DE DENDERKLOK 11 PRIESTER VAN DE WEEK: E.H. DE PRINS Tel. 33 26 37 EH. DE PRINS - Tel. 33 26 37 E.H. VAN DE VELDE - Tel. 33 14 67 E.H. DESOPPER - Tel. 33 4214 WACHTDIENST APOTEKERS Apoteek VAN GYSEGHEM Brusselstraat Apoteek PENNE Stationsstraat Apoteek DE VLEESCHOUWER Weggevoerdenstraat Apoteek VAN GYSEGHEM Brusselstraat WACHTDIENST DOKTERS: D r S O E N S - Tel. 33 67 01 Ninovebaan 80 - Pollare D rL A R I D O N - Tel. 33 32 95 Hemelrijk 17 - Meerbeke D rVAN HAUWE - Tel. 33 60 68 Kerkhofstraat 7 - Denderwindeke Dr.WALRAEVENS - Tel. 33 15 6Ü Ninovestraat 58 - Outer D rW Y B O - Tel. 33 14 08 Linkebeekstraat 10 - Denderwindeke WACHT ELEKTRICITEITSDIENST (054) 41 30 01 liggen De eigenaars wijzigen niets aan de gebou wen omdat ze achteruit moeten en ze worden gehin derd door de geringe diepten van hun eigendom Dus zou er moeten herverkaveld worden en dat kan praktisch niet. Ge werkt aldus krotsituaties in de hand. Wij geven de stad terug aan de rustige wan delaar en wij betreuren dat de mooie Twijnderswo- nmgen verdwenen zijn. Over wat tussen 1970 en 1976 is gebeurd heeft dhr Baro het zwijgen, want hij hul digt het parool van luistert naar mijn woorden maar kijk niet naar mijn daden. Wij hebben niets naar bui ten gezegd, maar wij verdedigen onze visie. Dhr De Riemaecker - Ik wens daarop niet meer te antwoorden wat niet wil zeggen dat ge gelijk hebt. De nieuwe rooilijn wordt goedgekeurd met 15 stemmen tegen 9 (C.V.P. en V.U.). 23) Rooipian Denderhouiembaan te Ninove Voor lopige principiële goedkeuring. Dhr Timmermans - Het rooipian werd aange past aan de gedane opmerkingen. Dhr De Riemaecker - Akkoord met de rooilijn Niet akkoord met de voorgestelde lijnen die innemin gen voorzien langs beide zijden van de weg. Dat is financieel niet te verantwoorden. We hebben geen enkele voorkeur voor of tegen de ene of andere kant Maar de innemingen moeten langs één kant gepland worden. Aan het Bestuur uit te zien dewelke. Dhr Timmermans - Het is een weg van groot verkeer en de rooilijn moet behouden blijven op 17 m. Het fietspad links en het voetpad rechts zijn al privaat eigendom. Het is dus een regularisatie. De eigendom Raes moet nog onteigend worden. Goedgekeurd met 14 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). (Dhr Van Waeyenberghe is niet meer aanwezig). 24) Wegenis- en rioleringswerken Denderhoutem- baan - Goedkeuring ontwerp - Vaststelling wij ze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - De opmerkingen van de Pro vincie werden aangepast. Aanbesteding. Raminq 29.093.675 F. Goedgekeurd met 22 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 25) O.C.M.W. - Goedkeuring beslissing omtrent de principiële overeenkomst tussen het O.C.M.W. en de Kliniek HH. Harten tot het bouwen van een nieuw gezamenlijk ziekenhuis. Dhr Moens - Op 25.5.79 werd tussen beide par tijen een principieel akkoord bereikt om samen een nieuw ziekenhuis te bouwen waarbij elke partij zijn eigenheid zal behouden. Streefjaarover 10 jaar. Mevr. Martens-De Kegel - Waar zal het ge bouwd worden Dhr Moens - Dat is nog niet bepaald. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 26) Stadspersoneel - Reglement betreffende som mige verloven en disponibiliteit - Mededeling schorsingsbesluit van dhr. Gouverneur - Aan passing en handhaving van de beslissing. Dhr Burgemeester - Wij handhaven onze beslis sing mits een kleine wijziging. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 7 (C.V.P.). 27) Stedelijke Vrijwillige Brandweer - Organieke korpsverordening - Wijziging en aanvulling. Dhr Burgemeester geeft lezing. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 28) Stedelijke technische- en beroepsleergangen Inhuurname van een pand voor het onderbren gen van de leergangen automechanica Goed keuring - Machtiging aan het College van Bur gemeester en Schepenen tot het afsluiten van een huurcontract. Dhr Moens - Huidige lokaien voldoen niet meer aan de behoeften. Wij stellen voor de oude Drukke rij Anneessens te huren. Er werden opmerkingen ge maakt door de Brandweer en de eigenaar is akkoord met de aan te brengen wijzigingen. Huurprijs 14.000 F per maand, voor zes jaar. Dhr De Riemaecker - Wat is de oppervlakte Dhr Moens - 8 m. op 20 m. Dhr De Riemaecker - Ge moet dat duidelijk sti puleren. 29) Bespreking problematiek begraafplaatsen op vraag van dhr. Baro, gemeenteraadslid. 1Stopzetten van de procedure inzake ver waarlozing van de grafconcessies op de bij de be slissing van 15.2.79 gesloten begraafplaatsen. Door het aanzetten tot herstelling van graven ingevolge de verwaarlozingsverklaringen 1978 en de medede lingen van 15.2 en 15.6 in 1979 van de mogelijkheid van overplaatsing heeft verwarring geschapen en mogelijks vergeefse kosten voor de betrokkenen veroorzaakt. Te Denderwindeke hebben een 100-tal verwaarlozingen uitgehangen terwijl er maar een concessies opgetekend zijn. Wij vragen daar om de stopzetting van de verwaarlozingsprocedure tot de werkelijke toestand gekend is. 2) Wijziging van art. 5 van de besluiten 15.2.79 betreffende de begraafplaatsen nl. de datum voor 1 septembervervangen door voor 1 januari '80 De concessieoverbrengingen dienen aangevraagd te worden voor 1 september zoals medegedeeld door de bekendmaking van de beslissingen 15.2.79. Voor de voorwaarden verwijst men naar art. 16 van het po- litiereglement op de begraafplaatsen dat onbekend is bij de bevolking, zodat op 15.6.79 langs pers en bij uithanging waarachtige voorlichting gegeven werd over de overbrenging. Dit is echter slechts op 10 we ken voor de einddatum 1.9.79, waarbij inbegrepen de twee verlofmaanden. Daarom vragen wij de ver daging van 1.9.79 tot 1.1.80. 3) Wijziging van art. 16 van het politieregle- ment op de begraafplaatsen door alle kosten val len ten laste van de vergunninghouder... vervangen door alle andere kosten van de overbrenging van de lichamen en de bovengrondse monumenten val len ten laste van de stad Art. 16 van dit reglement voorziei voor de aanvragers van concessieoverbren ging bij sluiting van het kerkhof, dat buiten de grond alle andere kosten ten laste van de aanvragers is. Dit achten wij onrechtvaardig en daarom vragen wij de wijziging van dit artikel 16. Daarom is dan ook het bericht in de pers van 15.6.79 geregulariseerd waar dezelfde mededeling gedaan werd zonder dat dit hier in de Gemeenteraad werd goedgekeurd. 4) Het nemen van een principiële beslissing tot aanleg van een nieuwe begraafplaats in en voor de deelgemeente Pollare met de opdracht een geschik te vestigingsplaats te zoeken. Wij vragen dit omdat de Pollaarse gemeenschap in 25 jaar tijd van 250 naar 400 huizen groeide en er nog bestendig drie en meer woningbouwerven aan gang zijn. De afstand van Pollare naar Denderwindeke of naar Ninove kan wel 3.5 km zijn in rechte lijn maar is heel wat meer langs de te nemen wegen. De gemeenschappen Lieferinge-Neigem zijn in dezelfde omstandigheden maar met minder huizen, en die behouden een begraafplaats. Na een korte repliek van dhr Timmermans en een wederwoord van dhr Baro wordt deze zaak be sloten. 30) Vraag van Mevrouw De Kegel tot het stemmen van een motie in verband met de Voerstreek. Dhr Burgemeester - Wij vinden uw motie sym- patiek en zouden die graag steunen. Maar wij be twisten haar ontvanklijkheid omdat dit niets te zien heeft met de plaatselijke politiek. Mevr. Martens-De Kegel En elders mag dat wel Dhr Timmermans - Het is hier in deze Raad al tijd een traditie geweest om over dergelijke moties ons niet uit te spreken. Dhr Burgemeester - Dringt U aan Mevr. Martens-De Kegel - Neen. Mevr. Martens - De Kegel - In de gewezen dorpsschool te Lieferinge vergaderen regelmatig de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Bond van Ge pensioneerden, Spaarkas en andere. Dit is voor het ogenblik niet meer mogelijk daar ganse stukken plakwerk van het plafond naar bene den komen. De dakgoten bevinden zich in slechte staat en het water dringt langs daar door de muren. Graag vernam ik van de geachte Schepen 1wat op korte termijn zal aangevangen wor den om deze lokalen opnieuw toegankelijk te maken; 2) of niet kan overwogen worden van deze ge wezen school een buurthuis te maken zoals de Pal lieter te Outer. Dhr Timmermans - Er is inderdaad een lek en de dienstleider kreeg opdracht voor de herstelling. Het buurthuis is reeds sinds december 1978 gepland mits aanpassingswerken en nieuwe elektrische lei dingen. Ook de veiligheid werd voorzien. GEHEIME ZITTING: 31) Politiepersoneel - Ontslagverlening met het oog op het bekomen van een rustpensioen. Functioneel inspecteur Marcel De Henau be komt ontslag vanaf 1 januari 1980. 32) Stedelijk Onderwijs - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijk schoolhoofd, in vetvanging van de titularis, met ziekteverlof. De aanstelling van Mw Mannaert in vervanging van Mw Van Dalem wordt bekrachtigd. 33) Stedelijk Onderwijs - Bekrachtiging aanstelling van een tijdelijke kleuterleidster, in vervanging van de titularis, met ziekteverlof. De aanstelling van Mw Van Der Heyden in ver vanging van Mw Van Dalem wordt bekrachtigd. 34) Goedkeuring onderhandse verkoop van een Stadseigendom. De onderhandse verkoop vari oud-eigendom De Boe aan dagbladverkoper De Nil wordt goedgestemd met 13 stemmen tegen 8. 35) O.C.M.W. - Goedkeuring ontlasting beheer en teruggave borgtocht aan een gewezen ontvan ger van een vroegere C.O.O. Dhr Omer De Backer, gewezen ontvanger van de C.O.O. Appelterre-Eichem, bekomt ontlasting en teruggave van zijn borgsom. 36) B.P.A. nr. 2 - Doornwijk - Aanstelling architect. Architect-urbanist Van Kerckhove uit Lokeren, auteur van het B.P.A., wordt aangesteld. 37) Machtigingen (2) om in rechte op te treden. De stad wordt gemachtigd 1) beroep aan te tekenen tegen Meester Van Londersele en Co voor onteigeningskwesties op de Graanmarkt-Twijndersweg 2) zich te stellen als bugerlijke partij tegen Ed dy De Boitselier om 8.219 F schade te vorderen voor het herstel van een gevangeniscef te Ninove. 38) Bekrachtiging beslissing van het College van Burgemeester en Schepenen in rechte op te tre den, onder voorbehoud van bekrachtiging door de Gemeenteraad. De stad wordt a posteriori gemachtigd voor haar aanstelling als burgerlijke partij te Dendermonde te gen brandstichter van de gemeenteschoolgebouwen te Neigem De Schrijver Patrick uit Meerbeke (scha de 277.844 F). Volgt tot slot een bespreking over personeels- incidenten en misverstanden in het zwembad. Vanaf zondag 15 juli Vanaf zondag 22 juli Vanaf zondag 29 juli Vanaf zondag 5 augustus Tijdens het weekeinde van 15 juli: Tijdens het weekeinde van 21 en 22 juli Tijdens het weekeinde van 29 juli Op maandag 30 juli Tijdens het weekeinde van 5 augustus Tijdens het weekeinde van 15 juli Op zaterdag 21 juli Tijdens het verdere weekeinde van 22 juli Tijdens het weekeinde van 29 juli Tijdens het weekeinde ven 5 augustus

Denderklok | 1979 | | pagina 11