10 DAVIDSFONDS NINOVE KAATSKRONIEK VAN EENDR. NINOVE BURGERLIJKE STAND Openbare werken worden gedaan voor alge meen nut, maar wie ervan geniet moet er ook ge deeltelijk de lasten van dragen. Als ge alles op de gemeenschap legt dan hebben sommigen alleen de voordelen van een openbaar werk. Dhr Torrekens HiI. - Hebt gij al financiële on derhandelingen gevoerd voor de stad Dhr Waltniel - Ja. Dhr Torrekens Hil. - Dan zult ge U kunnen voor stellen wat het betekent dat wanneer U enkele jaren terug de mensen de verzekering geeft dat er geen belasting zal geheven worden op het verbeteren van hun straat, en dat ge hen nu moet gaan zeggen dat er wél een dergelijke belasting komt. Dhr Waltniel - Menselijk gezien hebt ge gelijk, maar wettelijk kunt ge er niet van afwijken, het is de datum van voltooiing die telt. Dit zijn nu de na weeën van de fusie die we krijgen. Dhr Torrekens Hil. - in uw aangekondigde wij ziging spreekt ge nochtans over menselijkheid. Dhr Waltniel - Zeker, maar er is de wet. Ofwel moeten we de verhaalbelasting afschaffen voor die werken, maar wat dan met de werken die nu aan de gang zijn Dhr De Riemaecker - De opstand tegen de ver haalbelasting in de deelgemeenten vindt zijn oor sprong in het feit dat reeds akkoorden over bepaal de werken vroeger door die deelgemeenten werden afgesloten. Met de fusie zijn die ook meegekomen en ze werden niet gewijzigd. Niemand werd verwit tigd van wat er op komst was. Dhr Burgemeester - Toen we hier in 1977 de verhaalbelasting gestemd hebben wist elk raadslid dat dit ook betrekking had op de straten die in aan leg waren, ledereen wist dat. Dhr Torrekens Hil. - En wie heeft dat gestemd Dhr Burgemeester - Ge hebt er toch niet tegen gestemd. Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden- Akkoord dat de verhaalbelasting wordt toegepast als er meerwaarde is anders niet. Dat is de reden van onze onthouding. Dhr Callebaut - Over de verhaalbelasting had er meer informatie moeten staan in Ninove info. Dhr Burgemeester - En dat komt ge pas nu zeggen. Dhr Callebaut - Dat is een goedkoop antwoord. Het slot van het verslag van deze Raadszitting leest U in ons volgend nummer, maar toch geven we U nu al de beslissingen die getroffen werden tijdens de GEHEIME ZITTING. 15) Uitspraak over de verkoop van een onroerend goed gelegen In het industriepark. Toelating wordt verleend aan Eska voor de ver koop van haar bedrijfsgebouwen aan Franke. 25) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke leerkracht. De aanstelling van dhr Yves Coppez uit Ninove in vervanging van Mw Yvette Claeys, als onderwijze res te Appelterre, Wilderstraat, wordt bekrachtigd. 26) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke onderwijze res, in vervanging van de titularis, met ziekte verlof. De aanstelling van Jw Martine Van Tournhout uit Ninove, in vervanging van Jw Suzanne Vander Speeten, als onderwijzeres in de gemeenteschool der Geraardsbergsestraat, wordt bekrachtigd. 27) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke onderwijze res, in vervanging van titularis, met ziekteverlof. De aanstelling van dhr Yves Coppez uit Ninove, in vervanging van Jw Marleen Viaene, in de school der Geraardsbergsestraat te Ninove, wordt bekrach- tigd. 28) Stedeliike lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster, in vervanging van de titularis, met beval lingsverlof. De aanstelling van Jw Vanden Brempt-Dierickx in vervanging van Jw Herna Haelterman, in de school te Voorde, wordt bekrachtigd. 29) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster, in vervanging van de titularis, met beval lingsverlof. De aanstelling van Jw Marie-Christine Cammaert in vervanging van Mw Miriam Van Laethem, als kleu terleidster te Denderwindeke, wordt bekrachtigd. 30) Stedelijke Muziekacademie - Akteneming van het besluit van dhr. Gouverneur dd. 15 februari 1979, houdende schorsing van het Collegebe- sluit van 14 november 1978, bekrachtigd door de Gemeenteraad op 7 december 1978, waarbij een tijdelijke toezichtster werd aangesteld in de wijkafdeling Denderwindeke, met ingang van 15 november 1978. Handhaving van de gewraakte beslissing. De beslissing wordt met algemene stemmen ge handhaafd. 31) Administratief personeel - Ambtshalve terbe schikkingstelling van een opsteller wegens ziek te. Opstelier Mw Lea De Henau wordt met alge mene stemmen ter beschikking gesteld. 32) Stedelijke Vrijwillige Brandweer - Aanvaarding van het ontslag van een brandweerman. Brandweerman R. De Duffeleer bekomt ontslag. 33) Machtiging om in rechte op te treden. Dit punt wordt ingetrokken. 24) Burgemeester en Schepenen - Vergoeding voor reis- en verblijfkosten. Bij afwezigheid van Burgemeester en Schepe nen, die aan de stemming geen deel mochten ne men, heeft de gemeenteraad, onder voorzitterschap van het oudste lid, dhr Frans Groeninck uit Voorde, het voorstel goedgestemd met 8 stemmen bij 11 ont houdingen (C.V.P. en V.U.). dan gelijk op tot 12-12. Een kleine nederlaag dus zonder betekenis, vermits zuiver als oefening be doeld. Staan de andere ploegen verder in hun voorbe reiding Tijdens het komende weekeinde begint de kom petitie. Wij zullen het dus vlug genoeg weten. Supporter, sympathisant, wij verwachten U voor de eerste thuiswedstrijd Zondag 22 aprilNINOVE - NIJVEL. NAAR DE NATIONALE OPERA. Op donderdag 26 april 1979 te 20 uur, opvoering van CARMEN van BIZET. Vertrek: Centrumlaan om 19 uur met stop in Meerbeke-tramstatie. Prijs390 F voor eerste-kategorie-plaats, bus in begrepen 300 F voor 14- tot 18-jarigen. Om in te schrijven: Telefoneer naar Marcel Trog (33 12 16) en betaal op een van volgende rekenin- gen Prk. 000-0514005-02 Davidsfonds Afdei. Ninove, of KB 434-0094611-40 Davidsfonds Ninove. LAATSTE OEFENWEDSTRIJDEN '79 NINOVE - JURBISE 9 - 15. Siscot afwezig wegens ziekte, Demarbaix onbe schikbaar. Dus met invaller Schoonjans aan de koord en Klamka op klein-midden was onze ploeg wel de gelijk verzwakt. Toch lag ons zwakste punt niet daar, maar wél bij onze groot-midden Houstraete. Deze speler sukkelt nog steeds met spierpijnen en bereikt daardoor niet zijn normaal rendement. Nog wat af wachten dus, en zeker geen negatief oordeel uit spreken, zoals sommigen nu reeds geneigd zijn te doen. TUBIZE - NINOVE 6 - 7. KOKEJANE - NINOVE: 1 - 7. Een dubbele overwinning met opnieuw een hal ve ploeg, waarin Baucq reeds een goede konditie demonstreerde. ZANDBERGEN - NINOVE: 15 - 12. Het Paasweer was omgeslagen naar koud en winderig, voor de kijkers zeker geen pretje. Ru9t 8-7, GEBOORTEN Isabelle Reyniers dochter van Marcel en Marleen Maesfranckx (Kwadestraat-Noord 42 Meerbeke) Chantal Buyl dochter van Philippe en Johanna Taf fijn (Nachtegaallaan 11 Outer) Nathalie Depetter dochter van Jean-Pierre en Michë- le Muller (Kerkweg 8 Outer) Tamara Snieks dochter van Dirk en Greta Belle mans (Brusselbaan 132 Ninove) Wendy Van Lierde dochter van Johnny en Erna Schoonjans (Meeuwenlaan 5 Outer) Joost De Ville zoon van Jan en Mia Lievens (Fern. Tavernestraat 24 Ninove) HUWELIJKEN Johny Van Hoeck 21 j., spoorwegbediende en Mari anne Meersman 20 j., fabriekwerkster, beiden te Outer. Frans Vannerom 27 j., hoofdboekhouder, Halle en Josianne Sertin 22 j., onderwijzeres, Ninove. Jean-Paul Devos 25 j., elektricien, Galmaarden en Linda Roosens 21 j., bediende, Meerbeke. Jean Timbermont 26 j., technisch ingenieur en Mari na Thienpont 20 j., stikster, beiden te Dender windeke. Patrick De Clercq 24 j., mecanicien, Ophasselt en Gilberte Pardaens 23 j., griffiebediende, Appel terre. Patrick Van Laethem 21 j., monteur c.v., Ninove en Marie-Thérèse Vermander 21 j., modeliste, Meer beke. Marc Severs 20 j., bediende, Gooik en Marina Cor- nelis 19 j., bediende, Denderwindeke. Jan De Plus 27 j., binnenhuisarchitekt en Danielle Van Schepdael 22 j., bankbediende, beiden te Ninove. Dirk Van de Velde 22 j., onderhoudsmecanicien, Nieuwerkerken en Rita Stevens 23 j., bediende. Denderwindeke. OVERLIJDEN Charlotte Bické 91 j., weduwe Petrus Haelterman (Kerkhofstraat 1 Denderwindeke) Pieter De Clus 84 j. (Dorp 42 Outer) Felix Piens 83 j. (Groenstraat 111 Outer) Remi Callebaut 87 j. (Tramstatie 21 Meerbeke) Felix De Braekeleer 65 j. (Dokstraat 34 Meerbeke) Jozef Van Londerseele 68 j. (Nederwijk 172 Ninove) Petrus Meganck 85 j. (Stweg op Aalst 15 Neder- hasselt) Berlindis Nieuwborg 76 j., echtgenote Richard Priem (Stweg op Ninove 35 Denderwindeke) Werden te Ninove geboren ROOSDAAL jürgen De Waegeneer zoon van Herman en Denise Segers (Kwinkeleerstraat 2) Isabelle Walravens dochter van Rudi en Alphonsine Baevegems (Stweg op Ninove 351) Ilse Segers dochter van Marc en Greta Van Laer (Lostraat 21C) TERNAT Koen De Wolf zoon van Romain en Annita De Strij- cker (Doelstraat 24) Gert D'Hoe zoon van Johan en Rita Sergooris (As- sesteenweg 537) GALMAARDEN Sylvie Leirens dochter van Jean-Paul en Josiane Vanholder (Stationsstraat 11) ASSE Nathalie Van Herreweghe dochter van Jacques en Denise De Bast (Stweg op Brussel 141) DILBEEK Christophe Peetermans zoon van Maurice en Moni que Roeland (Jan Appelmansstraat 59) LIEDEKERKE Wim Hemeryckx zoon van Hugo en Simonne Van Belle (Gladiolenlaan 13)

Denderklok | 1979 | | pagina 10