2 DE DENDERKLOK 2) Grondinnemingen langs buurtweg nr. 27 (Daal- straat) te Aspelare - Vaststelling en goedkeu ring vergoeding - Machtiging aan het College om met de eigenaar een overeenkomst af te sluiten op basis van het schattingsverslag. Dhr Timmermans - Het gaat hier om een per ceel landbouwgrond van 77,22 m2 van dhr Meessens, Daalstraat la Aspelare aan 50 F de m2 met weder- beleg of een totaal van 6.277 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Schepen Beeckmans neemt zijn plaats in). 3) Kerkfabriek St.-Kristoffel te Pollare - Advies over het ontwerp der werken van plaatsing van een verwarmingsinstallatie in de kerk. Dhr Timmermans - De raming: 1.039.853 F. Er wordt betoelaging voorzien. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 4) Aankoop van een zelfrijdende grasmaaier - Goed keuring - Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring van de voor waarden. Dhr Timmermans - Onze plantsoendienst heeft zo wat 10 Ha. gazon te onderhouden en kan derge lijke gazonmaaier dus best gebruiken. De minimum raming is 350 a 400.000 F en maximum 700.000 F. Een machine van 500.000 F zou volstaan. Vroeger moesten wij alles doen met amateurs machientjes. Wij voorzien een beperkte offerteaanvraag. Dhr De Riemaecker - Ik zal de voor- of nadelen van deze aankoop niet bestrijden. De grootste opper vlakten gazon zijn het stadspark en bepaalde kerk hoven. Op vele plaatsen zal deze machine met een maaibreedte van 2 m. niet kunnen gebruikt worden. U zou best een algemene offertevraag uitschrijven, want met een beperkte zijt ge in een zekere zin ge bonden. In de motivatie staat er in het dossier dat ge nu enkel beschikt over de maaimachientjes van de vroegere deelgemeenten. Op 16.6.76 werd hier voor een bedrag van 215.803 F de aankoop goedgekeurd van een grasma chine en haagscharen. Het is wel langer dan 41 da gen zoals met het de geluidsapparatuur van de po litie maar toch ook nog zo lang niet geleden. Dhr Waltniel - Over dat apparaat van de politie was U verkeerd. Dhr De Riemaecker - Dit stond in het verslag, maar misschien stemde dit niet overeen met de wer kelijkheid. Dhr Waltniel - Ik heb die vergissing recht gezet, maar ge schijnt dit niet te waarderen. Het gaat niet op daarvan nu gebruik te maken in uw argumentatie. Dhr De Riemaecker - Als we de rekening zullen opmaken van al uw ondernemingen in eigen beheer, zullen we eigenaardige verrassingen vaststellen. Dhr Timmermans - De kleine machientjes van de deelgemeenten konden we nog gebruiken, doch nu zijn de oppervlakten gazon van die mate dat de aankoop van een grote maaimachine noodzakelijk is. Er zijn vele grote ruimten bijgekomen zoals b.v. de Dorpsplaats te Neigem. Dhr Van Opdenbosch - Daar is 70 m2 gras te maaien. Dhr Timmermans - En er zijn de voortuintjes in de Pollarewijk. Dhr Baro - En wat doet ge met de graskanten Dhr Timmermans - Die machine is regelbaar. Over de kostprijs met eigen beheer zullen we nog wel terug komen. Dhr Prieels - Ge zegt dat die gazonmachine noodzakelijk is voor de plantsoendienst, doch er zijn nog vele plaatsen langs de wegen waar het gras en de distels niet afgemaaid werden. Dhr Timmermans - Er was al een maaiperiode voorbij vooraleer wij die maamachine konden aan kopen, maar wij houden rekening van uw opmerking. Dhr Callebaut - Het ware dan misschien beter nog een dergelijke klepelmaaimachine aan te kopen. Dhr Waltniel - Er wordt nog genoeg geklepeld. Dhr De Riemaecker - Als hij maar niet klepelt als een amateur! (algemeen gelach). Goedgekeurd met 28 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 5) Waterbeheersingswerken - Goedkeuring ontei geningsdossiers van de stad Ninove en deelge meenten Nederhasselt en Okegem. Dhr Timmermans - Die waterbeheersingswer ken waren einde 1976 uitgevoerd doch de onteige ningsvergoedingen liepen vertraging op. Hier gaat het om een bedrag van 45.260 F voor onteigenings vergoedingen te Ninove-stad, Nederhasselt en Oke gem. Dhr Torrekens Hil. - U spreekt van onteigenin gen. Dhr Waltniel - Ja, maar ge moet onderscheid maken tussen grond, bomen of cultuurschade. Dhr Torrekens Hil. - Zijn alle dossiers nu afge handeld Hoe zijn deze nu nog aan t licht geko men Dhr Waltniel - Er werd aan dhr Dhondt opdracht gegeven om alle dossiers af te handelen. Dhr De Riemaecker - Dit hier zijn 3 gevallen. Maar we zuilen er best niet veel over zeggen Dhr Waltniel - Tegen wie We zijn braaf, hé. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 6) Wegen- en rioleringswerken Herlinckhove- en Langemurenstraat - Aanleg wandelpad tussen Albertlaan en Lar.gemuren te Ninove - Goed keuring voorontwerp. Dhr Timmermans - Er zijn geen bezwaren van de Gouverneur tegen dit ontwerp. Raming: 15.619.020 F, BTW inbegrepen. Dhr De Riemaecker - Ter informatie van de Schepen van Financiën wil ik hier zeggen dat de voetweg tussen de Albertlaan en de Langemuren ge legen is in het B.P.A. Denderhoutembaan en dat er dus aanspraak kan gemaakt worden op een betoe laging van 65%. Dhr Timmermans - Voor het overgroot gedeelte van die rioleringswerken zullen we 65% betoelaging ontvangen. Dhr Waltniel - Het loont zeker de moeite dit te vernemen. Dhr De Bodt - Wordt het bovenste gedeelte van de Gentsestraat ook bij die rioleringswerken betrok ken Dhr Timmermans - Neen. Dhr De Bodt - En nochtans is het daar meer dan noodzakelijk. Dhr Timmermans - Wij zullen het onderzoeken voor een bijkomend werk misschien. Dhr Torrekens Hil. - En wat gebeurt er met de grond langs het wandelpad Dhr Timmermans - Die is voor openbaar nut. Dhr De Riemaecker - Mr Torrekens jaagt hier een haas op. Het is best mogelijk dat wij die straat nog van naam zullen moeten veranderen. Mevr. Martens-De Kegel - Erikastraat. Dhr Timmermans - Rikaweg. Dhr De Riemaecker - Zie maar dat gij zelf kunt blijven zitten! (er wordt links en rechts gelachen). Wat is er nu eigenlijk hiervoor op het Gewest plan voorzien Dhr Timmermans - Er werd een totale bouw- zone voorzien. Doch wij stelden voor: bebouwing langs de Langemuren en geen bebouwing langs de voetweg en voor deze wijziging bezitten wij reeds een K.B. Dhr De Riemaecker - En staat dat nu zo op het Gewestplan Dhr Timmermans - Neen, maar we hebben wel al een K.B. volgens ons voorstel. Dhr De Riemaecker - Als ge de straatnamen nog eens herziet, zou ik die voetweg Verlengde Kloosterweg noemen, in het vooruitzicht van... Dhr Waltniel - Juist. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 7) Goedkeuring algemeen rioleringsplan rechter- Denderoever te Ninove. Dhr Timmermans - Dhr Gouverneur is akkoord en de Provinciale Technische Diensten werden aan gesteld. Hierbij is een totaal bedrag gemoeid van 22.857.600 F. Dhr De Riemaecker - Er is hier een zekere ver warring denk ik. 10 jaar geleden werd aan de Pro vinciale Technische Diensten opdracht gegeven voor een algemeen rioleringsplan voor de linkerover en dat werd hier voorgelegd 3 jaar later was het de beurt aan de rechteroever. En nu vandaag, meen ik, gaat het hier over een aanpassing. Dhr Timmermans - Juist. Dhr De Riemaecker - Ik heb versteld gestaan als ik dit rioleringsplan bezien heb. Al het water van de Edingenbaan, Stierstraat en Holfebaan komt naar de Brusselstraat en Burchtdam toegestroomd. En nu voorziet men al dit water doorheen de Oude Brussel straat naar de Denderstraat te leiden. Dat bestaat nietDat is theorie van iemand die in een beginsta dium is en die de toestand niet kent. Dat. is niet te verantwoorden Men spreekt over het te behouden gedeelte en duidt de Pollarewijk aan. De riolering van de Brus selstraat zou dienen uitgebroken te worden. Dat is absurd Onder de leiding van hem die nu Directeur is werd in 1971 de riolering aangelegd door de Pro vinciale Technische Diensten met buizen met een diameter van 80 cm. En die zou men nu uitbreken. Dat klopt niet ik stel de verdaging van dit punt voor om U de kans te geven contact op te nemen met de Provin ciale Technische Diensten. Dhr Timmermans - Dat is deze namiddag al ge beurd. De toevoer van al het water van de Edingen baan en zo meer wordt langs de Oude Brusselbaan geleid om de riolering van de Brusselstraat te ont lasten. Dhr De Riemaecker - En waarom zou die riole ring dan moeten uitgebroken worden als ze 'minder watertoevoer zou krijgen Dhr Timmermans - Dat schijnt nu niet nodig te zijn maar dit wordt wel voorzien als er nog eens rioleringswerken zouden zijn. Dan moet er aange leund worden bij dit algemeen rioleringsplan. Dhr De Riemaecker - Waarom zegt men dat niet. Nu te moeten zeggen dat de riolering van de Brusseistraat niet meer afdoende is, vind ik toch wel eigenaardig. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 11 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.) tegen 1 (dhr De Riemaecker). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat wij deze kwestie nog eens graag hadden on derzocht in een commissievergadering. 8) Goedkeuring algemeen rioleringspfan te Meer- beke. Dhr Timmermans - De raming 58.808.700 F. Goedgekeurd met 28 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden om dat ik niet weet hoe ver dit plan betrouwbaar is. 9) Meerbeke - Vaststelling algemeen riolerings plan voor de Stier- en Hollestraat (buurtwegen nrs. 4 en 5). Dhr Timmermans - Dit plan werd opgemaakt door dhr Dhondt. Er kwamen 2 bezwaren binnen dhr Seyssens. Edingenbaan 33 en dhr Elpers, Edin genbaan 37. We stellen voor deze bezwaren te ver werpen omdat deze eigendommen niet worden ge schaad. Bezwaar Seyssens er wordt aan de oprit ge raakt. Hier bestond al een rooilijn sinds 1959. Dus daar is niets aan te doen. Bezwaar Elpers opslagplaatsen moeten wegge nomen worden. Hiervoor werd reeds een verkavelingsaanvraag ingediend. Beide bezwaren worden met algemene stemmen verworpen. Dhr De Riemaecker - En nu de grond van de zaak. Er staat in het dossier dat het onlogisch is de voorstellen van de Gemeenteraad op het plan aan te biengen gezien de beslissingen van de hogere over heid. Dat stem ik niet. Dhr Timmermans - Wij verwerpen zijn argument Dhr De Riemaecker - Dan ben ik akkoord. 10) Adnkoop van een radio zend- en ontvangstuit rusting ten behoeve van de dienst openbare wer ken - Goedkeuring - Vaststelling van de wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden - Goedkeuring bugettaire inschrij ving. Dhr Timmermans - Bij het zout strooien en dies meer gaat al te veel tijd verloren bij gebrek aan coördinatie. Ook voor informatie is dergelijke appa- (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1979 | | pagina 2