LUYST li R M A N 2 DE DENDERKLOK DRUKKERIJ Koepoortstraat 10 Nuttige Geschenken Kern: Parker: Caran d'Ache: Brepols, Henzo: SPREEKBEURT OVER PUEBLA - 9400 NINOVE Dhr De Riemaecker - Als ge u zelf bestoeft, ja... ban... Dhr Torrekens Hil. - Ik maak toch zeker voor behoud voer de ondergrondse garages. Mevr. Martens-De Kegel - Mag dat nog Dhr Timmermans - Vooraan niet maar wel ach teraan. Dhr Burgemeester - Wij gaan er over stemmen. Dhr Torrekens Hil. - Moeten wij hierover wel stemmen Dhr Waltniei - Wij moeten een voorontwerp op- steilen en vragen hieromtrent wat de Gemeenteraad er over denkt. Dhr Timmermans - Als ge ons initiatief niet méér apprecieert zullen we hier in 't vervolg onmid dellijk een voorontwerp ter tafel leggen. Ge moet de kerk toch wat in 't midden houden, meen ik. Dhr De Riemaecker - Inderdaad, te midden van t kerkhof (Bij de oppositie wordt er gegiecheld). Dhr Waitnie! - Ais ge er niet wenst over te stemmen, ons goed. Volgende keer zal er een voor ontwerp ter sprake komen. Vandaag werdt gij uitno- digd om uw mening over onze geplande inzichten te doen kennen. Iter) B.P.A. Burchtdam - Princiepsbesiissing voor ziening sportinfrastructuur - Aanleg twee voet- bafterreinen en tennisterreinen met nodige acco- modatie - Vaststelling wijze van aanstellen ont werper - Goedkeuring model-overeenkomst. Dhr Timmermans - Door de voorziene bouw van een woningcomplex in dit B.P.A. Burchtdam komt het derde voetbalplein van V.K. Ninove voor de jeugd elftallen in het gedrang. Op aan te werven gronden zouden we een in stallatie laten bouwen waar aan liefhebbersvoetbal kan gedaan worden en waarvan de jeugd van V.K. Ninove ook zou kunnen gebruik maken. Daar in Ninove niet veel aan tennis kan gedaan worden zouden wij daar ook een tennisveld voorzien. Wij vragen de goedkeuring voor de aanieg van voetbal- en tennisterreinen met de nodige accomoda te neven de installaties van V.K. Ninove. Dhr Baro - Wie zal die installaties onderhou den Dhr Timmermans - De stadsdiensten. Mevr. Martens-De Kegel - U spreekt van ter reinen. Dhr Timmermans - Ja, twee of méér. Dhr Torrekens Hil. - Wij zullen dit voorste! niet goedkeuren omdat onze visie over het B.P.A. Burcht- dam verschilt met de uwe. Tevens zijn wij van oor deel dat voor de spcrtaccomodaties van de deelge meenten weinig of mets wordt gedaan. Dhr Baro - Wij zullen dit voorstel goedkeuren maar dit betekent niet dat wij volledig akkoord gaan met uw inzichten voor het B.P.A. Burchtdam. Goedgekeurd met 19 stemmen tegen 9 (C.V.P.). 2) Distributiedienst van de Denderstreek - Wijzi ging aan het waterleidingsnet in de Ziekenhuis straat te Outer. Dhr Timmermans - Dit is een noodzakelijke ver betering in verband met het wegenisontwerp. Raming 382.000 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 3) Uitbreiding openbare verlichting in de Kleine Rijstraat te Denderwindeke. Dhr Timmermans - De raming beloopt 9.974 F, R.T.W. inbegrepen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 4) Uitbreiding openbare verlichting langs voetweg nr. 34 (Halfweg) te Aspelare - Princiepsbeslis sing. Dhr Timmermans - Op 7.9.78 diende de Heer Prieels hier een voorstel in om op 6 voetwegen van Aspelare openbare verlichting aan te brengen. Wij hebben hiervan de opportuniteit onderzocht en zijn tot het besluit gekomen dat 5 van die voet wegen praktisch niet gebruikt worden en dat alleen voetweg nr 34 (Halfweg) voor openbare verlichting in aanmerking komt. Dhr Prieels - Wij hebben bij de bespreking van de uitbreiding van de openbare verlichting tot het Bonteveldstraaije - 118.000 voor 150 meter voetweg - gewezen op het precedent dat hierdoor geschapen werd en de norm voor verlichting welke werd inge voerd. Wij keurden het voorstel goed. Om die reden hebben wij op de Gemeenteraad van 7.9.73 een punt voorgebracht om de mogelijKhe- den van uitbreiding van de openbare verlichting m andere voetwegen te onderzoeken. Als norm moest dienen het gebruik dat van deze voetwegen gemaakt wordt bv. aan de molen mag zeker een verlichting worden aangebracht. Wij hebben het dossier ingezien en de verslagen gelezen. Wij hebben vastgesteld dat er aantekenin gen gemaakt zijn op een kopij van onze brief. Aangezien de naam in het dossier steekt mag ik hem vernoemen. Hij zit hier bij het publiek. De aantekening was advies vragen aan R. De Wetter (secretaris Jeugdraad) U vraagt advies aan iemand d,e niet tot de dien sten behoort. Dhr Timmermans - Ik mag toch vragen aan wie ik wil om mij in te lienten Dhr Prieels - Er bevindt zich eveneens een met de hand geschreven nota in het dossier waarin de beschrijving van de voetwegen gemaakt wordt. Wie heeft deze nota geschreven Dhr Timmermans - Ik. Dhr Prieels - Gij advisee'! dus uw eigen wan neer er reeds nota door de stadsconducteur gemaakt is. Dhr Timmermans - Ik mag dat toch. Dhr Waltniei - De ene spreekt tegen zichzelf de andere schrijft naar zichzelf. Dhr Prieels - A!s ge anders niet te antwoorden hebt is t niet veel.. Wat heeft die smerige opmerking als slot van die nota met het dossier te maken ik zal ze hier voorlezen. Opmerking toen in '72 de bewoners van de Bos zonder water werden gezet (voor 2 jaar) bleef Cl. Prieels passief toekijken. Blijkbaar was deze levensnoodzakelijke nuts voorziening minder belangrijk dan licht in praktisch onbewoonde voetwegen U hebt dat proza vergeten weg te nemen uit het dossier. Dat is leugenachtig en grof. Hoe durft U dat schrijven. U hebt mij toendertijd getelefoneerd om informatie te krijgen over het waterbedelingsnet in de Bosstraat. Wij hebben U objectief ingelicht. Een hier aanwezige collega (in het publiek) uit het Schepencollege kan getuigen hoe er ailes op gezet werd om gans Aspelare. tot in de afgelegen wijken, van waterleiding te voorzien. In februari '71 reeds zijn wij hiermede begonnen, in hetzelfde jaar nam de Gemeenteraad de nodige beslissingen en in januari '73 werd de betoelag.ng toegezegd door Mi nister Servais. In de Bossiraat was men tevreden en nu brengt gij zo n insinuatie te pas. Nogmaals dat is grof en wij zullen met die ieugen afrekenen. Dhr Timmermans - In de toekomst zullen wij van uw voorstellen geen rekening meer houden en onmiddellijk doorwerken. Aldus zullen wij ons dan niet belachelijk maken. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 5) TV en FM-distributie - Uitbreiding in alie deel gemeenten van Ninove. Dhr Timmermans - Eerst werden de rendabele aansluitingen door de Maatschappij gedaan {aan sluitingskostprijs niet hoger dan 5.570 F), indien de prijs hoger lag was het ten iaste van de Stad. Aldus ziji nu 871 woningen aansluitbaar voor de prijs van 13.740.995 F waarvan 8.725.828 F ten laste van de Stad. Er werd een aflossing voorzien over 13 jaar met een interest van 13% of 1.155.081 F per jaar. Indien er nog meer rendabele aansluitingen ko men dar, daalt het bedrag van het Stadsaandeel. Op 31.12.78 waren er in Ninove 12.315 gezinnen. Daarvan waren er 10.273 aansluitbaar en 7.045 aan gesloten. Dhr De Riemaecker - Ninove-stad teit 4.600 ge zinnen. waarvan 4.500 aansluitbaar en 3.230 aange sloten. Hoevee! heeft de Stad hiervoor betaald Dhr Timmermans - Niets het waren rendabele aansluitingen. Nu is dit echter het geval niet meer. Dhr De Riemaecker - En die 13% interest? Dhr Waltniei - Dat is voor het globaal bedrag van de ganse periode. Dhr De Riemaecker - Voorheen waren wij aan gesloten bij Edas en ontvingen, wegens ons bezit. geen dividend. Wat is de toestand in de andere ge meenten Dhr Timmermans - Had Ninove-stad nu nog aan gesloten geweest bij Edas. er had nog geen dividend uitbetaald geweest, omdat de antenne-mast van A\alst niet rendabel is. Door aan te sluiten bij Den- derlec, mast Zottegem, krijgen wij van het eerste jaar al een aivend van 600.000 F. Dhr De Riemaecker - Dat zal voorkomen in het verslag aan de algemene vergadering Dhr Timmermans - Ja. Dhr Baro - Zijn er vooruitzichten voor de ove rige gezinnen Dhr Timmermans - Men is niet verplicht aan te sluiten. Dhr Baro - En wanneer worden die 871 aange sloten Dhr Timmermans - Binnen de 4 a 6 maanden. Dhr Baro - Die hebben hun toezegging gege ven Dhr Timmermans - Dat is mogelijk. Dhr Baro - Maar hoe komt U dan aan het cij- 'er 871 Dhr Timmermans - Dat is een planning. Dhr Prieels - Bepaalde straten, die reeds aan gesloten zijn, werden aangeduid en andere niet. Dhr De Riemaecker - Ik vraag de splitsing van de stemming. Het principe van de aansluiting wordt algemeen goedgekeurd. De financiering ervan wordt goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden om dat te weinig tijd wordt gegund om deze kwestie grondig te onderzoeken, vooral gezien de overgang naar een andere maatschappij. Het vervolg van het verslag van deze Raadszit ting leest L' in ons volgend nummer. VOOR EEN UITGEBREID ASSORTIMENT J Geboortekaartjes en Kommunieprentjes Huwelijks-, Rouw-, Handelsdrukwerk enz één vertrouwd adres: Je vindt er tevens van merken die KWALITEIT waarborgen: passerdozen stylo's, vulpennen en de nieuwe floting pen iekenstiften en kleurpotloden een volledig gamma foto- en baby-albums adres- en telefoonboekjes, poëzies, enz EN ZO. VEEL MEER door Walter Aelvoet DINSDAG 27 MAART 1979 om 20 uur in de zaal van het Sint-Aloysiuscollege, Ninove. j j i j 1 i l

Denderklok | 1979 | | pagina 2