2 «DE DENDERKLOK 4) Vaststelling politiebesiuit in verband met de Europese verkiezingen. Dhr De Riemaecker - Artikel 1 vermeldt dat voor het plaatsen van reklameborden toestemming moet verleend worden door de gebmiksgerechtigde voor zover de eigenaar insgelijks ukkoordbevin- ding vooraf en schriftelijk heeft c, 'aan. Deze passus mag weggelaten worden omdat er een overeenkomst bestaat tussen een eigenaar en een huurder en men zich daaraan te houden heeft. Mevr. Martens-De Kegel - Vóór de vorige ver kiezingen vroeg ik hier of ik op de dag van de ver kiezing met mijn met reklameaffiches beplakte wa gen zieke of bejaarde kiezers mocht vervoeren. Men antwoordde hier bevestigend. Toen ik echter die dag met kiezers in mijn wagen in de wijk Groeneweg kwam kreeg ik het aan de stok met een politieagent die nogal van zijn oren maakte omdat er reklame- affichen op mijn wagen hingen. Wij hebben bijna gevochten. Dhr Burgemeester - Een politieagent Mevr. Martens-De Kegel - Ja. ja Dhr Burgemeester - Dat moest ge mij vroeger gezegd hebben. Mevr. Martens-De Kegel - En een met reklame affiches beplakte wagen van de P.V.V. mocht er wel blijven staan. Dhr Burgemeester - Die wagen werd verwij derd. Mevr. Martens-De Kegel - Mag het, of mag het niet Dhr Waltniel - Neen, het mag niet (leest een passus uit het reglement). Dhr Timmermans - Om het storend karakter en nu vooral om energie te besparen stel ik voor alle autokaravanen volledig te verbieden. Mevr. Martens-De Kegel - En wat doet ge dan met autokaravanen uit een andere stad of gemeente die op ons grondgebied komen. Dhr Timmermans - Die moeten hiervoor steeds de toelating vragen. Dhr Priieels - Toen we hier beslisten dat de autokravanen maximum uit 10 wagens mogen be staan, gingen we al heel wat verder dan in andere gemeenten werd beslist. Ik zou dit reglement be houden. Dhr Timmermans - Nu dat er voor de aanstaan de verkiezingen minder belangstelling bestaat, is het toch het proberen waard. Dhr Coppens N. - Ik zou eerst contact opne men met de naburige gemeenten en steden. Zoudt ge dit verbod doen gelden voor alle verkiezingen Dhr Burgemeester - Ja. Dhr Callebaut - Als de andere steden of ge meenten het spel niet meespelen staan wij hier in de kou. Bovendien worden afspraken niet gerespec teerd. Ik heb hier reeds gezegd dat ik de wagen van de Burgemeester zelf met gedoofde lichten zag wegrijden. Dhr Burgemeester - En ik heb U toen geant woord dat ik op een kerkmuur aan 't plakken was. Dhr Callebaut - Kunt ge me zeggen waar dat was Ik heb nog nooit op een kerkmuur geplakt Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 5) Aanpassing verkoopsvoorwaarden industrie- grond aan de opmerkingen van het Aankoopco- mité en toepasselijk verklaring op de verkopen goedgekeurd bij raadsbeslissing dd. 25 januari 1979. Dhr Desprets geeft kennis van de opmerkingen, gedaan door het Comité van Aankoop A) Imperatieve bepalingen 1Recht van terugkoop in voordeel van de ver koper 2) Recht van terugkoop in voordeel van de Staat. B) Specifieke wettelijke bepalingen: 1) verhuren en verbod aan een derde om ge bouwen of andere werken op te richten 2) algemene voorwaarden inlassen in de akte van verkoop 3) voorkeurrecht Stad in geval van verkoop na 20 jaar. Dhr Torrekens Hil. - Deze bepalingen gelden nu voor alle transacties Dhr Desprets - Ja, en ook voor deze die in ja nuari jl. werden gedaan. Dhr De Riemaecker - Ik kan er mee akkoord gaan dat Staat of Stad voorrang hebben voor terug inkoop. Dhr Timmermans - Het moest al vroeger zc weest zijn. Dhr De Riemaecker - Zeker. Dhr Waltniel - Voor de laatste bepaling maak ik toch enig voorbehoud. Een voorbeeld iemand richt een industrie op en werkt 20 jaar normaal, dus zonder speculatieve bedoelingen. Maar plots moet de zaak verkocht worden wegens familiale omstan digheden. Ik ben niet akkoord dat de Stad dan nog voorrang van teruginkoop heeft. Dhr Timmermans - Dit is wel een uiterste voor beeld. Dhr Waltniel - Akkoord, maar het kan toch wel gebeuren. Dhr De Riemaecker - Als een onderneming be slist goed werkt zal geen enkel Bestuur aan een teruginkoop denken. Ik zal dan ook mijn goedkeuring geven aan deze 44ste herziening. Dhr Desprets - Dat is geen herziening, maar een aanpassing. Dhr De Riemaecker - Het is een herziening. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 6) Aanpassing radio-installatie van de politie goedkeuring - vaststelling wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Burgemeester - De radio-installatie wordt al 2 jaar gestoord door een relaisstation nabij Va lenciennes. Daarom stelt de Politiecommissaris voor een ander systeem aan te kopen dat deze storingen uitschakelt. Dhr De Riemaecker - Het gaat om een uitgave van 100.000 F. We mogen hierover toch geraad pleegd worden en kans krijgen om meer inlichtingen in te winnen. Dhr Burgemeester - Ik heb het schrijven van de Politiecommissaris pas vandaag ontvangen. Dhr Waltniel - Er is wel enig detail bij het voor stel gevoegd. Ik stel voor dat we een waarborg van 6 maanden vragen. Dhr De Riemaecker - Akkoord. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 7) Aankoop van tafels en stoelen ten behoeve van de gemeenteschool te Denderwindeke - goed keuring wijze van gunning van de opdracht goedkeuring voorwaarden. Dhr Beeckmans - Deze aankoop werd door het Schepencollege op 12.9.78 beslist. Maar daar de verrekening dient te gebeuren langs de buitengewo ne dienst is er een beslissing van de Gemeenteraad nodig. Dhr De Riemaecker - Het was dus een onregel matige procedure. Dhr Beeckmans - Akkoord. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 11 onthou dingen (C.V.P. en V.U.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omwille van het princiep. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 8) Vaststelling van het bedrag van oninbare ge- meenteopcentiemen op de provinciale belasting op het huispersoneel. Dhr Waltniel - Het gaat om 50 F voor de pro vinciale belasting en 150 F voor de opcentiemen. Betrokken persoon is naar Blankenberge ver trokken. Dhr Ontvanger Verrekas van Blankenberge liet ons weten dat betrokkene uit Ninove te Blankenber ge is aangespoeld (het staat aldus letterlijk ge schreven) en indien hij niet in de gevangenis ver toeft, is hij kelner of kok, liefst bij alleenstaande dames. (Er wordt daverend gelachen). Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 9) Uitbreiding openbare verlichting langs de par keerplaats gelegen tussen de Pamelstraat en Nederwijk - goedkeuring - vaststelling wijze van gunnen van de opdracht voor de levering van armaturen en palen goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - Dit werk zal eerstdaags ge beuren, samen met de verbeteringswerken aan de Pamelstraat. De studie van Denderlec voorziet een raming van 126.762 F (met BTW). Dhr De Riemaecker - Ik vind dat een weinig gelukkig project. Die parking moet inderdaad ver- ~ht worden maar niet met palen aan beide zijden. De parking is 28 m. breed, dus was het aangewezen dat de palen geplaatst werden in het midden tussen de groenzone. Ik stel daarom voor terug contact op te nemen met Denderlec om hierover te praten. Dhr Timmermans - Het was de bedoeling daar dezelfde verlichtingswijze aan te wenden als in de straten. Daarom geen laanverlichting. Dhr De Riemaecker - Ik maak er mij niet hitsig over, maar het is toch het onderzoeken waard. Dhr Timmermans - Ik zal uw bedenking zeker overmaken aan Denderlec. Dhr De Riemaecker - In orde. 10) Grondinneming langs buurtwegen nrs. 14 en 51 (Kasteel- en Kloosterstraat) te Outer - Goed keuring en vaststelling vergoeding. Dhr Timmermans - De erven Cosijns konden nog niet onteigend worden daar er nog een minder jarige was. Dhr De Riemaecker - Werden betrokkenen op de hoogte gesteld van de verhaalbelasting Dhr Timmermans - Zij werden vooraf verwit tigd. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 11) Plaatsen van driekleurige verkeerslichten aan het kruispunt gevormd door de Weggevoerden-, Stations- en Dreefstraat - goedkeuring - vast stelling wijze van gunnen der opdracht - goed keuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Dit is geen nieuw dossier. Dit project werd reeds vroeger besproken onder lei ding van Schepen De Riemaecker. Het ging niet door daar zich moeilijkheden konden voordoen wanneer de treinoverweg, op de spitsuren, veelvuldig geslo ten blijft. Wij stellen voor toch een nieuw onderzoek door techniekers te laten doen, rekening houdend met die aangehaalde moeilijkheid. Op de spitsuren voor al zijn verkeerslichten daar absoluut noodzakelijk. Wij vragen U nu een princiepsbeslissing om technici hierover te raadplegen. Dhr Baro - Er kunnen zich daar wel verrassin gen voordoen. Dhr Timmermans - Wij vragen voorstellen aan techniekers na uitgevoerde proeven. In 1973 bedroeg de raming 270.000 F (zonder BTW). Dat zal nu wel wat meer zijn. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Coppens N. had even de zaal verlaten). Mevr. Martens-De Kegel - Is het niet mogelijk zebra-paden aan het kruispunt den Os aan te bren gen Dhr Timmermans - De Dienst Bruggen en We gen werd verwittigd over het voorstel van wegmar kering door dhr Coppens P. De kruispuntregeling wordt in oktober in aan besteding gegeven. Ik kan alleszins nog vragen voor zebra-paden aan te brengen. 12) Wegeniswerken aan buurtweg nr. 37 (Terras straat) te Outer goedkeuring principe - vast stelling wijze van aanstelling van een ontwerper goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - De Terrasstraat is de straat van 3 a 4 m. die de Aardeweg verbindt met Eichem- Dorp. Wij vragen U nu de princiepsbeslissing om daar wegeniswerken uit te voeren 330 m. riolering en een verharde rijweg van 5 m. breedte (de grep pels inbegrepen). Raming: 2.518.000 F. Dhr Torrekens Hil. - Moet er daar eerst geen rooiplan goedgekeurd worden Dhr Timmermans - Dat staat er bij, maar eerst wensen wij een wegenisplan goed te keuren. Dhr De Riemaecker - Dat is omgekeerd werken, er moet eerst een rooiplan zijn. Die straat ligt bijna in volle veld. Dhr Timmermans - Toch niet. (Lees verder op pagina 10)

Denderklok | 1979 | | pagina 2