DAGJE UIT NAAR DE ANTWERPSE KEMPEN 10 DE DENDERKLOK BURGERLIJKE STAND EREMBODEGEM NINOVE IN 'T STAATSBLAD Het is zaterdagmorgen 15 september 1979 en de weersvooruitzichten van het Koninklijk Weerkundig Instituut tijdens het week-eind klinken bepaald gun stig. Op de, met zon overgoten en nog steeds rustige en historische Graanmarkt te Ninove wordt die wel doende kalmte slechts sporadisch maar aangenaam onderbroken door het kunstvol klokkengeluid van de plaatselijke beiaard. Stilaan maar geleidelijk komt er echter beweging, meer bepaald door ontwakende Ninovieters voor wie de zaterdag niet steeds syno niem is van volledige rustdag, maar die hun vrije- tijdsbesteding actief beleven. Het meest opvallende nochtans is de aankomst van drie onbezette luxe-autocars die zich, schijnbaar zonder reden, op de Graanmarkt komen opstellen. Voor de ingewijden is de zaak echter duidelijk, want deze dag werd door de Lions-Club Zone Zuid- Oost-Vlaanderen weerhouden, in uitvoering van één door het nationaal bestuur noor voren gebrachte wens, om tijdens de herfstmaanden een sociaai ini tiatief uit te werken, ten bate van de alleenstaan den - gehandicapten en minst bedeelden van de hedendaagse maatschappij. Voor het Lionslid Theo Waltniel, stichter en Past-Voorzitter van de plaatselijke club, heden ten dage Vice-Gouverneur van het Gewest II - District België, was dit de zweepslag om, met zijn tomeloze werklust, niet omstreden bevoegdheid en traditionele satie te gelasten. De plaatselijke clubleden en ande onbaatzuchtigheid, met deze grootscheepse organi- re medewerkers van goede wil werden er vriendelijk om verzocht om de ophaling van deelnemers in prak tisch alle deelgemeenten van Groot-Ninove en zelfs daarbuiten, te helpen verwezenlijken. Enkele minuten vóór acht bleek de zaak rond en was iedereen reisvaardig voor de trip naar Wet- teren, trefpunt voor a! de genodigden uit de zone, waar met de welwillende medewerking van het Ge meentebestuur, het sein op groen kon worden gezet. Een karavaan van niet minder dan tien bussen, voorzien van het Lionskenteken met deelnemers uit Oudenaarde, Zottegem. Geraardsbergen, Aalst. Wet- teren en Ninove, begeleid door talrijke privé-wagens met geneesheren en verpleegsters, ja zelfs een Rood Kruis-kamionet, vormden een indrukwekkende sliert voertuigen, die ordentelijk gegroepeerd de noorder- lijke richting insloegen. Het heerlijk zomerweertje, de geslaagde afreis, de optimistische dagvooruitzichten, de met kwistige hand rondgedeelde versnaperingen, het bekend ma ken van de dagagenda en uitdeling van gratis tickets voor spijzen en drank, droegen er niet weinig toe bij de stemming in de cars op hoog niveau te houden. Het ontdekken van Bobbejaanland, voor velen onder ons nog het onbekende, werd een echte mee valler, waaraan het aanbieden van een verfrissing als eerste contactname wellicht niet volledig vreemd geweest is. Vrij rondkuieren, de zenuwen ontspan nen, de spieren versoepelen, een rondrit maken met een openlucht treintje uit grootvaders tijd en derge lijke, waren de bezigheden die ons vlug naar het middaguur brachten. Verzameling werd geblazen voor het restaurant waar de deelnemers over meer dan voldoende ruim te konden beschikken om er een volledig, rijk geva rieerd, en in een rekord tempo opgediend warme maaltijd, met democratische dranken naar keuze aangevuld, te kunnen verorberen. Het geroezemoes van de aanwezigen, hun ge laatsuitdrukkingen mede als het actief gekletter van het eetgerei wezen er op dat ook hier door de aan wezigen flink en met overtuiging werd gepresteerd. Het hoogtepunt van de namiddag moest echter van de show komen die door Bobbejaan en zijn gezelschap voor een nog meer talrijk publiek, waar onder buren van boven de Moerdijk, op de planken werd gebracht. Muziek, zang, goochelkunst, plastische dansen, dit alles afgewisseld met het verkopen van loole- kes die de lachspieren van de toeschouwers vrij vlug tot algehele ontspanning lieten komen. Dit goed verteerbaar spektakel heeft er wellicht toe bijgedragen dat het gezellig en smaakvol vier uurtje met koffie en gebak, dat hierop voigde, met evenveel overtuiging werd naar binnen gewerkt, al hoewel uit vertrouwelijke gesprekken kon worden afgeleid dat het verzadingspunt van dichtbij werd benaderd. Een vrij bezoek en voor de spijsvertering heil zame rondgang in het Luna Park met zijn diverse attracties en bezienswaardigheden o.m, de Loo ping Star waarmee er zelfs enkele, niet zo meer jonge van dagen van beider kunne, onvervaard de spectaculaire zweef- en duikvluchten en buitelingen allerhande, tegemoet gingen. Rond 18 uur werd opnieuw verzameling voor de terugreis geblazen, die op zulkdanige manier werd gepland om elke deelnemer normaal in de mogelijk heid te stellen rond 20 u. zijn haardstede te laten vervoegen. Voor de deelnemers van het Ninoofse menen wij daar ten volle zijn in geslaagd. Dit bleek ook achteraf het geval geweest in de andere gou wen. Globaal kan dan ook worden geconcludeerd dat het, onder leiding van de Vice-Gouverneur Theo Waltniel genomen initiatief, verwezenlijkt met mede werking van alle Lionsleden uit het Gewest, als een deling werd volledig bijgetreden en bij herhaling be- reuze-meevaller kan worden aangezien. Deze beoor- vestigd door alle genodigden en die er slechts hun spijt konden over uitdrukken dat de dagduur veel te kort was geweest, maar zich onmiddellijk kandidaat stelden voor deelname voor een eventuele heruit gave De Lions-middens hunnerzijds blijken eveneens voldoening te beleven met de vaststelling dat zij er menen in geslaagd te zijn hun genodigden een kos teloze uitstap, een kommerloze dag los van de da gelijkse problematiek te hebben laten beleven, zon der onderscheid te maken op basis van publieke of filosofische overtuiging. De vriend Theo dient van harte worden gefeli citeerd voor dit geslaagd opzet en wellicht houdt hij nog een verdere verrassing in petto na de afwerking van de fotoreportage en het kleur- en klankfilm-verslag over deze, in alle opzichten, ge slaagde uitstap. GEBOORTEN: Lodewijk De Graeve 72 j. (Ninovebaan 71 Pollare) Maria Van Den Haute 68 j., weduwe Hendrik De Cremer (Leopoldstraat 64 Okegem) Maria Vanderplassen 89 j., echtgenote Albert Van- derroost (Boterdael 36 Denderwindeke) Jozef Van Keymeulen 71 j. (Nederhasseltstraat 4 Outer) Celina De Smet 81 j., weduwe Jozef Vierendeels (Stweg naar Edingen 401 Denderwindeke) Werden te Ninove geboren ERPE-MERt Lieselotte Bijl dochter van Frans en Rita Corthals (Dorpsstraat 37) LIEDEKERKE Riet Stockmans dochter van Wi If ried en Godelieve Asselman (Warandestraat 15) Angelo De Man zoon van Louis en Rita Van Kerck- hove (Loddershoekstraat 18) Wendy De Meyer dochter van Freddy en Rachelle Van Stichel (Warande 27) DENDERLEEUW Tina De Geest dochter van Wi If ried en Marie-Made- leine Mory (A. Rodenbachstraat 100) Evy Van de Wiele dochter van Freddy en Jozefa Neirinckx (Stweg naar Ninove 47) Kurt De Bruyn zoon van Richard en Albertina Gits (Meiboomlaan 104) NIEUWENHOVE Nancy Kosijnsky dochter van Paul en Agnes De Smet (Overraadstraat 8) Wesly Snel zoon van Franciscus en Sonja Boriau (Welleweg 63) ROOSDAAL Wendy Segers dochter van Henri en Danieila Van Loo (Lostraat 21B) Marijke Valckenier dochter van Marcel en Christiane Coenen (Kerkhofstraat 8B) Frederik Goubert zoon van Milène (Tissumkets 1) SCHENDELBEKE Petra De Pril dochter van Herman en Godelieve Vlassenbroek (Stweg naar Aalst 66) DENDERHOUTEM Bart Coppens zoon van Eddy en Delphina Chiau (Renierstraat 27) Jurgen Tuypens zoon van Guido en Karine Buyl (Kloosterstraat 18 Outer) Sofia Penne dochter van Frans en Josephine Arents (Ninovestraat 9A Nederhasselt) Najah Benzerki dochter van Maouïa en Saïda bent Hassen (Stweg naar Geraardsbergen 107 Nin.) Terry Schoonjans dochter van Marcel en Malvina Uyttendaele (Ameiveld 70 Ninove) Els Barbieur dochter van Frans en Cecilia De Vulder (Dorp 1c Voorde) Bart Van Holder zoon van Freddy en Hilda Van den Neste (Varenberg 2 Denderwindeke) Peter Spiliers zoon van Eddy en Sonja De Saedeleer (Vanderschuerenstraat 21 Nederhasselt) HUWELIJKEN: Jean-Marie Thienpont 20 j., elektricien, Denderwin deke en Martine Vankerkhoven 20 j., directie secretaresse, Ninove. Mohamed Dalhoumid 28 jproductie-arbeider en Linda Van Den Meersch 21 j., stikster, beiden te Ninove. Geert De Smet 20 j., lasser, Outer en Dany Van Den Brempt 19 j., naaister, Meerbeke. Daniël Van Zijpe 21 j., metaalbewerker, Oordegem en Rositta Van Oudenhove 19 j., verpleeg-aspi- rante-opvoedster, Nederhasselt. Ywan De Gelas 20 j., fabriekwerker, Schendelbeke en Daisy Goossens 20 j., boekhoudster, Appelt. Freddy Collet 18 j., schrijnwerker, Roosdaal en Cari- ne Vleeschouwer 17 j., student, Okegem. OVERLIJDEN Wiihem Lambrechts 78 j. (Vinkenstraat 28 Ninove) Maria Scheerlinck 91 j., weduwe Cyriel Scheerlinck (Stweg naar Aalst 65 Nederhasselt) Rachel Depaepe 87 j., weduwe Amand Scheerlinck (Kerkweg 9 Outer) Cesar Caeyman 72 j. (Nederhasseltstraat 40 Outer) Karei Dauw 85 j. (Burgerlijk Hospitaal Ninove) Maria Spruytte 82 j., weduwe Louis Blondiau (Stweg naar Aalst 108 Ninove) Nr 197 dd 11.10.79 Bij Koninklijk Besluit van 16 augustus 1979 wor den de Rijksbasisscholen R.B.S. Ninove Dreef en R.B.S. Ninove Kaai met ingang pan 1 juli 1979 gefu sioneerd onder de benaming van R.B.S. Ninove-Cen- trum, met afschaifing van de betrekkingen van di- recteui en de oprichting van een betrekking van directeur aan de nieuwe inrichting. Bij zelfde Koninklijk Besluit worden de scholen E.F.E. Ninove Dreef en E.F.E. Ninove Kaai gefusio neerd onder de benaming E.F.E. Ninove-Centrum, met afschaffing van de betrekkingen van directeur en de oprichting van een betrekking van directeur aan de nieuwe inrichting. Nr 198 dd 12.10.79 Bij Koninklijk Besluit dd 30 augustus 1979 is de heer Van den Broeck Elly August benoemd tot poli tiecommissaris van de nieuwe gemeente Herzele (arrondissement Aalst) in het ambt dat is ingesteld bij Koninklijk Besluit van 24 mei 1977. Geslaagde kandidaten van het vergelijkend exa men voor mannelijke bewaarders ten behoeve van het Bestuur Strafinrichtingen 25. Muylaert R.L.P., Ninove 27. Cooreman D.F., Ninove. Nr 199 dd 13.10.79 Geslaagde kandidaat van het vergelijkend exa men van nederlandstalige landbouwkundige inqe- nieur ten behoeve van het Bestuur van Land- en Tuin- bouw en ten behoeve van het Bestuur det Economi sche Diensten 9. Van Muylem R.L.C., Outer.

Denderklok | 1979 | | pagina 10