Qr/ Raadszitting \j Drieënvijftigste Jaargang Vrijdag 19 oktober 1979 VAN 11 OKTOBER 1979 10 JAAR GELEDEN OVERLEED DOKTER HEMERUCKX Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement410 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Kort na 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Worden verontschuldigd Mevr. Martens-De Ke gel, dhren Desprets en Coppens P. Dhr Coolen is afwezig. Een vijftal toehoorders en evenveel persmensen volgen de debatten. Dhr Torrekens Hil. - Ik vraag het woord bij ordemotie omdat wij er ons andermaal willen over beklagen dat de dossiers niet ter inzage lagen van de gemeenteraadsleden. Toen ik vorige dinsdag op het stadhuis kwam was er geen enkele van de 54 dossiers beschikbaar. Ik dring aan opdat geen enkel dossier het stadhuis zou verlaten. Dhr Timmermans - Ik had enkele dossiers mee genomen om bij te werken en dinsdag was ik inder daad te 8.30 uur nog niet op het stadhuis toen U zich aanmeldde. Mijn diensten zijn gevestigd op de Des. de Bodtkaai zodat de dossiers niet allemaal steeds op het stadhuis kunnen berusten. Dhr De Riemaecker - Maandag waren er ook twee dossiers niet beschikbaar. Ik maak daar geen drama van maar ik wens toch op te merken dat onze tijd beperkt is om inzage te nemen van de dossiers. Dhr Prieels - Wij stellen vast dat zich in som mige dossiers documenten bevinden die er niets mee te zien hebben en opgemaakt werden door mensen die er ook niets mee te zien hebben. Dhr Burgemeester - Wij nemen daar nota van. Dhr Waltniel - Het is toch niet abnormaal dat in de tijd tussen de sectievergaderingen en de Raads zitting sommige dossiers voor aanvulling b.v. nog het stadhuis verlaten. Dhr De Riemaecker - Tijdens de kantooruren zou den de dossiers op het stadhuis ter inzage moeten liggen, tenzij voor een uitzonderlijk geval. Dhr Waltniel - Via een telefoontje kan een dos sier vlug naar het stadhuis worden teruggebracht. Dhr Torrekens Hil. - Ik bewonder uw inspanning om mijn opmerking goed te praten, maar het is toch wel eigenaardig dat er dinsdag geen enkel dossier van de 54 ter inzage lag. Dhr Waltniel - Het moet inderdaad een uitzon dering zijn en blijven. Dhr Burgemeester - Wij zullen er over waken dat in het vervolg de dossiers tijdig op het stadhuis ter inzage liggen. 1) Goedkeuring aangaan lening ter financiering van de aankoop van een radio-zend- en ont vangstuitrusting ten behoeve van de dienst openbare werken. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 393.000 F. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 9 (C.V.P.). 2) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van het stadsaandeel in de schilderwerken aan de dekenij. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 165.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter financie ring van het stadsaandeel in de schilderwerken aan het stadhuis. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 130.000 F. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 9 onthoudin gen (C.V.P.). Dhr Torrekens Hil. - Wij hebben ons onthouden omdat wij enig voorbehoud maken voor de vorm van aanbieding. Dhr De Riemaecker - Er was inderdaad een groot verschil tussen de aanbieders. Dhr Timmermans - Voor de werken aan het stadhuis moest de aanbesteding openbaar gebeuren, maar voor de werken aan de dekenij mag het met beperkte offerte. Wij konden de laagste bieder dus niet weigeren. Tussen 500.000 en 900.000 F is er toch nog al een verschil. Dhr Waltniel - De laagste aanbieder moet aan vaard worden. Eventuele afwijkingen moeten toege staan worden door de Provincie. Dhr De Riemaecker - Over 2 jaar zullen we zien hoe het staat met het schilderwerk. Dhr Timmermans - Er is een waarborg van 5 jaar. 4) Goedkeuring aangaan van lening voor de beta ling van een zware laadkraan ten behoeve van de dienst openbare werken. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 479.000 F. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 8 bij 1 ont houding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik had eigenlijk moeten neen stemmen maar de stemming was al aan gang vóór ik een opmerking kon maken. Daarom doe ik het nu bij mijn onthouding. Er waren 4 aanbiedingen 400.000 408.000 445.000 en 449.000 F. Hier kent ge de levering toe aan de hoogste aanbieder, alhoewel uw eigen dien sten opmerken dat deze laadkraan maar een wen ding heeft van 390 graden, terwijl het bundel 410 graden voorziet. 5) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de studiekosten voor het ontwerp der ver- bcteringswerken aan de buurtwegen nrs. 4 en 21 (Kraningenstraat en Breeweg) te Appelterre- Eichem. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 251.000 F. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 61 Goedkeuring aangaan van lening voor de beta ling der erelonen verschuldigd voor de bouw van het nieuwe administratief centrum. Dhr Waltniel - De lening bedraagt 1.291.000 F. over 10 jaar. Voor het centrum hadden wij gesteld de leningen over 30 jaar uit te strijken. Door het Gemeentekrediet werd ons echter medegedeeld dat zo lang de bouwwerken niet aangevangen zijn, de leningen voor erelonen en studiekosten maar voor 10 jaar worden toegestaan. Dhr De Riemaecker - We zijn nooit te oud om te leren Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 71 Begroting 1979 - wijziging nr. 4 - gewone dienst - goedkeuring. Dhr Waltniel licht de wijziging nader toe. Dhr De Riemaecker - De reiskosten werden maar laat ingediend. Dhr Waltniel - We hadden enige moeilijkheid met de juiste interpretatie van de tekst over de reis kosten. Dhr De Riemaecker - De exploitatiekosten voer tuigen stijgen met 500.000 F en ge verklaart in uw toelichting wegens voortdurende uitbreiding van het wagenpark. Hoe lang gaat die uitbreiding nog duren Verkeerssignalisatie stijgt met 250.000 F. Dhr Timmermans - Ook op de buiten moeten er verkeersplaten komen maar de verhoging komt voor al door het nieuw verkeersreglement. Het wordt tijd dat het gedaan is met dit reglement gedurig aan te wijzigen. Een verkeersplaat kost 7.500 F. Dhr De Riemaecker - Het onderhoud van ge bouwen stijgt met 800.000 F daar waar in de begro ting slechts een krediet van 300.000 F voorzien was. Gij overtreedt art. 82bis van de Gemeentewet, want de uitgave van 494.000 F voor de heraanleg van de (Lees verder op pagina 2) Vorige maandag, 15 oktober, was het tien jaar geleden dat onze stadsgenoot te Leuven overleed. Uit dankbaarheid en bewondering voor zijn dynami sche werkkracht en onverdroten toewijding wensen wij hem hier even in herinnering te brengen. Op 19 augustus 1902 te Ninove geboren, vol tooide hij zijn humaniora te Geraardsbergen. In Leu ven was hij de eerste voorzitter van de Missiebond der Vlaamse Studenten In 1928 promoveerde hij er tot doctor in de genees-, heel- en verloskunde, en specialiseerde hij zich in de bestrijding van tro pische ziekten (1929). Dat zelfde jaar vertrok hij ais missiedokter naar Tshumba (Kasai) in het voor malig Belgisch Kongo. Hij trouwde er, maar een jaar later overleed zijn vrouw. In 1935 huwde hij haar zuster, die hem vier kinderen schonk. Toen trok hij van dorp tot dorp, richtte er me laatsendorpen op en organiseerde er een ambulante leprabestrijding. De niet-besmettelijke melaatsen meerderheid) konden zo in hun normaal leef milieu blijven. In 1954 richtte hij te Polambakkam, ten zuiden van Madras, in India het Belgisch Cen trum voor Leprabestrijding op. Van 1961 tot 1965 stond hij in dienst van de Wereldgezondheidsorgani satie en reisde zo ook doorAfghanistan en Thailand. Nog steeds is het Himalayagebied een der belang rijkste besmettingshaarden ter wereld. Teruggekeerd in ons land, overleed Frans Heme- rijckx op 15 oktober 1969 in een Leuvens ziekenhuis. Op zondag 4 november wordt te 15.30 uur in de abdijkerk te Grimbergen een herdenkingsmis opge dragen. KéT'nd

Denderklok | 1979 | | pagina 1