10 DE DENDERKLOK JEUGDCLUB TIEN-TWEN - NINOVE Dhr Waitniel - Dat is toch 4 maal méér dan te Ninove. Men moet vergelijken wat vergelijkbaar is. Dhr Baro heeft gezegd dat de Sinksenkermis 1.100.000 F opbrengt, maar dat is de opbrengst van de verpachting der drie kermissen. Dhr Baro - Het zijn uw diensten die mij zulks hebben medegedeeld. Dhr Waitniel - Ge moet dat aan mijn diensten niet vragen, maar vraag dat aan mij. leder zinnig mens trouwens weet dat de Sinksenkermis alleen geen miljoen kan opbrengen. val Jaren terug kenden wij hier de succesrijke zomer-kavalcade-stoeten. Ook die zijn stilaan weg gestorven. En dan de aanwezigheid van Voorzitter Van Miert. De dag voordien vroeg Schepen Timmermans of dhr Van Miert mocht aanwezig zijn op het Mu ziekfestival en waarom niet als hij graag muziek hoort. Ik heb dan voorgesteld dhr. Van Miert offi cieel door het Schepencollege te laten ontvangen, zoals we dit ook zouden gedaan hebben voor Voor zitter Tindemans, Schiltz of De Ciercq. maar Sche pen Timmermans heeft dat geweigerd omdat men hieraan wel eens een verkeerde interpretatie zou kunnen geven. Dat de C.V.P. meent een algemeen politiek com- muniquee te moeten publiceren waarin zij een be paalde stelling vooropzet - voor haar gepast voor anderen ten onrechte - is haar goed recht. Wij moe ten niet alien dezelfde mening delen en hebben dan ook het recht die verschillende meningen kenbaar te maken. Anders zit het met onze collega's uit de Volks unie, welke gemeend hebben een epistel te moeten publiceren waarin de Burgemeester en ikzelf noga! persoonlijk worden aangevallen. Het gewraakte artikel is getiteld De Volksunie ziet klaar». Voor velen zal dit als een goedkope bewering worden aanzien, zowel voor wat betreft de partij als inzake de leden die haar vertegenwoordi gen. Wij hebben inderdaad steenvaste bewijzen van deze helderheid nodig om deze mening bij te treden. Zoniet blijven wij erbij dat de aanwezigheid van de Volksunie in de deze Raad, tijdens de verlopen twee en een half jaar haar leden niet veel heeft bijge bracht. Mevr. Martens-De Kegel - Wij zetelen hier pas voor de eerste keer en moeten nog leren. Dhr Waitniel - En om beide leden van dit ge nootschap dan toch te helpen enigszins klaar te zien, zal ik mij veroorloven hen een en ander diets te maken. 1Het behoort aan niemand van deze Raad de aanwezigheid of de afwezigheid van om het even wie van deze Raad bij een feestelijkheid te beoor delen, te veroordelen of te interpreteren. Wanneer de Stad een feestelijkheid inricht is daarbij de aanwezigheid vereist van één persoon, nl. van de Schepen van Feestelijkheden, die het Stads bestuur vertegenwoordigt. Daarbuiten komt iedereen die graag een majorettenfestival bijwoont en blijft weg die geen majorettenbeentjes kan zien of verdra gen, zonder dat dit enig commentaar van om hei even wie vergt of toelaat. De Burgemeester was af wezig wegens persoonlijke reden ikzelf zat niet op de tribune wegens persoonlijke reden en wegens familiale reden. 2) Wanneer U de Burgemeester of mijzelf iets nominatief aan te wijzen hebt, dan moet U dat vooraf hier doen. U kent mijn mening over diegenen die het al weten en al durven schrijven, doch die het niet durven zeggen daar waar het hoort, met name in de Gemeenteraad. Wat nu Uw tekst in het Gouden Blad zelf be treft. - Uw humor - of dat zou het moeten zijn - bij de beoordeling van de 5 muziekkorpsen Eén noemt zich Koninklijk en Katoliek de drie anderen zijn toe gewezen aan de Heilige Cecilia komt tamelijk flauw en geforceerd aan. Waarom er niet bijgevoegd dat ook de heilige Cecilia van de ranglijst der heili gen is geschrapt en dat die muzieken dus geen re den hadden om daar te lopen De zet ware volledig geweest. - Dat ik, Senator Schepen Waitniel, aan de Libe rale Kring bedremmeld stond te trappelen neem ik U graag af, Mijnheer Baro. Gij zijt mij daar voorbij gegaan met een blik precies of U uit het Verre Oos ten kwaamt. ik kan U verzekeren dat ik geen kou had - ik hoop dat U mijn zomers tenue zult opge merkt hebben - en dat ik dus geen behoefte had tot trappelen. Dat ik bedremmeld keek weet ik niet. Ik zal U zeker niet hoeven te overtuigen van het feit dat niet iedereen meester is van zijn gelaatsuitdruk king en dat men er de ene keer meerwariger of be- dremmelder uitziet dan de andere keren. Het is een vaststaand feit dat op dit stuk de heilige Andreas niet moet onderdoen voor de heilige Ludovicus. - Wanneer gij dan tenslotte de vraag stelt wan neer Burgemeester Cosyns en ikzelf eens zullen gaan inzien waar het diktatoriaal eenmansbestuur van Schepen Timmermans ons aan het brengen is, dan kan ik U verzekeren Mevrouw De Kegel en Mijn heer Baro, dat wij groot genoeg zijn om onze eigen erwten te doppen en dat wij tot dusver zeer tevreden zijn met de inzet, het initiatief en de loyauteit van onze collega-Schepen Timmermans. Als gij dat dik tatoriaal noemt, dan laat ik dat voor Uwe rekening. Ikzelf heb daar nog niets van ondervonden. Wel weet ik cat in het Schepencollege een geest heerst van samenwerking, van loyauteit en van eens-gezindheid die gij ons waarschijnlijk benijdt. Wat U waarschijn lijk niet weet - het is nooit te laat om te leren - is dat het beieid inzake openbare werken, financiën, kuitjur, ekonomische zaken en noem maar op. in de eerste plaats zaak is van het volledige Schepen- colisge, dat collegiaal alle beslissingen neemt en daar ook collegiaal voor verantwoordelijk is en niet van iedere Schepen afzonderlijk. Wij zullen over drie jaar de balans maken en voorleggen, Mevrouw De Kegel en Mijnheer Baro. Over het bilan van het Stadsbestuur zijn wij tamelijk gerust. Over dat van de prestaties van de Volksunie in deze Raad bestaat vee! meer twijfel. Buiten het blindweg nahmken en achternalopen van enkele demagogen, wat er U toe noopt om de haverklap van mening te veranderen, is er van Uw fractie neg maar bitter weinig licht uitgestraald. Uw Vlaamsnationale klok heeft hier nog niet ge luid, wat een beroeste klepel doet vermoeden. Veel zinnige zaken zijn hier nog niet uit Uw hoek gewaaid, tenzij een levendig veruitwendigde en verwoorde belangstelling voor friet. De positieve voorstellen van Uw hand kunnen even goed geteld worden door een klein kind dat nog nooit een school heeft gezien. Uw houding en stemming wordt gedikteerd door Uw partner in de V.O.P., dat is de Verenigde Oppo sitie Partijen. Geloof mii vrij Uw lidmaatschap van de V.O.P. is een flop. Uw grote gebuur die U waarschijnlijk ai veel beter kent - er zijn toch jarenlange goede relaties geweest meen ik - heeft eens in dat zelfde Gouden Blad een appreciatie uitgebracht over de V.U.-frac tie in deze Raad. Dij noemde deze fractie de lichte cavallerie Daar vergiste hij zich enigszins. Het woord cavallerie was teveel, omdat licht op zichzelf al zwaar genoeg was. En om het eens nu in het Frans aan de Volks unie te zeggen a bon entendeur salut Ik hoop terechtwijzingen als deze slechts een maal in deze Raad te moeten voorbrengen. Dhr Baro - Ik bestatig hier zeer duidelijk dat Schepen De Ville vooraf niet op de hoogte was van de gepiande Socialscische verkiezingscampagne tij dens het Muziekfestival. Ge verwijt ons dat wij de C.V.P. achterna lopen. Dan zult U best eens eerst ae uitslagen van de stemmingen nagaan. Dhr Timmermans - Als ge het niet wist stemde U niet mee met de C.V.P. Dhr Baro - Wij hebben een eerste keer neen gestemd toen het ontwerp van het B.P.A. Burchtdam hier werd voorgelegd. Het is de P.V.V. die Schepen Timmermans achterna loopt en over die grote sym pathy zullen wij hier nog wel terugkomen. Dhr Waitniel - Voorheen hebben wij inderdaad nog tegenstanders geweest. Dhr De Riemaecker - Nu houden ze aan (geiach) Dhr De Riemaecker - Er werd van alles gezegd behalve wat moest gezegd worden. Er zijn hier vroe ger nog partijvoorzitters geweestdhren Lefèvre, Collard. De Ciercq, Van Oudenhove. Laatstgenoem de zijn wij tegemoet gegaan tot op de steenweg. Dhr Waitniel - Ja. ja, met iets in uw handen Dhr De Riemaecker - Waar het paste werden zij officieel door het Schepencollege ontvangen. Al les hangt er natuurlijk vanaf wat die partijvoorzitter hier komt doen. Naar het Muziekfestival komen is vererend voor het Festival, maar als dat dan met een speciale bedoeling is, dan is dat toch wel iets heel anders. Het antwoord van de meerdersheids- groep was totaal neven de kwestie. Dhr Timmermans heeft hier dingen gezegd die ik toch graag eens rustig zwart op wit zou willen herlezen. Dhr Waitniel - ledereen weet dat een partijvoor zitter in die periode niet uitsluitend voor het Festival op bezoek komt. Dhr De Riemaecker - Inderdaad, ze komen voor iets, voor iemand of achter iemand. Dhr Waitniel - Overdreven ijver heeft iedere partij al eens aan de dag gelegd. Dhr Prieels - Maar deze manifestatie was ge organiseerd. Dhr Timmermans - Er is niets gebeurd tijdens het Muziekfestival. Dhr Burgemeester - Wij zullen het politieregle- ment aanpassen. In Denderwindeke zag dhr Commissaris zich ver plicht de wagen van Collega Callebaut verder van het stembureel te doen plaatsen. Dhr Callebaut - Maar dit was absoluut geen in cident. Dhr Torrekens Hil. - Schepen De Ville heeft op de zaken geantwoordik betreur de propaganda vóór, na en gedurende het Muziekfestival. Dhr Waitniel - Laat U geen woorden in de mond leggen die ge niet hebt gezegd Dhr De Ville-Wel vóór en na, maar niet tijdens het Muziekfestival. De C.V.P.-motie wordt verworpen met 16 stem men tegen 12 (C.V.P. en V.U.) - (dhr Van Waeyen- berghe was niet meer aanwezig). GEHEIME ZITTING: 22) Personeel - Toekenning waarnemingstoelage aan een dienstdoend opsteller - Verlenging. Een waarnemingstoelage wordt toegekend aan gemeentebediende Roger Bogaert als opsteller, in de plaats van Mevr. Lea De Henau. 23) Stedelijke lagere- en kleuterschool - Bekrach tiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleid ster, ter vervanging van de titularis, met ziekte verlof. De aanstelling in tijdelijk verband van Mevr. Ju liana Dierickx, echtgenote Van den Brempt, uit Ni nove, als kleuterleidster in de school der Geraards- bergsesiraat in vervanging van Mevr. Monique Berck- mans, wordt bekrachtigd. 24) Intercommunale Vereniging voor investeringen in de elektriciteit- en gasdistributie in Oost- Vlaanderen - Aanduiding van een bijkomende stadsafgevaardsgde op de stichtingsvergadering De Stad zal op de stichtingsvergaderingen ver tegenwoordigd worden door Schepen Timmermans en de Stadssecretaris. Diezelfde regeling wordt goedgekeurd voor de stichtingsvergaderingen van Intergem. Einde van de zitting. FILM OVER HET DAENSISME TE NINOVE. De volkse en sociale strijd van de Roelanders en de Daensisten blijft Vlaanderen boeien. In deze stroming steekt een immer weerkerende problema tiek van de machtsstrijd tussen de rijkere en armere bevolkingslagen, van spanningen tussen het geënga geerd individu en het konservatieve establishment, van volks bewustzijn tegen starre staatsstruktureri enz. In de geplande film wordt aan de hand van een historische rekonstruktie deze vraagstelling geactua liseerd en bovendien naar het jongeren-aanvoelen overgebracht door een parallelle intrige. De initiatiefnemers van dit super-8 filmpje zijn mensen van de jeugdclub Tien-Twen in samenwer king met een Werkgroep-film De eerste opnamen zijn gepland voor zaterdag e.k. en zullen gedurende ruim één week worden verder gezet. Het maken van een film is op de eerste plaats groepswerk en nu reeds hebben meer dan 100 men sen aan een of ander deelaspekt ervan meegewerkt De voorbereidingen zijn uitermate gunstig verlopen zodat een mooi resultaat in het vooruitzicht mag worden gesteld. Ongetwijfeld komen we hierop terug.

Denderklok | 1979 | | pagina 10