2 DE DENDERKLOK Daarom blijf ik voorstander van het behoud van veldwachters, met dien verstande dat hun aantal af hankelijk kan gesteld worden én van de noodwendig heden én vari de financiële mogelijkheden van de gemeente. We zijn het dus feitelijk eens dat het goedge keurd politlekader onvoldoende is voor hetgeen er moet gepresteerd worden. Ge stelt een vermeerdering voor van de effec tieven der agenten voor het aanstellen van wijkagen ten. Ik blijf bij mijn voorstel van het behoud van veldwachters. Dhr Burgemeester - Het patrouillepersoneel verzekert een permanente dienst en werkt dag en nacht. Door het feit dat hun opdrachten over gans het grondgebied van een stad van 34.000 inwoners verdeeld zijn, kan van hen niet verwacht worden dat ze alle Inwoners kennen. Toch hebben ze reeds een redelijke kennis van de plaatselijke toestanden en omstandigheden, vooral na een paar jaar dienst. Het wijkpersoneel anderzijds verzekert geen nacht- of weekeinddiensten. Het grote gebied waar op ze bevoegd zijn is momenteel, bij gebrek aan personeel, beperkt tot 6.000 inwoners. Eens dat het kader zal voltallig zijn, zal getracht worden één wijkagent per 4.000 inwoners te hebben. Deze per soneelsleden (momenteel zijn dat 5 veldwachters, waarvan één half-time wegens ziekte, en twee po litieagenten) kennen zeer goed de plaatselijke toe standen en omstandigheden, en kunnen zeer goed instaan voor de overtalrijkespecifieke proble men aan belangrijke plattelandsgedeelten. Het speelt geen enkele rol of dat wijkpersoneel s,amengesteid is uit veldwachters of politieagenten. Het komt er uitsluitend op aan dat de politie ter plaatse, dus in iedere groep van 6.000 of 4.000 inwoners, iemand heeft die a'e plaatselijke noden kent, die door ieder een gekend is, die min of meer de vertrouwensman is of kan zijn van de plaatselijke bevolking, die raad kan geven voor kleine juridische geschillen, die vaak de taak van Vrederechter in het klein kan uitoefe nen. De naam die aan de wijkagent gegeven wordt speelt geen rol. Wat wel moet vermeden worden, is dat die politieman een ander statuut zou hebben dan de andere agenten, dat hij een andere wedde- schaal zou hebben, een ander tuchtregime, andere hiërarchische overheden enz. Dhr De Riemaecker - Op het politiebureau ver dient ook niet iedereen dezelfde wedde. Dhr Burgemeester - Natuurlijk verdienen officie ren en onder-officieren méér dan de politieagenten. Dhr De Riemaecker - Dat is inderdaad natuur lijk. Dhr Baro - Ook veldwachters zouden moeten instaan voor 4.000 inwoners. Dhr Burgemeester - Een wijkagent kan ook wel dicht bij de bevolking staan en een veldwachter kan men niet verplichten in een bepaalde gemeente van Groot-Ninove te wonen. Wij moeten ons dus uitspreken over de uitbrei ding van het politikorps met 6 eenheden, hetzij wijk agenten of veldwachters. Dhr De Riemaecker - Neen, gewone politieagen ten of veldwachters. Het voorstel van dhr De Riemaecker wordt ver worpen met 16 stemmen tegen 12 (C.V.P. en V.U.). Het voorstel van het Schepencollege wordt aan vaard met 16 stemmen bij 12 onthoudingen (C.V.P. en V.U.). 19) Stedelijke Muziekacademie - Open schrijven be trekkingen van leraar - Vaststelling aanwer- vingsvoorwaarden. Dhr Beeckmans - Het betreft - een cursus van 5 uur toneel - een cursus van 17 uur gitaar - een cursus van 4 uur cello - een cursus van 5 uur kamermuziek - een cursus van 14 uur begeleiding. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 20) Stedelijke muziekacademie Heropenverklaren van hei ambt van Directeur - Vaststelling aan- wervingsvoorwaarden. Dhr Beeckmans - Er werden 3 kandidaturen in gediend. Twee kandidaten bekwamen geen vrijstel ling van diploma. De derde kandidaat bekwam geen vrijstelling van examen. Daarom wordt de plaats heropen verklaard. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 15) Voorstel van dhr De Bodt strekkende tot het op treden en aandringen bij de N.M.B.S., om de rea lisatie te bekomen van de overbrugging van de spoorweg aan het station te Ninove. Dhr De Bodt - Vooreerst wil ik zeggen dat het hier niet gaat om een voorstel tot overbrugging, zo als verkeerd in de dagorde staat, maar wel om een voorstel tot onderbrugging. Dhr Timmermans - Dat is juist. Dhr De Bodt - Het oude stationsgebouw te Ni nove werd afgebroken en vervangen door een meer modern stationsgebouw, omdat het oude gebouw niet meer voldeed aan de gestelde eisen. Om de snijding van de doorgaande sporen Ge- raardsbergen-Denderleeuw met de reizigers te ver mijden, zijn de treingebruikers, richting Dender leeuw. verplicht de brug over de spoorweg te ge bruiken om het perron te bereiken, dit omwille van de veiligheid. Deze regeling is een paar weken in voege en het blijkt nu al dat zij niet voldoet aan de meeste vereisten van comfort en veiligheid. Deze objectieve tekortkomingen van aangepas te infrastructuur worden nog sterker aangevoeld bij slecht weder. De nieuwe schuilhuisjes aangebracht op het perron bieden geen bescherming tegen re gen. sneeuw en wind, deze zijn onvoldoende diep. Voor de treingebruikers, die het station berei ken langs de Fernand Tavernestraat of Vinkenstraat, en die hun krant wensen te kopen in de wachtzaal van het station, biedt de nieuwe regeling veel onge makken zij zijn verplicht tweemaal de brug over de spoorweg te gebruiken. Het is tevens een handi cap voor de verbruikszaal en de krantenwinkels van het station. Voor de pendelaars en (of) gewone rei zigers, richting Denderleeuw, is de wachtzaal van het nieuw station van geen enkel nut meer. Daarom vragen wij aan de Gemeenteraad, aan het College van Burgemeester en Schepenen op dracht te geven om - bij de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen op te treden en aan te dringen de spoor weg aan het station te Ninove te cnderbruggen, om via een ondergrondse tunnel het perron - richting Denderleeuw - te kunnen bereiken. Na de realisatie van dit voorstel zal iedere pen delaar of gewone reiziger optimaal gebruik kunnen maken van het nieuw modern stationsgebouw en in zonderheid van de wachtzaal. Dhr Timmermans - Op 10.4.79 heb ik daarover reeds geschreven aan de N.M.B.S. Gent. Problemen zullen er daar steeds blijven bestaan gezien de be perkte breedte. Voor minder-valieden biedt uw voor stel geen oplossing. Mej. Roosens - Die mogen, mits begeleiding, over de spoorweg gaan. Dhr Moens - Juist. Hier gebeurt dit wel. Ook het heliend vlak is niet veilig en men is nu met de studie bezig. Men zou iedereen kunnen begeleiden via het hellend vlak, maar dan is er meer personeel nodig zijn. Dhr De Bodt - Gezien de toestand nu is het nieuw stationsgebouw van weinig nut. Dhr Moens - Dagelijks reizen 1800 mensen in de richting Denderleeuw en deze genieten geen be scherming. Dhr De Bodt - Bovendien is de brug over de spoorweg zeer gevaarlijk. Dhr Timmermans - De onderbrugging van de spoorweg zal zeer kostelijk uitvallen en de gedane infrastructuur was ook zeer kostelijk maar heeft zeer weinig veranderd voor de veiligheid en de bescher ming van de treingebruikers. Er wordt hier werkelijk gesold met de pendelaars. Mej. Roossens - Enkele weken terug vond er een ernstig ongepal plaats. Dhr Burgemeester - De vraag van dhr De Bodt wordt onderzocht. 16) Voorstel van dhr De Riemaecker tot het opma ken, binnen de maand, van een lijst van de thans nog bestaande graven op de begraafplaats te Lieferinge, met aanduiding van de concessies en de gewone graven. Dhr Timmermans - De gevraagde documentatie is voorhanden. Over de concessies bestaat geen en kel officieel stuk en oud-Burgemeester Janssens heeft mij de concessie-graven aangewezen. Dhr De Riemaecker - Het is interessant van dit te weten. 5) Belastingreglement op het verwerven van straat beddingen, aanleg riolering, verharding van we gen, plaatsen van kantstenen, plaatsen van trot toirs en opritten. Vaststelling definitieve tekst ingevolge doorgevoerde wijzigingen. Dhr Waltniel - Het verheugt mij hier te kunnen zeggen dat in de Commissie van Financies hierover ernstig en diepgaand discussiewerk werd verricht. Dhr Torrekens Hil. - Maar wij wensen toch voor te stellen dat op de werken die voor de fusie van start gingen geen verhaalbelasting zou toegepast worden waar deze toen ook niet bestond. Zij bestond voor de fusie maar alleen in Ninove en Okegem. Dhr Timmermans - Dergelijk voorstel van Aalst en andere gemeenten werd door Binnenlandse Za ken verworpen. Gij weet zeer goed dat uw voorstel nonsens is. Het kan eenvoudig niet. Gij wilt uw men sen bedriegen met een voorstel dat geen enkele kans maakt. Dhr Torrekens Hil. - Wij willen precies het be driegen van onze mensen vermijden omdat men er van een andere basis was gestart. Dhr Timmermans - Zij moeten maar in verhou ding terugbetalen wat zij ontvangen hebben voor de grondaanwerving. Dhr Torrekens Hil. - Het gaat niet over de prijs. Dhr Waltniel - Het gaat dus om het principe van de toepassing van de verhaalbelasting. In april 1977 konden wij die hier afschaffen met ingang van 1.1.77, doch niemand heeft er een woord over ge sproken. Dhr Coppens N. - In de Nederwijk zou de ver haalbelasting niet van toepassing zijn. Dus wordt er daar een uitzondering gemaakt. Dhr Waltniel - Daar was er al riolering en de verhaalbelasting zal er toegepast worden op de meerbreedte. Dhr Torrekens Hil. - Ge hebt hier altijd beweerd dat ge de beslissingen van de vorige besturen zoudt gerespecteerd hebben. Dhr Prieels - In Moerzeke verlopen die zaken anders. Dhr Timmermans - Ge zit zeker nog in de kleu terklassen Dhr Torrekens Hil. - Wat meer ernst, Mr de Schepen. Dhr Callebaut - Zou men op de beslisingen van het Departement niet terugkomen gezien de toe stand in zovele deelgemeenten. Dhr Waltniel - Dat weten we nu niet. Dhr Coppens N. - Wij kunnen een nieuw artikel inlassen in ons reglement op de verhaalbelasting. Dhr Waltniel - En wat zou dat zijn Dhr Coppens N. - Onze fractieleider heeft het reeds geformuleerd. Dhr Waltniel - Uw fractieleider had niet het recht rond te gaan bij de mensen om te zeggen dat er geen verhaalbelasting kwam. Dhr Torrekens Hil. - Verklaar dat eens nader. Dhr Waltniel - Er is een bepaald geval dat wij zeer goed weten. Dhr Torrekens Hil. - Dus 1 geval op de 63 die ik allemaal gedaan heb en dit bepaald geva' was dan nog zeer speciaal omwille van een zieke jongen. Dhr Waltniel - Gij hadt het recht niet te schrij ven dat er geen verhaalbelasting kwam. Dhr Torrekens Hil. - Bij ons zou er inderdaad geen gekomen zijn. Dhr Burgemeester - Maar ge wist nochtans dat de verhaalbelasting er wel zou komen. Dhr Coppens N. - Mijnheer de Burgemeester, ik wou graag het volgende aanhalen ter verdediging van onze fractieleider. Dhr Torrekens Hil. - Ik heb geen verdediging nodig. Dhr Coppens N. - Akkoord, maar Schepen Walt niel vaart zo uit tegen Collega Torrekens voor die schriftelijke verbintenis geen verhaalbelasting te zul len toepassen. Bij de grondinnemingen van de Kruisveldstraat te Denderwindeke in augustus 1976, had men in de gemeenteraadsbeslissing ingelast geen verhaalbe lasting te zullen toepassen omdat de grond te goed koop was afgestaan. Dhr Waltniel - Ziet ge, het mag dus niet en de

Denderklok | 1979 | | pagina 2