2 «DE DENDERKLOK» MINISTER MARC GALLE WITTE DONDERDAG LATEN BETIJEN zal er niet verwacht worden en méér is er zeker niet nodig. Dhr Prieels - Minder dan 5 m. rijbreedte kan niet omdat er ook aan parkeren moet gedacht wor den, maar net kan soms op 1 m. aankomen om de kostprijs te verminderen. Dhr Timmermans - Wij zullen onderzoeken om daar waar het mogelijk is de kostprijs van deze wer ken te drukken. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). 7) Aankoop archiefrekken - Goedkeuring - Vast stelling wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel - Deze archiefrekken zijn meer dan noodzakelijk nodig. Wij zullen een beperkte prijs offerte doen. Dhr De Riemaecker - Akkoord met de aankoop van archiefrekken maar koop dan toch de meest praktische. Ge voorziet rekken met een diepte van 30 cm. Uw dossiers zullen buiten de rekken uitste ken. Dhr Timmermans - Akkoord. Maar onze dien sten vinden dat precies gemakkelijk om het dossier uit het rek te nemen. Dhr De Riemaecker - Niet iedereen ligt of pakt op dezelfde manier (algemeen gelach). Dhr Timmermans - Wij zullen het toch nog eens bekijken. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 8) Aankoop van een frisdrank- en warmedrankauto- maat ten behoeve van het stedelijk zwembad - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Waltniel - Wij zijn bezig met de studie van het probleem van het cafetaria. Wij kunnen nu ech ter wel de kwestie van de automaten bespreken. Vroeger was hierover een discussie ontstaan omdat de uitbater van het cafetaria meende dat dit oneer lijke concurrentie was. Nu dat we met het cafetaria vrij staan kunnen we de automaten plaatsen en zullen die door een eventuele uitbater van het cafetaria als een voldon gen feit moeten aanvaard worden. Bovendien zijn die automaten er nu nodig ten gerieve van de bezoekers van het zwembad. Dhr De Riemaecker - De automaten stonden er al toen de aanbesteding van het cafetaria gebeurde. In de klacht van de uitbater van het cafetaria zat wel iets in als men vaststelde wat het cafetaria slechts opbracht. Akkoord dat er nu iets moet zijn, maar het ware misschien beter voorlopig met mensen overeen te komen die voor warme en frisdranken zorgen. Dhr Waltniel - Ik zal U hierover een en ander nog zeggen tijdens de geheime zitting. Dhr De Riemaecker - Het was alleen maar mijn bedoeling uw aandacht op sommige dingen te ves tigen. Dhr Torrekens Hil. - Wanneer wordt het cafe taria weer in dienst gesteld Dhr Waltniel - De vraag is hoe gaan wij het exploiteren Aan een brouwerij verhuren of door de Stad zelf laten uitbaten Voor het ogenblik ver zamel ik daarover nuttige inlichtingen die ik dari onderzoek aan de hand van de reeds opgedane on dervinding in dit verband. Dhr Coppens P. - Sinds 1.3.79 is het cafetaria gesloten. Staan er dan nu nog automaten Dhr Waltniel - Die zijn weg. Dhr Timmermans - Er staat niets meer. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 9) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtwe gen nrs. 6 en 7 (Dreefsfraat) te Neigem. Dhr Timmermans - Wij hebben het rooiplan van het vroeger bestuur van Neigem overgenomen. Wij moeten dit nu goedkeuren en dan een alge meen onderzoek uitschrijven. Dhr De Riemaecker - De goedkeuring van dit plan door de vroegere gemeente Neigem dateert van 29.12.76 en nu pas wordt het ons door de provinciale diensten teruggestuurd. En het zijn diezelfde dien sten die soms menen ons op de vingers te moeten tikken. Die manier van werken mag hier eens aan de kaak worden gesteld. Dhr Burgemeester - Juist. Dhr Timmermans - Er zijn 21 hangende dos siers die tussen de 15 maanden tot 2 jaar van huis weg zijn. Dhr De Riemaecker - Dat ze hier eens een voor beeld komen nemen. Dhr Waltniel - Dat is een compliment Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 10) Voorlopige goedkeuring rooiplan van buurtwe gen nrs. 3 en 4 (Kerkhofstraat en Pastorijweg) te Neigem. Dhr Timmermans - Het gaat hier om dezelfde procedure. Dhr De Riemaecker - Het dossier bleef 27 maan den in Gent hangen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 11) Aanleg van riolering langs de Valleistraat en de Schalkomstraat te Meerbeke - Principiële goed keuring. Dhr Timmermans - In beide straten zijn er moei lijkheden met de afwatering en riolering is er beslist nodig. Valleistraat 2300 lopende meter met een diameter van 1.40 m. aan 1500 F de lopende meter: 4.200.000 F. 175 m. met een diameter van 0,50 m. 315.000 F 60 onderzoekschouwen 1.080.000 F. Samen 5.595.000 F. Schalkomstraat 800 m. met 1,40 m. diameter: 1.200.000 F. 20 onderzoekschouwen 360.000 F. Samen: 1.560.000 F. Mej. Roosens - Wordt de riolering volledig aan de beide kanten van de straat gelegd Dhr Timmermans - Ja. Mej. Roosens - De verhaalbelasting is dus ook voor beide zijden van toepassing Dhr Timmermans - Ja. voor wat betreft de bouwzone. Mej. Roosens - De ene kant van de straat moet dus niet opdraaien voor de andere kant Dhr Timmermans - Alleen maar voor wat de bouwzone betreft. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Het vervolg van dit verslag leest U in ons eerst volgend nummer. GEHEIME ZITTING: Tijdens de geheime zitting werden de volgende beslissingen genomen 17) Aanvaarding schenking geklasseerde Wilder- molen. Een ontwerp tot akte-schenking, onder bepaalde voorwaarden van het bestaan van de windmolen, wordt goedgekeurd. 18) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrachti ging aanstelling van een tijdelijke onderwijzeres in vervanging van een titularis, met ziekteverlof. De aanstelling van Mw Martine Van Tournhout uit Ninove in vervanging van Juffr. Marleen Viaene, in de school der Geraardsbergsestraat te Ninove, wordt bekrachtigd. 21) Administratief personeel - Toekenning van een waarnemingstoelage voor het uitoefenen van hogere functies - Verlenging. De wettelijke voorziene vergoeding wordt toe gekend. 22) Mededeling besluit van dhr Gouverneur dd. 14 februari 1979. Het betreft een eerder pijnlijke kennisgeving. In tegenstelling met anderen hebben we nooit leed vermaak gehad in tegenslagen van een of andere mandataris. Daarom punt. Het 1 mei - nummer van Voor Allen werd gra tis huis aan huis bedeeld. 't Is feitelijk het eerste arrondissementeel mani fest voor de aanstaande Europa-verkiezingen. Naast een grote foto van Mare Galle, Minister voor Vlaamse Zaken, lezen we dat de bevolking van het arrondissement Aalst eindelijk een vertegenwoor diger heeft op het hoogste niveau. Het spijt ons zulks te moeten terechtwijzen. Het is nog niet zo lang geleden dat de bevolking van het arrondissement Aalst eerst een vertegenwoordiger had die jarenlang Voorzitter is geweest van de Se naat en Minister van State en daarna een vertegen woordiger die Minister is geweest van Justitie, later van Landsverdediging en tenslotte van Binnenlandse Zaken. Gans de bevolking van gans het arrondissement Aalst heeft de weldadige gevolgen ervaren van die vertegenwoordigers op het allerhoogste niveau. Dit neemt evenwel niets weg aan de verdiensten van Minister Mare Galle. De B.S.P.-Aalst heeft redenen tot fierheid over haar Minister van Vlaamse Zaken. Het is alom gekend dat Minister Mare Galle een bekwaam en verstandig man is. Daarom wenst gans de bevolking van gans het arrondissement Aalst hem een vruchtbare ministe riele loopbaan. De waarheid echter heeft haar rechten!... Witte Donderdag 1979 werd - ondanks een paar zeer korte regenvlagen - goed begunstigd door de wee rm aker. Gevolg ontzaggelijk veel volk in Ninove. De vlooienmarkt in Stations- en Biezenstraat kende reuzebelangstelling. Er was een massale opkomst voor de openlucht modeshow in de Lavendelstraat. De tentoonstelling van de plannen van J. Tim mermans en van verschillende maketten in Vickens Palace werd goed bezocht. De autotentoonstelling op de Graanmarkt werd druk bezocht en de exposanten hadden niet te kla gen. Op de Burchdam en in de Brusselstraat was Witte Donderdag eerder pover. Dat komt ervan als de handelaars van die straten zelf geen initiatieven durven of kunnen nemen en dat ze er voorkeur aan geven te wachten tot anderen het in hun plaats doen. Sinds ruim TWEE JAAR is het licht van de open bare verlichting in het aangske van de cinema central defect, ledereen weet dat openbare ver lichting daar overbodig is... Sinds ruim een jaar hebben voorname onbe kenden het woord penis geschilderd in voorzegd gangske. Vermoedelijk ter intentie en ter attentie van de kerkgangers en ter bevordering van hun me ditaties Sinds meer dan EEN JAAR is de mast van de teledistrjbutie in de Groeneweg afgebroken en ten gronde gestort. De mast bevindt er zich nog om ringd door nadarbarelen... Een tip voor Witte Donderdag 1980: een expo sitie in een of andere Palace met foto's van NIET- verwezenlijkingen

Denderklok | 1979 | | pagina 2