10 «DE DENDERKLOK Rijke keus in GEBOORTEKAARTJES DRUKKERIJ LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 Ninove DhrVan Waeyenberghe - Tweederden van de straat is bebouwd, eenderde met. Dhr Timmermans Na 100 m. zijn er reeds wo ningen. Dhr De Riemaecker - Maak die straat van de eerste keer goed met een minimum breedte van 6 meter. Dhr Timmermans - Dat is niet nodig vermits men daar gemakkelijk éénrichtingsverkeer kan in voeren. Van hogerhand wordt thans gevraagd om zo weinig mogelijk af te breken. Dhr De Riemaecker - De Rietstraat en de Ei- chemstraat hebben een normale breedte. Het is toch wenselijk ook de Terrasstraat op gelijke breedte door te trekken. Is er kans voor verbreding Dhr Timmermans - In het begin van die straat kan het wel, maar verderop zou er veel moeten ont eigend worden. Dhr De Riemaecker - Ge stelt een nieuwe straat voor, maar voor het bepalen van de rooilijn krijgen we toch nog een overzicht van de bestaande toe stand Dhr Timmermans - Pas als we een princieps beslissing hebben getroffen kunnen we een ontwer per aanstellen. Dhr De Riemaecker - Dus moeten we beslissen dat die straat verbeterd wordt, dan wordt een ont werper aangesteld en dan wordt er hier een voor ontwerp voorgebracht. Dhr Timmermans - Akkoord. Dhr Torrekens Hil. - Vroeger werd nog een rechttrekking van de Wilderstraat naar de Terras straat overwogen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 13) Goedkeuring afkoop erfdienstbaarheid van toe gang. Dhr Timmermans - De oude wegzate van de Ka- relhoofdstraat werd aan de eigenaars verkocht. Drie percelen konden nog niet gerealiseerd worden ge zien de toestand met de v.z.w. Liberale Kring. De v.z.w. stelt thans een verkaveling voor en afkoop van erfdienstbaarheid. De waardevermindering werd berekend op het bedrag van 120.000 F. Deze oplossing zal het uitzicht er ten goede ko men. Dhr De Riemaecker - Er bestaat daar nog een speciaal geval. Dhr Timmermans - Juist, maar ik kan daar in openbare zitting niet over spreken. Dhr De Riemaecker - Ik wilde weten dat dit niet uit het oog was verloren. Dhr Timmermans - Zeker niet. Dhr De Riemaecker - Ik heb vroeger nog één van die garages gehuurd maar heb ze opgezegd om de blauwziekte te vermijden (gelach). Die garages geven uit op de openbare weg. De voorziene vergoeding is voor het verzaken van recht op uitweg op de openbare weg. Het is ech ter geen erfdienstbaarheid. Dhr Timmermans - Akkoord. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (dhren Waltniel en Evenepoel hadden de zaal verlaten). 14) Verfraaiing omgeving kerk te Nederhasselt - Goedkeuring principe - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht voor de uitvoering der werken - Aanvraag om subsidies. Dhr Timmermans - Op 25 januari 1979 beslis ten wij een project om te verheipen aan de erbarme lijke muur rond het kerkhof. Raming 3.646.000 F. Doch thans is ons bekend dat wij voor dit werk geen subsidie kunnen krijgen en de onkosten ten laste van de stad zouden vallen. In het kader van dorpskernverfraaiing echter kunnen wij wel 65% subsidie bekomen. Wij stellen dus voor Lot 1 herstellen muur Lot 2 aanpassing plein met een raming van 1.144.340 F. Wij zouden dus op een bedrag van 5 miljoen F 65 subsidie kunnen krijgen. Dhr Prieels - Langs de kant van de Ninovestraat is er toch eigenlijk geen plein en met daar bomen te planten zal er nog weinig kans overblijven om een wagen te parkeren. Tevens, meen ik, is er daar ook geen riolering. En als ge de Beekstraat versmalt zal de doorgang er zeer moeilijk zijn en zulien de omwonenden hinder ondervinden van parkerende wa gens. Het is daar noodzakelijk dat de weinige par kinggelegenheid die daar aanwezig is, gerespec teerd blijft. Dhr Timmermans - De afstand tussen de bo men zal berekend worden dat men er nog zal kun nen parkeren. Het ware echter zeer nuttig te onderhandelen met de Kerkfabriek om er grond aan de Stad te ver kopen. Dhr De Riemaecker - Ik ben het eens met de zienswijze van collega Prieels. Dhr Timmermans - Er is daar inderdaad een parkeerprobleem. Dhr Prieels - En als ge parking veranderd zal dit probleem er nog groter worden. Neem eerst contact op met de Kerkfabriek. Dhr Timmermans - Dan zal het dossier voor de herstelling van de kerkhofmuur geblokkeerd worden: Onderhandelen met instanties zoals een Kerkfabriek duurt meestal iang. Wij moeten het dossier trachten te redden met wat groenaanleg. Dhr De Riemaecker - Over een maand zult ge toch al weten hoe de zaken staan met de Kerkfa briek. Dhr Timmermans - Maar dat heeft rechtstreeks niets te zien met het bekomen van de betoelaging. Dhr Callebaut - Wij maken enig voorbehoud voor de aanleg van dit plein, gezien de wanklanken over de aanleg van het kerkplein te Outer. Dhr Timmermans - Wij zijn gerust over die wan klanken. Laat ons het princiep van dit voorstel goed keuren en nadien kunnen we onderhandelen met de Kerkfabriek. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.). 15) Vaststelling rooilijnplan voor buurtweg nr. 1 (Hoogstraat) te Aspelare. Dhr Timmermans - Er werd een wettelijk onder zoek van gemak en ongemak uitgeschreven en er kwamen vier schriftelijke bezwaren binnen waarvan er slechts één fundamenteel over het rooilijnplan handelt. Aan dit bezwaar kan tegemoet worden ge komen om bepaalde andere eigendommen te vrij waren. Over enkele weken zullen wij met de inwoners en met het studiebureau onderzoeken wat daar kan en moet gebeuren. Dhr Prieels - Bij eventuele wijziging van de rooi lijn wil ik uw aandacht vestigen op het feit dat aan de andere kant van de straat een verkavelingsplan bestaat. Dhr Timmermans - Maar die percelen zijn die per. Dhr Prieels - Ik wenste er toch uw aandacht op te vestigen. De rooilijn blijft bepaald op 12 m. Dhr Timmermans - Dat blijft. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 16) Aankoop tribune - Goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeu ring voorwaarden. Dhr Timmermans - De tribune die we nu bezit ten vergt al te veel arbeidsuren om haar op te rich ten. Dhr De Riemaecker - En toen ik dat hier zegde wilde niemand mij geloven. Dhr Timmermans - De nieuwe tribune zal 200 zitplaatsen bieden en is zeer gemakkelijk te verstel len en derhalve dus ook zeer praktisch. Dhr Baro - En wat wordt er met de oude tri bune gedaan Dhr Timmermans - Bij noodwendigheid zal die ook nog gebruikt worden. Dhr Baro - Men zou deze misschien op een vaste plaats kunnen oprichten. Dhr Burgemeester - Als het absoluut noodza kelijk is zal die nog gebruikt worden. Dhr Timmermans - Zij kost 10.000 F aan ar beidsuren om haar op te stellen. Dhr Torrekens Hil. - Staat die nieuwe tribune ook ter beschikking van organisaties Dhr Tmmermans - Ja. 17) Kerkfabriek O.-L.-Vrouw-Hemelvaart te Ninove - Advies over de uitvoering der werken ter con servatie van de twee grote zijaltaren in de kruis- beuk en de zwambehandeling van de rechtse houten zuil van het hoofdaltaar. Dhr Timmermans - Dit is een hoogdringend werk waarover reeds een aannemer werd geraad pleegd. Raming 477.342 F. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 17bis) Aanvullend reglement op de politie van het wegverkeer. Dhr Burgemeester - In de Kattestraat te Oke- gem is de snelheid beperkt tot 40 km per uur en in de Leopoldstraat tot 60 km per uur. Wij stellen voor ook in de Leopoldstraat de snel heid te beperken tot 40 km per uur en verbod aan wagens boven de 5 Ton tussen 22 en 6 uur. Dhr De Riemaecker - De verkeersaanduiding voor die 5 Ton is niet wettelijk. Als de aanduiding uitgezonderd fietsers niet wettelijk is. dan is de ze aanduiding dat ook niet. Als men in Okegem meeting houdt is iedereen uitgenodigd en mag iedereen er zijn mening zeggen, behalve de politiekers I Het heeft geen zin de beperking tot 40 km per uur voor de ganse Leopoldstraat op te leggen. Dhr Burgemeester - Juist, tot aan de Zagerij De Roose is voldoende. Dhr Prieels - 40 km per uur is toch weinig voor een personenwagen. Dhr Burgemeester - We zullen het voorstellen. Dhr Coppens N. - Waarom werden dergelijke zaken niet besproken in de verkeerscommissie Op hoorzittingen worden zaken genoteerd en beloofd maar er komt niets van terecht. Dhr Timmermans - Ik heb niets beloofd maar gezegd dat ik voetstappen zou doen. Dhr Coppens N. - Dat hebt ge niet gezegd Dhr Timmermans - Het is de moeite niet om hierover te discussiëren. Dhr Coppens N. - Waarom wordt de verkeers commissie niet samen geroepen Dhr Timmermans - Ik wacht op een verslag. Dhr Coppens N. - Van wie Dhr Timmermans - Van de Politiecommissaris. Ik wens niet gek te doen hier van alles beslissen en achteraf wordt het allemaal afgekeurd. Dhr Prieels - Willen we de snelheidsbeperking op 50 km per uur bepalen Dhr Waltniel - Laat het ons bij 40 km per uur houden en zien wat dit geeft. Dhr De Riemaecker - Ik vraag de splitsing van de stemming. Dhr Coppens N. - Er was beloofd dat de voor stellen van de Groep Beter Leefmilieu Meerbeke hier in september jl. zou besproken worden. Wan neer gaat dit nu eigenlijk gebeuren Dhr Burgemeester - Ik zal het de Politiecom missaris herinneren. De snelheidsbeperking tot 40 km per uur in het bebouwd gedeelte van de Leopoldstraat wordt goed gekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding. (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden om dat die beperking geen zin heeft. Het verbod aan wagens boven de 5 Ton tussen 22 en 6 uur wordt goedgekeurd met 26 stemmen tegen 2 (dhren De Riemaecker en Groeninck). Het vervolg van het verslag van deze Raads zitting leest U in ons volgend nummer.

Denderklok | 1979 | | pagina 10