rist Ö/7 Vlaams bg \j GEESTDRIFTIG ONTHAAL VAN ONS VORSTENPAAR TE NINOVE! Drfeënvijftigste Jaargang Vrijdag 12 oktober 1979 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Er was zeer veel volk in het centrum van de stad toen onze Vorsten, vergezeld door Minister Gal- le, aan de Centrumlaan begroet werden door dhr Gouvereneur en Burgemeester Cosyns, wiens echt genote een tuiltje orchideeën aan de Koningin over handigde. Toegejuicht door een geestdriftige menig te en honderden schoolkinderen, die met driekleuri- ke vlagjes zwaaiden, begaven de Koning en de Ko ningin zich in de richting van het stadhuis. Afvaardi gingen van Oudstrijders, Opgeëisten, Weggevoerden en Verzetslieden werden door het Vorstenpaar spe ciaal begroet. Het was zelfs even ontroerend toen de Koningin een oudstrijder in rolstoel met een kus bedacht en toen Zij een speciaal woordje en een meterkus ten beste gaf aan Fabiola Van Den Hove. In de mooi opgesmukte hall van het stadhuis werden de Schepenen voorgesteld en dezelfde eer viel de gemeenteraadsleden te beurt in de Raads zaal, waar de Burgemeester volgende toespraak hield Sire, Mevrouw, Als Burgemeester van de fusiegemeente Ninove valt mij de eer te beurt U in naam van het Stadsbe stuur en van de ganse Ninoofse bevolking welkom te heten en U onze oprechte dank te betuigen voor de blijken van belangstelling welke Uwe Majesteiten ter dezer gelegenheid betonen voor onze Stad. Twaalf jaar geleden mochten wij ons reeds ver heugen in een kort bezoek van Uwe Majesteit. Se dertdien is veel veranderd in deze streek en hebben wij het wel en het wee meegemaakt welke het laat ste decennium hebben gekenmerkt. Deze morgen werd U ontvangen in onze zuster stad Geraardsbergen, waar U wellicht de problemen van de Steden der Denderstreek ten overvloede wer den uiteengezet. Ook wij in Ninove hebben te lijden onder de economische crisis, welke het gebied van pende laars een werkloosheid heeft bezorgd welke boven het rijksgemiddelde en zelfs boven het provinciaal gemiddelde is uitgestegen. Ook in Ninove heeft het probleem van de be zoedeling der Denderwaters bevolking en besturen kopbrekens bezorgd. Ook Ninove, gemeente geboren uit de samen voeging van twaalf deelgemeenten, heeft de moei lijkheden en de zorgen van deze reorganisatie van de politieke instelling die het dichtst bij de bevol king staat, met name de gemeente, moeten verwer ken. Wij willen echter deze namiddag onze Vorsten ook tonen dat Ninove nog wat anders biedt dan moeilijkheden en problemen. Straks zullen wij de maquette kunnen bekijken van het nieuwe Administratief Centrum, dat over een paar jaar zal verwezenlijkt worden en dat door zijn architecturale opvatting en zijn functioneie inrich ting als een belangrijk experiment in Vlaanderen op het stuk van de dienstverlening aan de bevolking zal worden aanzien. Een doorrit in het industriepark van Ninove dat van nationaal belang werd verklaard, zal aantonen dat wij de gesel van de werkloosheid en van de pendelnoodzaak trachten te bestrijden door de op richting van bedrijven in eigen streek, waarbij onze belangstelling vooral uitgaat naar kleine en middel grote ondernemingen. Hare Majesteit de Koningin zal anderzijds de gelegenheid hebben een bezoek te brengen aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk, het belangrijkste stuk van kuituurpatrimonium, dat door de wisselvalligheden der tijden in vroegere eeuwen sterk werd aangetast. De namiddag zal tenslotte besloten worden met een bezoek aan het mooie Neigembos, één der waar devolle natuurschatten waarover ons gebied be schikt. In de huidige tijd, waar de bekommernis om behoud van natuur en van ecologische waarden meer en meer de mens bekommert, bewust als deze ge worden is dat het milieu van uitzonderlijk belang is voor zijn welzijn, zijn wij gelukkig over één der zeld zame bossen in Vlaanderen te kunnen beschikken. Dat de Staat enkele jaren geleden kunnen opbren gen heeft, dit bos voor de gemeenschap veilig te stellen, is een feit dat ik hier niet onopgemerkt mag laten voorbij gaan. Sire, Mevrouw, Wanneer U van Uw aanwezigheid in Ninove de herinnering zult meedragen van een kleine stad aan de Dender, waar ijverig gewerkt wordt ten bate van de bevolking, waar het niettegenstaande alles goed is om leven, waar tevens nog enkele mooie dingen aanwezig zijn, waar nog een zuiver stuk natuur kan worden teruggevonden, dan zullen wij ons gelukkig achten met het hoge bezoek waarin wij ons vandaag mochten verheugen. Aan de vooravond van wellicht belangrijke be slissingen inzake de staatshervorming, moge ik be sluiten met onze diepe gehechtheid te formuleren aan ons Vaderland en onze voortdurende trouw aan ons Vorstenpaar. Vol bewondering namen de Vorsten het mooie schilderij van Luc De Decker (een Denderlandschap) in ontvangst en na het tekenen van het Guldenboek begroetten Zij de enthousiaste menigte vanop het balcon. Terwijl de Koning aandachtig luisterde naar een uiteenzetting van Schepen Timmermans in verband met de maquette van het geplande administratief cenrum, begaf de Koningin, vergezeld van 1ste Sche pen Waltniel, zich naar de Onze-Lieve-Vrouwekerk, waar Zij werd opgewacht door dhren Jozef Moere- mans en Luc De Decker die Haar uitvoerig de ge schiedenis van de kerk toelichtten. Bij het betreden van de kerk werd Zij begroet door Z.E.H. Deken De Landtsheer en Dr. F. Van der Hulst. Het Ninoofs Ge mengd Zangkoor dat drie liederen uitvoerde, viel zeer in de smaak van Hare Majesteit. Zij liet zich met hen fotograferen en verzocht persoonlijk om nog een lied. Inmiddels had de Koning zich naar het industrie park begeven en werden Hem in de Firma Delhaize de bedrijfsleiders van de Ninoofse industrie-afdeling voorgesteld. Dhr Desprets, Schepen van Economische Zaken, hield er volgende toespraak Sire, Mijnheer de Gouverneur, Mijnheer de Burge meester, Achtbare aanwezigen, Het kan paradoxaal klinken te stellen dat, in deze periode van aanhoudende economische crisis, het leven niet beter of slechter is dan dit van voor gaande perioden. Immers, - onze welvaart steekt torenhoog uit boven gelijk welke andere periode uit de geschiedenis - de technologische vooruitgang neemt nog steeds toe. En nochtans, op dat hoogtepunt heerst onrust, onzekerheid, ja zelfs angst bij sommigen. De Golden Sixties schijnen voorbij. Internatio nale monetaire wanorde sinds 1971, veralgemeende vraagafzwakking, problemen rond energie- en grond- stoffenbevoorrading, wegkwijnen van een groep acti viteitssectoren, invasie van de computer met alle ge volgen vandien op de tewerkstelling, nu ook in de tertiaire sector, contestatie van structuren en gezag, vastklampen aan het hoge consumptiepatroon, zijn allen tekens aan de wand. Deze economische recessie dwingen de landen die zij treft, en meer bepaald een klein en kwetsbaar land als België, met een open economie, tot een dwingende en veelzijdige aanpassingsinspanning. De burgers van ons land bepalen ook de toekomst van ons land, in de mate dat zij een aantal doelstel lingen gemeenschappelijk willen nastreven. De toe komst mag ons echter NIET ontglippen. Dit zou het gevolg zijn van een individueel en collectief onver mogen, onvoldoende moed en inspanning en het my- tische waanbeeld dat de overheid of de landen die ons omringen, het in onze plaats wel zullen op knappen. Deze onzekere economische toestand dient ech ter geen noodlot te zijn, doch eerder een uitdaging tot bezinning en heraanpak van de problemen. In dat opzicht is het hoopvol te mogen consta teren dat de overheid in België, ontelbare maatrege len treft om de economische activiteit te stimuleren, het investeringsklimaat te veraangenamen en de werkloosheid in te dijken. Ik denk ondermeer aan de expansiewetten die in het leven zijn geroepen ter stimulering van de in vesteringen, waarbij aan bedrijfsleiders talloze mo gelijkheden worden geboden, zoals rentetoelagen, staatswaarborg, vrijstelling van onroerende voorhef fing, kapitaalpremies e.d.m. Ik denk aan de steun verlening aan de kleine en middelgrote ondernemin gen, de overheidssteun voor de aanleg van industrie terreinen, de wetten op de budgettaire en economi sche heroriëntering die ondermeer de aanwerving (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1979 | | pagina 1