10 DE DENDERKLOK Dhr De Riemaecker - Op de dagorde staat dat wij de beslissing van 7.9.78 moeten aanvullen. Dhr Sekretaris - De beslissing van 7.9.78 werd niet volledig vernietigd. Dhr De Riemaecker - Voor hetgeen de proeven betreft kunnen we kennis krijgen van de 11 proeven, waarvan 9 moeten geslaagd worden, ladder- en even- wichtsproeven inbegrepen. Lezing wordt gegeven van de voorgeschreven proeven, tot jolijt van verschillende raadsleden. Waar we weten dat de twee betrokken kandida ten de 42 jaar overschreden hebben en waar oudere niet uitgesloten zijn. daar heeft dat weinig zin. Dhr Burgemeester - Gij vindt dat belachelijk Dhr Timmermans - Wij hebben daar geen reke ning mee te houden. Dhr Burgemeester - Die proeven werden vast gesteld bij Koninklijk Besluit. Dhr De Riemaecker - Steek dit K.B. dan in uw dossier. Dhr Waltniel - Wij hebben ons voor deze kwes tie tot de Commandant van de Brandweer gewend. Hij vergiste zich waarschijnlijk met de aanduiding van zijn bestuur als examencommissie. Dat wij dit advies volgen is toch zo dom niet. Dezelfde redenering werd gevolgd voor de proe ven. Het Bestuur van de Brandweer heeft zich ge steund op het K.B. en wij ook. Dhr De Riemaecker - Het is natuurlijk wat an ders als die proeven voorgeschreven worden door een KB. maar dit hadden wij moeten terugvinden in uw dossier. Dhr Burgemeester (kwaad) - Het is toch erg dat ge de Brandweer hier tracht belachelijk te ma ken. Dhr De Riemaecker (zeer kwaad) - Ik maak de Brandweer zeker niet belachelijk. Maar het is niet omdat die proeven bij K.B. worden voorzien dat ze zin hebben. En wat de samenstelling van de jury betrefthet is tegen U persoonlijk niet gericht (gewend tot de Burgemeester) maar het voorbeeld van de sporthal heeft uitgewezen dat het niet aangewezen is dat een lid van het Schepencollege een jury voorzit. Dhr Burgemeester (roepend) - Ik zal daar akte van nemen, ik moet geen voorzitter zijn van die exa mencommissie. ik heb van U geen les te ontvingen, maar ik zal geen voorzitter zijn. Maar (slaat op de tafel) ik heb van IJ geen les te ontvangen op geen enkel gebied. Dhr De Riemaecker (slaat ook op de tafel) - En ik ook niet. Dhr Burgemeester - Alles en iedereen wilt gij hier belachelijk maken. Als hoofd van de Brandweer en als voorzitter van deze Raad aanvaard ik niet dat de Brandweer en die kandidaten hier belachelijk ge maakt worden. En dan is men verwonderd dat ik als voorzitter van deze Raad soms eens zeer kwaad maak Dhr De Riemaecker - Gij zijt maar een voor zitterken. Dhr Burgemeester - Een geiuk dat er hier nu iemand is die U van antwoord durft te dienen. Gij zijt maar een Riemaekerken. Dhr De Riemaecker - Dan beschikken we nu elk over een verkleinwoord. Goedgekeurd met 27 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). Interpellatie van dhr Baro. Dhr Baro - Ik druk er mijn verwondering over uit dat de schorsing door de Gouverneur van de Ge meenteraadsbeslissingen betreffende de begraaf plaatsen vandaag niet aan de dagorde staat. Dhr Prieels vroeg aan het Stadsbestuur om vol gende vragen in verband met de begraafplaatsen aan de dagorde te willen stellen 1) Vraag tot mededelen op de Gemeenteraad van 15.2 van het besluit waarmede dhr Gouverneur de eerder genomen gemeenteraadsbeslissingen schorst 2) Vraag tot het vastleggen van de verdere pro cedure van behandelen van het dossier 3) Vraag naar de redenen waarom voornoemd schorsingsbesluit niet mocht noch kon worden inge zien door de raadsleden, waardoor deze buiten spel gezet worden en de rechten van de verdediging wor den geschaad. (Nochtans kent al het personeel se dert méér dan 14 dagen de inhoud van het besluit). Dhr Prieels - De schorsing van sommige artike len van de gemeenteraadsbeslissingen van 22.12.77 en 25.5.78 bij besluit van de gouverneur van 12.1.79 biedt volgens deze de gelegenheid - het probleem van de organisatie van de open bare dienst van de begravingen waarmede de nieu we gemeente geconfronteerd is en waarvan het deli- kate karakter niet te ontkennen is, opnieuw ten gron de en op een serene wijze te onderzoeken en - een regeling te treffen welke de rechtszekerheid niet in het gedrang brengt. Na het gezamenlijk bezoek aan de begraafplaat sen werd hier een globaal dossier voorgebracht op 22 december '77 en werden aanvullende beslissingen genomen op 25.5.78. De beslissing omtrent de uit breiding van de begraafplaats van Denderwindeke welke niet goedgekeurd wordt, laten wij hier buiten beschouwing. Wanneer het probleem passioneel is geworden dan ligt de fout bij het Schepencollege in het alge meen of (en) bepaalde leden in het bijzonder. - de halsstarrigheid waarmede hier geweigerd werd in te gaan cp concrete voorstellen geformu leerd door collega De Riemaecker o.m. strekkend tot het intrekken van de beslissing vc-n 22.12.77 le verde het bewijs dat het College gelijk wou halen zonder gelijk te hebben. Het verkoos de risico's van de onwettelijkheid en opteerde voor een centralisatie van de openbare dienst van het begraven. Dit werd evenwel ontkend. Anderzijds herinnert iedereen zich neg de on waardige wijze waarop iemand die geen deel uit maakt van deze Raad en die het opnam voor ae wet telijkheid, de rechtszekerheid en gelijke kansen van de burgers, hier werd aangevallen zonder zich te kunnen verdedigen. Met de vragen die wij in ons schrijven van 9.2.79 geformuleerd hebben willen wij uitdrukkelijk voorko men dat hier nu een bespreking tengronde wordt hernomen. Het risico steekt er nochtans in dat de Raad daartoe gedwongen wordt zonder dat het punt aan de dagorde staat. Wij waarschuwen er dus voor dat eventueel hierop niet kan noch mag worden ingegaan. Met onze eerste vraag verzoeken wij het Colle ge de raadsleden in kennis te stellen van het besluit van de Gouverneur van 12.1.79. Dit besluit werd getroffen nadat het Schepen college met een nota gedateerd 7.12.78 inlichtingen had verstrekt op een schriftelijk verzoek van de Gou verneur gedaan met brief van 9.11.78. Het zou alleen getuigen van onwil indien na kennisname van het besluit de Raad hier de proce dure niet zou mogen vastleggen voor het verder be handelen van dit dossier. Het besluit is ingekomen op donderdag 25.1.79, drie weken geleden, dag waarop de Gemeenteraad samenkwam. Na vernomen te hebben dat een besluit vanwe ge de Gouverneur was binnengekomen hebben wij op 2.2. getracht er inzage van te krijgen. De tech nische dienst verwees naar het sekretariaat. Daar had men geen weet van een besluit. Dhr Sekretaris verwittigde ons 's namiddags dat er echter wel een besluit ingekomen was. dat hij er echter geen kennis van had aangezien dhr Schepen de briefwisseling terzake had meegenomen. In een telefonisch gesprek liet de Schepen ons verstaan dat wij eigenlijk nog geen recht van inzage hadden vóór het College een houding zou bepaald hebben en de mogelijkheid tot bespreken en wijzi gen van het besluit met de provinciale diensten was onderzocht. De Schepen van openbare werken wou dus voor sprong nemen op zijn collega's, zeker op de raads leden. Op vrijdag 9.2 troffen wij de Schepen op het Se kretariaat, waar hij ons nogmaals weigerde kennis te laten nemen van het besluit. Er moest daarvoor gewacht worden tot woensdag (gisterenmorgen). Deze handelwijze roept vragen op 1waar haalt de Schepen het recht om zo te handelen. Hij die blijkbaar de brief bij aankomst er van meenam. Wij vragen dat de motivatie van zijn weigering in de notulen zou opgenomen worden op dat deze voor beoordeling vanwege de hogere over heid dienstig zou kunnen zijn. 2) welke waarborg en zekerheid hebben de raadsleden omtrent de volledigheid van de dossiers indien de leden van het College er een tweede en vollediger op nahouden. Deze handelwijze negeert de gemeentewet en kan zich herhalen voor andere dossiers. Ze zet aan tot grotere waakzaamheid met het oog op de belan gen en de rechtszekerheid der burgers. Ze bemoei lijkt een verdere serene bespreking. Wij waarschuwen nogmaals dat van deze vra gen geen gebruik zou gemaakt worden om voorstei len van beslissingen naar voor te schuiven welke een bespreking ten gronde zou verhinderen en de moge lijkheden van de verdediging schaden. Hier werd reeds teruggekomen op de beslissing inzake het wijzigen van straatnamen, het initiatief recht van de raadsleden. Nu stelt zich het besluit omtrent de begraafplaatsen. Het zal wellicht niet de laatste maal zijn dat het bestuur gedwongen wordt wettelijke beschikkingen na te leven. Het vervolg van het verslag van deze Raadszit ting leest U in ons volgend nummer maar we geven U reeds kennis van de genomen beslissingen tijdens de GEHEIME ZITTING 22) Burgemeester en Schepenen - Vergoeding voor reis- en verblijfkosten - Vaststelling huishoude lijk reglement. Dit reglement beperkt de reiskosten tot 20.000 km. 23) Personeel - Reglement betreffende de toeken ning van een reisvergoeding aan sommige per soneelsleden van de gemeenten betrekken bij de samenvoegingen - Wijziging. Dit is de 40ste Gemeenteraadsbeslissing die sinds 1 februari 1977 herzien wordt! Voor de 4de maal in 5 maanden tijd moet de Gemeenteraad deze kwestie regelen. 24) Personeel - Ontslagverlening met het oog op het bekomen van een rustpensioen. Dhr O. Van Cauwelaert, oud-sekretaris van Pol- lare. dient ontslag in om vanaf 1.8.79 op pensioen te gaan. 25) Intercommunale Denderoord - Aanduiding van een stadsafgevaardigde gedurende deze legisla tuur. De gewezen Stadssekretaris dient ontslag in en wordt vervangen door Schepen Moens. 26) Ruimtelijke ordening en stedebouw - B.P.A. Bokkenveld te Denderwindeke - Aanduiding ont werper. Architekt Michel De Vos, graduaat stedebouw, wordt aangesteld. 27) Uitspraak overname van een gedeelte van een scheidingsmuur in de Karelhoofdstraat. De gemeenzaamheid van een deel muur tussen een huis - waarvan hij de zijgevel is - en een koer, wordt overgenomen mits 32.000 en oneffen fr. 28) Stedelijke Muziekacademie - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cur sus begeleiding. Dhr Dirk Goubert uit Haaltert-Denderhoutem wordt aangesteld voor 6 u. per 1.2.79. 29) Stedelijke Muziekacademie - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk leraar voor de cur sussen kamermuziek, samenspel en koperen blaasspeeltuigen. Dhr Rudy De Wolf uit Zele wordt aangesteld voor 2 u. samenspel per 1.2.79 en 5 u. kamermuziek per 1.2.79 en 3 u koperen blaasspeeltuigen per 1.2.79 tot 15.2.79. 30) Sïedelijke Muziekacademie - Aanstelling op proef van een leraar voor de cursus koperen blaasspeeltuigen. Voornoemde Hr Rudy De Wolf wordt aangesteld per 16.2.79. 31) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk onderwijzeres ter vervanging van de titularis, met ziekteverlof. Mej. Anne-Marie Standaert uit Ninove wordt aan gesteld in de school Wilderstraat te Appelterre i.p.v. Mw Yvette Claeys. 32) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijk kleuterleid ster, in vervanging van een gereaffecteerde leer kracht, met ziekteverlof. Mw Lucienne Vander Heyden uit Ninove wordt aangesteld in de school der Geraardsbergsestraat i.p.v. Mw Nicole De Bontridder uit Denderwindeke.

Denderklok | 1979 | | pagina 10