2 DE DENDERKLOK BREED. MAAR PIEKERIG. GEMEENTERAADSZITTING TONEELTORNOOI GROOT-NINOVE 1979-1980 NEDERHASSELT - HOF TER BEKE 7-8-9 JULI 1979 VLAAMSE KERMIS STICHTING VAN KIWANISCLUB NINOVE - GERAARDSBERGEN En toch werd er gepresteerd voor de landbouw, of minstens met de landbouw als voorwendsel. 91.934 F werden in 1978 besteed aan het onder houd van landbouwwegen. Dewelke Onmogelijk om zeggen vermits alle bestelbons en fakturen landbouwwegen vermel den zonder aanduiding van naam of bestemming of bestemmeling. Toch is er één uitzondering één bestelbon voor de levering van 21.898 F steenslag. Als landbouwwegen worden ervoor vermeld de gemeenteschool te Voorde en de Fabriek straat te Ninove Laatstgenoemde benaming zegt overduidelijk dat het een louter landbouwgeval be treft. Met de werking van de landbouwraad werd er ook gepresteerd voor landbouw. Vooreerst door de aankoop van 30.000 en onef fen frank meubelen, benodigdheden en documenta tie, niettegenstaande de stadsbegroting daarvoor speciale kredieten voorziet. Vervolgens door de aankoop van circa 25.000 F schrijfgerief4.000 briefhoofden, 4.000 omslagen, 2.000 visietkaarten en 1.400 postzegels van 8 F. Om tenslotte Sinterklaas te spelen door het uit delen van toelagen 50.000 F voor het inrichten van de jaarmarkt 35.000 F voor het inrichten van een stierenprijs kamp 15.000 F voor het landbouwcomice 4.000 F voor de bond van veeziektebestrijding te Meerbeke 4.000 F voor de bond van veeziektebestrijding te Voorde 4.000 F voor het boerensyndicaat. In december heeft de landbouwraad werkelijk gezwoegd met de uitgave van 6.044 F op 12 decem ber voor een vergadering, zonder verduidelijking van plaats, noch reden, en de uitgave van 5.614 F voor naschoolse lessen op 19 december in een res taurant en stierenkeuring op 22 december in het zelfde restaurant... Moesten de overtalrijke stedelijke raden, die de Schepenen omringen om raad te verstrekken waar naar ze toch niet luisteren, aldus tewerk gaan... Schaamtelijk of schroom verstoken tussen an dere documenten, onder de post receptie- en repre sentatiekosten een lidkaart van het syndicaat voor kunstmatige inseminatie... Ondanks brede ambtsvergoeding heeft men het aangedurfd die kaart door de Stad te doen verzil veren 350 F plus - houd U goed vast - 15 F innings- kosten, hetzij 365 F. Spijtig genoeg kunnen we niet meer zeggen rap in den hoek (Het vervolgt) A.D.R. De Gemeenteraad van Ninove vergaderde op donderdag 14 juni 1979 op het stadhuis en behan delde in openbare zitting de volgende dagorde 1) Algemeen politiereglement - Goedkeuring. 2) Politie - Aankoop van radio-installatie voor de nieuwe stationwagen - Goedkeuring - Onder handse gunning van de opdracht Goedkeu ring aangaan van lening. 3) Aangaan van een lening voor het betalen van een fotokopieerapparaat, aangekocht ïen be hoeve van het secretariaat - Goedkeuring. 4) Aangaan van lening voor de betaling van de we- geniswerken rond de St.-Corneliuspoort - Goedkeuring. 5) Klasseren stadsarchief - Tweede fase - Archie ven van Ninove en de deelgemeenten - goed keuring - vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - goedkeuring. 6) Ontbinding van de intercommunale Denderlec - Deelneming aan de oprichting van en aanslui ting bij de gemengde hergroeperingsintercom munale INTERGEM, koöperatieve vennootschap - Aanduiding twee vertegenwoordigers van de stad op de stichtingsvergaderingen. 7) Geven van straatnamen in de nieuwe woonwij ken Ter Duyst te Ninove en Eversem te Okegem Goedkeuring. 8) Stedelijke technische en beroepsleergangen Openverklaren van de betrekkingen van leraar of lerares voor de vakken Nederlands, Frans en Sociale Wetgeving - Vaststellen van de aanwer* vingsvoorwaarden. 9) Aanleg van voetpaden en riolering langs buurt weg nr. 1 (Ninovebaan) te Pollare - Goedkeu ring ontwerp - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 10) Kerkfabriek O.-L.-Vr.-Hemelvaart te Ninove - Ad vies over de uitvoering van restauratiewerken aan de zijgevels Zuid en Noord van de O.-L.-Vr.- kerk - Bijkomende werken. 11) Uitbreiding openbare verlichting in voetweg nr. 34 (Haifstraat) te Aspelare - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 12) Uitbreiding en aanpassing openbare verlichting in het benedenindustriepark - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht voor het uitvoeren der werken en het leveren van palen en armaturen - Goedkeuring voor waarden. 13) Restauratiewerken aan het gebouw gelegen Graanmarkt 22, genaamd Raadskelder - goedkeuring stadsaandeel en budgettaire in schrijving. 14) Gemeenteschool Appelterre-Eichem (Wiider- straat) - Plaatsen centrale verwarming - Goed keuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden en bud gettaire inschrijving. 15) Gemeenteschool Nederhasselt - Plaafosen cen trale verwarming - goedkeui^ng - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeu ring voorwaarden en bedgettaire inschrijving. 16) Gedeeltelijke overwelving van waterloop nr 5104 (Elsbeek) te Meerbeke - Goedkeuring - Vast stelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 17) Advies over de aanvraag tot gedeeltelijke af schaffing van voetwegen nrs. 25 en 27 te Pol lare. 18) Wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 21 (Breeweg) en buurtweg nr. 4 (Kraningen- straat) te Appelterre-Eichem - Goedkeuring ont werp - Vaststelling wijze van gunnen van de op dracht - Goedkeuring voorwaarden. 19) Sportschuur Denderwindeke - goedkeuring voorontwerp. 20) Wegenis- en rioleringswerken Kaaischoolstraat te Ninove - Goedkeuring definitief ontwerp Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. 21) Voorlopige goedkeuring onteigeningsplan Kaai schoolstraat te Ninove. NOTA VAN DE REDACTIE In een schrijven van 6 juni 1979 aan het Coliege van Burgemeester en Schepenen, verzoeken de CVP- Raadsleden dhren Hil. Torrekens en Prieels volgend punt aan de openbare zitting van deze Raadsverga dering te plaatsen. Interpellatie tot het College van Burgemeester en Schepenen en inzonderheid tot de Schepen van Feestelijkheden in verband met het partijpolitiek mis bruiken van het muziek- en majorettenfestival van tweede Pinksterendag. GEHEIME ZITTING: 22) Personeel - Toekenning waarnemingstoelage aan een dienstdoend opsteller - Verlenging. 23) Stedelijke lagere- en kleuterschool Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster, ter vervanging van de titularis, met ziekte verlof. 24) Intercommunale Vereniging voor investeringen in de elektriciteit- en gasdistributie in Oost- Vlaanderen Aanduiding van een bijkomende stadsafgevaardigde op de stichtingsvergadering Over deze Raadszitting leest U een uitgebreid verslag in onze volgende nummers. Zoals reeds werd aangekondigd, organiseert de Stedelijke Kulturele Raad een toneeitomooi tijdens de periode van 1 november 1979 tot 15 maart 1980. In een eerste vergadering zegden reeds vijf ver enigingen hun deelneming toe nl.Jeugdclub Dan- sana uil Meerbeke, Jong Leven uit Denderwinde ke, de toneelgroep van K.A.V.-K.V.L.V. uit Meerbeke, het Ninoofs Revuegezelschap en «Willen is Kunnen» uit Appelterre. Andere verenigingen of groepen die voor de ge legenheid hun toneeltalenten willen beproeven, kun nen alsnog deelnemen. De enige vereiste is bereid te zijn een opvoering te verzorgen in hogervermelde periode van een stuk naar keuze in een zaal naar keuze. Beroepsspelers of beroepsregisseurs mogen echter niet deelnemen, dit om aan iedereen dezelfde kansen te geven. Een jury, onder voorzitterschap van Paul Cieters zal de opvoeringen beoordelen. Alle deelnemende verenigingen mogen alvast op een geldprijs rekenen. De winnaar van het tornooi ontvangt tevens een wis selbeker. De proklamatie wordt voorzien op 22 maart 1980. en het winnend gezelschap zal, indien het dat wenst, een extra-opvoering verzorgen, waarvan de kosten door de Stedelijke Kulturele Raad zullen wor den gedragen. Wie meer over dit tornooi wil vernemen, of toch nog ergens sluimerend toneeltalent naar boven voelt komen, wordt vriendelijk uitgenodigd op de vergade ring van de werkgroep, op maandag 26 juni 1979 te 20 uur, in Huis Behn, Dreefstraat 21 Ninove. Tijdens een persconferentie op dinsdag 5 juni werd in De Kalvaar te Voorde de stichting van een Kiwanis-klub Ninove-Geraardsbergen toegelicht door dhr W. Boeykens die de public relations van de nieuwgeborene verzorgt. De Kiwamsclubs willen meer en meer bekend heid verwerven. Bekendheid niet in de zin van publi citeit of propaganda, maar om de mensen van buiten uit, om de gemeenschap die ons omringt, te vertel len dat er verenigingen bestaan die als essentieel doel hebben sociale noden te verhelpen, waarvan onze gezagsdragers het bestaan niet kennen of in hun tussenkomst te kort schieten. Daarom wordt voorgesteld dat in de plaatselijke brochures die in lichtingen verschaffen over beleid, verzorging, ur genties, wachtdiensten enz. ook het contactnummer van de serviceclubs zou worden opgenomen. Aldus is sneile en efficiënte communicatie mogelijk met alle belanghebbenden De naam KIWANIS is hiervan de echte illustratie. De Indiaanse uitdrukking Nun Keewanis uit de streek van Detroit, waar Kiwanis werd gesticht, betekende immersWe trade d.i. wij wisselen uit, wij communiceren. In die optiek wil de club verder gaan om bij de medeburgers niet te blijven overkomen als een gesloten sekte, maar wel als een glazen huis vol met mensen, die zich dynamisch inzetten voor hun sociaal doel. De Kiwanisclub werd vervolgens voorgesteld door dhr. Jozef Van den Berghe, huidige en stichten de voorzitter. Dhr. Jean-Pierre Honnay, voorzitter van de so ciale commissie, handelde over de sociale doelstel lingen. Tenslotte belichtte dhr. Luc Hamelinck, voor zitter van de feestcommissie, de festiviteiten ter ge legenheid van de plechtige keuroverhandiging op 16 juni 1979.

Denderklok | 1979 | | pagina 2