h ^Qciins Herstructureringsplan van de N.M.B.S. Drleënvijffigste Jaargang Vrijdag 9 november 1979 HET ARRONDISSEMENT AALST EN HET N.M.B.S. - HERSTRUCTURERING. GOEDERENVERVOER. Drukker - Uilgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 440 Fr. Prijs per nummer: 10 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In verband met het herstructureringsplan van de N.M.B.S. stelde Volksvertegenwoordiger Van Ren- terghem verschillende parlementaire vragen aan de betrokken Minister N.M.B.S. - HERSTRUCTURERINGSPLAN. Verwijzend naar het ontworpen Herstructure ringsplan van de N.M.B.S. had ik graag van de achtbare heer Minister de volgende inlichtingen be treffende de stations en of stopplaatsen op de hierna vermelden lijnen vernomen 1lijn 50bisDenderleeuw-Aalst tot Lede 2) lijn 82: Aalst-Burst; 3) lijn 89 Denderleeuw-Zottegem 4) lijn 90Geraardsbergen-Ninove-Dender- leeuw 5) lijn 122: Zottegem-Geraardsbergen tot Via- ne-Moerbeke Graag zou ik willen weten 1) v/elke nog een regelmatige bediening van de reizigers zullen hebben 2) welke nog opengesteld zijn voor stukgoede ren 3) welke nog voor volledige wagenladingen zul len geopend zijn Antwoord: Het Aktieplan van de N.M.B.S. is slechts een voorstel waarover advies gevraagd werd aan de Par lementaire Commissies voor Verkeer en de Geweste lijke Economische Raden het voorstel kan dus nog gewijzigd worden. In zijn huidige vorm voorziet het plan 1In verband met de reizigerstreindienst. Op de hoger opgenoemde baanvakken worden volgende tussengelegen stations en stopplaatsen weerhouden voor regelmatige bediening in het raam van een vernieuwd streekvervoer 1.1. Denderleeuw - Lede: Erembodegem, Aalst. 1.2. Aalst - Burst: Er worden geen tussenliggende stations weer houden. 1.3 Denderleeuw - Zottegem Welle, Haaltert, Ede, Burst, Terhagen, Herzeie, Hillegem, Leeuwergem. 1.4 Geraardsbergen - Denderleeuw: Iddergem, Okegem, Ninove, Eichem, Appelterre, Zandbergen, Idegem, Schendelbeke. 1.5 Zottegem - Geraardsbergen: Erwetegem. St.-Maria-Oudenhove, Sint-Maria- Lierde. Ten zuiden van Geraardsbergen is ook Viane- Moerbeke weerhouden. 2) Stukgoedzendingen zouden alleen nog be handeld worden door het station Aalst. De aan huis bestelling en afhaling wordt echter overal behouden, zodat de kliënt die hiervan gebruik wenst te maken, deze interne reorganisatie niet eens zal bemerken. 3) Voor volledige wagenladingen zouden, in de zelfde zone, alleen de stations Denderleeuw, Aalst, Zottegem, Geraardsbergen en Ninove geopend blij ven. Dit is ruim voldoende voor deze beperkte zone. Refererend naar het vooropgestelde Herstruc tureringsplan van de N.M.B.S.zouden sommige stations gesloten worden voor volledige wagenladin gen. Van de achtbare heer Minister mocht ik graag vernemen welke stations dit betreft (en wanneer) voor de volgende lijnen 1lijn 50bis Denderleeuw-Aalst tot Lede 2) lijn 89 Denderleeuw-Zottegem 3) lijn 90 Geraardsbergen-Ninove-Dender- leeuw 4) lijn 122: Zottegem-Geraardsbergen tot Via- ne-Moerbeke. Daarenboven vernam ik met genoegen van de achtbare heer Minister betreffende bedoelde sta- tons 1) Die jaarlijkse tonnage aan goederenverkeer gedurende de periode 1974-1978; 2) Of deze beslissing een definitief karakter draagt Zo ja. zal er overgegaan worden tot het opbreken van de zijsporen en het ontmantelen van de signalisatie 3) Hoeveel personeel zal er, onder invloed van vooropgezette maatregel, dienen overgeheveld te worden 4) Welke financiële weerslag zal dit sanerings plan op de begrotingspost vertonen Antwoord: Stations dienen in geval van goedkeuring op het vooropgestelde herstructureringsplan zouden kun nen gesloten worden voor wat betreft de wagenla dingen - betrokken baanvak van lijn 50bisErembode gem - betrokken baanvak van lijn 89: Haaltert, Burst, Herzeie - betrokken baanvak van lijn 90Okegem - betrokken baanvak van lijn 122 Sint-Maria- Lierde. Datum van toepassing onbekend. Bijkomende inlichtingen. 1De jaarlijkse tonnage aan goederenverkeer van voorgenoemde stations is niet bekend, wel het verkeer uitgedrukt in wagenladingen per dag (ge- middeld over gans het jaar). 1974 1975 1976 1977 1978 Eremb. 1.04 0.91 0.84 0.98 0.89 Haaitert 0.45 0.37 0.29 0.25 0.25 Burst 0.55 0.40 0.36 0.46 0.04 Herzeie 0.56 0.58 0.44 0.46 0.41 Okegem 1.27 0.86 0.75 0.70 0.66 S.-M.-Lierde 0.68 0.60 0.89 0.22 0.14 2) Er werd nog geen beslissing genomen door de Raad van Beheer van de N.M.B.S. 3) Er zal geen lid van het effectief van bedoel de stations moeten overgeplaatst worden ten ge volge van de herstructurering van de wagenladingen. 4) De financiële weerslag ligt hoofdzakelijk op het vlak van de inkrimping van de bedieningstreinen hetgeen aanleiding geeft tot bezuiniging in locomo tieven en locomotiefpersoneel, gasolie en verder in de uitbating van de rangeerstations. Daar de berekeningen alleen op macroecono- misch niveau voor geheel het net gemaakt werden, kan de precise financiële weerslag voor zo 'n be perkte zone niet gegeven worden. N.M.B.S. - HERSTRUCTURERING. AFSCHAFFING VAN STATIONS EN STOPPLAATSEN. Graag had ik van de achtbare Heer Minister vernomen welke bestaande stations en of stopplaat sen, zoals vooropgesteld in het herstructurerings plan van de N.M.B.S., niet meer in aanmerking zullen komen (en vanaf wanneer) voor een regelmatige bediening van de reizigers en dit voor de volgende lijnen 1) lijn 50bisDenderleeuw-Aalst tot Lede; 2) lijn 82: Aalst-Burst; 3) lijn 89Denderieeuw-Zottegem 4) lijn 90: Geraardsbergen-Ninove-Dender- leeuw 5) lijn 122: Zottegem-Geraardsbergen tot Via- ne-Moerbeke. Tevens zou het mij zeer aangenaam zijn indien de achtbare Heer Minister mij kon mededelen, steeds met betrekking tot de stations of stopplaatsen die niet meer regelmatig zullen bediend worden. 1) Of de afschaffing algeheel is; of zal men tijdens de spitsuren voor sommige stations en of stopplaatsen een bediening van de reizigers in acht nemen Zo ja, voor welke 2) Hoeveel reizigers (gemiddelde per dag) ge bruik maken van bedoelde stations en stopplaatsen? 3) Of bedoelde afschaffingen gepaard gaan met een overheveling van personeelsleden. Zo ja, hoe veel en voor welke plaatsen 4) Hoevee! hierdoor per jaar kan gespaard wor den 5) Of hierdoor de snelheid op bedoelde lijnen kan opgedreven worden Zo ja, met hoeveel mi nuten Antwoord: Op de door het geacht Lid aangeduide baan vakken stelt het Aktieprogramma van de N.M.B.S. het behoud van vijf stopplaatsen in vraag. Per stop plaats wordt tevens het gemiddeld aantal instappen de reizigers aangegeven. Werkdag, oktober 1978: Bambrugge 128 Erpe-Mere 169 (Lees verder op pagina 2) >isten J0\KsSe zind uyee^^'

Denderklok | 1979 | | pagina 1