we o\HSQe Wn Drieën vijftigste Jaargang Vrijdag 6 april 1979 VAN 15 MAART 1979 RAADSLID DE RIEMAECKER HOUDT EEN VURIG PLEIDOOI VOOR HET BEHOUD VAN DE VELDWACHTERS EN VOOR DE VEILIGHEID VAN DE BEVOLKING! Rnnrjc^lttlW/* 23,Voorst®' v?n dhr- Priee|s met betrekking tot het ü&J ILJs sm? I IL f f| |fl| toegankelijk maken en onderhouden van voet- Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN- JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel- (°54) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. wegen en wandelpaden. Dhr Prieels - Deze vraag kan betrokken worden bij het opmaken van de inventaris van de voetwe gen. Dhr Timmermans - Het tijdelijk kader werkt al 6 maanden aan het opstellen van de inventaris van de voetwegen evenals over hun gebruik en de on wettige inneming (geeft hierover uitgebreide uitleg). Wanneer het dossier volledig zal samengesteld zijn zullen wij het hier voorbrengen. Dhr Prieels - Uw uitleg is zeer interessant. In derdaad, veel voetwegen zijn overgroeid. Sommigen hebben geen enkel nut meer en dit moet geregulari seerd worden. 24) Vraag van dhr. Prieels tot dhr. Schepen van Landbouw met betrekking tot het niet opnemen van de Daalstraat (tot rijksweg) in het plan in zake onderhoud van landbouwwegen. Dhr Prieels - Die weg werd niet opgenomen in het 5-jaren-plan en hij is nochtans in slechte staat. Ik vraag de prioriteit. Dhr Desprets - Deze weg is in juni jl. verbe terd geweest. Iedere slechte weg zal verbeterd wor den zelfs ais hij niet op de lijst staat. Dhr Prieels - Ik vraag U er iets aan te doen Dhr Desprets - Dit zal gebeuren. Dhr Coppens N. - De prioriteiten zijn toch ver anderd geweest. Dhr Desprets - De Landelijke Raad ligt aan de basis van de opstelling der prioriteiten. De land bouwwegen zullen echter hersteld worden waar dit nodig blijkt. 25) Voorstel van dhr. De Riemaecker in verband met de personeelsformatie van de politie. Dhr De Riemaecker - Met de verantwoording van ons voorstel hebben we zo niet alle, dan toch de bijzonderste gegevens opgesomd die in aanmer king MOETEN genomen worden voor de vaststelling van het Ninoofs politiekader - het bevolkingscijfer de oppervlakte van het grondgebied - de samenstelling van het grondgebied - een net van meer dan 80 km. onbevaarbare waterlopen - 39 km. bestaande rijkswegen en hun verkeers- densiteit - 19 km. ontworpen uitbreiding der rijkswegen - 26 km. doorgangswegen - buurtwegen, landbouwwegen. voetwegen - het industriepark. Het behoort aan de gemeentepolitie, die geen veldpolitie is, in te staan - voor de veiligheid op en langs de verkeers wegen voor de openbare orde en rust binnen de be bouwde kom van stad en gemeenten voor het toezicht en de bewaking van de nij verheidssectoren. Het is de taak niet van gemeentepolitie, die geen veldpolitie is, toezicht te houden op - boomgaarden - bossen - weilanden 20) Aankoop van een kopieerapparaat - Goedkeu ring - Vaststelling wijze van gunnen van de op dracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel - De prijs van dergelijke machine schommelt tussen 120 a 180.000 F. Wij zouden een beperkte offerteaanvraag doen. Dhr De Riemaecker - Wat is de motivatie voor die aankoop Dhr Waltniel - De hturprijs van dergelijke ma chine valt zeer duur uit. Dhr De Riemaecker - Moest ge een openbare aanbesteding uitschrijven, dan kon het best gebeu ren dat ge met een Japans merk gezegend werd waarvan ge zelfs de gebruiksaanwijze niet zoudt kun nen lezen. De laatste jaren hadden wij dergelijke machine in huur. maar de prijs was mij niet bekend. Dit had wel het voordeel dat wanneer er iets mis liep met de machine er onmiddellijk een andere werd geplaatst. Dhr Waltniel - Die huurprijs is veel te duur, en abnormaal is dat wel niet. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 21) Aankoop van een elektrische schrijfmachine met elektronisch geheugen - Goedkeuring - Vast stelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel - In plaats van twee nieuwe ma chines aan te kopen zouden we er nu één aankopen met een geheugen. Deze machine wordt al vee! ge bruikt bij notarissen. Dhr De Riemaecker - Daarmee weten ze direct wat ze u twee jaar voordien hebben aangerekend (er wordt hartelijk gelachen). Dhr Waltniel - Het betekent een enorme tijds winst. Kostprijs 300.000 F plus BTW. Deze uitgave was voorzien in de begroting. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 22) Vraag van dhr. Prieels in verband met de aan sluiting op het TV-distributienet. Dhr Prieels - In feite werd mijn vraag reeds be antwoord in het verloop van een vorige bespreking en vervalt dit punt. - teeltgronden - landbouwwegen - voetwegen - onbevaarbare waterlopen enz Die taak is door de wet zelf voorbehouden aan veldwachters. HnnpE,n. he* zit nochtans in de economie van het door U goedgekeurd politiekader om de veldwach ters af te schaffen en uit te schakelen en hun taken -bij wijze van gevolgtrekking - te doen uitoefenen door gemeentepolitie, die geen veldpolitie is. Uw beslissing van 25 januari jl. vermeldt im mers - dat 2 van de 5 voorziene betrekkingen van functioneel inspeceurvoorbehouden zijn aan de gewezen veldwachters die ingeschakeld werden in het politiekader. Deze betrekkingen worden bij de uitdiensttreding van de huidige titularissen omge vormd tot de graad van politieagent - dat de nog 3 voorziene betrekkingen van veld wachter bij de uitdiensttreding van de^ huidige titu larissen omgevormd zullen worden in deze van po litieagent. K Bij het verdwijnen van de huidige titularissen za gans het grondgebied van Ninove over geen en- kele veldwachter meer beschikken. Per se is dat niet onwettelijk. Maar de feiten zullen uitwijzen dat gemeente politie, die geen veldpolitie is. zó wettelijke als feite lijk onbevoegd is om de taken van veldwachters over te nemen en er voor in te staan. En daar hebben we van nu reeds de aandacht van Binnenlandse Zaken op gevestigd. Een oogopslag op het Ninoofs grondgebied uit9estrektheid en op zijn samenstelling, - op de complexiteit van de taken die aan de politie beschoren zijn - op de onafwendbare noodzakelijkheid om meerdere plaatsen van veldwachter in ons politie kader te voorzien. Dhr Politiecommissaris is een andere meninq toegedaan, t Is zijn meest volledig recht. Van de 5 veldwachters zijn er 2 die voorkeur gegeven hebben aan een vrijwillige inschakeling bij de gemeentepolitie, die geen veldpolitie is. Het gaat ons met aan welke redenen die voorkeur gedicteerd hebben. vac*emecum' gepubliceerd op initiatief van de Minister van Binnenlandse Zaken, naar aanlei ding van de samenvoeging van gemeenten, voorziet uitdrukkelijk het onderscheid tussen - gemeentepolitie, die geen veldpolitie is - en veldpolitie. Het behoort aan ons, als gemeentebeheerders, om in te staan voor de behoeften waaraan moet vol daan worden. In de huidige tijdsomstandigheden vergen die behoeften niet alleen het behoud van veldwachters. Ze vergen de uitbreiding van hun aantal. Veldwachters zijn vergroeid met het wel en het wee van het gebied dat onder hun bevoegdheid en hun toezicht ressorteert. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1