Provinciaal Technisch Instituut 10 DE DENDERKLOK STUDIEMOGELIJKHEDEN Hoger Secundaire Technische School (vroeger A2) TECHNICUS mechanica of elektriciteit Lager Secundaire Technische School (vroeger A3) ELEKTRICIEN of MECANICIEN Lager Secundaire Beroepsschool (vroeger A4) MECANICIEN of SCHRIJNWERKER-MEUBELMAKER STUDIEATTESTEN Officieel erkende kwalificatiegetuigschriften Gehomologeerde Getuigschriften van L.S.O. Gehomologeerde Getuigschriften van H.S.O. Bekwaamheidsdiploma's voor hoger onderwijs (maturiteitsexamen) Officieel erkende getuigschriften voor bedrijfsbeheer (vestigingswet!) VOORDELEN: Kosteloze verzekering tegen lichamelijke ongevallen Geen leergeld. Geen uitgaven voor gereedschappen en grondstoffen Avondstudie. Refter en Boekenfonds. Inlichtingen voor studiebeurzen. ELIZABETHLAAN - 9400 NINOVE - TEL 10541 ifi 4ft Heropening maandag 3 september van de rooilijn in Stations- en Biezenstraat is slechts een voorwendsel om een stadseigendom, oud-eigen dom De Boe, uiterhand te kunnen verkopen aan dag bladverkoper De Nil, om tal van redenen die niet steekhoudend zijn. De bestaande rooilijn werd uitgevaardigd door de Staat ten tijde dat die straten deel uitmaakten de rijksweg 9 Brussel-Duinkerken. Haar verwezen lijking vergt miljoenen, t Is vooral een kwestie van tijd. Er dient onderscheid gemaakt tussen Biezen straat en Stationsstraat. In de eerste kan de bestaan de toestand erdoor, in de Stationsstraat niet. In het vak tussen Vestbarm en St.-Jorisstraat blijven er slechts twee problemen die mettertijd kun nen en moeten opgelost worden. Dat alles moet bestendigd worden om één en kele inwoner te kunnen bevoordeligen We weten dat het nutteloos is hier langer te pro testeren vermits de Schepen in andere vergaderin gen - buiten en vóór deze zitting - zijn beslissin gen kenbaar maakte zo b.v. op een hoorzitting te Ninove in een partijlokaal, bezwaarlijk toegankelijk voor iedereen. Dhr Timmermans - Dat is kleingeestig. Dhr De Riemaecker - Er waren andere neutrale lokalen. Overal zijt gij vooraf gaan zeggen hoe de zaken gelegen waren. Dhr Baro - In uw nota aan het Schepencollege treedt het huis De Boe (dode stadseigendom) afs centraal punt. Het begin en het einde van 3 bladzij den betoog. De rooilijn veranderen voor één pro bleemhuisje is een omgekeerde wijze van besturen. Dit is besturen van dag tot dag. Door de rooilijn te wijzen vernietigt en breekt gij de toekomstgericht heid van die handelsstraat. Om dit te rechtvaardigen gebruikt U volgende drogredenen 1De toegestane verbouwingen in de Biezen straat. Die beletten de toekomstgerichtheid van de hui dige rooilijn niet en die hebben weinig te zien met het probleem van het nauwste deel van de Stations straat waarbij nog slechts 4 eigendommen betrokken zijn. Het nauwe Stationsstraatgedeelte matigt de snelheid. Ben jij daar al geweest op de topuren van het station en scholen Gisteren om 10.30 uur hebben een camion en een autobus elkaar gekruist in dat gangske de buitenste wielen van beiden reden op de voetpaden... Uwaangehaalde redenering is een slag in het gezicht van de voetgangers, de fiet sers, de dames met kinderwagens en de kooplusti gen die op de drie-tegel-paden onveilig doormoeten 3) De verbreding van de straat zou neerkomen op parkeringsplaatsen en niet op straatverbreding. Dit is natuurlijk een zoveelste stamp naar de handelaars die drie parkeerplaatsjes gebruiken waar de huizen reeds achteruit staan, ledereen weet ech ter zeer goed dat de uiteindelijke verbreding zou ten goede komen voor ernstige voetpaden en breder wegdek. 4) Verplichte verkeersrichting kan ook later een oplossing brengen. Na de vernietiging van de toekomstgerichtheid van de Savooiwijk en Dam verliest deze oplossing aile praktische mogelijkheid en ook wat zich giste ren in die straat voordeed blijft gebeuren, zelfs met éénrichtingsverkeer. 5) Verkeersvrije straten. ledereen die de toestand in die handelswijk kent weet dat dit aldaar een utopie is. 6) Uitzicht en bewaring van het oude stadsge deelte. ledereen weet hou nauw dit mij aan 't hart ligt. Daarom erger ik mij dat dit argument durft vermeld te worden door het huidig stadsbestuur dat al onze 18-19de eeuwse straten laat verbasteren in een caco- fonie van kleuren en stijlen Ninove, de enige stad in Vlaanderen die geen bouwreglement heeft om het uitzicht van de oude binnenstad te verdedigen... maar dat deeltje Stationsstraat moet blijven 7) Vier handelshuizen mogen niet verloren gaan Een handelshuis gaat nooit verloren door een rooilijn, ook hier niet, integendeel... Zij die de ogen open houden voor de ware toestanden en iets afwe ten van handel en nering weten dat er een gezonde zelfregelende wisselwerking bestaat in de evolutie van de handelshuizen onderling en zo ook in het nauwe Stationsstraatgedeelte - het kleine café Steppe verdween (juist zoals café Oud Ninove). De nieuwe koper bouwt op een minimum van tijd op de achtergaande rooilijn een prachtschoenhandel Beeckmans - weinig later koopt de schoenhandel het aan palende hoekhuis bij. De aldaar gevestigde iood- en zinkbewerker moest meer ruimte hebben en vestigt zich op de Okegembaan - de patisserie Van Der Kelen verbouwde ach teruit. Beide handelszaken (zoals zoveel anderen) ondervinden de weldaden van een groter voetpad waardoor hun handel gezien en bezien wordt - het huis De Boe wordt aangekocht door de Stad met algemeenheid van stemmen. Was dit wel nodig Vier handelshuizen op de acht kregen reeds hun beslag de vier overblijvende handelshuizen (Radio Centrale, Van de Mosselaer, De Nil, Van Im- pe) zullen evengoed met de tijd een oplossing bren gen en in afwachting lopen zij geen gevaar. Het structuurplan wordt er eveneens bijgehaald. We zegden reeds dat het structuurplan alle richtin gen aanwijst en dat men er alle kanten mee uitkan. Eén ding staat echter vastdat er tegen vee! princie pen, aanbevolen princiepen, gezondigd wordt en dat alle beslissingen zullen genomen zijn tegen dat het plan zal opgesteld zijn. Dus het komt te laat of het zal beamen, willens nillens, wat al beslist werd. Een maat voor niets van vier miljoen Voor de 4de maal worden wij hier uitgenodigd om de economische ontwikkeling van Ninove als dis- tri butsestad in 't algemeen en de handels- en nerings middens in het bijzonder een rem op de neus te zet ten... Wij zegde neen aan het toemetselen van de rechteroever, aan het opnieuw sluiten van de Graan markt-Koepoortomgeving, neen aan het opnieuw slui ten van Dam en Savooistraat, waardoor de ene kant van de Geraardsbergsesttaat gesloten wordt, en om dezelfde reden zeggen wij aan deze evenslechte be slissing neen Dhr Timmermans - We zijn in deze kwestie niet vertrokken van het huis De Boe en er is geen vraag van De Nil om dit huis te kopen. Men sleurt er aller lei randbeschouwingen bij. Ge hebt alle twee gelijk. Met verkeer in beide richtingen moeten de straten verbreed worden. Maar nu bestaan de ringlanen en vertrekken wij dus van een andere basis. Dhr De Riemaecker is steeds achterdochtig en dhr Baro is dat ook sinds hij in deze Raad neven dhr De Riemae cker zit. Wat bekomt ge nog met de rooilijn te laten

Denderklok | 1979 | | pagina 10