Sint-Kristoffel Bedevaart 10 DE DENDERKLOK GRATIS HOOIGRAS te bekomen op welde gelegen Hoogstraat te POLLARE. Inlichtingen tel. (054) 33 65 87. TE POLLARE ZONDAG 24 JUNI: TE 10 uur SOLEMNELE MIS door Z.E.H. De Landtsheer, Deken te Ninove. Sermoen. Te 11 uur Tombola. Zegening van de voertuigen. OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN Burchtstraat 46 - 9400 NINOVE RIJBEWIJS BINNENKORT GOEDKOPER Dhr De Riemaecker Inderdaad, maar die was ook geklasseerd doch er werd een Bank op gebouwd nadat de schuur afgebroken werd. Dhr Baro - Er werd nieuwbouw uitgevoerd in niet voorgeschreven steen en die van op de straat zichtbaar is. Dhr Timmermans - Monumentenzorg moet dat inspecteren. Maar er is voor de restauratie ook een bouwvergunning nodig en dan kunnen wij de voor schreven verplichtingen eisen. Goedgekeurd met 28 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 14) Gemeenteschool Appelterre-Eichem (Wilder- straat) - Plaatsen centrale verwarming - Goed keuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden en bud gettaire inschrijving. Dhr Timmermans - De huidige verwarming met gasflessen is zeer gevaarlijk en de installatie is ver ouderd. Wij zullen een beperkte offertevraag doen. Raming 350.000 F zonder BTW. Mevr. Martens-De Kegel - Worden er ook offer tes gevraagd aan firma's buiten Ninove Dhr Timmermans - Uitsluitend aan firma's van G root-Ni nove. Dhr Torrekens Hil. - Er is daar toch een gas tank voorhanden Dhr Beeckmans - Er werd vaak gasreuk vast gesteld. Dhr Timmermans - Wij hebben er van alles ge probeerd maar het bleef vruchteloos. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 15) Gemeenteschool Nederhasselt - Plaaüsen cen trale verwarming - goedkeuring - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeu ring voorwaarden en bedgettaire inschrijving. Dhr Timmermans - Ook hier stelt zich het pro bleem van een verouderde installatie. Voorwaarden en raming zijn dezeifde. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 16) Gedeeltelijke overwelving van waterloop nr 5104 (Elsbeek) te Meerbeke - Goedkeuring - Vast stelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Er is een verzoek van de omliggende bewoners om die gevaarlijke gracht over een afstand van 40 m. te overwelven. Ook de Natio nale Landmaatschappij gaat akkoord. De raming be draagt 485.614 F zonder BTW. Wij zullen aan de Maatschappij vragen om voor 50% in de kosten tus sen te komen. Dhr De Riemaecker - Vraag aan de Provincie een volledige studie voor de waterafvoer van de St.- Pietersstraat. Dhr Timmermans - Dat kunnen we doen maar niettemin moeten we nu toch nog een princiepsbe slissing treffen. Dhr De Riemaecker - Het water komt van de St.-Pietersstraat naar de Burchtdam gelopen. Dhr Timmermans - Volgens dit ontwerp zai hieraan verholpen worden. Dhr De Riemaecker - Voeg er herkalibrering aan toe. Dhr Timmermans - Akkoord. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. werden voorlopig gedicht. De raming der werken be draagt 12.820.000 F en gezien het een weg is van groot verkeer kunnen er 65% subsidies bekomen worden. Dhr Torrekens Hil. - De raming van de provin ciale technische dienst bedroeg maar 7 miljoen F. Dhr Timmermans - Gezien de harde winter zal het herstel van die weg méér kosten en daarom werd een ruime raming voorzien. Dhr Torrekens Hil. - Ik wil er uw aandacht op vestigen dat het precies de rioolkolken zijn die ver zakt zijn. Op sommige plaatsen is de diameter van de riolering te klein. Dhr Timmermans - Dat is voorzien in de kunst werken. Dhr Van Waeyenberghe - De kwelm veroorzaakt die verzakkingen. Dhr Torrekens Hil. - Is het niet mogelijk op Kianingen ook voetpaden aan te leggen Dhr Van Waeyenberghe - Het is er zeer smal. Dhr Timmermans - Ik zal het onderzoeken. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 19) Sportschuur Denderwindeke - goedkeuring voorontwerp. Dhr Timmermans - Wij leggen nu het vooront werp ter goedkeuring. Raming: 17.242.000 F. De nuttige sportoppervlakte heeft 22 x 42 m. voor af metingen. Er is sanitair voorzien en kleedkamers voor spelers en scheidsrechters. Er wordt een café- taria ingebouwd dat kan dienst doen als vergader zaal. Wij zuilen geen betoelaging vragen want an ders moeten we de normen volgen van Bloso en die vallen te duur uit en de subsidie zou onbestaande zijn gezien de lange wachttijd. Dank zij het goed beheer van onze Schepen van Financies kunnen we deze uitvoering met eigen middelen aan. Dhr De Riemaecker - Dat is een zegening met de kwispei (gelach) Dhr Coppens N. - Ik ben akkoord met de sport schuur maar niet met haar ligging. Vroeger was die dichter bij het Dorp gepland. Wie er naar toe gaat moet doorheen de sociale woonwijk. Dhr Timmermans - Ik ben blij dat ge van ge dacht zijt veranderd want voorheen waart gij niet te vinden voor een sportschuur. Het is technisch onmogelijk, gezien het Gewestplan, om nog iets te veranderen aan de ligging. Dhr De Riemaecker - Voor het speelplein in de Ter Duystwijk zijt gij toch ook moeten veranderen van gedacht Dhr Baro - Deze sportschuur zal maar 4km. ver wijderd liggen van de sporthal. Dhr Timmermans - Die sportschuur za! bedeeld worden door Denderwindeke en Meerbeke. De acco- modaties van de stad kunnen toch niet veel méér dan 4 a 5 km. van elkaar liggen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen (dhr Waitniel had de zaal verlaten). Volgende betrekkingen worden openverklaard GEGRADUEERDE VERPLEEGSTERS. Kandidaturen per aangetekend schrijven, verge zeld van de nodige bewijsstukken, te zenden aan dhr. MILO E., voorzitter van het O.C.M.W., Burcht straat 46 te 9400 NINOVE, vóór 14 juli 1979. Nadere inlichtingen zijn te bekomen op het se- kretariaat op voornoemd adres. 20) Wegenis- en rioleringswerken Kaaischoolstraat te Ninove - Goedkeuring definitief ontwerp - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring yoorwaarden. 21) Voorlopige goedkeuring onteigeningsplan Kaai schoolstraat te Ninove. 17) Advies over de aanvraag tot gedeeltelijke af schaffing van voetwegen nrs. 25 en 27 te Pol- lare. Dhr Timmermans - We hebben dii punt reeds behandeld cp 16.3.79. Volgens de Gouverneur heb ben we een onjuiste beslissing genomen en dienen er bij de gedeeltelijke afschaffing van die voetwegen bepaalde erfdienstbaarheden verleend te worden. Maar dan stellen wij beter voor om die voetpaden niet af te schaffen en ze open te houden. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 18) Wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 21 (Breeweg) en buurtweg nr. 4 (Kraningen- straat) te Appelterre-Eichem - Goedkeuring ont werp - Vaststelling wijze van gunnen van de op dracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - We hadden hierover reeds een beslissing genomen en verzakkingen in de straat Dhr Timmermans - Op 16.2.78 werd dit voorstel goedgekeurd. Er werden nog parkings aan toege voegd en een betere aansluiting op de Oude Kaai. Raming 4.705.578 F. Punt 21 houdt er nauw verband mee. De lijn- richting van de eigendom Van Petegem zal gevolgd worden. Dhr Torrekens Hil. - Ge hebt van kleine onteige ningen van 37 ca. gesproken maar er is toch ook ene van 1,44 are. Die grond hebt u nodig maar staat niet vermeld in uw nota. Dhr Timmermans - Dat is een vergissing in de toelichting. Dhr De Riemaecker - Uw dossier geeft aanlei ding tot verwarring. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhren Waitniel en Van Waeyenberghe hadden de zaal ver laten). Het vervolg van het verslag van deze zitting leest U in ons volgend nummer. Sinds de invoering van het praktisch rijexamen naast de theoretische test werd het behalen van een rijbewijs een dure aangelegenheid. Verschillende mensen betaalden zelfs 15.000 F en méér aan de rijschool. Binnenkort zal daar wel licht verandering in komen. Enkele dagen geleden verklaarde Minister van Verkeerswezen Chabert m de Kamer dat men een oplossing moet zoeken om de hoge kosten voor de rijbewijzen te drukken. Volgens de minister kost het rijbewijs in de rijschool minstens 10.000 F, terwijl de formule met begeleider slechts 3.000 F. bedraagt. Een combinatie tussen deze twee systemen zou, al dus de Verkeersminister, een efficiënt middel zijn om tot een soepelere en goedkopere procedure te komen. Tijdens het Kamerdebat hieromtrent was er te vens hevige kritiek op de werking van de automo- bielinspectie. Op de vraag of men de automobielin- spec.ie niet beter zou afschaffen, antwoordde mi nister Chabert dat geen haar op zijn hoofd daaraan dacht. Er vindt nu reeds een grondig onderzoek plaats in deze inspectiedienst. Het reglement van de auto schouwing kan eventueel aangepast worden in het voordeel van de verbruiker. Een verplichte wagen controle blijft in elk geval noodzakelijkheid voor de verkeersveiligheid.

Denderklok | 1979 | | pagina 10