DE DENDERKLOK DAVIDSFONDS NINOVE JEUGDCLUB TIEN-TWEN - NINOVE De openbare aanbesteding wordt uitgeschreven volgens de voorwaarden van het lastenboek. Er zal een lening worden aangegaan bij het Gemeentekre diet. Goedgekeurd met 29 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr Baro - Tijdens een commissievergadering van juni trokken wij de aandacht op het al te vroeg stilleggen van de werken aan de Abdijpoort en de onveilige toestand aldaar. Er werd reeds op geantwoord in de volgende Raadszitting van 5.7.79 met een schrijven van de ondernemer dat er geen stenen meer voorhanden waren en daardoor de werken voorlopig stil lagen. Daarmee scheen de kous af... Ondertussen blijft de toestand ongewijzigd en komen wij daarom op de zaak terug. De twee gestapelde hoeveelheden steen, voor komend van de afbraak van het kleine onteigend huis werden weggevoerd... Een kleine niet gestapel de hoeveelheid bleef liggen. De opgegeven reden was dus niet waar. De poort zelf werd toen volledig met stellingen geschraagd, de achterste bakstenenboog werd weg genomen en met die stenen en de kleine overschot van de afbraak werd de bouw van de kleine voet gangerspoort aangevat. Tegen de poort geraakte men een achttal lagen hoog. langs de buitenkant ge raakte men 18 lagen hoog... en de steen was op. Sedertdien liggen de werken stil, deze week de 5de maand, het regenseizoen en de winter zijn reeds in het vooruitzicht. De vraag is nu wat de vooruitzichten zijn voor het vorderen van het werk. Heeft de onder nemer zoveel dagen te veel bekomen voor de af werking In de restauratie zelf zijn eveneens ongerijmd heden te bespeuren De muurvoeten van de voetgangerspoort zijn aan de Adbijstraat in witte steen, in tegenspraak met die van de abdijpoort zelf. Dat is zinloos. De binnengeval van het aanpalende handelshuis die nu buitengevel wordt, wordt bezet rnet veldho- vensteen, en niet met Spaanse oude steen zoals het zou moeten. Op 11 en 12 september jl. zijn twee werklieden het nieuw metselwerk van de voetgangerspoort dat tegen de abdijpoort was aangebracht, komen afbre ken. Deze feiten getuigen van een slechte interpre tatie van de restauratie. Is daar geen controle op en wat voorziet het plan Ingevolge deze omstandigheden is een dubbele onveilige toestand geschapen De doorgang van de reeds nauwe poort is nog verkleind door de steunbalken en stellingen. Wan neer een camion deze ooit ernstig raakt stuikt het achterste dee! van de poort in elkaar. Het verkeer wordt er zeer moeilijk en bij het be ëindigen van de schooluren wordt het onmogelijk en blijft het verkeer in de Weggevoerdenstraat ern stig gehinderd. De afsluiting aan de Weggevoerdenstraat is goed. De andere deugen niet. Sinds vier maanden liggen afbraak- en bouwma terialen op de openbare weg (parking). Omwille van dit alles dringen wij aan op een spoedige en ernstige aanpak van de werken. Dhr Timmermans - De aanvang van deze wer ken was bepaald op 1.4.79 en op 9.4.79 werd er mee begonnen. De aannemer beschikt over 200 werkda gen. De werken werden stil gelegd op 2.7.79 bij ge brek aan Spaanse bakstenen. Er werd aangedrongen om ten spoedigste te herbeginnen en men beloofde dit te doen. Officieel moeten die werken voltooid zijn op 1.2.1380. Er is controie op de aegeiijke uitvoe ring van deze restauratiewerken. Dhr Prieels - Niettegenstaande en ondanks sa botage, tegenwind, tegenwerking en verbod zijn wij hier toch, staan wij hier en gaat ons programma toch door... In bewoordingen van die aard werd tijdens een circusoptreden bestendig geïnsinueerd alsof het Col lege van Burgemeester en Schepenen zich repressief heeft aangesteld en de vrije meningsuiting heeft wil len beknotten met een besluit van 7.8.79, waarmede geen gunstig gevolg werd gegeven aan een vraag van de C.S.C., dd 13.7.79 tot het bekomen van een standplaats op de parking van de Savooistraat met het oog op het plaatsen van circustent op 16.9.79. Gezien de weigering is men naar het Dr. Hemerijckx- plein getogen, naar verluidt zonder toelating van daar blijkbaar het gevoel van een zeker zegevieren. Wat waren de argumenten van het Schepencollege om de oorspronkelijk gevraagde standplaats te wei geren - de overweging dat er op die datum wijkfeesten waren georganiseerd, waardoor aan genoemde vraag onmogelijk gevolg kon worden gegeven en - de overweging dat alle inrichtingen welke niet samengaan met een handelsinstelling moeten ge schieden met instemming van de verantwoordelijken van de wijk. Wij willen deze overwegingen uitdrukkelijk on derschrijven. Achteraf gezien is het immers duidelijk dat met het circusoptreden een gemakkelijk berei ken van het publiek beoogd werd publiek dat door andere attrakties zou worden aangebracht. Vandaar onze vraag aan het Schepencollege het ingenomen standpunt ook in de toekomst als stelre gel aan te houden. Of voornoemd besluit eenstemmig werd genomen weten wij niet, alhoewel wij vermoe den dat niet iedereen er achter stond - de aanvraag tot bekomen van een standplaats werd gedaan door C.S.C. - een B.S.P. weekblad maakt op 14.9 gewag van een organisatie C.S.C. - F. Masereelfonds, van een opstelling van het circus op het Dr. Hemerijckx- plein en van het programma om 15 u. voor kinderen dat ook door volwassenen kon gesmaakt worden en om 20 u. een aanvullend programma over het Wilde Westen In een publiciteitsblad verscheen op 13.9.79 in een bijdrage van het Ninopieterke iets over Een circus in de stad Dit met volgende inhoud Op zondag 16 september is het weer zover Het circus dat we verleden jaar bezochten, is terug in Ninove. Ditmaal met een show rond Het jaar van de zotte clowns Vindt je ook niet dat wew zulk een programma niet mogen missen??? Kom dan maar naar het jeugdatelier (tussen twee en half drie) dan kunnen wij gezamenlijk optrekken om een na middag samen te lachen, te zingen en... nog veel meer. Deze bijdrage verwondert ons enerzijds wel, an derzijds niet. Deze openlijke oproep verbergt o.i. immers een strategie om met kinderen naar een ideo logisch gericht programma te trekken, zonder dit te zeggen en te schrijven. Het houdt evenzeer een on eerlijke behandeling van de ouders in, die met der gelijke aankondiging kunnen misleid worden. Met die ervaring rijker lezen wij in hetzelfde publiciteitsblad de bijdrage over J.A.N., jeugd-atelier- actie-Ninove, waaruit wij halen Deze J.A.N. heeft als doelstelling de uitbreiding van de jeugdatelier werking in Groot-Ninove, J.A.N. is een politiek, ideo logisch en filosofisch niet gebonden vereniging. Praktisch komen de doelstellingen van de nieuwe vereniging neer op het oprichten van niet-gebonden jeugdateliers in alle deelgemeenten van Ninove en om die jeugdateiiers in een gezamenlijke aktie te bundelen Stelt Ninopieterke zich bedekt geëngageerd op en wil men met dergelijke intentie aan expansie doen Wij aarzelen niet om ook daar een vraagteken achter te plaatsen. Ook de laatste paragraaf heeft zijn waarde en waarschuwt ons ten overstaan het beleid inzake buurthuizen. Dit moet mogelijks de hand geven aan een ander opzet. Maar, Mijnheer de Voorzitter, Geachte Collega's, In dit huis zijn vele woningen. En het iedereen baas zijn in eigen woning geeft blijkbaar een behaaglijk gevoel. Aan het venster van een stadsgebouw, meer bepaald de socio-culturele dienst, hing een affiche om de Wild West Revue aan te kondigen op de parking van de Savooistraat. Alhoewel 6 weken vóór de geplande datum tot weigering van de standplaats was besloten was de affiche gedrukt met vermelding van deze geweigerde standplaats en bleef deze er hangen tot en met zondag. Een en ander laat ver moeden dat deze affiche een uiting van kontestatie moest zijn. Dit wordt immers bevestigd door de in sinuaties tijdens het optreden aan het adres van het stadsbestuur. Naast C.S.C. en F. Masereelfonds vermeldt de affiche als mede-inrichterImavo Instituut voor Marxistische Vorming. Wij vragen aan het Schepencollege - dat het zich zou beraden of het passend is dat in een stadsgebouw affiches nopens ideologisch ge richte initiatieven opgehangen worden - waarom de betreffende affiche met vermelding van de geweigerde standplaats bleef hangen - of er toelating verleend werd voor een stand4 plaats op het Dr. Hemerijckxplein - dat het zich, ook in de toekomst, aan zijn op 7.8.79 ingenomen standpunt zou houden. Nu, we riskeren als repressief element bestem peld te worden, als een gevaarlijk iemand voor de demokratie. Daartegen zeggen wij duidelijk en for meel dat dit onze bedoeling niet is. Voor ons mag een circus met artiesten die zich noemen zoals ze willen (vuile rnong en zijn vieze gasten) optreden, waar, wanneer en zo dikwijis het wil, als de regels gevolgd worden waaraan iedere burger zich moet houden. Niemand kan ons evenwel beletten de aandacht te vestigen op wat wij als een strategie ervaren, strategie welke er kan in bestaan gangbare regels te negeren om zich nadien als slachtoffers te kun nen gedragen. Dhr Burgemeester - Dat de instemming van de wijk noodzakelijk was is een beslissing van het Sche pencollege. Om contractbreuk te vermijden hebben wij het circus verwezen naar het Dr. Hemerijckx plein. Het was zondag al geweten dat U vandaag zoudt interpelleren. En uitsluitend om één persoon plezier te doen, die nu al spijt heefi dat gij vandaag interpeileert. Dhr Timmermans - Wij hebben van dhr Prieels geen zedenpreek te ontvangen. Dhr Burgemeester - Wij hebben in die zaak ons best gedaan. Dhr Prieels - Wij maken ook geen enkel ver wijt aan het Schepencollege. Dhr Burgemeester - Uw interpellatie was dus maar een toemaatje. De interpellatie van dhr De Riemaecker over de onwettige wijziging door het College van de verkoopsvoorwaarden der bouwgronden in het Doorn kwartier te Ninove leest U in ons volgend nummer. CYCLUS OPERA EN BALLET. We zetten het seizoen in met het bijwonen van RIGOLETTO VAN VERDI op woensdag 24 oktober 1979 om 20 uur, in de Munt-Nationale Opera. Rigoletto is een populaire opera gebieven die nog steeds in de smaak valt van de liefhebber van belcanto. Prijs der plaatsen Plaats 1ste rang -F verplaatsing: 450 F. Plaats 2de rang verplaatsing 360 F. Deze plaatsen zijn 2de zijbalkon en 3de balkon volledig. Geïnteresseerden reserveren hun plaatsen door storting op een van volgende rekenin gen van Davidsfonds Nnove KB 434-0094611-40 PRK 000-0514005-02 en door telefonische bestelling op nr. 33 12 16 bij Marcel Trog tot 14.9.79. Vertrek om 19 u. stipt aan de Centrumlaan met een komfortabele bus. WASO-KWiNTET. Zondagnamiddag treedt in Tien-Twen het Waso- kwintet op tijdens het eerste zondagnamiddagoptre den in de instuif. Waso ontstond in 1975, kreeg spoe dig naam en toerde reeds in Nederland en Engeland. Zij brengen originele zigeunermuziek. Alle andere aktiviteiten zijn dit weekend ook op zondag gepland. Samen met Dansana nemen we deel aan de Ninoofse jeugddag met een grote zoek tocht. Op zondagavond is er een filmforum in de grote zaalwe draaien La dentellière een ro mantische en emotioneel zeer sterke film. Deze week krijgen de leden-met-lidkaart een eerste editie van ons nieuw tijdschrift thuis bestejd. Reakties, teksten, tekeningen... voor ons volgende nummer zo vlug mogelijk binnenbrengen. Ondertussen zijn wij druk op zoek om naast t-d s en optredens, meerdere typische jeugdhuisak- tiviteiten te gaan organiseren plannen worden ge maakt voor een schaaktornooi, muziekkwis, een zuid amerikaans weekend, een infobeurs... Alle ideeën zijn uiteraard welkom. Loop eens binnen.

Denderklok | 1979 | | pagina 12