w7 ^'Qams Q e ECONOMISCHE ONTPLOOIING Raadszitting Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 23 maart 1979 VAN 15 MAART 1979 o KALME ZITTING MAAR MET VELE PRIKJES! o SCHEPEN TIMMERMANS VERGAT VERVELENDE NOTA IN DOSSIER Drukker - Uitgever PAUL LUY3TERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. De oliecrisis van 1974 heeft in de Westerse landen een zeer sterke recessie veroorzaakt. Sinds dien is de olieprijs stelselmatig blijven stijgen en zeker zal deze trend voor de toekomst aanhouden. Niet alieen de prijs maar ook de bevoorrading zal in het vervoig zeer moeilijk worden. Zeer spoedig moeten er maatregelen getroffen worden teneinde oplossingen te vinden. Welke richting moet men inslaan voor onze re gio In het verleden hebben Vlamingen vaak het be wijs geleverd van hun commerciële aanleg. Waarom zouden wij niet de nodige maatregelen treffen om deze hoedanigheid verder te ontplooien Beigië (in feite Vlaanderen) was de laatste ja ren de belangrijkste invoerder van West-Europa van elektrische apparatuur, textielproducten, zelfs van citrusvruchten, maar ook tevens de belangrijkste uit voerder van deze producten. Moest men deze ten dens verder ondersteunen, dan kan de Vlaming uit groeien tot de groothandelaar van West-Europa zo als de Zwitser de bankier is geworden. Vele feiten spreken in ons voordeel. Vlaanderen beschikt over drie belangrijke ha vens Antwerpen, Gent en Zeebrugge. die uitermate geschikt zijn om dergelijke goederen te verhandelen. Anderzijds is onze ligging zeer gunstig in een straal van amper 300 kilometer leven meer dan 100 mil joen mensen. Onze politieke ingesteldheid spreekt ook in ons voordeel. De Vlaming is conservatief en staat zeer ver van het collectivisme, stelsel dat weinig passend zou zijn in het kader van een handelsfunctie. Bij ons is en blijft de C.V.P. de belangrijkste partij, en momenteel komt de P.V.V. op de tweede plaats en de socialistische partij op de derde plaats. Zelfs de socialisten zijn bij ons veel minder collec tivistisch ingesteld dan bijvoorbeeld in Wallonië. Een ander belangrijk voordeel van deze handels functie bestaat erin dat men desgevallend minder energieopslorpende industrieën moet in het leven roepen. Het verleden heeft ons geleerd dat men geen miljarden kan blijven pompen in bepaalde takken van onze nijverheid die niet meer leefbaar zijn. La ten wij echter onze beschikbare middelen aanwen den om rendabele activiteiten op te bouwen. Misschien zou het eerste slachtoffer bij ons de textielnijverheid worden. Wij beweren niet dat men van vandaag tot morgen deze belangrijke branche volledig moet verwaarlozen, wel moeten er goed overwogen overgangsmaatregelen uitgewerkt wor den. Ongetwijfeld zou een belangrijk deel van onze bevolking op deze wijze een nuttige werkgelegen heid kunnen vinden die dan automatisch heel wat nevenactiviteiten in het leven kunnen roepen. De vraag kan zich stellen in hoe ver onze buur landen maatregelen kunnen treffen om ook bij hen dan de handelsfunctie te bevorderen. Doch momenteel staan wij reeds ver op dat gebied en een ommekeer teweegbrengen in een eco nomisch patroon kan men niet van vandaag tot mor gen. Het blijft altijd veel voordeliger een sector in expansie te ondersteunen dan geld te pompen in industrieën die producten fabriceren die veel voor deliger op de markt gebracht worden door de zoge naamde ontwikkelingslanden. Kort na 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Groeninck en K. Van Vaerenbergh worden verontschuldigd. Dhr Coolen is afwezig. Benevens vijf persmensen, zijn een 20-tal inwo ners van Nederhasselt en Aspelare in de zaal aan wezig. Dhr Prieels - Ik wens een paar bemerkingen te maken in verband met het verslag van de Raadszit ting van 15.2.1979. Het vermeldt De Heer Prieels die door de voorzitter het woord bekomt, zegt dat de schorsing van sommige artikelen van de gemeenteraadsbeslissing de gele genheid biedt om de organsatie van de begraafplaat sen opnieuw ten gronde en op serene wijze te onder zoeken... ...Hij vindt dat nu een bespreking tengronde moet komen... Wij hebben gezegd 1) dat de Gouverneur in zijn besluit van 12.1.79 stelt dat de schorsing van bepaalde artikelen de gelegenheid biedt het probleem van de organisatie van de openbare dienst van de begravingen waar mede de nieuwe gemeente geconfronteerd is en waarvan het delikate karakter niet te ontkennen is, opnieuw ten gronde en op serene wijze te onder: zoeken 2) Met de vragen die wij in ons schrijven van 9.2.79 hebben geformuleerd willen wij uitdrukkelijk voorkomen dat hier nü een bespreking ten gronde wordt hernomen (Wij vroegen immers ook de procedure vast te leggen voor het verder behandelen van het dossier). 3) Wij waarschuwen nogmaals dat van deze vragen geen gebruik zou gemaakt worden om voor stellen van beslissingen naarvoor te schuiven welke een bespreking tengronde zou verhinderen en de mogelijkheden van de verdediging schaden Dhr Burgemeester - Wij zullen er akte van ne men. 1) B.P.A. Cultureel Centrum - Uitspraak over be zwaren - Definitieve goedkeuring. Dhr Timmermans - Het betreft het bezwaar van dhr Cyriel Raes, Oude Kaai, Ninove. Het magazijn viel in het B.P.A. Cultureel Centrum terwijl de wo ning voorkwam in de Nijverheidszone C. Dhr Raes vroeg de volledige eigendom op te nemen in de Nij verheidszone C en wij kunnen daarmee instemmen. Het is de enige wijziging die zich stelt. Dhr De Riemaecker - En wat met de procedu re Ge moet... Dhr Timmermans - Ja, ik weet dat na het aan vaarden van een klacht de procedure moet herno men worden. Dhr De Riemaecker - Dan is het in orde. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Ibis) B.P.A. Polderkwartier - Bespreking ontwerp- wijziging nr. 3. Dhr Timmermans - Door het bouwen van een administratief centrum en een nieuw stadhuis moet een gedeelte woonzone overgeschakeld worden naar openbaar nut Daarom moet een nieuw voor ontwerp voorkomen. In het gewestplan was het bouwen op de Cen trumlaan tot 4 verdiepingen beperkt. Om lintbouw tegen te gaan zal geleidelijk worden overgegaan tot het bouwen met 3 verdiepingen. Tevens voorzien we terrasappartementen aan de overzijde die de zuid kant van de woonzone is en ondergrondse garages achteraan. Tevens worden aanpassingen voorzien aan de Rode Kruisstraat en aan de eigendom De Keizer vooraan de Centrumlaan. Dhr De Riemaecker - Op de dagorde staat be spreking van het ontwerp. Dhr Timmermans - Het is nog maar een voor ontwerp. Dhr De Riemaecker - Heeft het, gezien zekere precedenten, nog zin dat wij hier opmerkingen ma ken. of zijt ge zijt al beslist zeker van toch uw goes ting te doen Dhr Timmermans - Ge moet zelf maar uitma ken of het zin heeft opmerkingen te maken. Dhr Torrekens Hil. - Eventuele bezwaren moe ten hier toch nog voorgebracht worden Dhr Timmermans - Ja. Wij vragen U vandaag uw instemming voor de richting die wij wensen in te slaan. Wij doen dus méér dan wij moeten. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1