i e/j /Qams en Raadszitting UIT HET DAGBOEK van een BOEKENWURM... Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 21 september 1979 VAN 13 SEPTEMBER 1979 Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortsfraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 uur verklaart de Heer Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhren Coolen en Evenepoel zijn afwezig. Mej. Roosens en dhr Groeninck worden veront schuldigd door dhr. Hil. Torrekens. Er zijn 6 persmensen en 4 toehoorders aanwezig Dhr Burgemeester - Ik heet dhr Karei Van Va- renbergh van harte welkom in ons midden, na zijn lange gedwongen afwezigheid wegens ziekte. Ik wens de Raad mede te delen dat de Koning en de Koningin onze stad op 4 oktober met een be zoek zullen vereren. Over dit bezoek dat in de namid dag zal plaatshebben kan ik nog niets mededelen daar het programma nog niet is samengesteld. 1) Invordering gemeentebelastingen - Goedkeu ring staat der oninvorderbare posten. Dhr Waltniel - Het gaat hier om posten van huisvuil voor een bedrag van 1.180 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 2) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van de aankoop van een zware vrachtwagen met laadkraan ten behoeve van de dienst openbare werken. Dhr Waitniel - Deze lening bedraagt 1.106.000 F Goedgekeurd met 18 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). 3) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van de aankoop van een tribune. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 1.739.000 F over een termijn van 10 jaar. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). 4) Goedkeuring aangaan van lening tot dekking van de uitgave verbonden aan de aankoop van allerlei klein materieel ten behoeve van de dienst openbare werken. Dhr Waltniel - Deze lening bedraagt 472.000 F over een termijn van 5 jaar. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). 5) Goedkeuring aangaan van lening tot dekking van de uitgave verbonden aan de aankoop van twee lichte vrachtwagens ten behoeve van de dienst openbare werken. Dhr Waltniel - Deze lening bedraagt 847.000 F over een termijn van 5 jaar. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 7 onthoudin gen (C.V.P.). Dhren Prieels en Van Waeyenberghe nemen hun plaats in. 6) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de aankoop van een graaflaadcombinatiemachi- ne. Dhr Waltniel - Deze lening bedraagt 829.000 F over een termijn van 5 jaar. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 7) Goedkeuring aangaan van iening tot betaling van de erelonen (3de schijf) verschuldigd voor het opmaken van een structuurplan van de stad. Dhr Waltniel - Deze lening bedraagt 600.000 F over een termijn van 10 jaar. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 8) Goedkeuring aangaan van lening tot het volstor ten van het ingetekend kapitaal in de intercom munale vereniging voor investeringen in de Elek triciteit- en gasdistributie in Oost-Vlaanderen (IVIEGOV). Dhr Waltniel - De lening bedraagt 5.000.000 F over een termijn van 20 jaar. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 9) Kerkfabriek St.-Amandus te Outer - Voorstel tot wijziging aan de goedgekeurde begroting van het dienstjaar 1979 - Advies. Dhr Waltniel geeft kennis van de wijziging. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 10) Kerkfabriek St.-Amandus te Nederhasselt Voor stel tot wijziging van de goedgekeurde begro ting van het dienstjaar 1979 - Advies. Dhr Waltniel - Een begrotingswijziging van om vang zoals hier wordt aangevraagd, noem ik niet ernstig. Dit had kunnen voorzien worden. Dhr De Riemaecker - Toen de fusie ontstond waren de werken al bezig. (Lees verder op pagina 2) Zaterdag 15 september 1979: ik las «<100 jaar brandweer Ninove, 1879- 1979; een merkwaardig boek. Je hoeft geen pompier te zijn om je ertoe aan getrokken te voelen en om er echt genoegen aan te beleven. Als buitenstaander heb ik het met in teresse en groeiende nieuwsgierigheid doorgemaakt, en ik was ronduit verbaasd over de uitvoerige, ge varieerde en steeds leerrijke foto-documentatie. Toen ik er voor het eerst van hoorde, dacht ik Welja, ik koop mij zo'n boek, uit sympathie voor dat vrijwillig dienstbetoon Ik verwachtte rechtuit niets bijzonders er zijn immers zoveel geiegenheidsboek- jes met een tiental bladzijden tekst, enkele foto's en dan een onverteerbaar pak reclame. Dat is de ge wone gang van zaken waarom zou het hier anders worden Nu z?^ ik dan eindelijk dat boek, en ik was zeer verrast. 02 ;er, dat ik het nu niet als sympathisant, maar als boekenliefhebber wil kopen. Wie een beetje vertrouwd is met boekenveilin gen weet immers dat verzorgde gelegenheidsuitga ven zeer gezocht zijn en dus hoge prijzen haien. De reden hiervoor is gemakkelijk te begrijpen, hoor de ik eens een kleine oplage raakt snel uitgeput, en komt amper in de handel. Zo is het bewuste boek na enkele maanden reeds onvindbaar en neemt het stilaan zijn plaats in onder de rariteiten, - dat zijn dingen, die peperduur kunnen worden. Ik ga geen voorspelling wagen omtrent de toe komstige veilingswaarde van 100 jaar brandweer Ninove maar de prijs van 750 F. is hij me zeker waard. En niet alleen als investering. Dit boek heeft mijns inziens ook een aanzienlijke historische waar de. De beroemde Geschiedenis van Ninove door H. Vangassen - zopas in De Denderklok nog aan gehaald in verband met Karelhoofd of Kaardelood (wat is het nu, en waar ligt dat ergens?) - reikt immers niet verder dan 1815. Natuurlijk houdt Ni- noves geschiedenis niet in dat jaar op,... maar daar na is hij toch wel bijzonder duister. «Welke belangrijke dingen zijn er na 1815 nog gebeurd zal men misschien vragen. Wel, voor Ninove is het antwoord zekerHéél veel Zo is het uitzicht van Ninove - om dat sim pel voorbeeld te nemen - sindsdien meer dan gron dig veranderd. Ik heb me dat laatste in een flits ge realiseerd, toen ik in dit gedenkboek voor het eerst een aantal lithografieën van een zekere Holands (ca. 1835) aandachtig bekeek. Mens, wat een ver schil Wie iets voor Ninove voelt, moet warm lopen voor dit boek, omdat het een stuk pittoreske ge schiedenis, een belangrijk aspect van het stadsle ven voor vergetelheid behoedt. Ik doorblader dat boek. en dan gaan sommige anecdotes, die men hier en daar nog over vroegervertelt, echt le ven. Kortom ik wil dat prachtige werk zo snel mo gelijk. Al was het maar om het binnen x jaren te tonen en te zeggen Zie, dat waren die mannen met hun formidabele inzet, die altijd klaarstonden... en verstand hadden van feesten. Want toon mij nu eens iemand, die op een feest vier kippen binnen krijgt, en met smaak en zonder ongemak een zjiepokerken friet verteert Het Gedenkboek van de Vrijwillige Brandweer van Ninove is verkrijgbaar - rechtstreeks bij de Korpssekretaris Sergeant- Majoor P. Luysterman, Koepoortstraat 10 Ni nove - of door tussenkomst van een Korpslid.

Denderklok | 1979 | | pagina 1