k rist °^ams efl w Raadszitting Drfeënvijftigste Jaargang Vrijdag 5 oktober 1979 VAN 13 SEPTEMBER 1979 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - S400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prij3 per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. u 59) Voorstel van dhr. Prieels tot wijziging van het reglement houdende toekenning van een ge meentelijke tegemoetkoming op het gebruik van de algemene nutsvoorzieningen. Dhr Prieels - Het is de derde maal dat wij dit punt hier ter sprake brengen - omdat wij hopen dat de 3de keer de goede keer zal zijn ook - omdat het afwijzen ervan zou inhouden dat het Schepencollege en haar meerderheid een regle ment, dat ontoereikend en vernederend is, wil be stendigen. De maatregel wordt bestempeld als tegemoet koming... enz Het is evenwel een ristorno, een terugbetalen aan een aantal gezinnen, grootverbruikers, van wat zij teveel in de stadskas brachten. Tegemoetkoming geven en ristorno verlenen is teveel betaalde terug betalen. In 1977 werd een krediet van 500.000 F voorzien, uitgekeerd werd 32.000 F (80 aanvragen). De uitbe taling geschiedde niet conform aan het reglement. In 1978 werd opnieuw een krediet van 500.000 F voorzien. Ditmaal werd 62.329 F uitgekeerd. Dit is niet deelbaar door 400. Inderdaad, de rekeningen be vatten een uitgave van 29.929 F aan exploitatiekos ten Regie R.T.T. Rest dus 32.400 F of 81 begunstigden. In 1977 werd op een totaal van 2.270.000 F kre dieten in sociale sector 693.565 F uitgegeven of 30,5 In 1978: 613.342 F of 27 dus dalend. Dit voorstel en andere die volgen willen ertoe bijdragen dat de kredieten hun bestemming bereiken Wat dit voorstel betreft 1) De B.G.J.G. is van oordeel dat gezinnen vanaf 3 kinderen, vanuit standpunt van rechtvaardig heid. een premie van 1.000 F mogen ontvangen. Wij stellen voor het huidig bedrag te verdubbelen dus van 400 naar 800 F. 2) De formule van aankoopbons wordt niet toe gepast en is tevens als vernederend ervaren. Publicatie van het reglement, met vermelding van een niet toegepast systeem van aankoopbons, zet niet aan tot meer aanvragen naar het voordeel blijft afstoten. Pas uw reglement aan aan uw handelwijze en schrap het systeem van aankoopbons. 3) Maak van uw maatregel een familiale en so ciale maatregel. Dit wil zeggen dat het bedrag van de ristorno zou stijgen met de familiale last 100 F vanaf het 4de kind) en dat mindervalide kinderen als 2 x ten laste aanzien worden ook voor toepas sing van artikel 1. Mindervalide eeri kind ten laste dat voor min stens 66 fysisch of mentaal gehandicapt is. Dhr Moens - Van uw vier voorstellen kunnen we er twee tegemoetkomen maar de twee verhogingen die U voorstett kunnen wij niet inwilligen. De verhoging van 400 naar 800 F en de 100 F toeslag vanaf het 4de kind worden verworpen met 16 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). De twee wijzigingen worden goedgekeurd met algemeenheid van stemmen. 60) Voorstel van Mevrouw De Kegel tot de aanleg van een tennisplein inzake het inrichten en uit rusten van de buurthuizen. Mevr. Martens-De Kegel - Op de hoek van de Fliereboomstraat en de Ophemstraat te Voorde be vindt er zich een grasperk, dat het grootste gedeelte van het jaar vol staat met meters hoog onkruid, dis tels enz. Als men dit aan de diensten van de stad meldt, krijgt men als antwoord dat men op komst is om te maaien, dat men niet overal tegelijk kan zijn. Rond dit plein en in de Ophemstraat zelf be merkt men steeds tientallen kinderen aan het spelen, hetzij tennis, handbal enz... Vermits er genoeg plaats is om hier een tennis plein aan te leggen, voor enkel spel heeft men nodig 8.23 breedte en 23,77 m. lengte en voor dubbel spel 10,97 m. breedte en 23,77 m. lengte, ware de aanleg van een tennisveld ook de oplossing voor de vuile boel die meestal voorkomt op dit grasperk. Ik kreeg kopij van de brief waarin gevraagd wordt naar de aanleg van een tennisplein op die plaatsdit schrijven werd ondertekend door een 35- tal jongeren uit Voorde. Dhr Timmermans - De nodige afmetingen zijn 36 x 20 m. Het is daar een zeer gevaarlijke bocht met een rond punt. Mevr. Martens-De Kegel - Zo gevaarlijk is het er toch ook niet. Dhr Timmermans - Het plein zou in de bocht liggen en dat mag toch niet, gezien het gevaar voor de kinderen. Mevr. Martens-De Kegel - Nu spelen ze wel op de straat. Dhr Timmermans - We kunnen toch niet een nog groter gevaar in de hand werken.' Dhr Burgemeester - De afmetingen van de Sche pen zijn groter dan die van Madame (gegiechel). Dhr Durant - De afmetingen van Madame zijn gebaseerd op de speellijnen, maar voor en achter moet er nog 6 meter aan toegevoegd worden. Dhr Van Eesbeke - Ik stel voor dat een onder zoek zou ingesteld worden om het veilig spelen in Voorde te bevorderen. Dhr Prieels - Het voorstel van Mevrouw is toch wel niet van gevaar ontbloot. Het voorstel van dhr Van Eesbeke stelt zich praktisch voor alle deelge meenten. Dhr Verekens - Via de Jeugdraad kan aan de kinderen zelf gevraagd worden wat ze willen. Dhr Durant - De aanleg van tennisterreinen is in Groot-Ninove zeker noodzakelijk, maar dan zo maar niet hier of daar. Dhr Timmermans - Het voorstel van dhr Ver ekens is het onderzoeken waard. Dhr Burgemeester - Wij zullen het onderzoeken. 61) Voorstel van dhr. Prieels tot het bespreken van een beleid inzake het inrichten en uitrusten van de buurthuizen. Dhr Prieels - Bij het bespreken van het plan van het cultureel centrum hebben wij vastgesteld dat de princiepsbeslissing genoemd werd princieps beslissing tot het oprichten van een ontmoetingscen trum voor verschillende takken en uitingsvormen van het cultureel werk De hieraan voorafgaande studie van Serug had tot doel een inventaris te maken van de culturele voorzieningen in Ninove en randgemeenten. Wij benadrukten bij die gelegenheid dat er in de deelgemeenten behoefte is aan een minimum van infrastructuur, aan accomodatie om aan de wensen van het lokaal verenigingsleven tegemoet te komen. Dergelijke infrastructuur dicht bij de behoeften brengen (bereikbaarheid) is ook een vorm van de mocratisering. Wij stellen nu vastdat er per gebouw - eigen dom van de stad - een inventaris bestaat met be trekking van uit te voeren herstellingen en derge lijke. Er is eveneens een B.T.K. project met betrek- Wij zijn evenwel van oordeel dat dit beleid in king tot het beleid inzake buurthuizen, zake buurthuizen - gemeentelijke gebouwen die zich lenen tot gebruik door verenigingen - op méér moet gericht zijn dan op herleggen van vloeren, herstel len van dakgoten en dgl. De gemeenteraad moet zich kunnen uitspreken over een meer fundamentele aanpak, over het waar heen met de politiek inzake buurthuizen aan welke behoeften deze moeten beantwoorden hoe het in orde brengen dient te geschieden in functie van de bestemming en behoeften enz... Wij suggereren derhalve volgende werkwijze Het betrekken van de secties (socio-culturele en openbare werken), bezoek aan de buurthuizen, nagaan van toestand en mogelijkheden om nadien een algemeen beleid terzake te kunnen bespreken en prioriteiten vast te leggen. De socio-culturele sec tie wordt praktisch nooit samengeroepen. Voorbereidend daartoe kan aan de commissie leden dokumentatie verstrekt worden welke moet toelaten de toestand zeer concreet te kennen. Mogelijks zijn er varianten op ons voorstel dat de bedoeling heeft een geprogrammeerd beleid te bevorderen en er de commissieleden bij te betrek ken teneinde zodoende het beleid inzake buurthui zen niet te herleiden tot alleen een technische aan gelegenheid wat herstellen of oplappen zonder na te gaan waaraan er behoefte is. Dhr Moens - Akkoord met uw voorstelv/ij wachten op de installatie van het bijzonder tijdelijk kader. 62) Vragen van dhr. Prieels tot dhr. Schepen van het Gezin in verband met het functioneren van de Gezinsraad. Dhr Prieels - Wij hebben het probleem van de samenstelling, leiding, functioneren van de gezins raad hier reeds eerder ter sprake gebracht. De respons welke wij op onze vragen en bekom mernissen kregen was niet altijd terzake noch vol ledig ter goeder trouw. Wij herhalen - dat wij voor een goed functionerende gezins raad zijn - dat wij tegen het voorzitterschap van de sche pen zijn maar als men daarbij blijft moet de sche pen zijn verantwoordelijkheid opnemen en zich zo gezegd niet laten vervangen, wat driehoeksverhou- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1