materialen laat toe de volumes ietwat speels uit te werken zonder de eenheid te storen, zodat men toch uit ieder hoekje een nieuw verrassend perspektief kan ontdekken. De vormentaal is ontleend aan de specifieke strukturen van het metselwerk, die eveneens zicht baar blijven in de binnenruimten van de gebouwen. De trapvormige gevel aan het adminstratief ge deelte werd speciaal ontworpen om, bij eventuele manifestaties welke op het plein kunnen gehouden worden, gebruikt te worden door de toeschouwer Functies. De lay-out van de verschillende gebouwen werd volgens het bouwprogramma ontworpen. Hier werd een inspanning gedaan om te lange gangen te vermijden en afwisselende ruimtespelin gen te bieden. Naast de functionele fysieke ruimte- indeling werd ook de psychologische werking van de ruimte op de mens in acht genomen om een aan genaam werk- en leefmilieu te bieden. Indeling van het gebouwencomplex. Het gebouwencomplex bestaat uit 3 vleugels nl. het representatief gedeelte, de administratieve diensten en de politie. Het representatief gedeelte, welke volledig kan afgesloten worden van de andere gebouwen, bestaat uit volgende lokalen Kelder: garage en archieven; Gelijkvloers grote ontvangsthall voor - 150 man trouwzaal en raadszaal bureaus voor Burgemeester en Schepenen Verdieping grote orjtvangsthall welke met open vide ver binding geeft met gelijkvloers schepenzaal bureau s voor Schepenen en kleine bibliotheek alsook een conferentiezaal. De administratieve diensten werden als volgt in gericht Gelijkvloers bevolking burgerlijke stand secretariaat 1ste verdieping: ontvangerij en rekendiensten 2de verdieping openbare werken en kadaster. Tussen deze beide vleugels bevindt zich de hoofdingang met trapzaal/lift en sanitairen. Het politiegebouw bestaat uit volgende lokalen Kelder: archief, vestiaire, sanitaire cellen; vergaderzaal Gelijkvloers planton, verhoorkamers, secretariaat Verdieping: commissaris, diverse bureau's. Vloerafwerking. De raadszaal en de ontvangsthall, alsook de trouwzaal en de schepenzaal werden voorzien met parket. De bureau s van de Burgemeester en Schepe nen worden uitgevoerd met vast tapijt. Alle overige bureau s- in linovloerbekleding. De gangen op het gelijkvloers zijn uit te voeren in natuursteen deze van de verdiepingen in lino vloerbekleding. Alle bureau s worden voorzien met geluidsab- sorberende plafonds deze van Burgemeester en Schepenen in hout de overige in alu-strippen. Eeri aangepaste zonnewering is voorzien aan de buitenzijde. Het gedeelte Rijksadministratief gentrum zal in september of oktober aanbesteed worden. Het studiebureau De Vos-Kindt mag hier geluk gewenst worden met zijn creatie die als voorbeeld wordt gesteld voor de ganse Vlaamse regio. Wij hopen dat dit ontwerp algemeen zal qoed- gekeurd worden. Dhr Torrekens Hil. - Hoeveel beloopt de raminq van dit ontwerp Dhr Timmermans - 135 miljoen F. Dhr Evenepoel - Dit is voor het stadsgedeelte Dhr Timmermans - Ja. Mevr. Martens-De Kegel - En wanneer wordt er met dat gedeelte aangevangen Dhr Timmermans - Onmiddellijk nadien Mevr. Martens-De Kegel - Hoe lang zal die bouw duren Dhr Timmermans - Twee jaar voor de ruwbouw Mevr. Martens-De Kegel - Niet langer Dhr Burgemeester - Zijt ge niet content Dhr 1 immermans - En natuurlijk wordt er voor deze bouw een openbare aanbesteding uitgeschre- Goedgekeurd met 28 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden om dat ik persoonlijk bij die terreinen betrokken ben. Dhr Torrekens Hil. (lachend) - Het is toch ze ker op uw grond niet Dhr Timmermans - Dat heb ik niet gezegd. Het vervoig van het verslag van deze Raadszit ting leest U in ons volgend nummer. GEBOORTEN Nathalie Stevens dochter van Michel en Peggy Van Keymeulen (Herlinckhovestraat 56 Ninove) Kristel Zanol dochter van Giorgi en Rita De Munck (Rendestede 27 Denderwindeke) Bram Goubert zoon van Luc en Imeida De Dobbe- leer (Merellaan 7 Ninove) Evelien De Schrijver dochter van Eddy en Emilia Willems (Biezenstraat 34 Ninove) Kenny De Block zoon van Anthony en Linda De Slag mulder Nederhasseltstraat 6 Aspelare) Cindy Capiau dochter van Paul en Rosetie Van Tricht (Valleistraat 9 Meerbeke) Nele Wijnant dochter van Guido en Francine Pau wels (Daalstraat 6 Aspelare) Petra Linthoudt dochter van André en Marie-Joseé Van Vaerenbergh (Denderhoutembaan 37 Nin.) Philippe Van Der Haeghen zoon van Guy en Patsy Van Londersele (Edingenbaan 107 Meerbeke) Monia Akari dochter van Kilani ben Mohamed en Fat- thoum bent Hédi Akari (Em. De Molstraat 8 Ni nove) HUWEUJKEN: Francois Baten 22 j., mecanicien, Okegem en Anne Roman 18 j., inpakster, Ninove. Egidius Van Dessel 19 j., Iijnarbeider, Lebbeke en Nicole De Vuyst 25 j., marktkraamster, Outer. Johan Haesaert 22 j., elektricien, Erpe-Mere en Christa Torrekens 18 j.. bediende, Appelterre. Herman De Coppel 20 j., bediende, Outer en Lydie Desprets 21 j., huishoudster-helpster Voorde OVERLIJDEN Adiel Debeuckelaere 90 j. (Graanmarkt 27 Ninove) Emma Neirinckx 85 j., weduwe Prosper Simon (Ou- terstraat 96 Ninove) Frans Coppens 68 j. (Roestraat 12 Pollare) Richard De Bremaeker 52 j. (Edingenbaan 35 Meer beke) Petrus De Doncker 53 j. (Breeweg 94 Appelterre) Werden te Ninove geboren ROOSDAAL Wendy Van de Winckel dochter van Roger en Marie- Jeanne Rooseleer (Profetenstraat 41) Wouter Wairaevens zoon van Joseph en Christiane De Bast (Tezuivenenstraat 1c TERNAT Andy Van Reeth zoon van Jean-Pierre en Francine Schaekels (Aug. De Feyterstraat 93B) GALMAARDEN Robby Boschmans zoon van Eddy en Martine Ra- veydts (Molenveldbaan 5A) LIEDEKERKE Kris Van den Borre zoon van Jean en Paula Brewee (Pamelstraat 147) PEPiNGEN Koen Tiels zoon van Wilfried en Godelieve Vande- velde (Kouterstraat 6)

Denderklok | 1979 | | pagina 10