sQeZ'in^ wee^>6/ Raadszitting Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 13 april 1979 VAN 5 APRIL 1979 o 75 TOEHOORDERS VOOR DE VERHAALBELASTING Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN-JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is 19.30 uur wanneer dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend verklaard. Mevrouw Martens-De Kegel en dhren K. Van Varenbergh en Eug. Neuckermans worden veront schuldigd. Dhren Coolen en Evenepoel zijn afwezig. Om en rond de zaal verdringen zich zo wat 75 toehoorders, waaronder vooral inwoners van Aspe- lare die méér wensen te weten over de kwestie van de verhaalbelasting. 1) Aangaan van een lening tot dekking van het sal do van de wijzigingswerken aan het wateriei- dingsnet in de Kerkstraat te Outer - Goedkeu ring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 1.026.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 2) Aangaan van een lening tot dekking van de ere lonen verschuldigd voor de betonstudie en het definitief ontwerp van het Cultureel Centrum - Goedkeuring. Dhr Waltniei - De lening bedraagt 2.150.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 3) Aangaan van een lening voor het betalen van de kosten van aanleg van yoetpaden en beplan tingen rond het dorpsplein te Neigem - Goed keuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 795.000 F. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat we ons reeds voorheen principieel tegen dit voorstel hadden gekant. 4) Aangaan van een lening voor het bekostigen van de aankoop van een hogedruk-warmwater- reiniger ten behoeve van de wegendienst - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 109.000 F. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat wij slechts één offerte in het dossier hebben gevonden. 5) Aangaan van een lening tot dekking van de kos ten verbonden aan de aanleg van riolering Be neden-Hemelrijk te Meerbeke - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 1.250.000 F. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat wij slechts één offerte in het dossier hebben gevonden. Dhr Timmermans - Al mag een onthouding niet gecommentarieerd worden, toch wens ik te zeggen dat het normaal is dat U maar één offerte in het dos sier vond vermits het nu gaat over het bedrag van de lening voor de bestelling die werd toegekend. Er waren wel meerdere aanbiedingen. Dhr De Riemaecker - Dat weet het Schepencol lege. maar wij weten daar niets over. Dhr Timmermans - Ik zei dit alleen maar opdat U niet zoudt denken dat er maar één offerte binnen kwam. Dhr Torrekens Hil. - Zorg er voor dat wij in het vervolg al de aanbiedingen kennen. Dhr Burgemeester - Wij zullen dat doen. Dhr Waltniel - Vandaag gaat het alleen over het financieel aspect van deze bestellingen. Dhr De Riemaecker - We moeten de financiële kant van iets goedkeuren waar we niets van af weten 6) Aangaan van een lening voor het betalen der erelonen verschuldigd voor het opmaken van het algemeen rioleringsplan van Appelterre- Eichem en Pollare - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 225.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen, 7) Aangaan van een lening tot dekking van het stadsaandeel in de herstellingswerken aan de kerk St.-Kristoffel te Pollare - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 4.279.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 8) Aangaan van een lening tot dekking van het saldo der verbeteringswerken aan buurtweg nr. 4 (Rietstraat en deel Eichemstraat) te Appelter- re-Eichem - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 2.741.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 9) Aangaan van lening tot dekking van het saldo der erelonen verschuldigd voor de studiekosten betreffende de wegen- en rioleringswerken in het Doornkwartier Goedkeuring. Dhr Torrekens Hil. - Het gaat hier om erelonen aan het studiebureau Cedap. Waarom worden die nu maar vereffend Dhr Timmermans - Er was een meningsverschil tussen het studiebureau en de aannemer. Cedap kwam zijn verplichtingen niet na. Dhr De Riemaecker - Wie is die aannemer Dhr Timmermans - De firma De Dender Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 10) Aangaan van een lening voor het betalen der studiekosten verbonden aan het algemeen riole ringsplan voor Ninove en Meerbeke - Goedkeu ring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 1.180.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 11) Aangaan van een lening tot dekking van de uit gave verbonden aan de restauratiewerken aan de Sint-Corneliuspoort - Goedkeuring. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 2.126.000 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 12) Aankoop van de verlaten bedding van waterloop nr. 5125 (Herlinckhovebeek) te ex-Outer - Goedkeuring. Dhr Timmermans - Wij werden door de Gouver neur uitgenodigd deze bedding te kopen. De prijs is 19.201 F. Dit ware wel nuttig voor het onderhoud van deze beek. Dhr Torrekens Hil. - Er was nog een eigenaar bij betrokken. Dhr Timmermans - Ja, maar deze verzaakt aan die aankoop. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 13) Aankoop van een graaf-iaadcombinatiemachine - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Deze machine zal vooral nuttig zijn voor het nivelleren van landbouwwegen. Dit zware werk moest nu nog met de hand gedaan worden. Wij stellen een beperkte offerteaanvraag voor. Deze aankoop was in de begroting voorzien. Raming: 1,5 miljoen F. Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 11 (C.VP. en V.U.). 14) Aankoop van een offset-duplicator - Goedkeu ring - Vaststelling wijze van gunnen van de op dracht - Goedkeuring der voorwaarden. Dhr Waltniel - Het administratief werk is in deze mate vermeerderd, dat deze aankoop meer dan nood zakelijk is geworden. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 15) Uitspraak over de verkoop van een onroerend goed gelegen in het industriepark. Dhr Burgemeester - Wij stellen voor dit punt in geheime zitting te bespreken. Dhr De Riemaecker - Dit kan ook in openbare zitting zonder de naam te noemen. Dhr Torrekens Hil. - Het ware toch beter in ge heime zitting. Dhr Burgemeester - Akkoord. 16) Distributiedienst van de Denderstreek - Aan- passingswerken aan het waterleidingsnet van ontdubbelingsleiding Dasseltstraat te Dender- windeke - Goedkeuring - Aangaan van lening. Dhr Timmermans - De aanpassingswerken kos ten 587.000 F en de ontdubbeling 199.000 F. Wij vra gen hiervoor een lening aan. Dhr De Riemaecker - In mei is er algemene vergadering van de Maatschappij. Dhr Timmermans - Ja. Dhr De Riemaecker - Ik ben benieuwd om te vernemen wat ge daar zult te zeggen hebben. Dhr Waltniel - Hoe zult gij dat weten Mis schien van horen zeggen Dhr Torrekens Hil. - Wij zullen het wel zeggen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 16bis) Distributiedienst van de Denderstreek - Aan passingswerken aan het waterleidingsnet in de Krepelstraat te Denderwindeke - Aangaan van lening. Dhr Timmermans - Het gaat om een aanpassing over een afstand van 50 m. Prijs 92.000 F. waarvoor wij een lening aanvragen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 17) Advies over het plaatsen van een driekleurige lichtsignalisatie aan het kruispunt De Os Dhr Timmermans - Het initiatief voor het plaat sen van deze verkeerslichten gaat uit van het Minis terie van Openbare Werken. Komende van Brussel kan men vrij afdraaien naar de richting Aalst en het stadscentrum. (Lees verder op pagina 2) I

Denderklok | 1979 | | pagina 1