d 6 e^n S/7 ciams Raadszitting Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 13 juli 1979 VAN 5 JULI 1979 VOOR 562.668 F WATERVERBRUIK IN 3 MAANDEN IN HET PARK! 1 F PER INWONER VOOR DE VLUCHTELINGEN VAN ZUID-AZIE HET STADSBESTUUR WENST DE SMALLE STATIONSSTRAAT TE NINOVE TE BEHOUDEN VAKANTIE! Ook wij gaan met vakantie en de eerstvolgende Denderklok verschijnt op vrijdag 10 augustus 1979 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Precies te 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd dhren Torrekens Hugo, Cop- pens Norbert, Beeckmans en Van Varenbergh. Afwezig dhren Coolen, Neukermans Edg., Ver ekens en Prieels. Er zijn 4 persmensen en 3 toeschouwers aan wezig. Mevr. Martens-De Kegel vraagt en verkrijgt het woord bij ordemotie. Mijnheer de Voorzitter, Gisteren 4 dezer werd de St.-Rochusstraat te Appelterre opengebroken, ik meen door de Nationale Maatschappij voor Waterleiding. Men kan aannemen dat deze maatschappij de ze werken moet kunnen uitvoeren ten einde water te bezorgen aan de twee woningen in deze straat. Wat men echter niet kan aannemen is dat deze mensen niet op de hoogte gebracht werden en dat ze 's avonds na hun dagtaak ontdekten in welke staat de straat zich bevond. Zelfs met een fiets kan men de woningen niet verlaten of bereiken, onnodig te melden dat het met de wagen zeker niet gaat. De gracht is ongeveer één meter diep en langs weerszijden ligt een berm afval en grote betonnen blokken. Bij één dezer families verblijft de grootvader van ongeveer 80 jaar. hij is nog maar pas terug uit het hospitaal na een verblijf van weken. Wat zou men aanvangen indien die man opnieuw een hartaanval zou krijgen Is men niet verplicht de inwoners van een straat die volledig opgebroken wordt te verwittigen Wie moet dit doen en waarom gebeurde dit hier niet Vandaag ben ik teruggekeerd en men heeft zo goed en zo kwaad als het kan de gracht weer dicht gemaakt. Het is onmogelijk zich nog met een wagen of fiets langs de St.-Rochusstraat te begeven. Wat za! aangevangen worden ten einde de Sint- Rochusstraat te herstellen en wanneer zal dit ge beuren Dhr Timmermans - Onze diensten zijn niet ver wittigd en nochtans is de Maatschappij hiertoe ver plicht. Mevr. Martens-De Kegel - Wie moet de betrok ken bewoners verwittigen Dhr Timmermans - De Maatschappij. Mevr. Martens-De Kegel - Wie moet de straat herstellen Dhr Timmermans - De Maatschappij. Mevr. Martens-De Kegel - Maar die kan het niet. Dhr Timmermans - Ik ook niet. Doet gij het dan! Dhr De Riemaecker - Dat is geen antwoord. De Stad moet 1 maand vooraf van de geplande werken in kennis worden gesteld. Het Schepencollege moet nu een brief schrijven om de Maatschappij op haar plichten te wijzen en er voor te zorgen dat deze straat degelijk wordt hersteld na de werken. Dhr Timmermans - De Maatschappij moest ons vooraf de toelating vragen. Dhr De Riemaecker - Een reden te meer om haar op de vingers te tikken. Mevr. Martens-De Kegel - Hoe lang zal die toe stand duren Dhr Timmermans - Dat weet ik niet. Mevr. Martens-De Kegei - Ik zal er foto's van nemen. Dhr Timmermans (bitsig) - Neem ze! Dhr De Riemaecker - Of vraag de televisie... Dhr Waltniel - Voor de grond van de zaak hebt ge gelijk, maar ge ontsiert uw tussenkomst met de kwestie van die oude man er bij te sleuren. Mevr. Martens-De Kegel - Maar dat*is echt waar! Dhr Waltniel (bitsig) - Maar die historie be hoort niet tot het dossier. Mevr. Martens-De Kegel (kwaad) - Gij zult mij hier niet blijven overbluffen. 1) Goedkeuring aangaan lening voor het betalen van prikklokken, een schrijfmachine met elek tronisch geheugen en een offset-duplicator. Dhr Waltniel - De lening beloopt 774.000 F. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). 2) Goedkeuring aangaan lening voor het betalen van grondinnemingen langs buurtwegen nr. 14 en 51 (Klooster- en Kasteelstraat) te Outer. Dhr Waltniel - De lening beloopt 829.000 F. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan lening voor het betalen van archiefrekken. Dhr Waltniel - De lening beloopt 225.000 F. Dhr Torrekens Hil. - Er is een ernstige verho ging bijgekomen voor het plaatsen van die rekken. Dhr De Riemaecker - Het is inderdaad duur. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 6 onthoudin gen (C.V.P.) tegen 1 (dhr De Riemaecker). 4) Goedkeuring aangaan lening en investering voor het betalen van uitbreidingswerken aan de open bare verlichting te Outer, Meerbeke en Voorde. Dhr Waltniel - Voor de materialen zullen wij ggn lening van 891.000 F aangaan bij het Gemeente krediet en de investering van 1.309.000 zal gebeuren langs de Intercommunale. Dhr De Riemaecker - Wat financiert de Inter communale Dhr Timmermans - De investeringen. Dhr De Riemaecker - Het plaatsen van openba re verlichting is toch ook een investering. Dhr Timmermans - Dat is wat anders de open bare verlichting blijft eigendom van de gemeente. Dhr Waltniel - Het is een zuiver financiële In tercommunale. Dhr De Riemaecker - Die gemengde zaken deu gen niet. Wij zuilen hier over enkele jaren eens over de prijzen spreken. (Dhr Verekens neemt plaats). Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker) Dhr De Riemaecker - Ik mij onthouden omdat ik eerst het effect van die Intercommunale wil zien. 5) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der Stadskas over het tweede kwartaal 1979. Dhr Waltniel geeft kennis van het proces-verbaal dat gunstig geadviseerd wordt. 6) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek der kas van het Stedelijk Zwembad over het tweede kwartaal 1979. Dhr Waltniel geeft kennis van het proces-verbaal dat gunstig geadviseerd wordt. 7) Begroting 1979 - Gewone dienst - Wijziging nr. 2. Dhr Waltniel geeft lezing van de begrotingswij ziging. Er is een post van openbare parken - wer kingskosten voer een bedrag van 562.668 F. We kregen een rekening van 562.668 F toege stuurd voor waterverbruik in het park. Daar we dach ten dat het om een vergissing ging namen we con tact op met de Maatschappij en het verbruik is in derdaad op de meter aangeduid. De Maatschappij zocht dan naar verborgen lekken maar vond niets. Er werd een gespecialiseerde Duitse firma gevraagd die reeds een paar lekken vond maar haar taak nog niet heeft beëindigd. Het onderzoek gebeurt 's a- vonds bij geringe geluidshinder. Gezien de verbor gen lekken is de Maatschappij akkoord het bedrag van het waterverbruik tot 1/3 terug te brengen. Als de Duitse firma met haar onderzoek klaar is zal ze ons hierover een verslag sturen. Dhr De Riemaecker - Wie heeft die leidingen geplaatst Dhr Timmermans - Dat gebeurde vóór 1950. Dhr De Riemaecker - Wie heeft ze geplaatst Dhr Timmermans - Dhr De Riemaecker - De Maatschappij Dhr Burgemeester - Toch niet achter de meter. Dhr De Riemaecker - Wat wordt door die lei dingen bevoorraad Dhr Timmermans - De grote vijver en de speel vijver. Dhr De Riemaecker - Het is van belang te we ten wie die leidingen geplaatst heeft. Dhr Timmermans - De aanlegger van het park. Dhr Waltniel - Tussen augustus en november was er een verbruik van 33.940 m3 water. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1