d vu R Z\\\ o\Ks9e Raadszitting Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 28 september 1979 VAN 13 SEPTEMBER 1979 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 32) Wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 14 - 15 (Bosveldstraat) te Denderwindeke - Goedkeuring ontwerp - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - Raming: 8.617.819 F. De aanbesteding zal plaatshebben in de tweede helft van oktober. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 33) Elektriciteitswerken in de sociale verkaveling Meuleveld te Appelterre-Eichem - Goedkeu ring - Vaststellen wijze van gunnen der op drachten voor de prestaties en materialen - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Er valt ten laste van de Stad 156.626 F voor werken; 120.000 F voor materieel. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 34) Uitbreiding openbare verlichting in de wijk Eversem te Okegem - Goedkeuring - Vast stellen wijze van gunnen der opdrachten voor het uitvoeren der werken en voor de levering van materialen - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Voor werken 330.969 F en voor materieel 456.576 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 35) Uitbreiding van het waterleidingsnet in de Hae- zeieerstraat te Okegem - Goedkeuring werken en aangaan van lening. Dhr Timmermans - Het gaat hier om een uit breiding van 60 m. 84.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 36) Uitbreiding van het waterleidingsnet in de He- ghestraat te Aspelare - Goedkeuring werken - Goedkeuring aangaan van lening. Dhr Timmermans - Hier beloopt de uitbreidina 54 m.96.000 F. Dhr Prieels - Er staat een post van 15.000 F vermeld voor kasseien en grond en ge moet daar achter kasseien gaan zoeken. Ze rekenen daar noa al door Dhr Timmermans - Voor de meeste zaken gaan we wel ter plaatse en maken onze bevindingen over. Deze uitbreiding zullen we speciaal volgen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 37) Uitbreiding waterleidingsnet in de Eichemstraat te Appelterre-Eichem - Goedkeuring werken en aangaan van lening. Dhr Timmermans - De uitbreiding bedraagt 214 m.255.000 F. Dhr Torrekens Hil. - Er staan huizen op 50 m. die men met de leiding voorbij gaat. Hoe worden die dan aangesloten Dhr Timmermans - Dat hangt af van de kavel eigenaars. Wij onderzoeken thans een reglement in het Schepencollege om deze moeilijkheden te voorkomen. 38) Uitbreiding waterleidingsnet in de Aardeweg té Outer - Goedkeuring werken en aangaan van lening. Dhr Timmermans - Een uitbreiding van 60 m 121.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 39) Uitbreiding waterleidingsnet in de Lindendreef te Ninove - Goedkeuring werken en aangaan lening. Dhr Timmermans - Een uitbreiding van 96 m 150.000 F. y wm.t Dhr De Riemaecker - Wanneer werd dij verka veling toegekend Dhr Timmermans - In 1974. Dhr De Riemaecker - Er zit een nota in het dossier die niet is ondertekend, maar waar wel een steek onder water in staat. Dhr Timmermans - Ik ben politiek verantwoor delijk voor die nota. Dhr De Riemaecker - Zet er dan uw naam on der. Dergelijke nota's aanvaard ik niet. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 40) Aanleg voetbalterrein met kleedkamer en sani tair te Appelterre-Eichem - Goedkeuring princi pe - Vaststellen wijze van gunnen opdracht voor het opmaken van het ontwerp - Goedkeuring voorwaarden vervat in model-kontrakt. Dhr Timmermans - Eendracht Appelterre vroeg ons een terrein te willen aanleggen voor de jeugd- ploegen. Het ligt in onze bedoeling in de toekomst voor de sport méér hulp te bieden dan geld. Dit plein zou ook kunnen gebruikt worden voor liefheb- berssport. Dhr De Riemaecker - Die zienswijze treed ik bij maar dan moet alles zwart op wit staan hoe kan het sportterrein gebruikt worden en door wie 9 Dhr Timmermans - Er zal hier een reglement ter goedkeuring worden voorgelegd. Dhr Torrekens Hil. - Het is zeer gevaarlijk langs het vroegere B-terrein van Eendracht Appelterre. Dhr Timmermans - Wij zullen de eigenaar aan schrijven. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 41Plaatsen van een knipperlicht met inwendig ver lichte signalisatie ter hoogte van het kruispunt gevormd door rijksweg nr. 54 (Hallebaan) met Nieuwstraat en Hemelrijk te Meerbeke - Uit brengen van advies. Dhr Timmermans - In verband met dit kruispunt hadden we een brief geschreven naar het Ministerie van Openbare Werken. Uit het antwoord blijkt dat wij daar uitsluitend over een knipperlicht kunnen beschikken. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 42) Aanvraag tot afschaffing van voetweg nr. 60 te Nederhasselt - Uitbrengen van advies. Dhr Timmermans - Dhr De Braeckeleer Kamiel vroeg ons deze voetweg over een afstand van 130 m. af te schaffen. Daar hierop bezwaren binnenkwamen verzoeken wij U dit voorstel te verwerpen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen (dhr 43) Aankoop van vrijgemaakte bedding van water loop nr. 5.124 (Beverbeek). Goedkeuring Dhr Timmermans - De Stad is aangelande van de beek en moet voor haar deel 41.000 F betalen. Dhr Torrekens Hil. - Hebben wij daar voordeel bij Dhr Timmermans - Voor onderhoudswerken kan dit enigszins nuttig zijn. Dhr De Riemaecker - Door de ruiling met de H.T.T. valt deze kwestie nu ten onze laste. Het voor beeld van de hogere overheid is weinig stichtend Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 44) Waterbeheersingswerken te Okegem - Goed keuring uitbetaling vergoeding. Dhr Burgemeester - Wij stellen voor dit punt te verdagen. K 45) Verkoop van een perceel bouwgrond gelegen Nederwijkstraat te Ninove - Goedkeuring. Dhr Timmermans - Wij stellen de openbare ver koop voor e.n houden ons aan het schattingsverslag Dhr De Riemaecker - Maar mits door ons be paalde voorwaarden, welke moeten nageleefd wor den. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 46) Restauratiewerken aan de kapel O.-L.-Vrouw ten Beukenboom te Voorde - Goedkeuring sfads- aandeel. °^,mmermans De e'9enaar doet de werken (450.180 F) en de Stad moet er voor 20% in tussen komen 96.341 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 47) B.P.A. Bokkenveld te Denderwindeke - Goed keuring onteigeningsplan en -tabel. Dhr Timmermans - Het geheel heeft een opper vlakte van 13 Ha 19 aren 92 ca. We stellen voor de laatste drie kavels aan het Parochiaal Centrum niet te verkavelen. Aldus kunnen we daar een parking aanleggen van 18 m. breed op 30 a 35 m. diep. Die parking zou natuurlijk ook kunnen dienen voor de gemeenschap en als jeugdspeelplein. Er kunnen dan ook nog bijgebouwen geplaatst worden. Dhr De Riemaecker - Ge kunt toch niet eerst een onteigeningsplan laten goedkeuren en hier dan pas een voorontwerp en ontwerp neerleggen Dhr Timmermans - Het is een woonuitbreidinqs- gebied en dan kan dit wel. Weet Mr Prieels dat niet Dhr Prieels - Ge hebt het goed voor. Dhr Coppens N. - We gaan in tegen een voor stel van de hoorzitting. De sociale kavels komen te dicht bij de bestaande woningen, Dat kan inderdaad door minder te onteigenen. Van de 38 aren 48 ca. eigendom v.z.w. Parochia- \e Werken is er een inneming voorzien van 28,10 ar Er blijft haast niets over. Voor de 400 kinderen van de school te Dender windeke IS de sportinfrastructuur te ver afgelegen Dhr Callebaut - Ik wens dat de inspraak zou gevraagd worden van allen die belang hebben in deze parking. a Dhr Durant - Tegen de parking kan nog een groene zone aangelegd worden voor de mensen van de Gemeentehuisstraat. Dhr Coppens N. - Wat is de afstand tot de Dries Dhr Timmermans - 50 m. Dhr Coppens N. - Ge komt met een onteige ningsplan voor de dag en wij weten niet eens wat (Lees verder op pagina 2) MOftDR h^H ö\/ön do 7r>nl w\ n - - - - - w.w. <.uui vui laicn 1

Denderklok | 1979 | | pagina 1