e e2.|n Ö/7 ^Qatns Z>alige J AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN Drfeënvijftigste Jaargang Vrijdag 1 juni 1979 m VAN 17 ME11979 o DE BESPREKING VAN DE BEGRAAFPLAATSEN VERDAAGD TOT 5 JULI o RAADSLID DE RIEMAECKER SPRAK TWEE UUR OVER DE STADSREKENING 1978! Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN- JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. WÊum 18) Behandeling van het begraafplaatsendossier, op vraag van dhr Baro. Dhr Baro - Niemand van ons. hoe hij ook tegen over het begraafpiaatsenprobleem ook staat, kan nog ontkennen dat er - veel te vlug gehandeld werd - op basis van veel te weinig, onnauwkeurig of geen gegevens, wat dan de schorsing als gevolg had. Niemand van ons kan. na zoveel nieuwe feiten nog ontkennen dat op 15.2.79 terug - veel te vlug gehandeld werd - op basis, deze maal, van vervrongen waarheid; - met zeer unfaire middelen. Het is mijn persoonlijke betrachting wettelijk heid en rechtvaardigheid terug te brengen in onze begraafplaatspolitiek, daar waar ze ontbreekt of te niet werd gedaan het is mijn persoonlijke betrach ting de bevolking van betrokken deelgemeenten in spraak te geven in zo een delikate hartsaangelegen- heid. Dit siuit niet uit ais de werkelijke waarheids getrouwe toestanden het zouden aanwijzen, bepaal de maatregelen te nemen langs de weg van de ge leidelijkheid. Als het moet zullen wij daarvoor van de Gou verneur naar de Minister gaan, en van de Minister naar de Raad van State. Ik wil die sinistere exclusi viteit die Groot-Ninove nu bezit, tegenover alle fu sies die wij tot hiertoe raadpleegden en nog zullen raadplegen, weg. Ik heb beschaamd het boek ge lezen Ik weet nog hoe het was het boek van het jaar '78, uitgegeven onder de auspiciën van het Mi nisterie van Nederlandse Kuituur, waar Ninove het affront moet slikken van zijn kleingeestige houding inzake begraafplaatsen, vooral tegenover de kleine deelgemeenten. Vandaar dat ik voor de vorige vergadering van 26.4.79 volgend schrijven richtte aan dhr Burge meester (lezing dagorde vorige maand). In plaats van 5 juli, door ons voorgesteld, om de administratie tijd te geven er nu een goed werk van te maken, volledig en waarheidsgetrouw, stelt de Schepen 17 mei voor, vandaag. Het gevraagde inventaris heb ik gisteren ont vangen... een zoveelste bewijs hoe men ons hier voor de gek houdt Het zal U dan zeker niet verwonderen, Mr. de Burgemeester, dat wij onze voorstellen nu niet doen en uitstellen tot volgende vergadering. Nog een paar woorden echter over de ons toe gestuurde inventarissen. Ze zijn natuurlijk opper vlakkig, onvolledig, onbruikbaar voor ernstig werk Met zo een werk komt ge nergens in de privésector Waren er dan toch ten minste de laatste bijzettingen vermeld, wat van groot belang is om over de con cessies te oordelen. Wij vragen daarom vervolledigde of beter nieu we. goede, echte inventarissen te ontvangen van de 5 begraafplaatsen. Wij durven dat nu met gerust gemoed op een paar weken tijds vragen want(en dat wisten wij op 16 mei niet) op de lange lijst (van Groot-Ninove) van het tijdelijk kaderpersoneel, plan Spitaels, staat de rubriek vermeldopmaken van inventarissen en projekten begraafplaatsen drie volle werkkrachten sedert 10.78 een opsteller sedert 12.78; een dactylograaf sedert 1.79; een tekenaar. Dhr Burgemeester - Ge hadt ons toch kunnen verwittigen dat ge voor vandaag niet klaar waart. Dhr Timmermans - Hier komen verklaren dat men niet gereed is, maar men heeft wel de tijd om artikels te publiceren (zwaait met een blad) onder tekend samen met uw collega De Kegel. Gij beticht ons van U onfaire zaken over te ma ken die niet waarheidsgetrouw zijn. Dat is een valse betichting waarop ik nu direct een antwoord eis De stad Ninove wordt als voorbeeld gesteld voor de sanering van de begraafplaatsen. Zottegem werkt precies op dezelfde manier. Wij zijn echter geen gekken om. zoals gij vraagt, graf per graf te controleren. Dat is onmogelijk Ge zoudt beter naar goede raad luisteren. Dhr Baro - Als de oppositie een artikel publi ceert dan is dat demagogie en, ge maakt een allusie over iemand die mij helpt in dit onderzoek, wel ik schaam mij daar niet over dat ik mij laat heipen. Gij zoudt u beter ook laten helpen om een beter be leid te kunnen voeren. Het is een leugen dat bepaalde documenten de 13de ter beschikking van de Raadsleden waren. Dhr Timmermans - De Gouverneur heeft het daar niet over. Dhr Baro - Ik zal U in detail antwoorden. Dhr De Riemaecker - Ik maak mij over deze zaak niet hitsig. In deze aangelegenheid is de leuze haast U traagzaam in deze materie Dit punt moet uitgesteld worden. Ik neb de inventaris van Lieferin- ge nagekeken met 6 eeuwige en 39 tijdelijke con cessies. Nu zouden er 28 eeuwige en 12 tijdelijke concessies zijn. Dat zegt genoeg en bewijst dat de zaak niet rijp is. De Schepen heeft ons vorige zitting gezegd dat oud-Burgemeester Janssens hem de concessies moest aanduiden. Indien er hierom trent geen Raadsbeslissing van de vroegere Gemeen te Lieferinge bestaat, dan is er géén concessie Dhr Waltniel - Een grondig onderzoek is mis schien wel mogelijk te Pollare en Lieferinge, doch voor de andere gemeenten, zoals Meerbeke, is dat toch wel wat anders. Dhr Timmermans - Wij zijn nu bezig met Pol lare en Lieferinge. Er wordt beweerd dat er in Pol lare nooit concessies zouden geweest zijn. Dhr Caliebaut - In december 1977 nebt ge ons gezegd dat ge voliedig op de hoogte waart van de toestand van de begraafplaatsen en dat de begraaf plaats van Poliare niet hygiënisch was. Dhr Timmermans - Dat heeft hier niets mee te zien. Dhr Burgemeester - Wanneer wenst dhr Baro dat we de bespreking over de begraafplaatsen hou den Dhr Baro - Als de inventaris klaar is. Dhr Burgemeester - 5 juli 1979 Dhr Baro - Akkoord. 19) Voorstel van dhr Prieels tot het uitvoeren van herstellingswerken aan de weg nr 16 (Kwaad- langeveldlos). Dhr Prieels - Ik stel voor dat zou contact op genomen worden met de gemeente Herzele om de sluiting met de Cyriel Prieelsstraat te verwezenlij ken. Dhr Timmermans - Dit was ons niet ontgaan, wij hebben al een bespreking gehad en heb daar over een verslag ontvangen. Wij wachten nu verder op Herzele. 20) Goedkeuring stadsrekening over 1978. Dhr Waltniel - De stadsrekening over het jaar 1978. welke zoals U weet afgesloten werd op 31.3.79 was reeds klaar op 15 april. Ik wens de heer Stads ontvanger en zijn medewerkers te feliciteren voor de knappe, vlugge en doordachte prestatie welke zij hierdoor hebben geleverd. Het is een bewijs dat niet alle administratieven noodzakelijker wijze over de zelfde kam moeten worden geschoren. Wij hebben deze stadsrekening op de dagorde geplaatst van de Commissie van Financiën van 19 april, zodat alle gemeenteraadsleden en in eerste instantie de leden der oppositie meer dan een maand tijd hebben gekregen om deze rekening na te gaan en uit te pluizen. Einde maart 1979 had de Stad Ninove op de gewone en de buitengewone dienst een boni van 171 miljoen en hadden wij dus evenveel miljoenen (Lees verder op pagina 2) d Raadszitting *- i

Denderklok | 1979 | | pagina 1