2 DE DENDERKLOK EEN VERKEERSPROBLEEM gij zinnens zijt te doen. Dhr Timmermans maakt zich plots geweldig kwaad en verwijt dhr Coppens N. zijn eeuwige glimlach Dhr De Riemaecker (zeer rustig) - Maar Mr de Schepen toch, er is hier geen betwisting over de inplanting, maar wij zijn enigszins verrast over de plotse wending die dit voorstel neemt. Laat ons die kwestie verdagen tot over een paar weken. Laat ons de tijd om het openbaar onderzoek na te gaan. Dhr Burgemeester - Akkoord met de verdaging. 48) B.P.A. nr, 8 Groeneweg - 1ste wijziging - voor lopige goedkeuring. Dhr Timmermans - Het gaat hier om het voor ontwerp over bijkomende sociale woningbouw tus sen de Denderhoutembaan en de nieuwe doorsteek aan de Stweg naar Aalst. Dhr Verekens - Ik wens er op te wijzen dat de hoofdweg van de wijk Groeneweg (verbinding tussen Denderhoutembaan en Stweg naar Aalst) gebruikt wordt als een expressweg. Dhr Burgemeester - Dus wordt de verkeerssig- nalisatie er niet gerespecteerd. Dhr Verekens - Inderdaad. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Er wordt een 10-tal minuten gepauzeerd en bij het hernemen van de zitting blijft dhr Van Waeyen- berghe afwezig. 49) Wijk Meuleveld te Appelterre-Eichem - Op maken B.P.A. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 50) Herstellen voegvullingen der betonverhardingen - Goedkeuring - Vaststellen wijze van gunnen opdracht. Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Er zijn 101.356 lopende me ter voegvullingen te doen en dit werk is zeer drin gend en noodzakelijk. Wij moeten voor de uitvoering beneden het bedrag va 1,5 miljoen F blijven. De uit voering zal in vier loten gebeuren en met beperkte aanbesteding. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 51) Wegenis- en rioleringswerken aan buurtwegen nr. 5 (Muylemstraat) en nr. 11 (Zevenkotenstr.) te Outer - Principiële goedkeuring - Vaststel len wijze van gunnen opdracht voor opmaken ontwerp - Goedkeuring voorwaarden vervat in model-kontrakt. Dhr Timmermans - Het betreft de verbinding van dorpskernen over een afstand van 2,2 km. Ra ming 19.561.119 F. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 52) Aankoop van kunstwerken - Goedkeuring - Vaststellen van de wijze van gunnen van de op dracht. Dhr Moens - Wij wensen voor 300.000 F werken aan te kopen van Ninoofse kunstenaars. Dhr De Riemaecker - Twee opmerkingen. De 1ste om de wens uit te drukken dat de keus van de aan te werven kunstwerken niet uitsluitend op de Schepen van Kuituur zou berusten. We stellen zijn goede smaak in twijfel sinds zijn aankoop van boe ken voor de stedelijke bibliotheek (Algemene vro lijkheid. onder protest van de betrokken schepen...). De 2de het is onbegonnen werk nieuwe kunst werken aan te werven indien bezit ervan door de stad en hun integriteit niet verzekerd worden. Ik heb voorgaanden aangeklaagd en stel me voor erop te rug te komen ter gelegenheid van de behandeling van de begroting 1980. Dhr Moens - Wij hebben alles vergaard wat te vergaren was. Dhr De Riemaecker - Ik ben met uw manier van schrijven niet akkoord. Dhr Moens - Gij hadt mij toch gevraagd U een briefje te schrijven. Dhr De Riemaecker - Maar er kleefde azijn aan uw pen. Mevr. Martens-De Kegel - Emiel De Cooman werd vergeten in de lijst van de kunstenaars. Dhr Moens - Hij kan eraan toegevoegd worden. Dhr Torrekens Hil. - Blijven de aankopen be perkt tot schilderwerken Dhr Moens - Het is maar een begin. Dhr Verekens - Ook beginnende schilders zou den moeten in aanmerking komen. Tevens mag men zich niet alleen tot de beeldende kunst beperken; ook aan letterkunde moet worden gedacht. Dhr De Riemaecker - Ik meen dat de aankopen bedoeld waren voor versiering. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 53) Belastingverordening op het verwerven van straatbeddingen, de aanleg van riolering, de nivellering en de verharding van wegen, het plaatsen van kantstenen, het plaatsen van voet paden en opritten. Herziening. Dit punt wordt verdaagd naar de volgende zit ting. 54) Vaststellen van de aanwervings- en bevorde- ringsvoorwaarden van het personeel. Dhr Waltniel - Ik heb de brief van dhr Prieels in verband met deze kwestie, pas nu vluchtig kunnen lezen. Dhr De Bodt geeft een zeer klare, technische uiteenzetting over het statuut van de stagiairs. Hierover wordt van gedachte gewisseld. Dhr De Riemaecker - Tijdens de zitting van de verenigde secties heb ik mijn mening gezegd over de verplichting opgelegd aan geslaagde kandidaten om opnieuw een examen af te leggen, in gevallen waarin een procedurefout begaan werd, die niets te zien heeft met de afgelegde examens. De tekst van artikel 32 zit me dwars met de hoedanigheid van lid van het gemeen- tepersoneel is overenigbaar, elke bezigheid die hetzij door het personeelslid zelf. hetzij door zijn (haar) echtgeno(o)t(e), hetzij door een tussen- persoon verricht wordt en die het vervullen van ambtsplichten in de weg staat of met de waardig- heid van het ambt in strijd is Met zulke tekst is het onmogelijk te reageren tegen concurrentie door gemeentebeambten tegen het privaat na hun bureeluren. Ik denk bepaaldelijk aan de stadsarchitect die ge zinnens zijt te benoe men of aan de conducteur-landmeter. Dhr Timmermans - Deze werd benoemd als con ducteur en niet als landmeter. Hij mag dus zijn land- meters-diploma te gelde maken. Dhr De Riemaecker - Zo Ik vraag me ook af of het feit dat een politieagent vóór. binst en na zijn uren bloemist speelt of meespeelt strookt met de waardigheid van zijn ambt. Dhr Durant - De Orde der Architecten laat geen misbruiken toe. Dhr De Riemaecker - Er zijn nochtans voldoen de misbruiken. Dhr Durant - Dit is dan de fout van de Orde. Dhr Waltniel - Het Doornkwartier werd toch ook opgemeten na de normale werkuren. Dhr De Riemaecker - Dat was in opdracht van het Schepencollege. Dhr Timmermans - De stadsconducteur mag opmetingen doen maar ik mag zijn naam niet zien staan op documenten waarover wij hier moeten be slissen. Dhr De Riemaecker - En wat met de politie agent die bloemist is Dhr Burgemeesier - Plukt hij bloemen Dhr De Riemaecker - Neen, hij vervoert bloe men. Om ze te plukken is de openbare verlichting te degelijk (daverend gelach). Uw tekst is te laks. Dhr Timmermans - Het is dezelfde tekst van vroeger. Algemene goedkeuring met 25 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 55) Mededeling van het besluit van het Schepencol lege aangaande het uitvoeren van werken in het stadhuis te Ninove. Dhr Timmermans - Wij wensen kennisgeving te doen dat wij, op basis van de prijs voor de gevel en de traphall van het stadhuis, ook de Raadszaal zul len laten opfrissen er er vol tapijt leggen. Ook de vroegere zaal van het Vredegerecht wordt onder handen genomen. In totaal 505.000 F. 56) Vraag aan het Ministerie van Nationale Opvoe ding tot het bekomen van een afwijking op de leerlingenormen voor de stedelijke lagere en kleuterschool Geraardsbergsestraat, afdeling Ap pelterre-Dorp. Goedkeuring eventuele tenlaste- neming instandhoudingskosten door de stad. Dhr Beeckmans licht deze kwestie nader toe. Dhr Torrekens Hil. - Graag ontvingen we een overzicht van de toestand in elke school. Dhr Beeckmans - Dit zal gebeuren na oktober. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 57) Vraag aan het Ministerie van Nationale Opvoe ding tot het toestaan van de splitsing van een lagere klas van de stedelijke lagere- en kleuter school Denderwindeke. Dhr Beeckmans geeft nadere uitleg. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 58) Goedkeuring eventuele inhuurname van een ge- bouw ten behoeve van de stedelijke lagere- en kleuterschool te Denderwindeke. Dhr Beeckmans - Wij stellen voor een gebouw in huur te nemen dat op 50 m. van de school is ge legen. Dhr Torrekens Hil. - Met het oog op de toe komst is het best van jaar tot jaar te huren. Dhr De Riemaecker - In het dossier stond 3.000 F huurprijs plus 2.000 F voor verlichting en verwar ming. Is dat per maand Dhr Beeckmans - Ja. Dhr De Riemaecker - In de zomermaanden is er toch geen verlichting of verwarming nodig. Dhr Waltniel - Met 2.000 F per maand zult ge in de winter niet ver lopen. Dhr De Riemaecker - Dan moet men de prijs globaal bepalen. Dhr Callebaut - Er lagen brandslangen in de kelder van de school. Dhr Beeckmans - Dat is reeds voorbij ge streefd. Dhr Callebaut - De veiligheid tegen brand is van het hoogste belang. Er is een lek in de centrale verwarming te herstellen evenals een defect aan de toiletleidingen. Dhr Timmermans - Ik verneem hier dat er brand slangen in de kelder van de school gelegen hebben en ik wist niet eens dat deze geleverd werden. Dhr Callebaut - Het blijkt toch juist te zijn ge weest. Dhr Timmermans - Aan wie en hoe werden die brandslangen geleverd Dhr Coppens N. - Dit loopt allemaal zo een vaart niet en een zeker gevaar zal er in de refter ai- tijd bestaan. Dhr Timmermans - Dat neemt niet weg dat ik van die levering moet verwittigd worden. Ik zal de verantwoordelijke ter orde roepen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb niets tegen de huur of huurder maar ik ga niet akkoord met de voorstelling van de huurprijs. Het vervolg van dit verslag van deze Raadszit ting leest U in ons volgend nummer Volgens het algemeen Verkeersreglement is het verboden voertuigen te parkeren wanneer de vrije doorgang op de rijbaan MINDER DAN DRIE METLR ZOU WORDEN. Met parkeren bedoelt voorzegd reglement voer tuigen die langer stilstaan dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of los sen van zaken. De engheid van vakken van de Stations- en Lavendelstraat, van Burchtdam en Burchtstraat en van zo meer straten schept sinds lang ernstige pro blemen voor een vlot wegverkeer. In bepaalde zijstraten in de oude stadskom van Ninove is er nog wat anders. We denken aan de Sint-Jorisstraat. de Vestbaim, de Bleekstraat en zoveel andere waar geparkeerde voertuigen de doorgang van andere voertuigen hin deren of zelfs beletten. In sommige straten wordt de vrije doorgang op de rijbaan op VEEL MIN DAN DRIE METER gebracht door geparkeerde voertuigen. De logische oplossing Verbod te parkeren in straten of vakken van straten waar de vrije doorgang op de rijbaan minder wordt dan 3 meter door geparkeerde voertuigen. Van het huidig stadsbestuur moet zulke maat regel met verwacht worden, omwille van zijn be faamde straatjespolitiek ter bevordering van de expansie van de stad. Dan maar klacht bij de politie in geval van be lemmering van de wettelijk voorziene vrije doorgang van 3 meter op de rijbaan. En in geval de politie niet optreedt - zoals d't wekelijks het geval is in de De Ridderstraat, pardon, de Despauieerstraat - dan is het goed erop te wij zen dat er nog een Gouverneur bestaat te Gent, een Minister van Binnenlandse Zaken te Brussel, een

Denderklok | 1979 | | pagina 2