Raadszitting Drfeënvijftigste Jaargang Vrijdag 22 juni 197S VAN 14 JUNI 1979 RUSTIG EN KALM VERLOOP Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Dhr Van Varenbergh is verontschuldigd. Zijn afwezig dhren Coolen, Prieels en Verekens Er zijn een tiental luisteraars en 5 persmensen aanwezig. 1) Algemeen politiereglement - Goedkeuring. Dhr Burgemeester - In algemeen overleg zijn we van oordeel dat dit punt tot nader order dient verdaagd te worden. 2) Politie - Aankoop van radio-installatie voor de nieuwe stationwagen - Goedkeuring - Onder handse gunning van de opdracht Goedkeu ring aangaan van lening. Dhr Waltniel - De aankoopprijs van deze radio- installatie bedraagt 38.600 F en wij zullen daarvoor een lening aangaan. Tijdens de commissievergadering stelde dhr De Riemaecker 4 vragen waarop ik nu de antwoorden geef. 1De nieuwe stationwagen kostte netto de som van 207.933 F. 2) Deze wagen werd in dienst genomen op 11 april 1979. 3) Tot op heden werd met deze wagen 1.950 km. gereden. 4) Deze wagen wordt gebruikt door de Com missaris en de andere officieren. Dhr Burgemeester - Het is voor de uitvoering van ij. andere opdrachten. /^gemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Aangaan van een lening voor het betalen van een fotokopieerapparaat, aangekocht ten be hoeve van het secretariaat - Goedkeuring. Dhr Waltniel - Deze lening beloopt 123.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 4) Aangaan van lening voor de betaling van de we- geniswerken rond de St.-Corneiiuspoort - Goedkeuring. Dhr Waltniel - Deze lening beloopt 2.225.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 5) Klasseren stadsarchief - Tweede fase - Archie ven van Ninove en de deelgemeenten - goed keuring - vaststellen wijze van gunnen van de opdracht goedkeuring. Dhr Waltniel - De kostprijs van dit werk zal 1.115.000 F plus 16% bedragen. Wij vragen een le ning van 1.440.000 F. Dhr De Riemaecker - Deze opdracht zou moe ten uitgebreid worden. Het is niet voldoende het archief te klasseren, het moet bovendien ook ge- inventarieetrd worden. Dhr Moens - Dat is in de prijs begrepen. Dhr De Riemaecker - Hebt ge daar een schrif telijke bevestiging van Dhr Moens - Ja. Dhr Waltniel - Het opmaken van het archief is zeker noodzakelijk. Dhr Torrekens Hil. - Werd er bij het vaststel len van de kostprijs gedacht aan de klasseringsme thode van de vroegere gemeenten Dhr Moens - Vijf gemeenten volgden reeds het systeem dat wij gebruiken. Er werd rekening mee gehouden. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6) Ontbinding van de intercommunale Denderlec Deelneming aan de oprichting van en aanslui ting bij de gemengde hergroeperingsintercom munale INTERGEM, koöperatieve vennootschap - Aanduiding twee vertegenwoordigers van de stad op de stichtingsvergaderingen. Dhr Timmermans - Bij de vorming van de fusie was het wenselijk dat al de deelgemeenten aange sloten werden onder één en dezelfde Intercommu nale. Zoals het steeds de wens was van dhr De Rie maecker dat men voor de nutsvoorzieningen tot een groter entiteit moest trachten te komen, zo is het dus zeker positief te noemen dat 5 Intercommu nales samen worden omgebogen tot 1 vennootschap. Hierop geeft dhr Schepen enige toelichting om trent de statuten van de nieuwe vennootschap. (dhren Prieels en Verekens nemen hun plaats in). Dhr De Riemaecker - Reeds op 7.2.1890 conce- deerde de stad Ninove elektriciteitsbedeling aan de Maatschappij Tudor voor een duur van 30 jaar. Vanaf 1920 tot en met 1963 werd de elektrici- teitsbedeling te Ninove verzekerd door de C.E.D. sa men met de stedelijke regie, dewelke instond voor nijverheidsstroombedeling voor motoren tot 5 P.K. en voor de openbare verlichting. Gedurende 1964 werkte een Directorium - sa mengesteld uit een zaakvoerder over het bezit van de C.E.D. te Ninove, een afgevaardigde van inter com en de Schepen der stedelijke regie - aan de inventaris van gans het net, de afrekening en de scheiding van het bezit van de C.E.D. en van het bezit van de stad. Vanaf 1965 werd de elektriciteitsbedeling te Ni nove verzekerd door Edas. Op 10.3.1972 besliste de Gemeenteraad de KA BELTELEVISIE te concederen aan Edas. De eerste beelden werden uitgezonden op 22 1 1974. Bij K.B. van 27.4.1973 werd de stad Ninove ge machtigd om voor AARDGASBEDELING aan te slui ten bij de Intercommunale Interdender. De eerste industriële klant werd aangesloten in oktober 1973 en de eerste gewone klant in decem ber 1973. Op 31.12.76 - vooravond van de fusie der ge meenten - was de toestand voor Groot-Niriove de volgende De piloot-gemeente Ninove was aangesloten - bij Edas voor elektriciteitsbedeling met 4615 aan sluitingen - bij Edas voor kabeltelevisie met 2653 aansluitin gen, de hoogste penitratiegraad van ai de bij Edas aangesloten gemeenten - bij interdender voor aardgasbedeling met 299 aan sluitingen. De deelgemeenten waren aangesloten bij Den derlec - voor de elektriciteitsbedeling met gezamenlijk 7321 aansluitingen - voor de kabeltelevisie met gezamenlijk 2358 aan sluitingen - voor aardgas met een niet gekend aantal aanslui tingen omdat die goede Intercommunale daarover geen statistische gegevens verstrekt aan de aan gesloten gemeenten. Na de fusie heeft de Gemeenteraad van Groot- Ninove machtiging gevraagd om gans het grondge bied van de gemeente aan te sluiten bij Denderlec. Ingevolge machtiging verleend bij K.B, van 23. 12.1977 heeft de Gemeenteraad, op 19.1.1978, de aansluiting, met ingang van 1 januari 1977, van gans het grondgebied bij Denderlec goedgestemd. Zulks ondanks het feit dat het einde van ai de betrokken intercommunales contractueel tegen ein de 1982 vastgelegd is. Zulks ondanks het voorbeeld gegeven door de lichtbaken van onze provincie de stad Gent. Eïektriciteits-, kabeltelevisie- en aardgasdistri butie werden dus in 1977 en in 1976 in Groot-Ninove verzekerd door Denderlec. Ingevolge voorstellen van een overlegcomitee van Oostvlaamse Intercommunales worden we thans uitgenodigd om - Denderlec te ontbinden - deel te nemen aan de oprichting en aan te sluiten bij de gemengde hergroeperingsintercommunale INTERGEM, koöperatieve vennootschap - twee vertegenwoordigers van de stad op de stich tingsvergaderingen aan te duiden. Een voorafgaandelijke beschouwing. De voorstellen van het Overlegcomitee, verzon den bij brief gedagtekend op 14 mei, belandden ten stadhuize op 16 mei. Op vrijdag 18 mei ontvingen de raadsleden uw uitnodiging dd 17 mei tot de informatievergadering (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1