2 «DE DENDERKLOK V GEMEENTERAADSZITTING VAN 20 SEPTEMBER 1979 dingen meebrengt en een toestand schept waarin geen open gesprek mogelijk is. Wij ontvingen op 14.8 een uitnodiging voor een vergadering van de gezinsraad - laattijdige verwittiging - in de verlofperiode - vermoedelijk algemene vergadering (waar van wij geen lid zijn) - om 19 u. te vroeg om toe te laten dat er opkomst is - zonder dagorde - ondertekend schepen van cultuur Nadien ontvingen wij een verslag a) van een algemene vergadering (met weinig aanwezigen). Volgens schepen Moens daar verklaarde, komt de Gezinsraad niet van de grond ondanks noodop lossing. Niet-werking schrijft hij toe uit strubbelingen i.v.m. voorzitterschap. Ook aanwezigheid op dage lijks bestuur zou niet bevredigen. Er werd een voorstel gedaan om in oktober een algemene vergadering te beleggen teneinde het da gelijks bestuur te vernieuwen. b) Nadien vergaderde het dagelijks bestuur dat voornoemde opmerkingen onder de loupe nam en de procedure vastiegde in verband met bestuursver kiezingen, terwijl ideeën omtrent de verantwoorde lijkheid van de D.B.-leden werden geformuleerd. Vanuit deze vaststellingen luiden onze vragen 1ste vraag: waarom werd de Gezinsraad sa mengeroepen zonder vermelding van dagorde deze handelwijze wijst juist op de dubbelzinnigheid en gebrek aan ernstige voorbereiding. 2de vraag artikel 7 van de statuten zegt dat het lidmaatschap van de Gezinsraad om de 3 jaar her nieuwd wordt, voor het eerst op 1.1.80 en dat de samenstelling van het uitvoerend bureau wordt ver nieuwd of hernieuwd op hetzelfde tijdstip. Dus aan herverkiezing van dagelijks bestuur dient vernieuwing of hernieuwing van de Algemene Vergadering vooraf te gaan, zoniet bestaat de mo gelijkheid dat wijzigingen in de Algemene Vergade ring opnieuw hun weerslag hebben op het dagelijks bestuur. Wie meet er waken over het statutair verloop van die gang van zaken Het Schepencollege en de Raad. 3de vraag De statuten spreken van een regle ment van inwendige orde. Bestaat dit reeds? Toch kan dat het functioneren van de Gezinsraad bevor deren. Ofwel wijzigt men de statuten, ofwel blijft men erbij en moet men de konsekwenties erbij nemen maar het voorzitterschap overlaten aan een onder voorzitter - gelijk wie het is of wordt - zal o.i. de verhoudingen niet wijzigen en het functioneren van de Raad naar zijn opdracht toe niet bevorderen. Tenslotte in 1978 gaf de Gezinsraad 762 F uit aan werkingskosten maken van adresplaatjes. Dhr Moens geeft een eerder ontweikend ant woord maar is van mening dat de werking van de Gezinsraad toch zal verbeteren. Mevr. Martens-De Kegei - De opvang van de jeugd tijdens de jaarlijkse vakantie geschiedde op uitstekende wijze te Denderwindeke in 1977 en '78; in 1979 echter kwamen zeer ernstige klachten van wege schooldirectie en ouders: - de jonge begeleiders van 15-16-17 jaar oud hadden geen ondervinding, noch opleiding ge noten op gebied van begeleiding van kinderen - dagelijks kwamen er groepen jongeren die met de organisatie van de kinderopvang niets te maken hadden, misschien waren het vrienden envriendinnen- van de begeleiders... De aldus gevormde groepen waren heel wat talrijker dan de kinderen zelf, en kwamen zich daar op ergerlijke wijze vermaken waardoor de kinderen voliedig verwaarloosd werden; - de kinderen werden vaak aan hun lot overge laten. geen sprake van georganiseerde spelen, enkel wandelingen in het vaak slechte weder. Het aantal aanwezige kinderen daalde dan ook tot een mini mum - er werd dagelijks op de daken gekropen, er viel zelfs iemand door de golfplaten van een han- gaar, een w.c. werd vernietigd, in een ander w.c. werd er vuur gemaakt. In de hoeken van de w.c.-in stallatie, de speelkoer en de turnzaal werd er vuilig heid. etensresten enz. gestapeld - de vorige jaren werden deze aktiviteiten ge stopt in de voorlaatste week van het verlof, dit jaar niet zodat de school niet tijdig kon gereinigd worden voor het begin van het schooljaar. Ook de schooldirectie van de gefusioneerde Ni- noofse school deed soortgelijke klachten voor Ne- derhasselt. Graag vernamen we van de heer Schepen voor Jeugdzorg - of hij niet op de hoogte gesteld werd, of hij zelf nooit ter plaatse geweest is - hoe hij dergelijke misgroeide toestand wil te gengaan voor toekomend jaar. Er wordt beloofd dat dergelijke toestand zich in de toekomst niet meer zal voordoen. 62-3 en 62-4 - Vraag om verhoging toelagen nieuw bouw stadhuis en goedkeuring ontwerp. Dhr Timmermans - Ik moet nog bij de Raad aandringen voor twee hoogdringendheden: een vraag tot verhoging der toelagen voor de nieuwbouw van het stadhuis alsmede de goedkeuring van het definitief ontwerp. Dhr De Riemaecker - Het is niet ernstig beslis singen te vragen over aangelegenheden van méér dan 150 miljoen zonder ons inzage te gunnen van het dossier. Ik vraag dat er zou gestemd worden over de dringendheid. De stemming geeft 16 stemmen voor de drin gendheid en 10 tegen. De vereiste 2/3de meerder heid werd niet bereikt en de vraag van Schepen Tim mermans wordt afgewezen. GEHEIME ZITTING: 63) Aanduiding van een vertegenwoordiger van de stad op de gewone en buitengewone algemene vergadering van de Intercommunale vereniging voor investeringen in de elektriciteits- en gas distributie in Oost-Viaanderen. Schepen Timmermans wordt aangeduid. 64) Aanduiding van een bijkomend stadsafgevaar- digde op de stichtingsvergadering en aandui ding van een vertegenwoordiger op de gewone en buitengewone algmene vergaderingen van de Intercommunale vereniging voor crematorium- beheer in de provincie Oost-Viaanderen. De Stadssekretaris wordt met algemene stem men aangeduid. 65) Personeel - Geldelijk statuut - Wijziging van sommige weddeschalen vanaf 1 juli 1978. De wijziging van de 6de C.A.O. vanaf 1.7.1978 wordt met algemene stemmen aanvaard. 66) Personeel - Goedkeuring nieuw geldelijk sta tuut en weddeschalen. Aangenomen. 67) Personeel - Kennisneming van het besluit van dhr. Gouverneur houdende schorsing van de ge meenteraadsbeslissing van 5 april 1979, waarbij een lid van het personeel in disponibiiiteit werd geplaatst wegens ziekte - Intrekking van de geschorste beslissing. 68) Personeel - Indisponibiliteitstelling van een op steller. 69) Personeel - Ambtshalve ontslagverlening aan en lid van het administratief personeel, met het oog op het bekomen van een rustpensioen. Ingevolge de schorsing - de 47ste - wordt er volledig teruggekomen op het geval van Mevrouw Lea De Henau. 70) Personeel - Benoeming in vast verband van de op proef aangestelde bibliothecaris en twee hulp-bibliothecarissen. Gelet op het feit dat de proeftijd eindigde op 31 augustus jl., worden dhr Robert Wauters vastbe- noemd als bibliothecaris, en de dames Jeanine Schampt en Rosa Steyaert als hulp-bibliothecarissen. 71) Ruimtelijke Ordening en Stedebouw - Aandui ding ontwerper voor het opmaken van het B.P.A. Meuleveld te Appelterre-Eichem. Het studiebureau ASTOR, Zonnestraat 57 Aalst, wordt aangesteld. 72) Uitspraak over de verkoop van een onroerend goed in het industriepark. Het punt wordt verdaagd omdat de bevoegde Schepen niet kon zeggen wie koper zou zijn... 73) Stedelijke lagere en kleuterscholen - Bekrach tiging aanstellingen van acht üjdeEjke onder wijzers (essen), vier tijdelijke kleuterleidsters en drie tijdelijke bijzondere leermeesters (essen) De aanstelling van tijdelijke onderwijzers voor de lagere scholen der Geraardsbergsestraat te Ni- nove en te Denderwindeke, van tijdelijke kleuter leidsters voor dezelfde voornoemde scholen en van tijdelijke bijzondere leermeesters wordt bekrachtigd. 74) Stedelijke lagere en kleuterscholen Benoe ming in vast verband van twee onderwijzers (essen) in openstaande betrekkingen. Marleen Viaene uit Ninove en Viviane Cammaert, echtgenote De Leenheer, uit Teralfene, worden met geheime en verdeelde stemming benoemd. 75) Stedelijke technische en beroepsleergangen Bekrachtiging aanstelling drie tijdelijke leraars voor de cursussen Nederlands, Frans en Socia le wetgeving. De tijdelijke aanstelling van drie tijdelijke leer krachten wordt bevestigd, 76) Machtigng om in rechte op te treden. De stad wordt gemachtigd om in rechte te tre den tegen het studiebureau Agrotechnic en de on dernemingen Hoebreghts voor een betwisting opge rezen in het industriepark. De zitting wordt na middernacht en oneffen ge heven met een show van een kleine misnoegde rode dictator die - bij de algemene stilte en stilzwijgen van AL zijn collega's uit het College en van AL zijn collega's uit de bestuursmeerderheid - de gemeen teraadsleden der oppositie bedreigt met een nieu we zitting donderdag aanstaande. Op dit ogenblik weten we dat AL de knikkers der meerderheid het baaske involgden. De stadssecretaris had de kunsttoer verricht om een uitgebreid verslag klaar te krijgen van de zitting van amper acht dagen te voren waarin 79 verschil lende punten behandeld werden. Bravo voor de stille en noeste werker die zulke krachttoer aankon Och arme voor het mini-dictateurken, dat hem - bij stilzwijgen van zijn mede... bestuurders!!! - daartoe verplichtte De verantwoordelijkheid voor bovenstaande be schouwingen worden integraal opgenomen door A.D.R. Te 19.30 uur verklaart Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Dhr Coolen is afwezig. 1) Nieuwbouw stadhuis; verhoging toelage. Dhr Waltniel - Volgens de nieuwe raming zal de nieuwbouw van het stadhuis van 135.697.000 F naar 150 miljoen F stijgen. Door Minister Galle werd ons gezegd dat de kans bestaat dat wij 65% toelage zouden bekomen in plaats van 35%. Wij hebben geen formele belofte bekomen. Maar onze vraag zou welwillend onder zocht en verdedigd worden. Wij hebben de plicht - om het even welke kleur - dergelijke vraag voor hogere betoelaging te formuleren. De subsidie zou aldus met 45 miljoen F verhogen. Dhr De Riemaecker - We zijn niet gekant tegen een hogere subsidie maar dit is wettelijk onmogelijk te realiseren. En bovendien de manier hoe men hier op het einde van de vorige zitting trachtte een be slissing over miljoenen af te dwingen kon niet door de beugel. We zijn benieuwd te vernemen hoe men de vraag voor subsidieverhoging bij de hogere over heid zal beoordelen. Dhr Waltniel - Ik laat het oordeel van verhoging over aan hen die de beslissing moeten treffen. Maar we mogen de kans op verhoging niet laten liggen. De stadsfinancies zijn wel gezond maar dat belet niet dat wij moeten vragen wat wij misschien kunnen krijgen. Het gaat trouwens verder dan een nieuw stadhuis. Het samenbrengen van alle administratieve diensten is een experiment dat enig is in Vlaanderen. Een onthouding in deze stemming zou een negatieve houding zijn. Dhr Torrekens HiI. - Het is beter een verhoging te vragen zonder precies 65% te bepalen. Dhr Waltniel - Akkoord, elke verhoging is winst. Goedgekeurd met 29 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 2) Nieuwbouw stadhuis - Definitieve goedkeuring ontwerp - Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Het dossier werd aangepast. Wij hebben het aanbestedingsattest bekomen. Raming: 150.249.000 F (BTW inbegrepen). (Lees verder op pagina 10;.

Denderklok | 1979 | | pagina 2