2 DE DENDERKLOK Dhr Callebaut - Ge zoudt toch beter a! die uit leg geven met een plan op een bord. Dhr Timmermans - Deze kwestie werd volledig toegelicht in de commissievergadering. Dhr Coppens N. - Maar een fotokopie van het plan konden we niet krijgen. Dhr De Riemaecker - En daar hebt ge nochtans recht op. Dhr Timmermans - Maar de verschillende kleu ren zullen op die afdruk niet voorkomen. Dhr De Riemaecker - Natuurlijk niet. Dhr Coppens N. - Men heeft een plan nodig om de zaak ter plaatse te kunnen vergelijken. Dhr Timmermans herhaalt nog eens de toelich tingen aan de hand van een plan. Dhr Prieels - Ik sluit mij aan bij de opmerking van collega Coppens. Men moet dergelijk plan kun nen bekijken ten overstaan van zijn omgeving. Werd er raad gevraagd aan de planologische dienst en dies meer Dhr Timmermans - Ja. Dhr Baro - Met die teksten kan men alle wegen uit. Ik vecht het principe van het voorstel aan. De ontsluiting van een handelswijk is noodzakelijk en primeert op een woonerf. Dhr De Riemaecker - Feitelijk staan we voor twee verschillende en gans uiteenlopende opvattin gen. Ofwel de ontsluiting van Savooi- en Bleekstraat en Dam, die weerslaggevend kan zijn voor de ont lasting van de Geraardsbergse- en Lavendelstraat. Ofwel de terugkeer naar de allereerste tijden van het oude testament met het herscheppen van die wijk tot een ghetto. Om met kennis van zaken te kunnen oordelen is hei nodig alles voor te brengen om een overzicht te geven over uw inzichten voor gans de sector. Dhr Baro - Tot aan de kerk Dhr De Riemaecker - Inderdaad. Bij wijze van schets ware dat voldoende. Dhr Prieels - Men voelt goed aan dat er daar ,eiS moet gebeuren, maar wij weten er te weinig over. Dhr Timmermans - Rond de kerk zijn de kaar ten reeds gedeeld. Dhr De Riemaecker - Maar nog niet tussen de Bleekstraat en de kerk. Dhr Timmermans - De ontsluiting van het han delscentrum is geen oplossing. Het zou veel moei lijkheden opleveren zowel langs de Biezen- als de Abdijstraat. De bewoners van de Savooistraat leven daar thans erbarmelijk met een stinkende parking voor hun deur. Dhr De Riemaecker - Is een volledig plan mis schien te veel gevraagd Dhr Timmermans - Neen, maar ik mag toch al inpikken op wat nu gezegd wordt. Dhr Waltniel - De Lavendelstraat langs achter weg ontsluiten kunt ge niet, gezien doorgaand ver keer er niet gewenst is. Maar in de Savooistraat en omgeving bestaat er thans een toestand waarover men ons over enkele jaren ten schande zal schrij ven. Ik vind het voorstel een eiegante oplossing. Dhr De Riemaecker - Akkoord dat er op het Savooiplein iets moet gedaan worden en in dit ver band werden er hier vroeger al voorstellen gedaan. Maar ge weet waarop ze zijn blijven steken. Dhr Waltniel - Was het een zandbak (Er wordt gelachen). Dhr Burgemeester - Willen we eens allen sa men ter plaatse gaan Dhr De Riemaecker - Doe eerst een volledig voorstel. Dhr Timmermans - Dit eerste gedeelte is volle dig. Laat ons daarover het principe stemmen. Ik zal een voorontwerp over het geheel hier voorbrengen. Dhr Burgemeester - Breng het geheel op een schets en dan kunnen we samen ter plaatse gaan. Wij kunnen dan vergaderen in De Koeterook 16) Aangaan van lening voor de betaling van de ere lonen verschuldigd als studiekosten voor de res tauratie van de St.-Corneliuspoort. Dhr Waltniel - Die lening beloopt 296.000 F. Dhr Timmermans - De restauratie werd goed gekeurd. Wij zullen vragen ons de aanvangsdatum zo vlug mogelijk te laten kennen. Dhr De Riemaecker - Wie doet de restauratie Dhr Timmermans - De firma Verbeke. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 17) Kerkfabriek St.-Kristoffel - Verdiscontering van vastbeloofde subsidies - Advies. „oo .Dhr Waltniei Het gaat hier om een bedrag van 432.485 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 18) Verkoop van een perceel grond in de Okegem- baan - Goedkeuring. Dhr Waltniel - ik heb deze kwestie grondig on derzocht. Het recht op wederinkoop vervalt gezien de basiswet. h K*CJhr De Riemaecker - Als ge het onderzocht hebt kan ik er mee akkoord gaan. Dhr Waltniel - Voor wat de algemene onteige ningswet betreft hadt gij gelijk. Dhr De Riemaecker - De door de wet voorziene noodzakelijke reden om die grond uiterhand te ver kopen zijn hier niet aanwezig. De prijsschatting is naar de lage kant Op de fonn vrergejiikingspunten üggen er 3 beneden de 1.800 F. per m2, maar 5 er boven. Ik stel voor de openbare verkoop na verkave ling. Dhr Waltniel - De schatting komt uit een onver dachte bron. Waarde kan men altijd betwisten. Dhr De Riemaecker - Akkoord, maar het hanqt er vanaf wie zich als koper aanbiedt. Dhr Waltniel - Wij handhaven ons voorstel. Dhr De Riemaecker - Waarom wordt er geen re- Kenmg gehouden met de genomen vergelijkingspun- Dhr Waltniel - Het is toch een advies van iemand ter zake. Dhr Baro - Maar vroeger was het industrie- grond en nu is het bouwgrond. Dhr Timmermans - Die grond werd alleen maar gewijzigd van bestemming. Dhr Evenepoel - Bij de schatting zal men reke ning gehouden hebben van de vroegere ligoinq van die grond. Het voorstel De Riemaecker om die grond open baar te verkopen wordt verworpen met 19 stemmen tegen 10 (C.V.P.). Het voorstel van het stadsbestuur wordt aan vaard met 19 stemmen bij 9 onthoudingen (C.V.P tegen 1 (dhr De Riemaecker). 19) Begroting 1979 - Buitengewone dienst - Wijzi ging nr. 1. 15) Aangaan van lening voor de betaling van de ere lonen verschuldigd als studiekosten voor de op richting van de gemeenteschool Geraardsberg- sestraat. Dhr Waltniel - Wij vragen een lening aan van 234.000 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dhr Waltniel licht deze begrotingswijziging na der toe. Dhr Torrekens - Er is een post uitbreiding TV- net. Is dat de Maatschappij die uitbreiding voorziet? Dhr Waltniel - Wij hebben het toekomstig uit breidingsplan van het TV-net gekregen. Ook de'niet- rendabele aansluitingen worden vermeld. Over zes maanden zal gans Ninove kunnen aansluiten. Het is een globaal plan. Dhr Callebaut - Alle straten zullen dus kunnen aansluiten Dhr Waltniel - Praktisch ja. Dhr Timmermans - In alle officiële straten. Dhr Waltniel - Men zal b.v. de aansluiting niet doen voor een eenzaam huis midden in het veld. Dhr De Riemaecker - Een woordje over het ge heel van deze begrotingswijziging. Op 29.12 77 heb ben we de begroting goedgekeurd en op 15.2.79 is men hier al met een wijziging. Sommige zaken had den toch kunnen voorzien zijn. Zoals ge nu te werk gaat zullen we elke zitting een begrotingswijziqinq moeten stemmen. Voor de toetreding tot de Intercommunale El^k- triciteits- en gasdistributie, welke op deze wijzignq vermeld staat, hebt ge een K.B. nodig. Daar kunt qe nog lang naar wachten als men nog wat over de nieuwe regering blijft praten. Dhr Waltniel - Dat komt omdat ik geen kans heb om er over te praten, (gelach). Mevr. Martens-De Kegel - Dan zouden we geen belastingen meer hoeven te betalen. Dhr Waltniel - In oktober van vorig jaar waren de tabellen voor de begroting al klaar. Het zou een groot werk geweest zijn om die nog te wijzigen. Daarom verkozen wij deze wijzigingsvorm. Dhr De Riemaecker - Maar ge zijt toch vlug om hier bepaalde wijzigingen voor te stellen. Dhr Waltniel - Det kan maar gedaan zijn. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 12 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat dit punt deel uitmaakt van de beqroting Er wordt dan een kwartuurtje gepauzeerd. 20) Stedelijke Vrijwillige Brandweer - Aktfeneming van het besluit van dhr Gouverneur houdende gedeeltelijke schorsing van de raadsbeslissing dd. 7 december 1978 betreffende de vaststelling der proeven en de samenstelling van de exa mencommissie - Intrekking van de geschorste bepalingen. Dhr Burgemeester - Onze beslissing werd ge schorst omdat wij in de examencommissie leden van de Brandweer hadden opgenomen van een lagere graad dan de te begeven plaatsen van o-Luitenant Dhr De Riemaecker - Op 7.9.78 werden twee plaatsen van onder-Luitenant opengesteld. Op 26.10.78 werd, na geheime stemming in deze Raad, overgegaan tot de aanstelling van twee onder- Luitenanten. Op 7.12.78 moest de beslissing van 7 septem ber aangevuld worden door de vaststelling der voor waarden en proeven en door de samenstelling van de examencommissie. De beslissing van 26.10.78 moest worden ingetrokken. En dit alles op een een voudig telefoontje van Gent Nu moeten we akte nemen van de schorsing door de Gouverneur van een deel van onze beslis sing van 7.12.78 met intrekking der geschorste be palingen. Hierna zullen we nog eens de beslissing van -8.78 moeten aanvullen. De Gemeenteraad heeft geen enkele reden om fier te gaan op zijn werk. Hij moet zeker niet vlaggen om de klinkende Kaakslag van de GouverneurOverwegende dat het vanwege de Gemeenteraad niet verantwoord is in bedoelde examencommissie leden op te nemen behorend tot het lager kader van het korps dat het namelijk niet opgaat dat onderofficieren, een korpo raal en een gewone brandweerman moeten oordelen over de geschiktheid van leden van het korps die zich gegadigde steilen voor de bevordering tot de graad van officieren. Ik durf niet beweren dat de samenstelling van 'urV met in he* bundel stak. Ik durf evenmin be weren dat die samenstelling niet afgelezen werd in deze Raad. Wij moesten het maar gaan nazien in het ver slag. Dit brengt ons andermaal terug naar de maand december waarin de Gemeenteraad overstelpt werd, ij zo ver dat hij zijn taak niet normaal heeft kunnen oen. Dit incident is een van de bewijzen ervan, hr Burgemeester - Wij waren overtuigd dat a es in orde was omdat ge geen opmerkingen ge maakt hebt. H- ^immermans 'k zou er ook niet aan ge- ac ebben dat er iets niet in orde was met die examencommissie. Algemene goedkeuring met 28 stemmen (dhr an aeyenberghe is na de pauze niet meer komen zetelen). 21Stedelijke Vrijwillige Brandweer - Aanvulling van de beslissing van 7 september 1978 houden de vacantverklaring van twee betrekkingen van on erluitenant met de bepaling van de wijze van begeven der betrekkingen, de vaststelling van de proeven en de samenstelling van de examen commissie. Dhr Burgemeester - Wij moeten dus de perso nen van mindere graad dan onder-Luitenant uit de xamencommissie schrappen Dhr De Riemaecker - En de proeven r Burgemeester - Daar zijn geen opmerkin- gen over. r (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1979 | | pagina 2