2 «DE DENDERKLOK 22) Voorstel tot overname door de Stad van de dienstweg langsheen rijksweg nr. 731 tussen de Astridlaan en de Nederwijkstraat. Dhr Timmermans - Wij vragen de overname. Dhr De Riemaecker - Ik ben verwonderd dat daar bouwvergunning werd verleend zonder het Be stuur van Wegen te raadplegen. Men liet daar een garage bouwen die aanstoot gevend is. Dergelijke dingen betreur ik. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 23) Machtiging tot het verlenen van een erfpacht aan de Intercommunale Denderlec. Dhr Timmermans - Op het Dorpsplein te Nei- gem staat er een paalkabine op de openbare weg. Nu wordt die kabine overgebracht naar de achter gebouwen van de oude gemeenteschool. Wij verle nen erfpacht aan de Intercommunale en houden ons aan het schattingsverslag. Dhr De Riemaecker - Alle documenten staken niet in het dossier. Welke is de oppervlakte die wordt ingenomen Dhr Timmermans - 45,7 m2. Dhr De Riemaecker - De koer is onesthetisch en op oever van de waterloop ligt nog steeds de afbraak van de molen. Dhr Timmermans - Dat is inderdaad juist. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 24) Voetgangersbrug te Pollare - voorstel tot klas sering. Dhr Moens - Deze brug heeft een typisch ka rakter en wij wensen haar te laten klasseren. Dhr De Riemaecker - leder heeft daar zijn eigen mening overzo ook in onze groep. Goedgekeurd met 26 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). 25) Voetgangersbrug te Pollare - onderhoudswer ken - princiepsbeslissing. Dhr Timmermans - Het onderhoud van de brug zal gebeuren in samenwerking met het Bestuur der Waterwegen. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker - Ik heb niet neen gestemd omdat die brug natuurlijk zal moeten onderhouden worden. Dhr Van Waeyenberghe verlaat de zitting. 26) B.P.A. nr. 15 Burchtdam - voorlopige goedkeu ring ontwerp. Dhr Timmermans - In dit plan wordt de bouw voorzien van 280 a 300 woningen, 2 voetbalvelden met accomodatie, 4 tennisvelden, een openbare par king waarop volley en basket zal kunnen gespeeld worden. Langs de Fabelta zal een nieuwe industrie weg doorgetrokken worden om kleine en middelgrote ondernemingen aan te trekken. Dhr De Riemaecker - Tot vervelens toe hebben we reeds gezegd en herzegd dat het vertrekpunt on regelmatig is en onwettig. De sector was als groen- zone aangeduid op het ontwerp-gewestplan. In de loop van het openbaar onderzoek heeft de Gemeenteraad van Ninove-stad op 27 februari 1976 met algemene stemmen bezwaar ingediend vooreerst om stedebouwkundige redenen (het dwar- sen van een bestaand bedrijf en het gemis aan ruim te tussen een tracé naar de Denderstraat en de Burchtdam en Brusselstraat) en ook om verkeers technische redenen (nieuw kruispunt aan Dender straat niet verantwoord en alles voor een verbinding Begijnenbrug - Hallebaan). Onder het nieuw testament daagt, zonder open baar onderzoek, het voorstel op tot B.P.A. Burcht dam, dat op het definitief gewestplan opgetim merd of liever opgekwintelierd werd. De 8 Urenstraat was een getto en uw B.P.A. Burchtdam schept een nieuw doch groter getto, vermits het feitelijk slechts door drie toegangswe gen ontsloten wordt. Vooreerst door de Paternostergang die tot aan en niet door de wijk doorgetrokken wordt. Vervol gens door een voetweg richting Dr. Hemerijckxplein. Tenslotte door een weg naast de Firma Timmermans op het kruispunt aan de nieuwe kerk. Laatstgenoemde toegangsweg wordt formeel bekampt door het Bestuur der Wegen omdat om verkeerstechnische redenen op die plaats de aan leg van een bijkomende wegaansluiting op de rijks weg verboden is Uw onregelmatig voorstel heeft dus geen zm. Dhr Timmermans - De Fabriekstraat wordt ver beterd en aangelegd met bijkomende parkeergele genheid. Het gevaar voor het nieuw kruispunt aan de Denderstraat wordt weggenomen door de aanleg van een vluchtheuvel. Neven de Firma Timmermans zal men via de reeds nu bestaande groene verkeers- peil vanaf de Brusselstraat enkel mogen inrijden, doch er niet uitkomen. Het is inderdaad juist dat de toegangswegen niet groot zijn, maar die wijk moet niet dienen voor doorgaand verkeer. Hiervoor zal nog altijd de Burchtdam blijven bestaan. Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 10 (C.V.P. en V.U.). 27) B.P.A. nr. 6 Denderhoutembaan - 3de wijziging - voorlopige goedkeuring voorontwerp. Dhr TimmermansWij stellen volgende wijzi gingen voor aan dit B.P.A. Tussen Albertlaan en Langemuren de pijpekop vervangen door een voetweg Herschikken van ingesloten bouwgronden - so ciale kavels volgens de wet Brunfaut Realiseren garagestraat voor de woningen van de Langemuren Aan de doorsteek van de begraafplaats, reali seren van residentiële bebouwing volledig onteige nen en dan verkavelen Verwezenlijken van sociale woningen tot aan het Plasveld. Dhr De Riemaecker - Ik neem deze gelegenheid te baat om het voorval te betreuren met een immo- biliënmaatschappij die het blok van 5 hectaren recht over het kerkhof wil verkavelen. Ge hebt terecht de verkaveling van de achter gronden geweigerd doch ten onrechte de verkave ling van de voorgronden langs de Denderhoutem baan toegestaan. Alhoewel deze voorstrook niet moet onteigend worden toch heeft haar verkaveling weerslagen op het B.P.A. De kwestie der garages heeft het trouwens bewezen. Het volstond de inwilliging der vraag en kele maanden te verdagen omwille van de goedkeu ring van het B.P.A. Na uw vergunning van 28.2.78 hebben de ver kavelaars attesten bekomen dat de gronden uitge rust zijn met elektriciteitsbedeling en watervoorzie ning. Ze vroegen U een attest over de riolering. Het College heeft op 7.11.1978 volgende kurieuze be slissing getroffen de riolering van de Denderhoutembaan voidoet aan de normen. Er ligt een open gracht ter hoogte van deze verkaveling en geen riolering. In geval van verkoop van ioten dient de langsgracht voor- lopig overwelfd met buizen in afwachting van de definitieve wegenis- en rioleringswerken Deze nieuwe jurisprudentie zai iedereen - voor namelijk de mensen van de buiten - ten allerzeerste aanbelangen. Een open gracht volstaat Uw beslissing verplicht al de kopers van kavels langs de Denderhoutembaan om op speciale wijze te bouwen ten einde hun afvalwaters te kunnen lo zen in een ondiepe gracht. Uw beslissing heeft voor gevolg dat in de gracht terechtkomtregenwaters van daken en koeren, af valwaters van keuken, afvalwaters van het reinigen, afvalwaters van badinstallaties plus overloop van de septische put. als er wel te verstaan ene is. Dhr Timmermans - De te bouwen garages lig gen binnen de straal van de 50 m. grens. Wat U zegt over de afwatering op de Dender houtembaan is niets nieuw. De gracht moet gedicht worden door de eigenaars zoals anderen in die straat dit ook moesten doen. Dhr Prieels - Er is vooral behoefte aan middel grote woningen. Dhr Timmermans - Dit kan uitgewerkt worden Goedgekeurd met 21 stemmen tegen 1 (dhr Ba- ro) bij 4 onthoudingen (Mej. Roosens en dhren Tor- rekens H.. Groeninck en De Riemaecker). Er wordt een 20-tal minuten gepauzeerd en dhr K. Van Varenbergh is niet meer aanwezig bij het hernemen der zitting. 29) Waterzuivering - principiële goedkeuring aan leg koliektor komende van Nederhasselt-Outer - vaststellen wijze van gunnen van de opdracht tot aanstelling ontwerper - goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - In het kader van het alge meen rioleringsplan willen wij deze sanering door voeren tot aan de G.B. of zo wat 2,5 km. Raming zonder B.T.W.63.750.000 F. Er is 100% betoela ging. Dhr De Riemaecker - De stations worden aan gelegd om het Denderwater te zuiveren. Ge gaat nu water lozen in het afvoerkanaal of van de ene kant wit ge saneren en van de andere kant gaat ge het water bevuilen. Dhr Timmermans - Omdat de stations te veel kosten plaatst men collectoren met overstortingen (geeft technische toelichting). Op deze collector komt nog een verlengstuk maar daarvan is de studie nog niet klaar. Dhr De Riemaecker - Ik slik niet alles wat de techniekers zeggen. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat er geen debiet is in het afvoerkanaal of geen stroming. Dhr Baro - Hoe gebeurt de waterzuivering door verdunning van het water Dhr Timmermans - Door het oppervlaktewater te scheiden van het afvalwater. (En dan bitsig) Ik kan het technisch ook niet allemaal uitleggen. Dhr De Riemaecker - Dat verwondert mij. Dhr Timmermans - Nu krijgen wij toch iets en vroeger kregen wij niets omdat gij steeds beweerde het beter te weten. Dhr De Riemaecker - Sinds de wonderknaap er is krijgt men alles, iedereen weet toch dat wij vroe ger niets gedaan kregen. Goedgeneurd met 16 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker) bij 8 onthoudingen (C.V.P.) 30) Waterzuivering - principiële goedkeuring - aan leg kollekior komende van Neigem-Meerbeke - vaststellen wijze van gunnen van de opdracht tot aanstelling o ntwerper - goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans - Het gaat hier om het zelfde dossier4,5 km vanaf Bevingen te Neigem tot Wal- put te Meerbeke. Raming: 112.000.000 F. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker) bij 8 onthoudingen (C.V.P.). 31) Aankoop kolkenzuiger - goedkeuring - vaststel ling wijze van gunnen van de opdracht - goed keuring voorwaarden. Dhr Timmermans - Wij wensen het kolkenzui- gen in eigen beheer uit te voeren. Voor 4 beurten per jaar moeten we 2 miljoen F betalen en de aan koop van een kolkenzuiger zal iets meer dan 2 mil joen F bedragen. De aankoop gebeurt met beperkte offerte volgens lastenboek. Dhr De Riemaecker - Maar daar moet ge ook nog de personeelsuitgaven bijtellen. Dhr Timmermans - Zeker. Maar de kolken wor den niet genoeg en niet te best gekuist. Dhr Baro - Als ge er de lonen van het personeel zult bijtellen zal de kostprijs nog al wat hoger lig gen. Dhr Timmermans - Maar er is ook maar één aankoop van 2 miljoen F. Het werk wordt niet goed gedaan omdat het personeel, in opdracht van zijn weikgever, maar 20 seconden per kolk mag beste den. Dhr Callebaut - Dat kan toch niethet instellen van het materieel duurt al langer. Dhr Timmermans - Met de tijd die hen door un patroon wordt gegund kunnen zij het werk niet goed uitvoeren. Goedgekeurd met 24 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker). ^2) Goedkeuring onteigeningsplan buurtweg nr. 12 (Karmelietenstraat) te Voorde en vaststelling vergoedingen. Dhr Timmermans - Het gaat over een opper- v akte van 17 aren 22 ca. voor de prijs van 76.655 F plus 3.554 F voor vergoedingen. Algemene goedkeuring met 24 stemmen (dhr Groeninck had de zaal verlaten).

Denderklok | 1979 | | pagina 2