2 DE DENDERKLOK van dinsdag 22 mei. Het Overlegcomitee heeft in feite geen tijd ge gund noch voor een ernstig onderzoek der voorstel len, noch voor raadpleging, noch voor overleg. Wij vragen ons af welke credibiliteit er kan ge hecht worden aan de verklaringen van het Overleg comitee betreffende de wilsautonomie van de ge meenten, hun mogelijkheden om specifieke wensen kenbaar te maken en hun suggesties en voorstellen te iaten uitwerken. EERSTE VASTSTELLING. De elektriciteitsbedeling van 1.326.723 bewoners van de 65 gemeenten van de provincie Oost-Vlaan- deren - bevolkingscijfer 1977 - wordt thans verze kerd door - 1 gemeentelijke regie van 132.504 inwoners van Gent - 7 gemengde intercommunales Intercom. Beheerder Aantal Inwon. Denderlec Intercom 9 gem. 173.130 Edas Intercom 11 gem. 311.254 Gaselwest Intercom 13 gem. 140.146 Imelkant Ebes 1 gem. 14.625 Imeloost Ebes 0 gem. 48.343 Jmewo Ebes 28 gem. 456.348 Interlo Ebes 2 gem. 50.373 Het voorstel behelst de fusie van Denderlec, Edas en Interlo. De fusie met Interdender en Interwaas spelen geen rol daar ze dezelfde gemeenten bestrijken die reeds door Intercommunales voor elektriciteits- en kabeltelevisiebedeling bediend worden. Als eerste gevolg schept de nieuwe intercom munale een entiteit met 532.727 inwoners - bevol kingscijfer 1977. Als tweede gevolg slinkt het aantal intercom munales van 7 tot 5. Dat zijn positieve kanten. EEN TWEEDE VASTSTELLING. Het geval Gent. De elektriciteitsbedeling van de 246.171 bewo ners van de stad Gent wordt thans verzekerd als volgt - voor 132.504 inwoners of 53,82 door de gemeen telijke regie - voor 14.625 inwoners of 0.57 door Imelkant- Ebes - voor 48.343 inwoners of 19,64 door Imeloost- Ebes - voor 63.927 inwoners of 25,97 door Imewo-Ebes. 't Is vanzelfsprekend Gent die de eerst viool be speelt in het concert van de fusies EEN DERDE VASTSTELLING. De voorgestelde fusie is geen volledige oplos sing voor het gewest Aalst, want ze bestrijkt slechts - Erpe-Mere voor 63,21 - Herzele voor 71.57 - Sint-Lievens-Houtem voor 48,63 - Lede voor 63,10 Dat is een negatieve kant. EEN VIERDE VASTSTELLING. Op eerste zicht zal de fusie der intercommuna les evenmin een besparing aan personeel en uitga ven meebrengen als de fusies van de gemeenten. De inflatie van de mandaten van beheerder be wijst deze vaststelling ten overvloede. 't Is ook een negatieve kant die echo's kreeg in 't Parlement. Ondanks deze negatieve kanten zullen we niet rouwen om het afsterven van Denderlec en wel in tegendeel behulpzaam zijn voor haar begrafenis - omdat Denderlec het laatste overblijfsel is van de achterlijke C.E.D. die Ninove grotelijks tekort deed - omdat Denderlec gemeentewet en eigen sta tuten miskent door een waarnemer toe te laten in haar beheerraad die daarvoor niet gemachtigd werd door de Gemeenteraad - omdat Denderlec geen statistische gegevens verstrekt aan de aangesloten gemeenten - omdat het een zielige indruk verwekt dat de bevolking verplicht is zelf defecten der openbare verlichting ter kennis te brengen. Dhr Timmermans - Er was tijd genoeg om het voorstel te onderzoeken en aile gemeenten waren betrokken bij de fespreking. Er wordt nog uitsluitend gewacht op een K.B. om de beslissingen vast te leggen. Het aantal mandaten in de beheerraad is ver minderd door de fusies der gemeenten, die er allen een vertegenwoordiging in hebben die op alles toe zicht kunnen uitoefenen. En het is zeer duidelijk dat de medewerkers van Denderlec ook deze zijn van Edas. Dhr De Riemaecker - Dat is niet duidelijk want in Mechelen hebben ze maar de cijfers die hen wor den medegedeeld. Dhr Timmermans - Dat is niet juist. En boven dien, hadden wij met Edas aangesloten geweest dan hadden wij nog geen dividend ontvangen, nu met Denderlec ontvingen we reeds een dividend van 480.000 F. Dhr De Riemaecker - Wij gaan dus verlies lij den door Denderlec te verlaten. Dhr Timmermans - Neen, door de schaalvergro ting zullen betere prijzen kunnen aangeboden wor den. Dhr Waltnie! - Met de fusie moest de dubbeie bediening van deze nutsvoorzieningen een oplos sing krijgen. Als Ninove zich uit Denderlec terug trok bleef er nog slechts een zeer kleine intercom munale over. Gent is een ander probleem omdat Gent in andere schoenen staat. Voor Edas hadden wij hier ook zo een systeem en we hebben het moe ten laten vallen. Dhr De Riemaecker - Het was een ander sys teem. Dhr Waltriiel - In Gent kan het toch nog. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dhr Waltnie! - Als stadsafgevaardigden stellen wij voor: Schepen Timmermans en de Stadsskere- taris. Dhr De Riemaecker - Graag kwam ik hier nog even op terug tijdens de geheime zitting. Dhr Burgemeester - Akkoord. 7) Geven van straatnemen in de nieuwe woonwij ken Ter Duyst te Ninove en Eversem te Okegem - Goedkeuring. Dhr Moens - Voor de Ter Duyst-wijk stellen wij Roslaarstraat voor, dat is geschiedkundig verant woord en voor de Eversem-wijk de naam van Prof. Van Vaerenberghstraat. Dhr De Riemaecker - In de wijk Ter Duyst zal dit aanleiding geven tot verwarring met de Ro- zenlaan. Dhr Moens - Het is toch een merkelijk verschil en bovendien is die naam geschiedkundig verant woord. Goedgekeurd met 28 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 8) Stedelijke technische en beroepsleergangen - Openverklaren van de betrekkingen van leraar of lerares voor de vakken Nederlands, Frans en Sociale Wetgeving - Vaststellen van de aanwer- vingsvoorwaarden. Dhr Beeckmans - Daar dhr De Schrijver met pensioen gaat komen volgende lesuren vrij3 uren Nederlands, 3 uren Frans en 3 uren Sociale Wetge ving. Dhr Torrekens Hil. - Worden die drie vakken door één leraar of lerares gegeven Dhr Beeckmans - Dat kan maar dat moet niet. Dhr Coppens Norb. - In vele gevallen zal één leerkracht de drie vakken mogen geven. Dhr Beeckmans - De gestelde voorwaarden zijn wettelijk. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 9) Aanleg van voetpaden en riolering langs buurt weg nr. 1 (Ninovebaan) te Pollare - Goedkeu ring ontwerp - Vaststelling wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Wij hebben dit werk princi pieel goedgekeurd op 22.6.78 en de Provinciale Dien sten hebben geen aanmerkingen gemaakt. Vandaag dienen wij het defmtief ontwerp goed te keuren. Ra ming 3.315.280 F voor voetpaden, rioolkokers, on- derzoekschouwen, riolering en groenvoorziening. Er wordt een openbare aanbesteding uitgeschreven en wij zullen een lening vragen bij het Gemeente krediet. Dhr De Riemaecker - In uw nota staat dat de opritten der landbouwwegen zullen gelegd worden in rode kantstenen. Ik zoek nu wel precies geen ver band met die rode kleur maar dat is toch onzinnig. Dhr Timmermans - Het is om eenvormigheid te bereiken. Er zijn slechts twee breedtes van vier me ter aan te leggen. Dhr De Riemaecker - En de opritten van de ga rages Dhr Timmermans - Ook in rode kantsteen. Dhr De Riemaecker - In uw nota is er alleen sprake van opritten der landbouwwegen. Dhr Timmermans - Allez Dhr De Riemaecker - Wij zullen eens zien over een paar jaren. Dhr Torrekens Hil. - Welke subsidies worden er bekomen Dhr Timmermans - Voor de aanleg van voetpa den is er geen subsidie voorzien. Dhr Torrekens Hil. - Maar toch wei voor de aanleg van riolering. Dhr Timmermans - Maar dat is niet het groot ste gedeeite van dit werk. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 12 onthoudin gen (C.V.P en V.U.). 10) Kerkfabriek O.-L.-Vr.-Hemelvaart te Ninove - Ad vies over de uitvoering van restauratiewerken aan de zijgevels Zuid en Noord van de O.-L.-Vr.- kerk - Bijkomende werken. Dnr Timmermans - De bijkomende werken, die van zeer dringende aard waren, belopen 8.478.904 F. Dhr Baro - Het is toch eigenaardig dat men steeds dezelfde bijkomende werken krijgt voor de zuider- als voor de noordergevel, al is de ene gevel in witte zandsteen en de andere in baksteen ge bouwd. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 11) Uitbreiding openbare verlichting in voetweg nr. 34 (Halfstraat) te Aspeiare - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Dit we werd principieel goedgekeurd op 15.3.79. Het gaat om 3 sierpalen. 3 armaturen en iampen van 125 W. 128.190 F. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 12) Uitbreiding en aanpassing openbare verlichting in het benedenindustricpark - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht voor het uitvoeren der werken en het leveren van palen en armaturen - Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - Het betreft de vervanging en uitbreiding van het bestaande verlichtingsnet. 1.618.880 F voor prestaties en 1.504.520 F voor ma terialen of in totaal 3.123.400 F. Wij zullen de sub sidies van 30% aanvragen die worden toegekend voor de uitrusting van industrieparken. De investe ring zal gebeuren met fondsen van de Stad. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 13) Restauratiewerken aan het gebouw gelegen Graanmarkt 22, genaamd Raadskelder - goedkeuring stadsaandeel en budgettaire in schrijving. Dhr Timmermans - De Dienst voor Monumen tenzorg vroeg onze tussenkomst voor de restauratie van dit gebouw. Raming: 1.395.538 F waarvan de Stad 10% moet dragen. Dhr De Riemaecker - Wordt de geklasseerde schuur ook gerestaureerd Dhr Timmermans - Hoe Die staat er toch niet meer (Lees verder op pagina 10).

Denderklok | 1979 | | pagina 2