k rist S/7 v SOBERHEID. Drleënvijftigste Jaargang Vrijdag 10 augustus 1979 TELEFOONAANSLUITINGEN TE NINOVE - VERTRAGING d lKee%; Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. V De huidige regering is samengesteld uit 33 mi nisters en staatssecretarissen. Die 33 excellenties besturen met de medewer king van 44 ministeriële kabinetten. Die 44 ministeriële kabinetten worden elk ge leid door een kabinetschef. Koninklijke besluiten bedingen - dat de kabinetschef kan bijgestaan worden door een adjunk-kabinetschef van de andere taalrol, indien de dienstnoodwendigheden zulks vergen, het geen... bijna steeds... het geval is; - dat - volgens de noodwendigheden, doch zon der overschrijding van bepaalde aantallen - elk mi nisterieel kabinet ook kan omvatten een kabinets secretaris, de particuliere secretaris van de minis ter, één of twee attaché s - dat - mits de toelating van de ministerraad het kabinet ook adviseurs en opdrachthouders kan omvatten. Daarbuiten beschikt elk ministerieel kabinet over uitvoerend personeel, over technisch personeel en over dienstpersoneel. De wet bepaalt de wedden en lonen en vergoe dingen die aan elke medewerker van een ministe rieel kabinet kunnen en mogen betaald worden. Een senator vroeg onlangs hoeveel afwijkingen er reeds toegestaan waren inzake de getalsterkte van de personeelsbezetting in de verschillende mi nisteriële kabinetten. Het ministerieel antwoord laat vermoeden dat er geen overschrijdingen zijn in de kabinetten van de eerste minister, van landbouw, van middenstand, van volksgezondheid en van leefmilieu, allen be heerd door C.V.P.-ers. Voor de andere ministeriële kabinetten werden overschrijdingen van de personeelsbezetting ge machtigd met - 107 overtallige kabinetsleden - 353 overtallige uitvoerende personeelsleden. Hetzij op 12 juni jl. - datum van het ministe rieel antwoord - een gekende of, juister gezegd, een bekende overschrijding met een totaal (107 353) van 460 eenheden! Per taalrol 59 overtallige Franstalige kabinetsleden tegen 48 Nederlandstalige. 202 overtallige Franstalige uitvoerende perso neelsleden tegen 159 Nederlandstalige. Per regeringspartij De kabinetten van de ACHT regerende excellen ties van de PARTI SOCIALISTE zijn overbezet met 29 kabinetsleden en 135 uitvoerende personeelsle den. Hetzij 165 overtallige eenheden. De kabinetten van de ZES B.S.P.-ejs zijn over bezet met 28 kabinetsleden en 74 uitvoerende per soneelsleden. Hetzij 102 overtallige eenheden. De kabinetten van de ELF C.V.P.-ers in de rege ring zijn overbezet met 28 kabinetsleden en 74 uit voerende personeelsleden. Hetzij 102 overtallige een heden. De kabinetten van de VIJF P.S.C.-ers zijn over bezet met 24 kabinetsleden en 58 uitvoerende per soneelsleden. Hetzij 82 overtallige eenheden. En deze van de DRIE F.D,F.-ers zijn overbezet met 6 kabinetsleden en 8 uitvoerende personeels leden. Hetzij 14 overtallige eenheden. De vraatzucht der francofonen is opvallend: 16 leden van de regering beschikken over 261 overtalli- gen, waar de 17 Nederlandstalige regeringsleden het stelien met 199 overtalligen. Hetgeen evenwel het meest opvaltde onver zadigbare appetijt van de Socialisten: 311 overtalli gen op een totaal van 460... 460 overtallige personeelsleden vertegenwoordi gen ten bate van 460 bepaalde overtallige vriendjes 460 speciale kabinetsvergoedingen plus 460 maal al de rest Voor 460 bepaalde overtallige vriendjes die meestal reeds over één vaste betrekking beschikken, plus één of meer bijbetrekkingen, plus verschillen de bijverdiensten. Voor 460 bepaalde overtallige vriendjes waarvan de wederhelft of de gezellin vanzelfsprekend zelf reeds over minstens één broodwinning beschikt. De buitengewone toewijding van de meeste van die overtallige lieve vriendjes voor... 's Lands wel zijn... is overbekend. We moeten niet ver lopen om de merkwaardige kabinetsprestaties van alomgekende profiteurs met het blote oog waar te nemen. De energie-problemen, waarmee ons land sa men met de naburige landen moeten afrekenen, zul len onvermijdelijk soberheid door bezuinigingen voor gevolg hebbsn. Gewone mensen zullen bezwaarlijk vrede nemen met besparingen indien het goede voorbeeld niet voorafgaandelijk in hogerhand gegeven wordt. Luister naar mijn woorden, doch zie niet naar mijn daden DAT zal niet blijven pakken... A.D.R. Volksvertegenwoordiger Cardoen stelde over bovenvermelde kwestie volgende VRAAG aan de Mi- nister Ik stel vast dat voor het ganse grondgebied van het R.T.T.-exploitatiecentrum Ninove (gemeenten Geraardsbergen - Ninove - Galmaarden en Gooik) een groot aantal aanvragen voor telefoonaansluiting in vertoef zijn. Een maandenlange wachttijd kan voor sommige aanvragers zware gevolgen hebbendenken we maar aan de nieuw gevestigde zelfstandige bedrij ven, zonder de aanvragen te vergeten die uitgaan van alleenwonende bejaarden, zieken en minder-vali- den. De sterke aangroei van het aantal abonnees heeft uiteraard zijn terugslag op het werkvolume. Eén van de oorzaken van deze achterstand zou ener zijds te wijten zijn aan het tekort aan gespecialiseerd personeel, terwij! ook anderzijds het noodzakelijke materiaal niet altijd voorhanden is. Misschien kan ten tijdelijke titel en voor de uit voering van gespecialiseerde werken de aantrekking van aannemers uit de streek een hulpmiddel zijn. Graag vernam ik van de heer Minister, wat hij voor het bovengenoemd centrum zinnens is te on dernemen, teneinde binnen een redelijke termijn de toestand op het vlak van de telefoonaansluitingen te regulariseren. Het MINISTERIEEL ANTWOORD luidde op 19 ju ni als volgt 1) Het geacht Lid vindt hierna de evolutie van het aantal hangende aanvragen om telefoonaanslui ting en van de gemiddelde wachttijd in het exploita tiecentrum Ninove Totaal aantal hangende aanvragen Gemiddelde wachttijd in maanden Eind december 1978 459 1,76 Eind januari 1979 488 2,94 Eind februari 1979 692 3,58 Eind maart 1979 847 5,06 Eind april 1979 823 3,70 (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1