gemeenteraadszitting 2 DE DENDERKLOK C.V.P. - EUROPESE MEETING STEDELIJKE MUZIEKACADEMIE Ninove WijkschoolMEERBEKE DAVIDSFONDS NINOVE KANDIDAAT - HUURDERS. Tijdens het lopend jaar lieten zich 134 personen inschrijven in het register van de kandidaat-huur ders. Gezien er weinig woningen vrij kwamen kon er slechts in zeer geringe mate voldaan worden aan deze aanvragen. ONDERHOUD EN HERSTELLINGEN. Op deze post boeken wij een uitgave van 1 mil joen 469.450 F. Dit bedrag begrijpt de gewone on- derhouds- en herstellingswerken. De heer architect Geerts werd opdracht gege ven om het dossier samen te stellen om over te gaan tot de onderhouds-schilderwerken van de woningen in Pollarewijk, Niepersveld, Brusselstraat en Berken hof. ONROERENDE VOORHEFFING. Aangaande de aanslagvoet inzake onroerende voorheffing moeten wij doen opmerken dat deze in 1973 beliep op 24,60 voor 1977 op 34,40 en voor 1978 op 37,40 hetzij ongeveer 13 (i ver meerdering. Het weze gezegd dat de verhoging van de onroerende voorheffing niet wordt opgevangen door de aanpassing van de huishuren. BOUWGRONDEN. NINOVE De uitbreiding van het kompleks Groe- neweg met ongeveer 15 Ha. gronden blijft nog steeds afhankelijk van de noodzakelijke wijziging aan het B.P.A. nr. 6 van de Denderhoutembaan. Zolang ge zegde wijzigingen niet werden goedgekeurd bij K.B.. kan het dossier voor de verwerking van bedoelde gronden niet gunstig geadviseerd worden door het Bestuur van Stedebouw. NiNOVE - OKEGEM Een aanvraag tot het ver werven van gronden bestemd voor het bouwen van 39 woningen, werd ingediend bij de stad Ninove, eigenares van bewuste gronden. De principiëie goedkeuring tot het aanwerven van de gronden werd goedgekeurd door de Nationa le Maatschappij voor de Huisvesting. De akte van aankoop zal verleden worden in de loop van het jaar. BOUWAKTIVITEITEN. Ninove-Groeneweg Op 27 januari 1978 werd overgegaan tot de aanbesteding voor de aanleg van centrale verwar ming in 26 woningen. De firma Van Buynder van Waasmunster was de laagste inschrijver met een bedrag van 2.373.507 F. De raming beliep 2.519.560 F Op 29 juni 1978 werd overgegaan tot de voor lopige oplevering van - uitvoering door de firma Van Der Poorten te Zottegem van 26 woningen te Ninove, Groeneweg - uitvoering door de firma Van Buynder, voor noemd, van de aanleg van de centrale verwarming. Op 11 december 1978 werd overgegaan tot de aanbesteding van de beplantingswerken te Ninove, Groeneweg, 4de Faze. De raming der werken beliep op 2.059.387 F (B.T.W. inbegrepen). De laagste in gediende offerte door de firma Verhoeven te Erpe- Mere bedroeg 2.164.568 F (B.T.W. inbegrepen). De aanbesteding werd goedgekeurd. De aanvangsdatum der werken werd vastgesteld op 2 april 1979. Zottegem-Velzeke Op 21 juni 1978 werd overgegaan tot de aanbe steding van de beplantingswerken in het kompleks Lippenhove De raming beliep op 3.236.051 F (B.T.W. inbegrepen). De laagste offerte ingediend door de heer De Baerdemacker Frans te Merchtem, belopende op 3.330.302 F (B.T.W. inbegrepen) werd aangenomen. De bestelling van de werken werd gedaan op 18 augustus 1978. De aanvangsdatum werd vastgesteld op 18 sep tember 1978. De langdurige winter heeft de voltooi ing van de werken aanzienlijk vertraagd. Ninove-Appelterre Op 25 mei had de aanbesteding plaats voor het bouwen van 46 woningen te Appelterre. De raming bedroeg 64.567.475 F (B.T.W. niet inbegrepen). De werken werden toevertrouwd aan de Firma Van Den Brande en De Maeseneer te Denderleeuw, mits de laagste ingediende offerte van 62.805.769 F. De aanvangsdatum der werken werd vastgesteld op 15 januari 1979. De aanvang der werken werd hier eveneens ver daagd wegens de uitzonderlijke slechte winterperio de. Ninove-Okegem: Het voorontwerp voor 39 woningen te Okegem, opgemaakt door architect Durant, werd door N.M.H. goedgekeurd mits de nodige wijzigingen. Het dossier zal de gewone weg tot aanbeste ding volgen door het opmaken van het ontwerp en door het opstellen van het dossier op basis aan besteding VERKOOP WONINGEN. In het verstreken boekjaar werden geen wonin gen verkocht. Door 3 voormalige kopers van onze vennoot schap werd overgegaan tot de verkoop van hun wo ning die zij in 1971 hadden aangekocht. De N.M.H. wenste niet dat onze vennootschap haar recht van voorkoop zou uitoefenen. De boete voor wederverkoop werd voor deze verkopers toegepast. De Gemeenteraad van Ninove vergaderde op donderdag 17 mei op het stadhuis, en behandelde in openbare zitting de volgende dagorde 1) Kerkfabrieken - Advies over de rekeningen 1978 2) Aangaan van lening voor het financieren van de aankoop van een warme luchi-generator ten be hoeve van het sfadsmagazijn. 3) Aangaan van lening voor het betalen van een voorschot op de erelonen verschuldigd voor het opmaken van het definitief ontwerp van het nieu we stadhuis. 4) Vaststelling politsebesluit in verband met de Europese verkiezingen. 5) Aanpassing verkoopsvoorwaarden industrie- grond aan de opmerkingen van het Aankoopco mité en toepasselijk verklaring op de verkopen goedgekeurd bij raadsbeslissing dd. 25 januari 1979. S) Aanpassing radio-installatie van de politie - goedkeuring - vaststelling wijze van gunnen van de opdracht. 7) Aankoop van tafels en stoelen ten behoeve van de gemeenteschool te Denderwindeke - goed keuring - wijze van gunning van de opdracht goedkeuring voorwaarden. 8) Vaststelling van het bedrag van oninbare ge- meenfeopcentiemen op de provinciale belasting op het huispersoneel. 9) Uitbreiding openbare verlichting langs de par keerplaats gelegen tussen de Pamelstraat en Nederwijk - goedkeuring - vaststelling wijze van gunnen van de opdracht voor de levering van armaturen en palen - goedkeuring voor waarden. 10) Grondinneming langs buurtwegen nrs. 14 en 51 (Kasteel- en Kloosterstraat) te Outer - Goed keuring en vaststelling vergoeding. 11) Plaatsen van driekleurige verkeerslichten aan het kruispunt gevormd door de Weggevoerden-, Stations- en Dreefstraat - goedkeuring - vast stelling wijze van gunnen der opdracht - goed keuring voorwaarden. 12) Wegeniswerken aan buurtweg nr. 37 (Terras straat) te Outer - goedkeuring principe - vast stelling wijze van aanstelling van een ontwerper - goedkeuring voorwaarden. 13) Goedkeuring afkoop erfdienstbaarheid van toe gang. 14) Verfraaiing omgeving kerk te Nederhasselt - Goedkeuring principe - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht voor de uitvoering der werken - Aanvraag om subsidies. 15) Vaststelling rooilijnplan voor buurtweg nr. 1 (Hoogstraat) te Aspeiare. 16) Aankoop tribune - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeu ring voorwaarden. 17) Kerkfabriek O.-L.-Vrouw-Hemelvaart te Ninove - Advies over de uitvoering der werken ter con servatie van de twee grote zijaltaren in de kruis- beuk en de zwambehandeling van de rechtse houten zuil van het hoofdaltaar. 17bis) Aanvullend reglement op de politie van het wegverkeer. 18) Behandeling van het begraafplaatsendossier, op vraag van dhr Baro. 19) Voorstel van dhr Prieels tot het uitvoeren van herstellingswerken aan de weg nr 16 (Kwaad- langeveldlos). 20) Goedkeuring stadsrekening over 1978. GEHEIME ZITTING: 21) O.C.M.W. - goedkeuring ontlasting over hun be heer en teruggave borgtocht aan de gewezen ontvangers der C.O.O.'s. 22) Stedelijke lagere en kleuterschool - Bekrachti ging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster, in vervanging van de titularis, met ziekte verlof. 23) Stedelijke Muziekacademie - Aanvaarding ont slag en nieuwe aanstelling van een lid van de beheerraad. 24) Intercommunale Denderoord - Uitspraak over de ontbinding - Aanstelling vereffenaar. 25) Administratief personeel - Ambtshalve ontslag verlening met het oog op het bekomen van een rustpensioen. 26) Feestcommissie - Aanvaarding ontslag en aan stelling van een lid van de feestcommissie. Over deze Raadszitting leest U een uitgebreid verslag in onze eerstvolgende nummers. De C.V.P. Arrondissement Aalst organiseert een Europese meeting op maandag 21 mei te 20 uur op het Welleplein te Welle-Denderleeuw. Het wordt iets zeer speciaalseen reuzetent. sfeerschepping met o.m. Will Tura, tombola en LEO TINDEMANS. Deze affiche is een waarborg voor een den derende avond. Wie ooit aanwezig was op de C.V.P.- meetings in de Keizershallen te Aalst, mag niet ont breken te Denderleeuw. Het Stadsbestuur, de Directie en de Raad van Beheer van de Stedelijke Academie voor Muziek, Ballet en i oneel, nodigen U vriendelijk uit tot het bijwonen van een LEERLINGENAUDITIE welke zal doorgaan in de zaal Berliridiskring Hallebaan te Meerbeke, op zaterdag 19 mei te 19 u. stipt. Op het programmaslagwerk, koperblazers, hout, piano, samenspel, samenzang, gitaar, dictie en voordracht. ledereen is er van harte welkom Toegang gratis. DAGWANDELING IN KASTEELBRAKEL OP ZONDAG 27 MEI 1979. Wij vertrekken om 9 uur 's morgens met eigen wagens op de Graanmarkt te Ninove en rijden tot aan de kerk van Kasteelbrakel. In de voormiddaa nemen we de noordkant onder de voeten. 's Middags rijden we naar 't Kapittel waar we onze knapzak aanspreken. Daar is ook mogelijkheid een boterham met ham of kaas te kopen. Om halfdrie terug naar Kasteelbrakel waar we de zuidkant aanpakken nl. Ittre. Een plan van beide wandelingen wordt aan de deelnemers bezorgd bij de start.

Denderklok | 1979 | | pagina 2