10 DE DENDERKLOK O.S.K. UNIVERSITAS NIEUWS JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE V.K. DE DOORDRIJVERS - NIEUWS sen stond niet aan de dagorde van deze Gemeente raadszitting. Gij hebt een uur nodig gehad om ons ailes uit te leggen en nu zouden wij zo maar onmid dellijk ons hierover moeten uitspreken. Wij kunnen weigeren om hierover te stemmen. Dhr Waltniel - Dhr Baro heeft naar onze hou- ,g ter zake gevraagd. Dhr Baro - Maar ik vroeg naar geen voorstel. De Schepen heeft veel tijd nodig gehad om al de teksten hier alleen maar te lezen, en nu zouden wij in 5 minuutjes hierover moeten een beslissing hel pen treffen. Dhr De Riemaecker - Ik vraag een schorsing van de zitting voor een paar minuten om onze hou ding met onze groep te bespreken. (De oppositie (C.V.P. en V.U.) verlaat de Raads zaal). Na enkele minuten hervat de zitting. Dhr Torrekens Hil. - Wij nemen akte van de geschorste gemeenteraadsbeslissing en van de ge geven toelichtingen, en stellen voor deze kwestie, op een serene manier te bespreken, tijdens een vol gende zitting. Dhr Baro - Dit is ook onze houding. Dhr Timmermans - Door het voeren van uw po lemiek en uw initiatief van vandaag, wensen wij nu een beslissing te nemen, anders zal dit verhitte dis cussies met zich brengen. Telefonisch heb ik U de schorsing gedeeltelijk medegedeeld. De bespreking was voorzien voor de Raadszitting van 15 maart a.s. Dhr Prieels - Ge hebt gezegd dat de kwestie eerst door het Schepencollege moest besproken worden, maar ge hebt daar 14 dagen mee gewacht. Dhr Timmermans - Ik heb gewacht op de Gou verneur. Dhr Prieels - Er zijn nog zaken bijgekomen. Dhr Torrekens Hil. - Ons voorste! is toch wel redelijk. Het is onmogelijk nu dergelijk dossier ern stig te behandelen. Dhr Baro - Ik heb dit punt aan de dagorde ge bracht om roddel te vermijden. Ik vroeg klare taal. Het is oneerlijk ons nu tot een beslissing te dwingen. Dhr Timmermans - Wij willen alleen maar de wet toepassen. Dhr De Riemaecker - Wij hebben het recht van alle stukken in te zien. Een onderzoek dringt zich op vermits er nieuwe stukken aan het dossier zijn gevoegd. Gij wilt, zoals de eerste keer, ai te over haastig te werk gaan. Dhr Waltniel - We moeten terugkeren tot het begin. Wij bezochten samen de kerkhoven en nie mand betwistte dat er niet meer mocht begraven worden op de kerkhoven van Eichem, Lieferinge en Pollare. Om te gemoet te komen aan een zeker sen timent en de dorpsgeest, werd besloten op die kerk hoven niet meer te laten begraven maar deze be graafplaatsen wel te behouden. Wij zijn niet tot het uiterste gegaan met de wet op de ontruiming van de begraafplaatsen. Dhr Coppens N. - Maar ontruiming op kosten van de gemeente. Dhr Dirk Van Der Perre, als toehoorder in de zaal aanwezig, laat zijn ongenoegen luidop kennen. Dhr Neuckermans Edg. (protesterend tegen dhr Van Der Perre) - Mijnheer de Burgemeester... Dhr Coppens N. - Gij zijt de Burgemeester niet. Dhr Durant (geweldig kwaad en luid roepend) - Ge laat U door die vent belachelijk maken. Jullie willen politieke munt slaan uit de doden. (Er ontstaat een hevig tumult). Dhr Waltniel - Er werd misbruik gemaakt van sommige stukken. (Dhr Van Der Perre heeft de zaal reeds verlaten). Dhr Burgemeester - Wij kunnen niet aanvaar den dat iemand tussenkomt in een Gemeenteraads zitting die er niet toe behoort. Dhr De Riemaecker - Niemand betwist dat. Dhr Timmermans - Ontruiming op verzoek van de stad is ten laste van de stad op vraag van de concessiehouder, dan ten laste van de verzoeker. Dhr De Riemaecker - Ge zijt er radikaa! naast, en dat bewijst dat een onderzoek absoluut nog nood zakelijk is. Bij een gedwongen verhuizing naar een ander kerkhof, zijn de kosten ten laste van de stad. Dhr Timmermans - Ons eigen kerkhofreglement regelt dit aldus. Dhr Coppens N. - Alleen de wet telt. Dhr Waitniel - Ons kerkhofreglement werd door de Provincie goedgekeurd. Dhr Timmermans - Wij regelen de financiële kant van de zaak. Dhr Coppens N. - Wat dat betreft is er een ar rest van de .~»c ar1 n State. Dhr Waltr' !k ben akkoord over de grond van de zaak. Maar er is iemand beginnen lullen over de kwestie van de begraafplaatsen en ge zijt op de kar gesprongen. Dhr Prieels - Dhr De Riemaecker stelde voor om begraafplaats per begraafplaats te onderzoeken. Dhr Baro - Jullie voelen zich niet gelukkig met dat zogenaamd gelul. Gij verdraagt geen controle van de bevolking. Dhr Waltniel - Ik neem mijn woorden niet terug. Dhr Baro - Dat vraag ik U niet. Dhr Callebaut - Wij zijn in december misleidt geweest. Dhr Waltniel - Gij zat ook op de autobus toen we de begraafplaatsen bezochten. Dhr Durant - U was akkoord met de geest, en omdat er nu geroerd wordt verandert gij van mening. Dhr Burgemeester - Hoeveel begraafplaatsen zijn er nog te Pollare Dhr Callebaut - Nog tientallen Dhr Burgemeester - Nog twintig En wat als ze recht toepassen om daar begraven te worden Dhr Caiiebaut - Wij zijn de voelorens van de gemeenschap. Gans deze zaak heeft niets met het landschap van Pollare te maken. Het zijn heren van Ninove die daar het landschap hebben geschonden. Dhr Timmermans - En de kapel Dhr Baro - Breek ze af Dhr Timmermans - Als ge de bespreking daar naar toe brengt (tot dhr Callebaut), zijt ge een klei ne sukkelaar. Ik houd mijn voorstel. Dhr De Riemaecker - De kwestie van de be graafplaatsen staat niet aan de dagorde. Dhr Waltniel - Zij werd eraan gebracht door de interpellaties van dhren Baro en Prieels. Dhr De Riemaecker - Wij stellen de verdaging voor. Deze wordt verworpen met 16 stemmen tegen 12 (C.V.P. en V.U.). Hierop verlaat de oppositie (C.V.P. en V.U.) de zitting. De intrekking van de vorige beslissing en het nieuwe voorstel worden algemeen met 16 stemmen goedgekeurd. Dhr Burgemeester - Aan de dagorde staat nog een interpellatie van dhr Prieels Vragen tot de Schepen van Openbare Werken in verband met de overstromingen in de wijk Lebeke te Nederhasselt-Outer. Dhr Timmermans - Dhr Prieels stelt ons volgen de vragen - of de in '77 beloofde onderhoudswerken zijn uitgevoerd - de P.T.D. te verzoeken voornoemde studie bij voorrang af te werken - de nodige voorzorgen te nemen om de werken snel te kunnen uitvoeren. Hij hoopt dat de jongste overstroming de laatste zal zijn en zegt dat een gelegenheidsbelangstelling daartoe niet volstaat. Dhr Timmermans - Ik kan daar slechts het vol gende op antwoorden het was de C.V.P-Burgemees ter en zijn ploeg die in 1969 deze waterloop verplaat sten zonder toestemming van de Bestendige Deputa tie en er afvoerbuizen van 30 cm. diameter inplaat- sten, daar waar deze driemaal zo groot moesten zijn. Elke vrijdag doet onze technische dienst con trole om na te gaan of deze afvoerbuizen niet ver stopt zijn. Hierop wordt de openbare zitting geheven. UNIVERSITAS ONTVANGT BRT-VOETBALPLOEG Universitas Ninove is niet alleen een voetbal ploeg of kwisteam, maar is ook sociaal gericht. Zo wordt ZATERDAG 10 MAART een voetbal wedstrijd betwist tegen de B.R.T.-ploeg met onder meer: Bruno Schevenels, Alex Boon, Paul Coeck, Eddy Temmerman, Robrecht Willaert, Carl Huy- brechts, Jo met de Banjo. Deze wedstrijd gaat door op het oud oefenveld van V.K. Ninove, Bovenhoek, Outer te 15 uur. De volledige opbrengst van deze wedstrijd gaat naar het Kindertehuis Raveling uit Denderhoutem. Steunkaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen bij de leden van Universitas Ninove. Het Aktie-Komitee komt vrijdag 9 maart samen. Hebt u noden of problemen dan kunt u hier altijd terechtu vindt er een luisterend oor. Zaterdagnamiddag 10 maart komt de kreaclub samen. Ge kunt er allerlei plastische technieken aan leren en dat onder de kundige leiding van Renaat. s Avonds vindt onze jaarlijkse karnavalfuif plaats, ledereen die lid is wordt verwacht, om 't origineelst verkleed natuurlijk. Tegelijkertijd wordt er ook een prins(es) '79 verkiezing gehouden. Leden die hier voor interesse hebben, moeten hun naam inschrij ven op de affiche op het infobord. Het wordt, zoals elk jaar trouwens, weer een té gekke boel. Zondag 11 maart houden we een gewone, rus tige instuifavond met goeie muziek en mogelijkheid tot praten, discussiëren en allerhande spelen zoals ping-pong, kaarten enz... Nu al willen we ook vermelden dat het zondag 18 maart filmavond is. Deze keer viel onze keuze op de tragisch-komische film Little Big Man met in de hoofdrol Dustin Hoffman. Meer daarover volgen de week. Ondertussen is onze toneelgroep terug duchtig aan 't werken aan haar tweede seizoenstuk. Het wordt een luchtige klucht Het regende die dag en staat de zondagen 8 en 15 april op de affiche. Hou alvast één van die avonden vrij. Na de karnavaifeesten in Playa de Aro werd het wel weer even wennen aan het kille klimaat alhier. Het werd geen hoogstaande wedstrijd tegen Lem beek B en een magere 1-0 overwinning. Toch weer goed voor twee punten, zodat we weer op de vierde plaats staan met 1 punt voorsprong op onze naaste achtervolger Bouwvrienden en met 1 wedstrijd min der. Zaterdag trekken we naar Tollembeek waar we Pallieterken partij geven. Ons tweede voetbaltornooi gaat dit jaar door op 28 april en 1 mei. Verder trek ken we deze Zomer opnieuw naar Spanje op verlof. Voor alle inlichtingen over dit alles Erik Lem- mens - tel. (054) 33 62 17. Uitslagen en standen 3de afdeling - reeks B. 24 februari Robbins A - Buizingen B 0-1 Robbins B - Negermanneken 0 - 1 Lembeek B - Bouwvrienden 2 - 3 Dédelux - Pallieterken 5 - 0 Kokejane - Celtic Halle 0 - 2 Congo - De Beurs 2 - 0 Bye Doordrijvers. 3 maart Pallieterken - Robbins A 4-0 Bouwvrienden - De Beurs 1 - 4 Doordrijvers - Lembeek B 1-0 Buizingen B - Celtic Halle 1 - 2 Negermanneken - Kokejane 3 - 1 Congo - Dédelux 0 - 0 Bye Robbins B. De stand op 3.3.79 1) Dédelux 29 2) Congo 27 3) Celtic 25 4) Doordrijvers (x) 18 5) Bouwvrienden 17 6) Buizingen (x) 15 7) Negermanneken 15 8) De Beurs 12 9) Pallieterken (x) 12 10) Kokejane (x) 10 11) Robbins B (x) 8 12) Lembeek B (x) 7 13) Robbins A 7 (x) 1 wedstrijd minder gespeeld.

Denderklok | 1979 | | pagina 10