■n «DE DENDERKLOK» i Dhr De Riemaecker - Voor een verborgen ge brek blijft de aannemer verantwoordelijk. Dhr Burgemeester - Het is abnormaalofwel zou de vijver moeten overlopen ofwe! zouden er er gens verzakkingen moeten vastgesteld worden. Dhr De Riemaecker - Zoek het dossier van de aanleg van het park. Dhr Timmermans - Het is onvindbaar. Dhr Coppens P. - Moeten de onkosten voor het opsporen van de lekken ook nog betaald worden Dhr Waltniel - Ja. Als de Duitse firma klaar is zullen we hierover volledig verslag uitbrengen. Dhr Timmermans - Voor de ijzelbestrijding had den we 400.000 F voorzien voor 100.000 Kg.nu had den we 506.260 Kg. nodig voor de prijs van 2,9 mil joen F. Met de nodige herstellingswerken zal die uit gave tot 24 miljoen F oplopen. Dhr De Riemaecker - De wegenis is een ander artikel, hier gaat het om het bestrooien. Ik kan mij vergissen maar ik dacht gelezen te hebben dat er 116.000 Ton gestrooid was. Zo nodig kom ik daarop terug. - Ik stel voor een nieuw artikel in te schrijven waarbij 1 F per inwoner (33.230 F) zou uitgegeven worden voor de vluchtelingen van Zuid-Azië. Deze schandelijke toestand zal wel voor iedereen bekend zijn. Dhr Waltniel - Akkoord, maar aan wie gaan wij het afgerond bedrag van 35.000 F overmaken Dhr Timmermans wan het Rode Kruis. Dhr De Riemaecker - Dat laten wij aan het Schepencollege over. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. Dhr De Riemaecker - Omwille van dit gebaar ten overstaan van de oppositie zullen wij niet tegen deze begrotingswijziging stemmen, maar ons onthou den. - Goedgekeurd met 15 stemmen bij 9 onthou dingen (C.V.P. en V.U.). 8) Begroting 1979 - Buitengewone dienst - Wijzi ging nr. 3. Dhr Waltniel geeft lezing van de wijzigingen. Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 9. (C.V.P. en V.U.). 9) O.C.M.W. - Goedkeuring dienstjaarrekening over 1978. Dhr Moens licht het verslag even toe. Dhr De Riemaecker - In het jaarverslag staat niet vermeld dat de kraaminrichting gesloten werd. Dhr Moens - Maar ze is terug open. Dhr De Riemaecker - Maar in het jaarverslag moest staan dat ze tijdelijk gesloten werd. Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 8 (C.V.P. en V.U.). (Dhr P. Coppens nam geen deel aan de stemming). 10) O.C.M.W. - Stedelijke Kliniek en Moederhuis - Goedkeuring dienstjaarrekening over 1978. Dhr Moens geeft enige toelichting. Dhr De Riemaecker - Dat het verlies vooral te wijten is aan de uitgaven aan personeel is niet volle dig juist. Het verlies komt ook door het magere klien- teel 165 klanten in de kraaminrichting of 1 kind per 2 dagen. Ik beweer niet dat een verzorgingsinstelling moet renderen maar de voorgebrachte verliescijfers zijn toch niet meer verantwoord. Dat de consultaties der dokters, het labo en de apoteek verlies opleve ren, kan er bij mij niet in. Dhr Timmermans - Ook in de instelling der HH. Harten lijdt verlies maar ze gaat toch niet failliet. Dhr De Riemaecker - Maar daar noteert men dergelijke verliescijfers niet. Dhr Moens - Het personeel van het moederhuis wordt ook in andere diensten tewerk gesteld. De apoteek lijdt verlies omdat de geneesmidde len verrekend worden in de ligdagen. Dhr De Riemaecker - Maar dat kan toch niet Dhr Moens - Het is een wettelijk voorgeschre ven verrekening. Dhr Timmermans - En voor de inkomsten wor den de geneesmiddelen in andere rekeningen ver werkt. Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 8 (C.V.P. en V.U.). (Dhr P. Coppens nam geen deel aan de stemming). 11) Vereniging voor Openbaar Groen - Mededeling verslag en bescheiden der algemene vergade ring dd. 15 mei 1979. Dhr Timmermans - Het is louter een formaliteit. Dhr Baro vraagt enige uitleg over studiedagen, documentatie enz... 12) Verbeteringswerken Dr. F. Hemerijckx-plein - Goedkeuring ontwerp - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. Timmermans - Dit werk, onder aanbesteding, zal 100 werkdagen duren. Raming 4.027.883 F. Dhr De Riemaecker - Eerst was er sprake van 2 miljoen en nu is het dubbel zoveel. Dhr Timmermans - Om de grote oppervlakte van het plein te breken met kleuren en figuren zui len betonklinkkeien gebruikt worden. Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 13) Winterschade Buitengewone herstellingswer ken aan sommige wegen van groot verkeer Goedkeuring ontwerpen - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - Voor beschadigde wegen door winterschade kunnen wij 65% subsidie krijgen. Derhalve wensen wij te herstellen de Okegembaan 4.915.492 F. de Albertlaan, naar Outer toe, Dorp, Nederhas- selt, Aspelarestraat2.567.109 F. Pollare- en Ninovestraat1.725.806 F. Krepelstraat4.304.944 F. Dhr Coppens P. - En de Denderhoutembaan Dhr Timmermans - Die sfaat afzonderlijk op deze agenda. Dhr Torrekens Hil. - En waarom nu juist die wegen Dhr Timmermans - Het zijn wegen van groot verkeer. Dhr Torrekens Hil. - Er zijn nog andere wegen van groot verkeer. Dhr Timmermans - Sommige wegen zijn zeer zwaar beschadigd. Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik stemde niet neen om dat ik niet gekant ben tegen het herstellen van we gen maar ik stemde niet ja omdat sommige voorge stelde herstellingen niets te zien hebben met win terschade. Dhr Timmermans - Wij wensen te profiteren van een goedgezinde minister. Dhr De Riemaecker - Aan U die denkt hier les te moeten geven wens ik te zeggen dat gij mijn ont houding niet moogt commentariëren. 14) Grondinnemingen in de Stationsstraat te Appel- terre-Eichem - Voorlopige goedkeuring onteige ningsplan. Dhr Timmermans - Er is 1894 m2 grond te ont eigenen. Dhr Torrekens Hil. - Ook tussen de spoorweg en de Neerstraat Dhr Timmermans - Ja, maar binnen het bestaan de profiel. Dhr Torrekens Hil. - De overweg gaat open Dhr Timmermans - Ja. Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik ben niet tegen het werk maar men moest er ook de ingang van de straat bij betrokken hebben. Dhr Timmermans - Wij wensen zo weinig mo gelijk te onteigenen. 15) Wegen- en rioleringswerken in de wijk Meule- veld te Appelterre-Eichem - Goedkeuring uit slag en aandeel van de stad - Aangaan lening. Dhr Timmermans - De werken werden toege kend aan de Firma Larico, Bornem voor de prijs van 11.402.665 F. Stadsaandeel 405.363 F. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. 16) Kerkfabriek St.-Kristoffel te Pollare - Advies over het ontwerp der bijwerken en werken in meer en min aan de kerk. Dhr Timmermans - De meerwerken belopen 6.057.271 F. Wij keuren ze goed onder voorbehoud van het advies van Monumentenzorg. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. 17) B.P.A. nr. 2 - Doornwijk - Tweede wijziging - Voorlopige goedkeuring. Dhr Timmermans - Het plan werd aangepast aan de gedane opmerkingen. Dhr De Riemaecker - Hoe breed is de dienst- weg achter de Taverne- en Vinkenstraat Dhr Timmermans - 4 m. Dhr De Riemaecker - Is dat voldoende Dhr Timmermans - Ja want de achteruitbouw- strook is ook 4 m. en die moet gerespecteerd wor den. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). 18) Aanvraag tot gedeeltelijke verplaatsing van voet- weg nr. 76 (Melkbosstraat) te Aspelare Ad vies. Dhr Timmermans - De vraag tot afschaffing werd gevraagd door de kinderen S.C.E. Prieels. Er was een mondeling bezwaar dat eigenlijk, geen bezwaar was. Er was een schriftelijk bezwaar van dhr Bické die vreesde dat er moeilijkheden zou den rijzen voor het gebruik van motorische voertui gen. - In realiteit is dit echter niet zo moeilijk. Dhr De Riemaecker - Ik vraag niet beter dan nog iets bij te leren en daarom vraag ik of het juist is dat er mondelinge bezwaren mogen ingediend worden. Dh Timmermans - Volgende keer zal ik U de officiële wettekst meebrengen. Dhr De Riemaecker - Ik dank U voor uw vrien delijke bezorgdheid voor mensen van jaren. Het bezwaar Bické wordt verworpen met 17 stemmen tegen 7 (C.V.P.). Het voorstel tot afschaffing wordt goedgekeurd met 17 stemmen bij 6 onthoudingen (C.V.P.) tegen i (dhr De Riemaecker). 19) Goedkeuring gewijzigd roolplan van buurtweg nr. 32 (Ziekenhuisstraat) te Outer. Dhr Timmermans - Er werd een onderzoek in gesteld en dhr Arijs E., Ninove diende bezwaar in tegen de rooilijn omwille van een woonhuis. Daar om een nieuw voorstel van rooilijn met terug een onderzoek. Dhr De Riemaecker - Hoe ver komt de rooilijn in de eigendom. Dhr Timmermans - 4 m. op het breedste punt Dhr Torrekens Hil. - Zijn er nog andere eige naars bij betrokken Dhr Timmermans - Neen. Dhr Torrekens Hil. - Er wordt een nieuw onder zoek uitgeschreven Dhr Timmermans - Zeker. Het bezwaar wordt algemeen aanvaard. De nieuwe voorgestelde rooilijn wordt goedge keurd met 17 stemmen bij 7 onthoudingen (C.V.P.) Dhr Torrekens Hil. - Wij wensen eerst de uit slag van het onderzoek te kennen. 20) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 23 (Neep) te Meerbeke - Princiepsbesllssing. Dhr Timmermans - Een gedeelte van de weg ligt in asfalt en een andere gedeelte is aardeweg en grint De riolering dienst aangelegd volgens het bestaande rioleringsplan. De wegverharding wordt vernieuwd en betongreppels aangelegd. Samen :2.200.000 F. Er zal subsidie aangevraagd worden. Dhr De Riemaecker - Is het kasteel van Neigem en omgeving geklasseerd Dhr Burgemeester -Neen. Dhr De Riemaecker - Dat is nu eens een typi sche landbouwweg. Dhr Timmermans - Voor de wegenwerken is er 35% en voor de rioleringswerken 65subsidie voor zien. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. 21) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 2 (Leo- poldstraat) en Neerbeekstraat te Okegem - Goedkeuring aangepast ontwerp en raming - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Het dossier bleef 1 jaar in Gent hangen en dit is nu een aangepast ontwerp. Raming 4.925.948 F. Met openbare aanbesteding. Zonder subsidie gezien de aard der werken. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. 22) Aanpassing rooilijn Stationsstraat en Blezen- straat te Ninove. Dhr Timmermans - De rooilijn van de Biezen- en de Stationsstraat is van kracht sinds 28.1.1874. Om een bepaald plan te realiseren werd de rooilijn gewijzigd op 24.12.57. In de Stationsstraat werd er reeds een eigendom (nr. 7) door de Stad aange kocht. In de Biezenstraat werden heel wat eigendom men verbouwd zonder rekening te houden van de rooilijn. Om de rooilijn in de Stationsstraat te reali seren zouden er talrijke miljoenen dienen uitgege ven te worden. Daarom stellen wij voor de gevellijn op de bestaande gebouwen (De Nil, apoteek enz.) te leggen behalve voor de hoek gevormd door de eigendom Van Impe en de Edm. de Deynstraat. Dhr De Riemaecker - De voorgestelde wijziging vorder op pagina 10j. I 1

Denderklok | 1979 | | pagina 2