10 «DE DENDERKLOK» HET GEDENKBOEK «100 JAAR BRANDWEER NINOVE» Prijs750 F. DE OVERWEG TE GERAARDSBERGEN BAL DER C.V.P. - MANDATARISSEN VAN GROOT-NINOVE op zaterdag 17 november 1979 in het parochiaal centrum Hof ter Beke te Nederhasselt. OrkestMichel Charmant. Sneltombola. Aanvang te 21 uur. Toegang 80 F. Voorverkoop 70 F. ZATERDAG 15 DECEMBER 1979 POMPIERSBAL in zaal Roxy te Ninove, om 21.30 u. met het Amusementsorkest THE MIDNIGHT STARS Reuze - Tombola. Plaatsen kunnen voorbehouden wor den bij R. Van Aelbrouck, Geraards- bergsestraat 104, Ninove, vanaf 25 november te 9.30 u., mits 10 F per persoon. De plaatsen blijven voorbehouden tot uiterlijk 22 uur. Toegang100 F, BURGERLIJKE STAND JEUGDCLUB DANSANA MEERBEKE 47) Stedelijke technische- en beroepsleergangen - benoeming van vier leraars in vast verband. Worden benoemd in vast verband, de heren D'Haese Gustaaf, hoger secundaire De Tant Roger, lager secundaire Standaert Etienne, lager secundaire Parmentier Marcel, hoger secundaire. 48) Stedelijke lagere* en kleuterschool - bekrachti ging aanstelling van twee tijdelijke kleuterleid sters. De aanstelling wordt bekrachtigd van Mw Dierickx, echtgenote Van Brempt, Ninove als tijdelijke kleuterleidster te Denderwindeke i.p.v. Van Laethem Miriam Mw Cammaert Marie-Christine, Denderleeuw, als tijdelijke kleuterleidster in de Groeneweg te Ninove i.p.v. Mw Gottemans. 49) Stedelijke lagere- en kleuterschool - bekrachti ging aanstelling van een tijdelijke leerkracht. De aanstelling van Mw Marleen Vandenberghe uit Meerbeke i.p.v. Mw Maria De Meyer te Dender windeke wordt bekrachtigd. 50) Stedelijke lagere- en kleuterschool - bekrachti ging aanstelling tijdelijke onderwijzer. De aanstelling van dhr Yves Coppez uit Ninove i.p.v. Jw Haelterman in de school der Geraardsberg- sestraat wordt bekrachtigd. 51) Stedelijke lagere- en kleuterscholen - aanvaar ding benoeming van twee bijzondere leermees teressen in de katholieke godsdienst. De benoeming van Jw Van Canegem uit Erpe- Mere en Mw De Conmck uit Baardegem wordt aan vaard. 52) Machtiging om in rechte op te treden. De stad wordt gemachtigd een proces in te span nen tegen aannemer Boucqué-Van de Keere uit Vlier- zeie, in betaling van 191.360 F voor bezetting van de openbare weg in de Centrumiaan voor bouwwer ken. 53) B.P.A. Denderhoutembaan - goedkeuring aan koop in der minne. De aankoop van 653 m2 grond van La Parapha- ne in de Lindenstraat te Ninove, mits 1.785.139 F, alles inbegrepen, wordt goedgekeurd voor de aan leg van een toegangsweg naar achterliggende gron den. 54) B.P.A. Polderkwartier - goedkeuring onder handse verkoop van stadseigendom. De verkoop door de stad van 239 m2 grond aan La Paraphane in de Kaardeloodstraat te Ninove, mits 1.075.000 F, wordt goedgekeurd. 55) Ontslag lid Verkeerscommissie. De Raad neemt akte van het ontslag van dhr Norbert Coppens als lid van de Verkeerscommissie en van zijn vervanging door dhr De Riemaecker. De zitting wordt geheven omstreeks 0.30 uur. Het Gedenkboek van de Vrijwillige Brandweer van Ninove is verkrijgbaar - rechtstreeks bij de Korpssekretaris Sergeant- Majoor P. Luysterman, Koepoortstraat 10 Ni nove - of door tussenkomst van een Korpslid. In dit verband werd volgende parlementaire vraag gesteld aan de betrokken Minister De hoofdstraat van de stad Geraardsbergen wordt doorkruist door de spoorweglijn. Heel dikwijls gebeurt het echter dat goederen treinen een aantal manoeuvers uitvoeren in en rond om het station Geraardsbergen en soms meer dan 15 minuten stil staari op de overweg. Dit brengt met zich mee een enorme verkeers- hinder langs beide kanten van de spoorweg en ooK in de smallere zijstraten. Zou de heer Minister mij kunnen melden 1) of het normaal is dat dergelijke langdurige manoeuvers noodzakelijk zijn 2) of onderrichtingen worden gegeven om de verkeershinder tot een minimum te herleiden 3) of er vanwege zijn departement voetstappen ondernomen zijn bij openbare werken teneinde de gepaste overbrugging aldaar te verwezenlijken 4) in voorkomend geval, wanneer er een pro- jekt in vooruitzicht wordt gesteld. En de Heer Minister antwoordde als volgt 1) Te Geraardsbergen, vertrek- en eindstation van morgen- en avondtreinen voor pendelverkeer, worden reizigersstellen uitgeweken, samengevoegd of gesplitst. Het is daarbij onvermijdelijk dat een beperkt aantal rangeringen over de overweg nr. 91 moeten geschieden. De rangeringen met betrekking tot de lokale goederendienst worden in Geraardsbergen uitslui tend aan de andere kant van het station uitgevoerd. Tijdens het duivenseizoen evenwel worden re gelmatig wagens losgehaakt van een trein die tijdens deze bewerkingen de overweg nr. 91 een tiental minuten kan bezetten. Voor het regelmatige vervoer van deze wagens kan vooralsnog geen andere regeling worden uitge werkt. De dienstregeling is derwijze uitgewerkt dat lange goederentreinen kunnen doorrijden in Ge raardsbergen. Bij uitzonderinng en wegens abnor male omstandigheden kan het voorvallen dat een lange goederentrein in Geraardsbergen dient opge houden. Daar de lange wijksporen van dit station ge sneden worden door overweg nr. 91 blijft deze dan bezet voor de tijdsspanne van het oponthoud. 2) Het aantal en de duur van de ramingen over overweg nr. 91 worden steeds beperkt tot het strikt noodzakelijke. Deze handelwijze behoort tot de essentiële ver plichtingen van het stationspersoneel en moet wor den in acht genomen bij de dienstuitvoering. 3) Overweg nr. 91 zal worden afgeschaft mits de bouw van een viadukt. Deze werken zullen door de N.M.B.S. worden uitgevoerd. De kosten vallen volledig ten laste van het Mi nisterie van Verkeerswezen. 4) De aanbesteding van de werken van dit via dukt is voorzien tegen einde 1979. De uitvoeringstermijn is voorzien van midden 1980 tot einde 1981. GEBOORTEN Sandra Cardoen dochter van Julien en Jeannine Van Den Meersch (Magnoliastraat 17 Ninove) Christoph De Vits zoon van Hugo eri Linda Van Lon- dersele (Azaleastraat 1 Ninove) Davy Jacobs zoon van Herman en Marcella De Vos (Bokkendries 20 Denderwindeke) Björn Cieemputte zoon van Luc en Carine Van Der Massen (Rijstraat 65 Denderwindeke) Liesbeth De Wael dochter van Antoine en Claudine De Groote (Kruisveldstraat 3 Denderwindeke) Kelly Vanderspinnen dochter van André en Suzanne De Pril (Linkebeek 31A) Wim Van Schepdael zoon van Marcel en Rosa Ber- tels (Stweg op Aalst 171 Ninove) Peter Van Wilder zoon van Christiaan en Lutgarde De Caluwé (Outerstraat 76 Ninove) Siri Hein dochter van Johannes en Monique De Backer (Des. de Bodtkaai 9 Ninove) Neie De Vos dochter van Eddie en Lutgarde Langen- dries (Stweg op Ninove 24 Denderwindeke) Vicky Van Paepegem dochter van Roger en José Lauwaert (Seringenstraat 13 Ninove) HUWELIJKEN Geen. OVERLIJDEN Prosper Delmotte 69 j. (Landuitstraat 40 Ninove) Gilbert Jacobs 59 j. (Scheidestraat 12 Nederhasselt) Bertha Van Laethem 61 j., echtgenote Adolf Wauters (Bosstraat 5 Meerbeke) Margareta Evenepoel 74 j.. weduwe Julien Haerynck (Leopoldstraat 31 Ninove) Leopold De Rom 47 j. (Stweg op Ninove 69 Dender windeke) Brigitte De Rom 17 j. (Stweg op Ninove 69 Dender windeke) Leopold Branckaert 64 j. (Stweg op Aalst 47 Ni nove) Werden te Ninove geboren ROOSDAAL Isabelie en Stefaan Speltdoorn kinderen van Lucien en Myriam Janssens (Stampmolenstraat 23) LIEDEKERKE Kathleen Bruynooghe dochter van Paul en Soma De Ridder (Poortstraat 54) llsa Van Droogenbroeck dochter van Willy en Annie Hertveldt (Molenstraat 212B) Heidi De Brabanter dochter van Johan en Marie- Rose Den Haese (Opperstraat 262) GALMAARDEN Severine Dauwe dochter van Daniël en Sonja Van Den Bossche (Steenstraat 1A) Vrijdag 2 november vergadert het Aktie-Komi- tee. Et staan terug heel wat punten op het program ma, waarover iedereen zijn zegje mag hebben. Start om 20 uur. Dit weekend houden we ons rustig bezig in de instuif. Je kan zaterdagnamiddag even gaan zien wat de kreaclub uitspookt. Zondagavond zal de kook club terug iets eetbaars klaargemaakt hebben. Fijn proevers zijn welkom. Tijdens het lange weekend kun je altijd even binnenspringen om iets te drinken, te praten of je bezig te houden met de vele ontspanningsmogelijk heden die de club je biedt. Je bent er altijd welkom

Denderklok | 1979 | | pagina 10