10 DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING gezet. Waarover gaat het nu De Volckaert is een smalle betonweg die de Heirebaan verbindt met het gehucht Nijken. De bovenkant van de Heirebaan en de benedenkant rakend aan Nijken is reeds voorzien van afwateringsmogelijkheden. Het gaat dus om het middenste deel, de helling. Deze Winter was de toe stand zeer slecht, een echte ijsberg, zodanig dat heel wat mensen voor drie tot vier weken van de benedenkant van het gehucht geïsoleerd waren. He heer Schepen van Openbare Werken was op de hoogte gebracht van deze toestand. In de Com missie heb ik er ook de aandacht voor gevraagd. Tot op heden geen reactie. Eén zaak is zekerer is dringend riolering of afwatering nodig. De situatie is met de invoering en toepassing van het reglement op de verhaalbelasting enigszins in een ander daglicht komen te staan. In de vorige Raadszitting heeft de Schepen inspraak beloofd bij uitvoering van werken die vallen onder de verhaal belasting. Wel ook hier zou ik wensen dat de mensen de consequenties zouden kennen van dergelijke riole ringswerken. Daarbij vind ik dat bij noodzakelijke werken de verhaalbelasting niet van toepassing zou mogen zijn. Ik wens dan ook te pleiten voor de situatie in Denderwindeke in 't algemeen en de Volckaert in het bijzonder. Denderwindeke is de grootste deelgemeente van Groot-Ninove, uiteraard een zeer uitgebreid we gennet. Zonder verhaalbelasting is men er vroeger in geslaagd prachtige werken te realiseren die die nen voor het algemeen belang, ik noem de bouw van de gemeenteschool, het rustoord, verbeterings- werken aan de wegen. Daar men vroeger niet op de kosten gezien heeft voor deze voorzieningen, vind ik het nu niet billijk dat de mensen elke meter riole ring zelf zouden moeten betalen. Temeer daar de riolering in Denderwindeke juist het domein is waar nog het meest dient gerealiseerd. Ik wens dus mijn voorstel te wijzigen in deze zin dat de Schepen de toestand onderzoekt, de be volking voorlicht en nadien de Gemeenteraad zijn bevindingen meedeelt. Dhr Timmermans - Wat U voorstelt is niet zo maar te realiseren want de opvang van het water is noodzakelijk. Ik heb op 29.3.79 een werkvergade ring gehad met de Provinciale Diensten en zijn tot de bevinding gekomen dat, gezien de lozing van het water, de riolering definitief dient afgewerkt te wor den over een afstand van 900 m. (toont aan op plan) Raming: 1.700.000 F. Dhr Coppens N. - Ge kunt uw project aan de betrokken bevolking voorstellen. Dhr Timmermans - Akkoord. Dhr De Riemaecker - Niet akkoord dat een voorstel eerst op straat moet. Hier moet het beslecht worden. Dhr Coppens N. - Het gaat over de kwestie van betaling. Dhr De Riemaecker - Dat zal zo wat 700.000 F te betalen zijn door de aangelanden. Er is een vast voorstel van dhr Coppens. Dhr Coppens N. - En de verhaalbelasting Dhr Timmermans - 35%. Dhr Burgemeester - Dhr Coppens kan de bevol king hiervan kennis geven. Dhr Coppens N. - Dat is uw taak. Mijn voorstel heeft alleen betrekking op de helling. Wij kunnen hier geen beslissing nemen op het project dat de Schepen van Openbare Werken hier voorstelt zonder dat de bevolking hiervan in kennis wordt gesteld. 23bis) Interpellatie van dhr. Callebaut tot het Colle ge naar de reden van de ontijdige opruiming van de grafzerken op de begraafplaats te Dender windeke. Dhr Callebaut - Wat is de reden van die ontij dige opruiming Dhr Timmermans - Is dat een interpellatie Dhr Callebaut - Het kan een interpellatie wor den. Dhr Waltniel - Inderdaad, wat nog niet is. kan noq. Dhr Timmermans - Op 15.9.78 werden de be trokken families verwittigd dat de graven moesten ontruimd zijn uiterlijk 1.4.1979. Vroeger kregen de mensen 3, nu 6 maand tijd. Te goeder trouw en bij gebrek aan plaats voor het ereperk. heeft de graf maker begin maart 5 grafzerken weggenomen. Er moest hiermee gewacht worden tot 1.4.79 het is dus fout, doch het gebeurde niet opzettelijk. He was ech ter niet nodig die kwestie op te schroeven er pers en fotografen ter plaatse te brengen. Dhr Callebaut - De grafmaker wist van die ge stelde datum Dhr Timmermans - Ja, het moet uit zijn gedacht gegaan zijn. Dhr Callebaut - Ge hebt misschien opdracht ge geven Dhr Timmermans - Neen. Maar ik ben er wel politiek verantwoordelijk voor. Dhr Callebaut - De grafmaker alleen kan derge lijke zware zerken niet verplaatsen. Dhr Timmermans - Denkt ge misschien dat ik eraan heb meegeholpen Dhr Callebaut - Dat heb ik niet gezegd. Dhr Burgemeester - Misschien hebben twee hulpgrafmakers geholpen. Dhr Callebaut - De rechten van de betrokkenen moeten geëerbiedigd worden. Ik twijfel aan uw uitleg Dhr Timmermans - Ik heb klacht neergelegd bij de Rijkswacht. Wij zullen mekaar nog spreken. Dhr Caliebaut - Sommige betrokkenen zijn mij zelf komen opzoeken. In 1978 is precies hetzelfde gebeurd en op ingediende klachten kwam er geen antwoord. Over persconferenties heb ik van U geen lessen te krijgen daar werd al vaak misbruik van gemaakt. Dhr Burgemeester - De Schepen heeft toegege ven dat het fout was. Het mag in de toekomst niet meer gebeuren. Dhr De Riemaecker - Voor mij persoonlijk is de ze zaak klaar, maar die 3 maanden vroeger en 6 maanden nu voor ontruiming heeft daar niets mee te zien. Wees wat minder hitsig, Schepen, en ge zult er goed bij varen. Elk graf is dynamiet Dhr Coppens P. - Ik stel voor dat op nieuwe graven de naam van de overledene door de stads diensten zou aangebracht worden. Dhr Burgemeester - Akkoord, 23ter) Vraag van dhr. Prieels In verband met het blokkeren van de uitbetaling van de toelagen aan de jeugdverenigingen. Dhr Prieels - Voor de aankoop van kalenders werd 250.000 F voorgeschoten met kredieten die een andere bestemming hadden. Hoe motiveert ge dit Dhr Stevens - Om de vraag van collega Prieels in zijn juiste context te situeren is het nuttig vooraf een beknopte historiek van deze aangelegenheid te schetsen. In de loop van de maand september 1978, richt te dhr Voorzitter van de Jeugdraad een verzoek tot het College, waarbij gevraagd werd de drukkosten van 5.000 kalenders te willen voorschieten. Deze kosten zouden naarmate de verkoop van gezegde kalenders, aan de Stad terugbetaald worden. Het College heeft dit verzoek, na rijp beraad, gunstig onthaald en op 12 september 1978 dienaan gaande een beslissing getroffen. Het totaal bedrag door de Stad voorgeschoten, beloopt 255.707 F. Er werd echter geconstateerd dat de terugbe taling van de voorgeschoten gelden volledig uitbleef. Na verschillende herinneringen aan de verant woordelijken bleek dat de verkoop der kalenders eerder moeizaam verliep en dat uiteindelijk is ge bleken dat het vooropgezette cijfer van 5.000 verko pen niet werd behaald. De totale som die thans, na herhaald aandringen is terugbetaald, bedraagt 66.175 F. Daar het College ingevolge de artikelen 90-5 en 148 van de gemeentewet belast is met het beheer van de inkomsten, het toezicht op de gemeentecornp- tabiliteit en het verrichten van alle handelingen tot bewaring van de rechten van de gemeente, heelt het op 13 februari 1979 beslist de uitbetaling van de voorziene toelagen te staken tot wanneer de Jeugd raad zijn schuld tegenover de Stad volledig zou ver effend hebben. Ik meen dat het College eerder het verwijt zou te maken zijn van slecht beheer, indien het de zaken heel eenvoudig op hun beloop zou la ten en geen enkele schikking zou treffen ten opzich te van de beveiliging van zijn schuldvordering. Wij staan hier immers met een formele verbinte nis vanwege de jeugdverenigingen, die zich hebben verbonden dit voorgeschoten bedrag aan de Stad te rug te betalen. Het is dan ook, naar onze mening ge heel normaal, dat een schuldvergelijking wordt toe gepast. Indien uit de vooropgestelde verkoop niet voldoende inkomsten worden verkregen, dan zal de jeugdraad andere middelen moeten aanwenden om zijn schuld te vereffenen. In de veronderstelling dat de toelagen door de Stad toch zouden worden be taald, zou de Jeugdraad, bij gebreke aan andere mid delen, deze toch dienen aan te wenden om de terug betaling te verzekeren. Het is dan ook niet meer dan billijk dat de Stad de nodige voorzorgen treft, door middel van het toe passen van een schuldvergelijking, om de invorde ring van haar schuldvordering te verzekeren. Aangezien thans echter een som van 66.175 F is terugbetaald, kunnen de toelagen voor dat bedrag terugbetaald worden en zal het verschil van de wer kingstoelagen in mindering gebracht worden. Het is daarenboven onze bedoeling een volledi ge inventaris te eisen van de verkochte kalenders, teneinde een boekhoudkundige controle te kunnen verrichten. Dhr Prieels - Enkele personen zijn hiervan mis schien op de hoogte, maar niet alle jeugdverenigin gen. En wat nu met de kredieten aan de Jeugdraad Dhr Timmermans - Het is een slecht beleid van de Jeugdraad zelf die een zware negatieve operatie aanging. Dhr Baro - Het gaat hier niet over enkele per sonen maar om het volledig bestuur van de Jeugd raad. Dhr Stevens - Juist. Dhr Torrekens Hil. - De Chiro-Appelterre zoe ken een nieuw lokaal en denken aan bouwen. Zou hiervoor een uitzonderlijke betoelaging kunnen wor den toegestaan Dhr Waltniel - Wij kunnen dit onderzoeken. Einde van de zitting. De Gemeenteraad van Ninove vergaderde op donderdag 26 april te 19.30 u. op het stadhuis en behandelde in openbare zitting de volgende dagorde: 1) Goedkeuring proces-verbaal van onderzoek der stadskas over het eerste kwartaal 1979. 2) Goedkeuring proces-verbaal van onderzoek der kas van het stedelijk zwembad over het eerste kwartaal 1979. 3) Aangaan van lening voor het betalen van het saldo der werken tot oprichting van een doden- huisje op de begraafplaats te Meerbeke. - 4) Aangaan van lening voor het betalen van een erelonenvoorschot verschuldigd voor de studie kosten der verbeteringswerken aan buurtwegen nrs. 4 er. 5 (Stier- en Hollestraat) te Meerbeke. 5) Belastingreglement op het verwerven van straat beddingen, aanleg riolering, verharding van we gen, plaatsen van kantstenen, plaatsen van trot toirs en opritten. Vaststelling definitieve tekst ingevolge doorgevoerde wijzigingen. 6) Wegenis- en rioleringswerken aan burrtwegen nrs. 4 en 5 (Stier- en Hollestraat) te Meerbeke - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 7) Aankoop archiefrekken - Goedkeuring - Vast stelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 8) Aankoop van een frisdrank- en warmedrankauto- maat ten behoeve van het stedelijk zwembad - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 9) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtwe gen nrs. 6 en 7 (Dreefstraat) te Neigem. 10) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtwe gen nrs. 3 en 4 (Kerkhofstraat en Pastorijweg) te Neigem. 11) Aanleg van riolering langs de Valleistraat en de Schalkomstraat te Meerbeke - Principiële goed keuring. 12) Sociale woonwijk Bokkenveld te Denderwindeke - Goedkeuring inplantingsplan. 13) Reglement betreffende sommige verloven en disponibiliteit - Goedkeuring. 14) Personeelsformatie politie - Eventuele wijziging INTERPELLATIES: 15) Voorstel van dhr De Bodt strekkende tot het op treden en aandringen bij de N.M.B.S., om de rea lisatie te bekomen van de overbrugging van de spoorweg aan het station te Ninove. 16) Voorstel van dhr De Riemaecker tot het opma ken, binnen de maand, van een lijst van de thans nog bestaande graven op de begraafplaats te Lieferinge, met aanduiding van de concessies en de gewone graven. GEHEIME ZITTING: 17) Aanvaarding schenking geklasseerde Wilder- molen.

Denderklok | 1979 | | pagina 10